Sipoon Susihölkkä 8.6.2008

T U L O K S E T

© Sipoon Zemppi

Sarjaluettelo:
NYLP; MYLP; KU21; NYLK; N40K; MYLK; M40K; M50K; M60K; KU10; T14; T12; P12;

Naiset puolimaraton 21.1 km ( 6 kpl )

   1. Kirsti Pokka             Leppävaaran Sisu             1.34.38
   2. Birgit Walander          G-V                          1.45.03      10.25
   3. Pirjo Vesterbacka        Porvoon Urheilijat           1.46.42      12.04
   4. Isa Merikallio           Enduranssi                   1.48.33      13.55
   5. Tiina Hildén             Saukkola                     1.52.04      17.26
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Ly Jonuks                Hämeenlinna
 
Sarjaluetteloon

Miehet puolimaraton 21.1 km ( 12 kpl )

   1. Jörgen Wickholm          Kamraterna                   1.18.45
   2. Tommi Leinonen           Vaajakosken Kuohu            1.27.21       8.36
   3. Mikko Laukkanen          Järvenpää                    1.29.13      10.28
   4. Tommi Grönholm           Helsinki                     1.33.27      14.42
   5. Eero Korhonen            Sipoo                        1.34.25      15.40
   6. Teijo Tykkä              Varalan MK                   1.37.22      18.37
   7. Fred Keus                Vantaa                       1.37.26      18.41
   8. Teuvo Törhönen           Hämeenlinna                  1.44.48      26.03
   9. Timo Rossinen            Helsinki                     1.48.30      29.45
  10. Erkki Lahikainen         Kerava                       1.48.36      29.51
  11. Tero Paappanen           Järvenpää                    1.48.38      29.53
  12. Tatu Ikonen              Helsinki                     2.21.29      62.44
 
Sarjaluetteloon

Kuntosarja 21.1 km ( 10 kpl )

   1. Arto Tuomela             Vantaa                       1.34.04
   2. Hannu Antonen            Helsinki                     1.38.23       4.19
   3. Matti Laurila            Vemo                         1.43.48       9.44
   4. Timo Telsavaara          Vantaa                       1.46.23      12.19
   5. Karo Myyrä               Porvoo                       1.48.01      13.57
   6. Jari Nylander            Nummelan Moottorikerho       1.49.33      15.29
   7. Tuomo Vesterbacka        Porvoon Urheilijat           1.54.29      20.25
   8. Sauli Kotisaari          Aro's TFR                    2.01.43      27.39
   9. Jukka Soininen           Lovisa Tor                   2.05.08      31.04
  10. Tommy Ingman             Sibbo                        2.05.23      31.19
 
Sarjaluetteloon

Naiset yleinen 10.5 km ( 7 kpl )

   1. Nina Tikka               Ryttylän Kiri                  47.04
   2. Anu Henttonen            Helsinki                       49.26       2.22
   3. Leena Saari              Reisjärvi                      50.22       3.18
   4. Anne Ravantti            Sipoon Sanomat                 55.26       8.22
   5. Outi Kokkonen            Tampere                        56.00       8.56
   6. Annarita Koli            Espoo                        1.02.06      15.02
   7. Tia Laurmaa              HV i Mårtensby               1.02.51      15.47
 
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta 10.5 km ( 3 kpl )

   1. Tuula Voutilainen        Hämeenlinnan Tarmo             50.25
   2. Susanne Lehtonen         LIK                            56.34       6.09
   3. Maija Kainulainen        Porlammi                     1.08.54      18.29
 
Sarjaluetteloon

Miehet yleinen 10.5 km ( 11 kpl )

   1. Janne Pettersson         Lovisa Tor                     38.09
   2. Daniel Blomster          Sibbo                          39.36       1.27
   3. Aki Paasonen             Triathlon Stadi                42.14       4.05
   4. Toni Piispa              Helsinki                       42.25       4.16
   5. Teemu Seikkula           Helsinki Triathlon             42.59       4.50
   6. Marko Antikainen         Espoo                          45.26       7.17
   7. Mårten Hellman           Sibbo                          45.30       7.21
   8. Jonathan Nyberg          G-V                            49.57      11.48
   9. Lukas Lindberg           VaHiSös                        50.08      11.59
  10. Jussi Sorsa              Klaukkala                      55.34      17.25
  11. Tuomas Peltola           Vantaa                         58.41      20.32
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 10.5 km ( 5 kpl )

   1. Niko Lindberg            Porvoon Urheilijat             39.44
   2. Thomas Sandvall          Helsinki                       39.55       0.11
   3. Janne-Pekka Nurmi        Laukkosken Taimi               40.45       1.01
   4. Kari Nurmi               Laukkosken Taimi               40.57       1.13
   5. Mikael Eklund            IBM Sportklubb                 46.40       6.56
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 10.5 km ( 9 kpl )

   1. Jouko Rannanpää          Korson Kunto                   43.07
   2. Esa Keskikallio          Askola                         44.07       1.00
   3. Soini Pekkola            Elimäki                        44.58       1.51
   4. Alf Cederlund            Imatran Urheilijat             45.23       2.16
   5. Matti Harju              Porvoo                         45.45       2.38
   6. Pekka Piiparinen         Vantaa                         47.11       4.04
   7. Bror Martin              G-V                            52.10       9.03
   8. Peter Martin             Kamraterna                     53.08      10.01
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Janne Martin             G-V
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 10.5 km ( 8 kpl )

   1. Kaj Söderholm            Sjundeå IF                     40.56
   2. Reijo Montonen           Sporttiveteraanit              43.50       2.54
   3. Teuvo Lähde              Kerkkoon Urheilijat            46.06       5.10
   4. Markku Rajala            Joken Talli                    46.59       6.03
   5. Viljo Komulainen         Sporttiveteraanit              47.10       6.14
   6. Veli Janhunen            Laukkosken Taimi               47.31       6.35
   7. Markku Juopperi          Oulunkylän Tähti               49.21       8.25
   8. Kari Aatos               Sporttiveteraanit            1.08.54      27.58
 
Sarjaluetteloon

Kuntosarja 10.5 km ( 15 kpl )

   1. Sakari Arkko             Leppävirran Urheilijat         42.40
   2. Matti Sainio             Myrskylän Myrsky               44.40       2.00
   3. Sam Fransman             Kamraterna                     44.50       2.10
   4. Mikael Krantz            Hyvinge                        45.53       3.13
   5. Markus Teilman           Itävalta  Österrike            46.10       3.30
   6. Vesa Oksanen             Helsingin Jyry                 47.23       4.43
   7. Kaj Koistinen            G-V                            48.37       5.57
   8. Elof Erlund              Kamraterna                     53.47      11.07
   9. Jukka Suuronen           Keravan Urheilijat             54.32      11.52
  10. Riitta Pekkola           Elimäki                        55.52      13.12
  11. Leif Martin              G-V                            57.26      14.46
  12. Ari Hytönen              KU-58                          57.42      15.02
  13. Tage Lemström            Sibbo                          59.08      16.28
  14. Harri Vesterbacka        Porvoon Urheilijat           1.00.19      17.39
  15. Hilding Helenius         Korson Kunto                 1.25.14      42.34
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 14 vuotta 2.3 km ( 3 kpl )

   1. Ronja Sainio             Myrskylän Myrsky                9.34
   2. Senja Tikka              Janakkalan Jana                10.16       0.42
   3. Vanessa Lehtonen         LIK                            12.22       2.48
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 12 vuotta 2.3 km ( 2 kpl )

   1. Yvonne Jussila           VaHiSös                        12.23
   2. Malin Söderström         VaHiSös                        14.08       1.45
 
Sarjaluetteloon

Pojat 12 vuotta 2.3 km ( 5 kpl )

   1. Valdemar Sandell         S-V                             8.57
   2. Sami Tikka               Janakkalan Jana                 9.38       0.41
   3. Jesper Jussila           Sipoo                          10.09       1.12
   4. Henri Pasanen            S-V                            10.15       1.18
   5. Kasimir Lehtonen         LIK                            12.26       3.29
 
Sarjaluetteloon