UPI viestihiihtokilpailut 13.2.2001

T U L O K S E T

© Pakilan Veto
Sarjaluettelo:

N; M; N-1OS; N-2OS; N-3OS; M-1OS; M-2OS; M-3OS;

Naiset 3 x 3 km ( 4 kpl )


   1.                          Osuuspankkikeskus            31.15,1
        41 Maija Leskinen                 12.12,1  ( 2.)    12.12,1  ( 2.)
        42 Taina Maavirta                 21.55,0  ( 2.)     9.42,9  ( 1.)
        43 Virpi Suuronen-Pippola         31.15,1  ( 1.)     9.20,1  ( 1.)
 
   2.                          Pohjola                      31.19,5     0.04,4
        21 Anne Riiali                    10.57,7  ( 1.)    10.57,7  ( 1.)
        22 Eila Alanko                    21.48,6  ( 1.)    10.50,9  ( 3.)
        23 Mari Partanen                  31.19,5  ( 2.)     9.30,9  ( 4.)
 
   3.                          Elisa Communications         33.20,1     2.05,0
        11 Tanja Rajala                   13.02,0  ( 3.)    13.02,0  ( 3.)
        12 Johanna Kansanen               23.52,4  ( 3.)    10.50,4  ( 2.)
        13 Tuula Rinkinen                 33.20,1  ( 3.)     9.27,7  ( 2.)
 
   4.                          Teollisuusvakuutus           34.28,8     3.13,7
        31 Tuula Siivonen                 13.15,7  ( 4.)    13.15,7  ( 4.)
        32 Heidi Korventausta             24.59,2  ( 4.)    11.43,5  ( 4.)
        33 Taina Holappa                  34.28,8  ( 4.)     9.29,6  ( 3.)
 
Sarjaluetteloon

Miehet 3 x 5 km ( 4 kpl )


   1.                          Liikuntavirasto              42.05,6
       131 Tapio Kantanen                 15.08,2  ( 1.)    15.08,2  ( 1.)
       132 Seppo Kammonen                 28.58,4  ( 1.)    13.50,2  ( 1.)
       133 Petri Vuosalmi                 42.05,6  ( 1.)    13.07,2  ( 1.)
 
   2.                          Nordea                       46.26,9     4.21,3
       141 Timo Hietanen                  15.08,9  ( 2.)    15.08,9  ( 2.)
       142 Aarne Vartiainen               30.26,7  ( 2.)    15.17,8  ( 2.)
       143 Simo Nuotio                    46.26,9  ( 2.)    16.00,2  ( 3.)
 
   3.                          Automatia                    46.33,1     4.27,5
       121 Juhani Piirala                 15.21,8  ( 3.)    15.21,8  ( 3.)
       122 Tapani Penttilä                32.14,1  ( 3.)    16.52,3  ( 3.)
       123 Simo Salmi                     46.33,1  ( 3.)    14.19,0  ( 2.)
 
   4.                          Pohjola                      55.04,4    12.58,8
       111 Kari Hovi                      21.39,0  ( 4.)    21.39,0  ( 4.)
       112 Esko Kärki                     38.46,9  ( 4.)    17.07,9  ( 4.)
       113 Reijo Niemi                    55.04,4  ( 4.)    16.17,5  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 3 km P( 4 kpl )

   1. Anne Riiali              Pohjola                      10.57,7
   2. Maija Leskinen           Osuuspankkikeskus            12.12,1     1.14,4
   3. Tanja Rajala             Elisa Communications         13.02,0     2.04,3
   4. Tuula Siivonen           Teollisuusvakuutus           13.15,7     2.18,0
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 3 km V( 4 kpl )

   1. Taina Maavirta           Osuuspankkikeskus             9.42,9
   2. Johanna Kansanen         Elisa Communications         10.50,4     1.07,5
   3. Eila Alanko              Pohjola                      10.50,9     1.08,0
   4. Heidi Korventausta       Teollisuusvakuutus           11.43,5     2.00,6
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 3 km V( 4 kpl )

   1. Virpi Suuronen-Pippola   Osuuspankkikeskus             9.20,1
   2. Tuula Rinkinen           Elisa Communications          9.27,7     0.07,6
   3. Taina Holappa            Teollisuusvakuutus            9.29,6     0.09,5
   4. Mari Partanen            Pohjola                       9.30,9     0.10,8
 
Sarjaluetteloon

Miehet 1. osuus 5 km P( 4 kpl )

   1. Tapio Kantanen           Liikuntavirasto              15.08,2
   2. Timo Hietanen            Nordea                       15.08,9     0.00,7
   3. Juhani Piirala           Automatia                    15.21,8     0.13,6
   4. Kari Hovi                Pohjola                      21.39,0     6.30,8
 
Sarjaluetteloon

Miehet 2. osuus 5 km V( 4 kpl )

   1. Seppo Kammonen           Liikuntavirasto              13.50,2
   2. Aarne Vartiainen         Nordea                       15.17,8     1.27,6
   3. Tapani Penttilä          Automatia                    16.52,3     3.02,1
   4. Esko Kärki               Pohjola                      17.07,9     3.17,7
 
Sarjaluetteloon

Miehet 3. osuus 5 km V( 4 kpl )

   1. Petri Vuosalmi           Liikuntavirasto              13.07,2
   2. Simo Salmi               Automatia                    14.19,0     1.11,8
   3. Simo Nuotio              Nordea                       16.00,2     2.53,0
   4. Reijo Niemi              Pohjola                      16.17,5     3.10,3
 
Sarjaluetteloon