Haltiavuoren hiihdot 31.1.2016

T U L O K S E T

© Pakilan Veto

Kilpailun sarjat: N10; N12; N14; N16; N18; N20; NYL; M10; M12; M14; M16; M18; M20; MYL; M35; M45; M55; M65;


N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Daniela Lietzén          Pargas IF                     6.30,7
  2. Emmi Nieminen            Espoon Hiihtoseura            6.31,0       0.00,3
  3. Nanna Hyyrynen           Anjalan Liitto                6.53,2       0.22,5
  4. Alina Virtanen           Espoon Hiihtoseura            7.11,8       0.41,1
  5. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti               7.13,0       0.42,3
  6. Gisela-Mei Hakkarainen   Espoon Hiihtoseura            7.15,2       0.44,5
  7. Anna Kerko               Espoon Hiihtoseura            7.41,8       1.11,1
  8. Martta Kankaanpää        Espoon Hiihtoseura            8.21,5       1.50,8
  9. Julia Augustsson         Österby Sportklubb            8.37,0       2.06,3
 10. Marianne Salmi           Mäntsälän Urheilijat          8.43,3       2.12,6
 11. Hilma Hyyrynen           Anjalan Liitto                9.43,5       3.12,8
 12. Venla Leivo              Vantaan Hiihtoseura          10.12,3       3.41,6
 13. Siiri Sainio             Pakilan Veto                 11.28,9       4.58,2

 Poisjääneitä   2
  -  32.  40262806  Emmi Piiroinen           Espoon Hiihtoseura
  -  35.  40074960  Aino Eronen              Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             9.01,8
  2. Melissa Lönnström        Borgå Akilles                 9.02,7       0.00,9
  3. Annu Virtanen            Espoon Hiihtoseura            9.13,0       0.11,2
  4. Noora Nummila            Espoon Hiihtoseura            9.19,0       0.17,2
  5. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti               9.31,8       0.30,0
  6. Silva Kemppi             Espoon Hiihtoseura            9.41,3       0.39,5
  7. Ida Suuronen             Borgå Akilles                 9.47,0       0.45,2
  8. Olivia Hänninen          Espoon Hiihtoseura            9.50,6       0.48,8
  9. Julia Tuura              Hyvinkään Hiihtäjät          10.05,1       1.03,3
 10. Lyydia Rainio            Pakilan Veto                 10.05,3       1.03,5
 11. Iida Piiroinen           Espoon Hiihtoseura           10.43,0       1.41,2
 12. Vanessa Lindberg         IF Sibbo-Vargarna            11.02,6       2.00,8
 13. Inari Tuura              Hyvinkään Hiihtäjät          11.05,9       2.04,1
 14. Elina Eronen             Vantaan Hiihtoseura          11.57,7       2.55,9
 15. Veera Aunila             Pakilan Veto                 14.36,7       5.34,9
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elisa Mattila            Kouvolan Hiihtoseura          8.05,6
  2. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka             8.13,7       0.08,1
  3. Wilma Westerlund         Pargas IF                     8.22,4       0.16,8
  4. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka             8.25,5       0.19,9
  5. Karoliina Kuusisto       Kouvolan Hiihtoseura          8.32,3       0.26,7
  6. Nea Lindén               Rajamäen Kehitys              8.33,2       0.27,6
  7. Pinja Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            8.47,2       0.41,6
  8. Janita Lehtinen          Kouvolan Hiihtoseura          8.59,3       0.53,7
  9. Anniina Rantala          Orimattilan Jymy              9.07,9       1.02,3
 10. Saana Kuusinen           Valkeakosken Haka             9.20,5       1.14,9
 11. Olivia Halme             Lahden Hiihtoseura            9.34,4       1.28,8
 12. Ella Takomo              Raision Kuula                 9.47,4       1.41,8
 13. Heta Neuvonen            Espoon Hiihtoseura            9.48,3       1.42,7
 14. Taru Vuorinen            Espoon Hiihtoseura            9.54,4       1.48,8
 15. Victoria Lindberg        IF Sibbo-Vargarna            10.05,8       2.00,2
 16. Kaisla Ollila            Pakilan Veto                 10.58,2       2.52,6
 17. Pihla Hakuni             Vantaan Hiihtoseura          11.46,4       3.40,8

 Poisjääneitä   3
  -  47.  40210012  Sandra Rauva             Borgå Akilles
  -  50.  40224514  Eeva Haasanen            Vantaan Hiihtoseura
  -  54.  40157816  Maria Saari              Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka            13.26,7
  2. Alisa Hyytiäinen         Vehkalahden Veikot           13.44,7       0.18,0
  3. Anni Lindroos            Pargas IF                    13.48,0       0.21,3
  4. Oona Sydänmaa            Anjalan Liitto               13.55,5       0.28,8
  5. Sanni Kuusinen           Valkeakosken Haka            13.56,3       0.29,6
  6. Kaisa Keränen            Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.06,7       0.40,0
  7. Anne Penttilä            Vehkalahden Veikot           14.11,9       0.45,2
  8. Ester Vuorio             Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.13,0       0.46,3
  9. Amanda Lindström         IF Sibbo-Vargarna            14.16,3       0.49,6
 10. Essi Metsälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.27,6       1.00,9
 11. Outi Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.35,8       1.09,1
 12. Ida Haapala              Espoon Hiihtoseura           14.39,1       1.12,4
 13. Chira Gullqvist          Borgå Akilles                16.04,9       2.38,2
 14. Sofia Valasti            Borgå Akilles                16.27,8       3.01,1
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Laura Nurminen           Keravan Urheilijat           13.35,6
  2. Sofia Raininko           Paimion Urheilijat           15.24,4       1.48,8
  3. Sanni Heikkinen          Pakilan Veto                 15.40,9       2.05,3

 Poisjääneitä   1
  - 173.  34405671  Henriikka Rokkonen       Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          13.33,1
  2. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 13.38,2       0.05,1
  3. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          14.03,4       0.30,3
  4. Linda Vahela             Punkalaitumen Kunto          14.43,7       1.10,6
  5. Janita Jäntti            Vantaan Hiihtoseura          15.36,4       2.03,3
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petra Katainen           Espoon Hiihtoseura           14.11,8
  2. Elisa Sihvola            Tampereen Pyrintö            14.31,7       0.19,9
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leevi Passila            Hollolan Urheilijat -46       5.52,0
  2. Florian Fritzén          Österby Sportklubb            5.56,9       0.04,9
  3. Lauri Mattila            Kouvolan Hiihtoseura          6.10,0       0.18,0
  4. Jouka Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            6.17,2       0.25,2
  5. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat            6.21,2       0.29,2
  6. Nikolai Saari            Rajamäen Kehitys              6.30,8       0.38,8
  7. Samuel Aho               Espoon Hiihtoseura            6.49,1       0.57,1
  8. Anton Kemppi             Espoon Hiihtoseura            6.49,6       0.57,6
  9. Luka Halme               Lahden Hiihtoseura            7.01,9       1.09,9
 10. Samu Tilli               Virolahden Sampo              7.09,1       1.17,1
 11. Teemu Weck               Pakilan Veto                  7.15,1       1.23,1
 12. Lassi Pärtty             Virolahden Sampo              7.15,3       1.23,3
 13. Jarkko Leivo             Vantaan Hiihtoseura           7.16,1       1.24,1
 14. Lauri Iso-Tryykäri       Rajamäen Kehitys              7.23,9       1.31,9
 15. Ola Strömberg            Espoon Hiihtoseura            7.43,1       1.51,1
 16. Väinö Haara              Pakilan Veto                  7.59,8       2.07,8
 17. Kasper Lassig            Vantaan Hiihtoseura           8.00,0       2.08,0
 18. Väinö Länsiluoto         Pakilan Veto                  8.01,4       2.09,4
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eetu Takomo              Raision Kuula                 8.49,8
  2. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat            8.56,1       0.06,3
  3. Robin Fransman           IF Sibbo-Vargarna             9.07,6       0.17,8
  4. Veeti Passila            Hollolan Urheilijat -46       9.20,0       0.30,2
  5. Elliot Fjeldkåsa         Espoon Hiihtoseura            9.38,0       0.48,2
  6. Robin Hildén             IF Sibbo-Vargarna             9.41,3       0.51,5
  7. Anton Skutnabb           Espoon Hiihtoseura            9.42,8       0.53,0
  8. Pyry Selin               Keravan Urheilijat            9.55,0       1.05,2
  9. Julius Aho               Espoon Hiihtoseura            9.56,0       1.06,2
 10. Sakari Saarinen          Espoon Hiihtoseura           10.04,3       1.14,5
 11. Juho Länsiluoto          Pakilan Veto                 10.17,7       1.27,9
 12. Eevert Haikola           Pakilan Veto                 10.22,5       1.32,7
 13. Juuso Joensuu            Pakilan Veto                 11.46,2       2.56,4
 14. Aksu Vuorensyrjä         Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.39,6       3.49,8

 Poisjääneitä   3
  -  68.  40055504  Markus Valkealahti       Vantaan Hiihtoseura
  -  71.  40051843  Eino Ilari Haara         Pakilan Veto
  -  74.  40201041  Iikka Leiniö             Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemeli Salmelin          Pakilan Veto                 12.32,4
  2. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           12.42,0       0.09,6
  3. Jesper Lietzen           Pargas IF                    12.42,6       0.10,2
  4. Eero Rantala             Vehkalahden Veikot           13.37,8       1.05,4
  5. Santtu Salo              Huhtasuon Hiihto 2000        13.39,8       1.07,4
  6. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.46,1       1.13,7
  7. Ike Melnits              Espoon Hiihtoseura           14.03,2       1.30,8
  8. Topias Kemppi            Espoon Hiihtoseura           14.03,4       1.31,0
  9. Elias Mäkinen            Kankaantaan Kisa             14.24,0       1.51,6
 10. Vilho Ranta              Hyvinkään Hiihtoseura        14.49,4       2.17,0
 11. Roni Hänninen            Vantaan Hiihtoseura          14.51,8       2.19,4
 12. Elias Hannula            Espoon Hiihtoseura           15.00,6       2.28,2
 13. Markus Matilainen        Pakilan Veto                 15.03,4       2.31,0
 14. Rasmus Ahoniemi          Hyvinkään Hiihtäjät          15.06,7       2.34,3
 15. Oskari Aumo              Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.19,5       2.47,1
 16. Kalle Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.20,3       2.47,9
 17. Sauli Siltanen           Perniön Urheilijat           15.39,3       3.06,9
 18. Teemu Nio                Vihdin Viesti                16.08,8       3.36,4
 19. Vili Hettula             Vihdin Viesti                16.19,9       3.47,5
 20. Akseli Ojala             Espoon Hiihtoseura           16.24,8       3.52,4
 21. Juho Leiniö              Vantaan Hiihtoseura          16.25,8       3.53,4
 22. Matias Hänninen          Espoon Hiihtoseura           16.44,2       4.11,8
 23. Ville Vierimaa           Hyvinkään Hiihtäjät          16.51,4       4.19,0
 24. Eemeli Eronen            Vantaan Hiihtoseura          17.09,4       4.37,0
 25. Tommi Weck               Pakilan Veto                 17.19,6       4.47,2
 26. Jani Koponen             Vihdin Viesti                17.42,5       5.10,1

 Poisjääneitä   3
  - 142.  32413199  Miika Passila            Hollolan Urheilijat -46
  - 146.  34510472  Benjamin Fransman        IF Sibbo-Vargarna
  - 147.  40221599  Oliver Lassig            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Wiljam Mattila           Keravan Urheilijat           12.06,8
  2. Julius Mäkinen           Kankaantaan Kisa             12.18,2       0.11,4
  3. Antti Ahvenjärvi         Espoon Hiihtoseura           12.20,2       0.13,4
  4. Pyry Mattila             Kouvolan Hiihtoseura         12.31,4       0.24,6
  5. Onni-Kalle Lahdelma      Lahden Hiihtoseura           12.37,2       0.30,4
  6. Emil Piippo              Kankaantaan Kisa             12.39,1       0.32,3
  7. Saku Hakulinen           Vehkalahden Veikot           12.39,4       0.32,6
  8. Ilmari Saarinen          Espoon Hiihtoseura           12.43,9       0.37,1
  9. Teemu Wilen              Vehkalahden Veikot           12.52,8       0.46,0
 10. Elias Kauppila           Vehkalahden Veikot           13.09,1       1.02,3
 11. Niilo Helkama            Perniön Urheilijat           13.18,4       1.11,6
 12. Simon Lindström          IF Sibbo-Vargarna            13.20,5       1.13,7
 13. Arttu Jaakkola           Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.37,0       1.30,2
 14. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.43,7       1.36,9
 15. Alexander Linden         IF Sibbo-Vargarna            14.08,6       2.01,8
 16. Konsta Toivomäki         Rajamäen Kehitys             14.47,9       2.41,1

 Poisjääneitä   3
  - 103.  30995059  Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura
  - 107.  30995062  Jukka Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura
  - 108.  40204812  Petteri Pulkkinen        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ville Vakkila            One Way Pro Team             23.03,8
  2. Wille Fagerholm          Pakilan Veto                 24.01,3       0.57,5
  3. Lari Laine               Kankaantaan Kisa             24.06,9       1.03,1
  4. Lauri Marekwia           Espoon Hiihtoseura           24.19,0       1.15,2
  5. Felix Nässi              Pakilan Veto                 24.51,0       1.47,2
  6. Mark Lindström           IF Sibbo-Vargarna            25.03,5       1.59,7
  7. Samuli Nio               Vihdin Viesti                25.23,9       2.20,1
  8. Aleksi Lehtinen          Hollolan Urheilijat -46      25.52,8       2.49,0
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Hakanen            Raision Kuula                23.57,9
  2. Teemu Sillantaus         Vantaan Hiihtoseura          24.26,1       0.28,2
  3. Antero Sillanpää         Rajamäen Kehitys             29.13,0       5.15,1
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marko Mänttäri           Kouvolan Hiihtoseura         22.54,2
  2. Lauri Huotari            Hollolan Urheilijat -46      23.11,6       0.17,4
  3. Valtteri Rantala         Orimattilan Jymy             23.35,2       0.41,0
  4. Kalle Rytkönen           Rajamäen Kehitys             23.46,6       0.52,4
  5. Jaakko Mäkelä            Tampereen Pyrintö            24.17,6       1.23,4
  6. Niila Pekkala            Vantaan Hiihtoseura          24.56,5       2.02,3
  7. Topias Kajan             Vantaan Hiihtoseura          25.23,1       2.28,9
  8. Petja Jantunen           Seinäjoen Hiihtoseura        26.02,0       3.07,8
  9. Aleksi Sillanpää         Rajamäen Kehitys             26.30,0       3.35,8
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marko Takomo             Raision Kuula                22.35,8
  2. Niklas Westerlund        Pargas IF                    23.05,6       0.29,8
  3. Ville Nurmilaukas        Vantaan Hiihtoseura          25.00,1       2.24,3
  4. Paavo Ranta              Hyvinkään Hiihtoseura        25.16,7       2.40,9
  5. Ilpo Lahtinen            Riihimäen Kiista-Veikot      25.30,3       2.54,5
  6. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 25.59,9       3.24,1
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kari Nurmi               Laukkosken Taimi             25.00,7
  2. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          25.21,1       0.20,4
  3. Mikko Iso-Tryykäri       Rajamäen Kehitys             25.53,3       0.52,6
  4. Rauno Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     27.34,0       2.33,3
  5. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                 27.49,7       2.49,0
  6. Ralf Wadenström          IF Sibbo-Vargarna            28.02,8       3.02,1
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jarmo Mäkelä             Anjalan Liitto               13.04,0
  2. Johnny Hamström          Valkealan Kajo               13.21,5       0.17,5
  3. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                13.40,4       0.36,4
  4. Timo Ala-Seppälä         Hollolan Urheilijat -46      14.44,8       1.40,8
  5. Klaus Sjöblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor      15.01,5       1.57,5

 Poisjääneitä   1
  - 121.  40075673  Juha Raininko            Paimion Urheilijat
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                13.27,7
  2. Paavo Räisänen           Muuramen Urheilijat          14.28,1       1.00,4
  3. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               14.32,4       1.04,7
  4. Urpo Leinonen            Rekolan Raikas               15.30,6       2.02,9
Sarjaluettelo