Susihölkkä 3.6.2007

T U L O K S E T

© Sipoon Zemppi  

Sarjaluettelo:
MYLP; NYLP; KU21; MYLK; M40K; M50K; M60K; NYLK; N40K; KU10; P14; P12; T14; T12;

Miehet puolimaraton 21.1 km ( 18 kpl )

   1. Kai Lippojoki            Vantaa                       1.14.34
   2. Teemu Planting           Vantaa                       1.19.24       4.50
   3. Jan Alden                Akilles                      1.21.25       6.51
   4. Peter Weckman            Sibbo                        1.26.12      11.38
   5. Tomi Mäkelä              Helsinki                     1.27.07      12.33
   6. Jouni Jurmu              Sipoo                        1.28.09      13.35
   7. Jukka Peltonen           Joensuu                      1.29.54      15.20
   8. Teijo Tykkä              Helsinki                     1.29.58      15.24
   9. Matti Annala             Sipoo                        1.33.37      19.03
  10. Hans Harju-Jeanty        Vantaa                       1.37.55      23.21
  11. Matti Laurila            Vinkkilä                     1.39.08      24.34
  12. Petri Vartiainen         Vantaa                       1.41.16      26.42
  13. Marko Vaulakorpi         Sipoo                        1.42.08      27.34
  14. Ilkka Lähteenmäki        Helsingin Jyry               1.50.15      35.41
  15. Tommy Dahl               S-V                          1.54.53      40.19
  16. Mauri Joutjärvi          Kouvola                      1.56.44      42.10
  17. Jari Ojanen              Espoo                        2.00.32      45.58
  18. Jaakko Hammarén          Espoo                        2.18.29      63.55
 
Sarjaluetteloon

Naiset puolimaraton 21.1 km ( 3 kpl )

   1. Birgit Walander          G-V                          1.40.14
   2. Piia Laakso              Espoo                        1.43.22       3.08
   3. Reetta Harmaja           Helsinki                     1.59.37      19.23
 
Sarjaluetteloon

Kuntosarja 21.1 km ( 14 kpl )

   1. Auvo Nevalainen          Vantaa                       1.28.28
   2. Jukka Vakkilainen        Helsinki                     1.37.23       8.55
   3. Esko Jussila             Espoo                        1.38.12       9.44
   4. Matti Toppari            Espoo                        1.39.21      10.53
   5. Pia Pälvimäki            Sipoo                        1.39.40      11.12
   6. Inga-Lill Svedberg       S-V                          1.44.21      15.53
   7. Kari Ranta               Järvenpää                    1.45.53      17.25
   8. Ahto Nylund              Helsinki                     1.47.37      19.09
   9. Petro Pietiläinen        Porvoo                       1.47.47      19.19
  10. Timo Tilus               Vantaa                       1.48.58      20.30
  11. Karo Myyrä               Porvoo                       1.49.21      20.53
  12. Pertti Ryynänen          Sipoo                        1.57.50      29.22
  13. Jukka Soininen           Loviisa                      2.01.34      33.06
  14. Marjatta Ahonen          Helsinki                     2.19.03      50.35
 
Sarjaluetteloon

Miehet yleinen 10.5 km ( 12 kpl )

   1. Lauri Lipiäinen          Espoo                          36.08
   2. Samuli Stenbäck          Hvim                           36.11       0.03
   3. Juha Virtanen            Hämeenlinnan Tarmo             37.47       1.39
   4. Teemu Kollanen           Kerava Agility Team            38.36       2.28
   5. Pontus Vainionpää        TEST                           39.18       3.10
   6. Sami Kuisma              Riihimäen K-V                  39.46       3.38
   7. Kim Lönnström            Akilles                        41.02       4.54
   8. Pekka Nordström          Vantaa                         44.48       8.40
   9. Marko Antikainen         Espoo                          45.39       9.31
  10. Markus Söderqvist        ÅIF                            46.40      10.32
  11. Patrik Lindblad          VaHiSös                        47.15      11.07
  12. Robert Sällström         Sibbo                          56.27      20.19
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 10.5 km ( 3 kpl )

   1. Esko Peura               Helsinki                       41.11
   2. Peter Ståhl              S-V                            42.17       1.06
   3. Kari Ritala              Vantaa                         55.56      14.45
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 10.5 km ( 8 kpl )

   1. Jari Lindholm            Mäntsälän Urheilijat           39.40
   2. Kaj Söderholm            SIF                            40.21       0.41
   3. Reijo Widell             Järvenpään Palo                43.09       3.29
   4. Unto Mäkinen             Nurmijärvi                     44.15       4.35
   5. Kari Järvenpää           Hollola                        44.45       5.05
   6. Matti Harju              Porvoo                         45.52       6.12
   7. Pekka Piiparinen         Vantaa                         46.51       7.11
   8. Peter Martin             UF-kamraterna                  50.30      10.50
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 10.5 km ( 12 kpl )

   1. Lasse Tolonen            Myrskylän Myrsky               43.25
   2. Pentti Silander          Mäntyharju                     45.25       2.00
   3. Viljo Komulainen         Spove                          46.00       2.35
   4. Tenho Lauri              Pakilan Veto                   47.16       3.51
   5. Arto Kähärä              Lappeenranta                   48.09       4.44
   6. Keijo Koivula            Spove                          48.24       4.59
   7. Oiva Koskinen            Helsinki                       48.29       5.04
   8. Veijo Kemppainen                                        49.09       5.44
   9. Erkki Tuomioja           Helsingin Jyry                 50.48       7.23
  10. Markus Lehtinen          Spove                          58.26      15.01
  11. Gustaf Teir              HGK                            59.44      16.19
  12. Aatos Kari               Helsinki                     1.06.34      23.09
 
Sarjaluetteloon

Naiset yleinen 10.5 km ( 4 kpl )

   1. Leena Saari              Reisjärvi                      50.33
   2. Carina Nyberg            VaHiSös                        57.54       7.21
   3. Tiina Kähärä             Sipoo                          58.12       7.39
   4. Anne Ravantti            Sipoon Sanomat                 58.15       7.42
 
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta 10.5 km ( 3 kpl )

   1. Sirpa Nordling           Porvoon Urheilijat             45.49
   2. Merja Ylihärsilä         Endurance                      52.30       6.41
   3. Susanne Lehtonen         LIK                            56.34      10.45
 
Sarjaluetteloon

Kuntosarja 10.5 km ( 21 kpl )

   1. Sakari Arkko             Varkaus                        43.14
   2. Esa Keskikallio          Askola                         44.53       1.39
   3. Herbert Fallström        P-U                            48.57       5.43
   4. Mårten Hellman           Sibbo                          49.46       6.32
   5. Kari Saranpää            Kovin Kondis                   49.51       6.37
   6. Kari Halonen             H-S                            49.58       6.44
   7. Nadia Sundman            S-V                            50.42       7.28
   8. Elof Erlund              Kamraterna                     52.16       9.02
   9. Jarkko Pennanen          Sipoo                          53.27      10.13
  10. Tuomo Vesterbacka        P-U                            57.32      14.18
  11. Kalevi Kairemo           Helsinki                       57.51      14.37
  12. Magnus Westerlund        G-PIF                          58.24      15.10
  13. Ilpo Martela             Stockmann                      59.39      16.25
  14. Markku Nousiainen        Savonlinna                     59.49      16.35
  15. Riikka Porvali           Järvenpää                      59.50      16.36
  16. Aki Itäinen              S-V                          1.00.18      17.04
  17. Markus Lindström         Sipoo                        1.01.46      18.32
  18. Jaana Luukkanen          Savonlinna                   1.02.01      18.47
  19. Tage Lemström            Sipoo                        1.09.50      26.36
  20. Tarja Wahlström          K-U                          1.12.07      28.53
  21. Kim Wahlström            K-U                          1.12.08      28.54
 
Sarjaluetteloon

Pojat 14 vuotta 2.2 km ( 1 kpl )

   1. Casper Nordman           Kamraterna                     10.03
 
Sarjaluetteloon

Pojat 12 vuotta 2.2 km ( 5 kpl )

   1. Valdemar Sandell         VaHiSös                         8.55
   2. Ake Forsberg             Orimattila                      9.05       0.10
   3. Emil Lönnström           Akilles                         9.40       0.45
   4. Jesper Jussila           VaHiSös                         9.46       0.51
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Benjamin Fransman        Kamraterna
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 14 vuotta 2.2 km ( 1 kpl )

   1. Meri Kupari              Keravan Urheilijat             11.13
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 12 vuotta 2.2 km ( 5 kpl )

   1. Ella Nevala              S-V                            10.04
   2. Elli Luukkanen           Savonlinna                     10.23       0.19
   3. Noora Pöllänen           Sipoo                          11.10       1.06
   4. Rebecca Nordman          Kamraterna                     11.20       1.16
   5. Heidi Annala             Sipoo                          12.43       2.39
 
Sarjaluetteloon