UPI viestihiihtokilpailut 15.2.2000

T U L O K S E T

© Pakilan Veto
Sarjaluettelo:

NYLV; NYL1; NYL2; NYL3; MVI; MYL1; MYL2; MYL3; M45V; M451; M452; M453;

Naiset 3 x 3 km (1P + 2V) ( 6 kpl )


  1.                          Osuuspankkikeskus            34.19,8
      131 Maija Leskinen                 12.57,2  ( 2.)    12.57,2  ( 2.)
      132 Taina Maavirta                 24.06,4  ( 1.)    11.09,2  ( 1.)
      133 Virpi Suuronen-Pippola         34.19,8  ( 1.)    10.13,4  ( 2.)

  2.                          HPY                          35.18,7     0.58,9
      151 Tanja Rajala                   12.56,5  ( 1.)    12.56,5  ( 1.)
      152 Johanna Kansanen               25.28,9  ( 2.)    12.32,4  ( 3.)
      153 Tuula Rinkinen                 35.18,7  ( 2.)     9.49,8  ( 1.)

  3.                          Pohjola                      39.33,6     5.13,8
      121 Marjut Tyllinen                15.35,8  ( 3.)    15.35,8  ( 3.)
      122 Eila Alanko                    27.02,9  ( 3.)    11.27,1  ( 2.)
      123 Laura Katainen                 39.33,6  ( 3.)    12.30,7  ( 5.)

  4.                          Teollisuusvakuutus I         40.29,4     6.09,6
      111 Tuula Siivonen                 15.40,0  ( 4.)    15.40,0  ( 4.)
      112 Heidi Korventausta             30.06,6  ( 4.)    14.26,6  ( 5.)
      113 Taina Holappa                  40.29,4  ( 4.)    10.22,8  ( 3.)

  5.                          Ilmarinen                    48.18,8    13.59,0
      141 Merja Suutala                  21.31,6  ( 5.)    21.31,6  ( 5.)
      142 Päivi Möller                   35.48,2  ( 5.)    14.16,6  ( 4.)
      143 Ulla Sepponen                  48.18,8  ( 5.)    12.30,6  ( 4.)
Poisjääneitä 1 kpl
  -                           Teollisuusvakuutus II
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 3 km P( 5 kpl )

  1. Tanja Rajala             HPY                          12.56,5
  2. Maija Leskinen           Osuuspankkikeskus            12.57,2     0.00,7
  3. Marjut Tyllinen          Pohjola                      15.35,8     2.39,3
  4. Tuula Siivonen           Teollisuusvakuutus I         15.40,0     2.43,5
  5. Merja Suutala            Ilmarinen                    21.31,6     8.35,1
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 3 km V( 5 kpl )

  1. Taina Maavirta           Osuuspankkikeskus            11.09,2
  2. Eila Alanko              Pohjola                      11.27,1     0.17,9
  3. Johanna Kansanen         HPY                          12.32,4     1.23,2
  4. Päivi Möller             Ilmarinen                    14.16,6     3.07,4
  5. Heidi Korventausta       Teollisuusvakuutus I         14.26,6     3.17,4
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 3 km V( 5 kpl )

  1. Tuula Rinkinen           HPY                           9.49,8
  2. Virpi Suuronen-Pippola   Osuuspankkikeskus            10.13,4     0.23,6
  3. Taina Holappa            Teollisuusvakuutus I         10.22,8     0.33,0
  4. Ulla Sepponen            Ilmarinen                    12.30,6     2.40,8
  5. Laura Katainen           Pohjola                      12.30,7     2.40,9
Sarjaluetteloon

Miehet 3 x 5 km (1P + 2V) ( 7 kpl )


  1.                          Helsingin liikuntavirast     46.21,0
       51 Tapio Kantanen                 16.18,7  ( 1.)    16.18,7  ( 1.)
       52 Seppo Kammonen                 32.39,6  ( 1.)    16.20,9  ( 1.)
       53 Petri Vuosalmi                 46.21,0  ( 1.)    13.41,4  ( 1.)

  2.                          Helsingin pelastuslaitos     50.30,8     4.09,8
       41 K. Lindroos                    16.20,1  ( 2.)    16.20,1  ( 2.)
       42 Kurt Dannholm                  33.53,8  ( 3.)    17.33,7  ( 3.)
       43 Ossi Olin                      50.30,8  ( 2.)    16.37,0  ( 3.)

  3.                          Osuuspankkikeskus            51.34,2     5.13,2
       11 Tuomo Metsäaro                 16.22,3  ( 3.)    16.22,3  ( 3.)
       12 Matti Laitinen                 34.48,8  ( 4.)    18.26,5  ( 4.)
       13 Jari Nieminen                  51.34,2  ( 3.)    16.45,4  ( 4.)

  4.                          Merita                       53.38,0     7.17,0
       71 Timo Hietanen                  16.23,4  ( 4.)    16.23,4  ( 4.)
       72 Aarne Vartiainen               33.24,4  ( 2.)    17.01,0  ( 2.)
       73 Raimo Pirhonen                 53.38,0  ( 4.)    20.13,6  ( 5.)

  5.                          Teollisuusvakuutus           57.12,7    10.51,7
       31 Pasi Laaksonen                 17.55,4  ( 5.)    17.55,4  ( 5.)
       32 Harry Strömberg                36.55,4  ( 5.)    19.00,0  ( 6.)
       33 Kyösti Korventausta            57.12,7  ( 5.)    20.17,3  ( 6.)

  6.                          Pohjola                      58.07,2    11.46,2
       21 Teemu Kunttu                   23.16,2  ( 7.)    23.16,2  ( 7.)
       22 Veikko Väisänen                41.43,2  ( 6.)    18.27,0  ( 5.)
       23 Reijo Niemi                    58.07,2  ( 6.)    16.24,0  ( 2.)

  7.                          Automatia                  1.08.48,4    22.27,4
       81 Hannu Mälkiä                   21.12,9  ( 6.)    21.12,9  ( 6.)
       82 Jorma Kontas                   44.25,3  ( 7.)    23.12,4  ( 7.)
       83 Ari Partanen                 1.08.48,4  ( 7.)    24.23,1  ( 7.)
Sarjaluetteloon

Miehet 1. osuus 5 km P( 7 kpl )

  1. Tapio Kantanen           Helsingin liikuntavirast     16.18,7
  2. K. Lindroos              Helsingin pelastuslaitos     16.20,1     0.01,4
  3. Tuomo Metsäaro           Osuuspankkikeskus            16.22,3     0.03,6
  4. Timo Hietanen            Merita                       16.23,4     0.04,7
  5. Pasi Laaksonen           Teollisuusvakuutus           17.55,4     1.36,7
  6. Hannu Mälkiä             Automatia                    21.12,9     4.54,2
  7. Teemu Kunttu             Pohjola                      23.16,2     6.57,5
Sarjaluetteloon

Miehet 2. osuus 5 km V( 7 kpl )

  1. Seppo Kammonen           Helsingin liikuntavirast     16.20,9
  2. Aarne Vartiainen         Merita                       17.01,0     0.40,1
  3. Kurt Dannholm            Helsingin pelastuslaitos     17.33,7     1.12,8
  4. Matti Laitinen           Osuuspankkikeskus            18.26,5     2.05,6
  5. Veikko Väisänen          Pohjola                      18.27,0     2.06,1
  6. Harry Strömberg          Teollisuusvakuutus           19.00,0     2.39,1
  7. Jorma Kontas             Automatia                    23.12,4     6.51,5
Sarjaluetteloon

Miehet 3. osuus 5 km V( 7 kpl )

  1. Petri Vuosalmi           Helsingin liikuntavirast     13.41,4
  2. Reijo Niemi              Pohjola                      16.24,0     2.42,6
  3. Ossi Olin                Helsingin pelastuslaitos     16.37,0     2.55,6
  4. Jari Nieminen            Osuuspankkikeskus            16.45,4     3.04,0
  5. Raimo Pirhonen           Merita                       20.13,6     6.32,2
  6. Kyösti Korventausta      Teollisuusvakuutus           20.17,3     6.35,9
  7. Ari Partanen             Automatia                    24.23,1    10.41,7
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 3 x 5 km (1P+2V) ( 4 kpl )


  1.                          Automatia                    51.11,5
      101 Tapani Penttilä                19.29,2  ( 3.)    19.29,2  ( 3.)
      102 Juhani Piirala                 35.42,3  ( 2.)    16.13,1  ( 1.)
      103 Simo Salmi                     51.11,5  ( 1.)    15.29,2  ( 1.)

  2.                          HKL                          51.42,5     0.31,0
       91 Jukka Peltola                  18.21,6  ( 1.)    18.21,6  ( 1.)
       92 Jouko Räisänen                 35.10,2  ( 1.)    16.48,6  ( 2.)
       93 Matti Kuusanka                 51.42,5  ( 2.)    16.32,3  ( 2.)

  3.                          YLE                          53.31,9     2.20,4
      171 Esko Oinonen                   18.48,1  ( 2.)    18.48,1  ( 2.)
      172 Heimo Ylitalo                  35.53,0  ( 3.)    17.04,9  ( 3.)
      173 Keijo Koivula                  53.31,9  ( 3.)    17.38,9  ( 4.)

  4.                          HPY                          54.27,0     3.15,5
       61 Eero Orasniemi                 19.36,0  ( 4.)    19.36,0  ( 4.)
       62 Tapio Hämäläinen               37.23,5  ( 4.)    17.47,5  ( 4.)
       63 Unto Elo                       54.27,0  ( 4.)    17.03,5  ( 3.)
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 1. osuus 5 km P( 4 kpl )

  1. Jukka Peltola            HKL                          18.21,6
  2. Esko Oinonen             YLE                          18.48,1     0.26,5
  3. Tapani Penttilä          Automatia                    19.29,2     1.07,6
  4. Eero Orasniemi           HPY                          19.36,0     1.14,4
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 2. osuus 5 km V( 4 kpl )

  1. Juhani Piirala           Automatia                    16.13,1
  2. Jouko Räisänen           HKL                          16.48,6     0.35,5
  3. Heimo Ylitalo            YLE                          17.04,9     0.51,8
  4. Tapio Hämäläinen         HPY                          17.47,5     1.34,4
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 3. osuus 5 km V( 4 kpl )

  1. Simo Salmi               Automatia                    15.29,2
  2. Matti Kuusanka           HKL                          16.32,3     1.03,1
  3. Unto Elo                 HPY                          17.03,5     1.34,3
  4. Keijo Koivula            YLE                          17.38,9     2.09,7
Sarjaluetteloon