Haltiavuoren hiihdot 25.2.2017

T U L O K S E T

© Pakilan Veto

Kilpailun sarjat: N08; N10; N12; N14; N16; N18; N20; NYL; N35; M08; M10; M12; M14
; M16; M18; M20; MYL; M35; M45; M55; M65

N08 Naiset 8 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Moona Mäkelä             Pakilan Veto                 16.46,7

 Poisjääneitä   1
  -   1.  40391014  Anni Jantunen            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti              25.14,8
  2. Martta Kankaanpää        Espoon Hiihtoseura           27.27,8       2.13,0
  3. Hetaliina Karkiainen     Keuruun Kisailijat           27.53,7       2.38,9
  4. Lotta Packalén           Espoon Hiihtoseura           28.29,9       3.15,1
  5. Salla Niemi              Hyvinkään Hiihtäjät          29.39,3       4.24,5
  6. Angelina Kuusijärvi      Ingå IF                      33.16,2       8.01,4
  7. Meri-Tuuli Hane          Espoon Hiihtoseura           35.32,3      10.17,5
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 9 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti              33.34,2
  2. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti              34.29,1       0.54,9
  3. Emmi Nieminen            Espoon Hiihtoseura           38.59,0       5.24,8
  4. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat           39.52,8       6.18,6
  5. Nella Daavitsainen       Mäntsälän Urheilijat         40.36,9       7.02,7
  6. Senni Ruuskanen          Keravan Urheilijat           41.17,8       7.43,6
  7. Alina Virtanen           Espoon Hiihtoseura           42.37,6       9.03,4
  8. Alisa Lindfors           Pargas IF                    43.37,1      10.02,9
  9. Ronja Kronvall           Borgå Akilles                47.14,6      13.40,4
 10. Phoebe Kuusijärvi        Ingå IF                      53.21,8      19.47,6

 Keskeyttäneitä   1
  -  43.  40222860  Lotta Jämsén             Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 9 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rosa Niittyviita         Kouvolan Hiihtoseura         32.59,9
  2. Wilma Lax                Borgå Akilles                34.06,8       1.06,9
  3. Annu Virtanen            Espoon Hiihtoseura           34.31,6       1.31,7
  4. Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti              34.41,3       1.41,4
  5. Noora Daavitsainen       Mäntsälän Urheilijat         36.56,9       3.57,0
  6. Emmi Kotamäki            Rajamäen Kehitys             41.02,3       8.02,4

 Poisjääneitä   1
  -  26.  34557406  Krista Manninen          Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ida Haapala              Espoon Hiihtoseura           53.50,3
  2. Taru Vuorinen            Espoon Hiihtoseura           58.08,6       4.18,3
  3. Salla Lindgren           Liedon Luja                1.00.16,9       6.26,6

 Poisjääneitä   1
  -  90.  40071222  Rebecca Lönnqvist        Borgå Akilles
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sandra Jordman           One Way Pro Team             53.48,5
  2. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura          55.20,6       1.32,1
  3. Emma Metzner             One Way Pro Team             56.02,4       2.13,9
  4. Bettina Wikström         Perniön Urheilijat           56.19,6       2.31,1
  5. Josefiina Latvanen       Hämeenlinnan Hiihtoseura     56.23,7       2.35,2

 Poisjääneitä   2
  -  81.  32033375  Rebecca Ehrnrooth        Espoon Hiihtoseura
  -  82.  29667932  Matilda Suhonen          Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          52.15,7
  2. Laura Nurminen           Keravan Urheilijat           54.58,8       2.43,1
  3. Essi Lievonen            Hollolan Urheilijat -46      59.29,9       7.14,2
Sarjaluettelo

NYL Naiset 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niina Virtanen           Kouvolan Hiihtoseura         48.49,4
  2. Aira-Maarit Immonen      Valkeakosken Haka            51.17,3       2.27,9
  3. Saara Nikander           Vihdin Viesti                53.46,8       4.57,4
  4. Emmi-Juulia Hirviniemi   Vantaan Hiihtoseura          54.28,4       5.39,0

 Poisjääneitä   3
  -  64.  26427586  Noora Kivikko            Lahden Hiihtoseura
  -  65.  28026451  Mari Lindström           Imatran Urheilijat
  -  66.  32882759  Katariina Lonka          Vehkalahden Veikot
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           51.07,1
  2. Mari Pihlatie            Herttoniemen Hiihtäjät       53.06,8       1.59,7
  3. Nina Andersen            Kuhmo-Ski                  1.01.11,5      10.04,4
Sarjaluettelo

M08 Miehet 8 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alex Skutnabb            Espoon Hiihtoseura           14.41,9
  2. Mikki Kankaanpää         Espoon Hiihtoseura           15.06,4       0.24,5
  3. Luukas Koivisto          Keravan Urheilijat           15.54,0       1.12,1
  4. Svante Strömberg         Espoon Hiihtoseura           16.58,1       2.16,2
  5. Eemeli Taponen           Pakilan Veto                 18.07,4       3.25,5
  6. Kasper Salmi             Espoon Hiihtoseura           18.17,4       3.35,5
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Justus Vihinen           Espoon Hiihtoseura           24.12,7
  2. Joona Soininen           Espoon Hiihtoseura           26.42,4       2.29,7
  3. Aapo Väliharju           Espoon Hiihtoseura           26.43,4       2.30,7
  4. Väinö Haara              Pakilan Veto                 27.27,8       3.15,1
  5. Antti Kirves             Keravan Urheilijat           30.26,7       6.14,0
  6. Anton Lindfors           Pargas IF                    33.09,2       8.56,5
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 9 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Florian Fritzén          Österby Sportklubb           33.29,2
  2. Anton Packalén           Espoon Hiihtoseura           34.14,4       0.45,2
  3. Noa Lax                  Borgå Akilles                37.19,0       3.49,8
  4. Oliver Suhonen           Hollolan Urheilijat -46      37.42,9       4.13,7
  5. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat           38.55,3       5.26,1
  6. Eino Haara               Pakilan Veto                 40.35,3       7.06,1
  7. Nuutti Toivonen          Vantaan Hiihtoseura          40.42,6       7.13,4
  8. Niilo Aivelo             Keravan Urheilijat           47.40,5      14.11,3
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ike Melnits              Espoon Hiihtoseura           50.44,0
  2. Tuomas Ruuskanen         Keravan Urheilijat           53.50,0       3.06,0
  3. Anton Skutnabb           Espoon Hiihtoseura           54.26,6       3.42,6
  4. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat           54.58,7       4.14,7
  5. Markus Matilainen        Pakilan Veto                 58.34,9       7.50,9
  6. Sauli Siltanen           Perniön Urheilijat         1.01.31,9      10.47,9
  7. Esa Lehtonen             Hyvinkään Hiihtäjät        1.03.10,6      12.26,6
  8. Nuutti Jääskeläinen      Pakilan Veto               1.13.32,7      22.48,7

 Poisjääneitä   1
  -  93.  40067319  Elliot Fjeldkåsa         Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 18 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              55.23,5
  2. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti              57.29,8       2.06,3
  3. Patrik Ingman            Espoon Hiihtoseura           57.41,7       2.18,2
  4. Kalle Ijäs               Ylöjärven Ryhti              58.00,1       2.36,6
  5. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           58.34,0       3.10,5
  6. Veeti Seppälä            Ylöjärven Ryhti              59.23,3       3.59,8
  7. Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti              59.41,5       4.18,0

 Poisjääneitä   2
  - 106.  31228301  Lauri Aaltonen           Kouvolan Hiihtoseura
  - 107.  40275289  Otto Suhonen             Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 30 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Marekwia           Vantaan Hiihtoseura        1.31.33,9
  2. Erik Ingman              Espoon Hiihtoseura         1.41.02,6       9.28,7
  3. Antton Koivisto          Keravan Urheilijat         1.41.30,7       9.56,8
  4. Väinö Kotro              Kymin Koskenpojat          1.43.13,6      11.39,7
  5. Antti Ahvenjärvi         Espoon Hiihtoseura         1.43.47,4      12.13,5

 Poisjääneitä   1
  - 132.  30552201  Eero Iso-Tryykäri        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 30 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto               1.36.10,6
  2. Mika Huotari             Vantaan Hiihtoseura        1.39.01,2       2.50,6
  3. Wille Fagerholm          Pakilan Veto               1.45.19,1       9.08,5

 Keskeyttäneitä   1
  - 127.  30140985  Simo Siltanen            Paimion Urheilijat
Sarjaluettelo

MYL Miehet 30 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jyri Takanen             Kouvolan Hiihtoseura       1.27.54,5
  2. Mikko Kuusela            Vantaan Hiihtoseura        1.28.25,0       0.30,5
  3. Aleksi Leino             Jämsänkosken Ilves         1.29.21,2       1.26,7
  4. Jukka Palo               Vihdin Viesti              1.30.10,1       2.15,6
  5. Tero Turunen             Keravan Urheilijat         1.30.21,8       2.27,3
  6. Wilhelm Stenbacka        Ski Jyväskylä              1.32.51,6       4.57,1
  7. Aki Kauppinen            Lahden Hiihtoseura         1.34.18,7       6.24,2
  8. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat         1.35.20,9       7.26,4
  9. Ari Mikkelä              Anjalan Liitto             1.35.39,1       7.44,6

 Keskeyttäneitä   1
  - 115.  40338114  Konsta Kajan             Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 30 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Santeri Ryhänen          Vantaan Hiihtoseura        1.39.04,3
  2. Morthen Mathisen         Espoon Hiihtoseura         1.39.21,7       0.17,4
  3. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto               1.41.17,7       2.13,4
  4. Jari Puolakka            Vihdin Viesti              1.41.17,9       2.13,6
  5. Jussi Lipponen           Pakilan Veto               1.57.12,8      18.08,5
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 30 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat       1.32.47,7
  2. Jari Jaakkola            Raision Kuula              1.36.37,6       3.49,9
  3. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura        1.37.20,3       4.32,6
  4. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiihtoseura        1.37.46,5       4.58,8
  5. Anssi Reunanen           Forssan Salama             1.46.31,6      13.43,9
  6. Marko Rantanen           Hollolan Urheilijat -46    1.54.56,0      22.08,3
  7. Jarkko Vesikansa         Herttoniemen Hiihtäjät     2.02.03,4      29.15,7
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petri Heinonen           Espoon Hiihtoseura           47.59,0
  2. Seppo Kuhanen            Raision Kuula                50.25,3       2.26,3
  3. Johnny Hamström          Valkealan Kajo               51.52,3       3.53,3
  4. Matti Luotio             Espoon Tapiot                53.16,9       5.17,9
  5. Jukka Petersohn          Laukkosken Taimi             55.31,1       7.32,1

 Keskeyttäneitä   1
  -  53.  27549285  Heikki Ruokonen          Vehkalahden Veikot
 Poisjääneitä   1
  -  54.  32015746  Kim Yrjälä               Pakilan Veto
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pekka Virtakoivu         Lohjan Louhi                 48.57,8
  2. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               53.47,9       4.50,1
  3. Eero Moilanen            Kajaanin Hiihtäjät           55.17,3       6.19,5
Sarjaluettelo