Suur-Lohjan soutu & Kalevan Kierros

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät 2001
Väliaikalistat
Sarjaluettelo:
N50, MYL... ikäsarja, P Kalevan kierroksen puolikas, L Suur-Lohjan soutujen sarja.
Y Yksinsoutu, V vuorosoutu, * nimen jäljessä: ilmoitettu Kalevan kierroksen kokonaiskilpailuun
KIRKL; NYLV; N40V; N45V; N50V; N55V; MYLV; M40V; M45V; M50V; M55V; M60V; M65V; SEKAV; N50Y; MYLY; M40Y; M45Y; M50Y; M55Y; M60Y; M65Y; M70Y; NYLPY; N45PY; MYLPY; M55PY; NYLPV; N45PV; MYLPV; M22PV; M55PV; SEKAPV; M50LY; MYLLV; M50LV; PARIL; RETKIL; SEKALV;

Kirkkoveneet (ei KK) 25 km ( 8 kpl )

   1.                          Pääkaupunkiseudun taksit   1.40.22,9    6
   2. Kunto I                  Keravan Urheilijat         1.40.27,9    5
   3.                          Joutele                    1.43.20,6    3
   4.                          Lohjanseudun Soutajat      1.44.29,0    4
   5. Kunto II                 Keravan Urheilijat         1.55.19,8    7
   6. Naisjoukkue              Keravan Urheilijat         1.57.47,9    8
   7.                          Korkkiruuvi-team           2.01.18,2    1
   8. Linnan Mela              Hämeenlinnan Kisa          2.17.31,3    2
 
Sarjaluetteloon

Naiset yl. vuorosoutu 50 km ( 3 kpl )

   1. Marja Holopainen*
      - Pirkko Piitulainen*    Joensuu                    5.19.21,7    11
   2. Elina Kivioja* 
      - Hanna Rannikko*        Halikko - Salo             5.35.43,7    13
   3. Minna Ikonen* 
      - Päivikki Pohjola*      Lappeenranta - Joensuu     6.14.01,5    12
 
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta vuorosoutu 50 km ( 5 kpl )

   1. Virpi Suuronen-Pippola*
      -Gita Laitinen*          Espoo                      5.24.36,1    17
   2. Arja Heimonen* 
      - Merja Puromies*        Mäntyharju - Espoo         5.39.03,7    20
   3. Outi Montonen* 
      - Sisko Anttila*         Heinola - Hollola          5.48.07,7    19
   4. Marjo-Riitta Heino* 
      - Merja Lastuvuori*      Lohja - Hyvinkää           6.08.50,4    16
   5. Teija Räsänen* 
      - Aija Miinin*           Joensuu - Liperi           7.27.37,5    18
 
Sarjaluetteloon

Naiset 45 vuotta vuorosoutu 50 km ( 1 kpl )

   1. Marja-Liisa Salonen* 
      - Kirsti Laukkanen*      Hauho - Hämeenlinna        5.44.59,9    23
 
Sarjaluetteloon

Naiset 50 vuotta vuorosoutu 50 km ( 1 kpl )

   1. Marketta Ranta* 
      - Eira Kiiski*           Forssa - Somero            6.14.23,0    25
 
Sarjaluetteloon

Naiset 55 vuotta vuorosoutu 50 km ( 2 kpl )

   1. Anneli Kärkkäinen* 
      - Kirsti Karjalainen     Tampere                    5.57.09,7    28
   2. Marjatta Lehtonen* 
      - Eira Seppälä*          Helsinki                   6.12.54,0    27
 
Sarjaluetteloon

Miehet yl. vuorosoutu 50 km ( 49 kpl )

   1. Jarkko Mäkelä* 
      - Keijo Etelämäki*       Himanka                    4.40.24,4    45
   2. Juha Lehtonen* 
      - Mika Lehtonen*         Helsinki - Vantaa          4.41.12,1    61
   3. Mikko Lehmus* 
      - Jari Husu              Puumala - Lappeenranta     4.44.23,9    36
   4. Jukka Väyrynen* 
      - Tomi Silvonen          Heinola                    4.46.41,8    42
   5. Mikko Nieminen* 
      - Markku Nieminen        Espoo                      4.52.17,3    64
   6. Markku Kaartinen* 
      - Reijo Mörsky*          Perniö - Kisko             4.53.03,5    40
   7. Erno Järvinen* 
      - Jari Ahonen            Lieto - Espoo              4.55.54,1    59
   8. Pertti Kettunen* 
      - Erkki Pesonen*         Liperi                     4.57.31,6    72
   9. Juha Prittinen* 
      - Harri Lehtimäki*       Hämeenlinna                4.57.47,3    68
  10. Juha Similä* 
      - Jukka Hänninen*        Tainionkoski               4.59.17,4    46
  11. Reima Härkönen* 
      - Jari Toroi*            Joroinen                   4.59.50,9    53
  12. Esa Hammaren 
      - Eero Sihvo             Espoo                      5.04.41,4    189
  13. Jari Junttila* 
      - Pekka Pura             Forssa - Tammela           5.08.55,8    60
  14. Pertti Pulkkinen* 
      - Harri Taipale*         Jyväskylä - Laukaa         5.12.21,0    48
  15. Timo Hellberg* 
      - Urmas Apaja*           Perniö - Salo              5.12.58,8    49
  16. Olli Kujansuu* 
      - Harri Kuusiniemi*      Kankaanpää                 5.19.54,5    52
  17. Mikko Ahonen 
      - Leo Koskenvuo                                     5.20.17,3    74
  18. Lasse Mäenpää* 
      - Veikko Långström*      Hämeenlinna                5.20.18,5    63
  19. Eero Kujansuu* 
      - Jouko Soini*           Lieto - Kankaanpää         5.27.29,6    44
  20. Pekka Mujunen* 
      - Paavo Mujunen          Muurla - Loppi             5.29.24,8    71
  21. Ari Pukki* 
      - Pasi Pohjaranta        Salo - Naantali            5.31.47,2    35
  22. Juha-Pekka Nortamo* 
      - Jorma Niemi            Vantaa                     5.32.45,3    70
  23. Tauno Asukas* 
      - Matti Viitamäki        Kankaanpää                 5.37.36,9    138
  24. Esa Ojanen* 
      - Harri Tamminen         Hyvinkää - Tampere         5.37.49,8    32
  25. Mika Näpänkangas* 
      - Antti Ahonen*          Jyväskylä - Espoo          5.38.01,4    34
  26. Kari Laaninen* 
      - Ari Tolvanen*          Ylämylly                   5.40.17,5    47
  27. Antti Heikkinen* 
      - Timo Ikola*            Vantaa                     5.40.29,9    58
  28. Jussi Immonen 
      - Joel Ahola             Espoo                      5.40.59,1    75
  29. Patrik Siggberg* 
      - Jukka Yli-Viikari*     Hanko - Mäntsälä           5.43.49,2    65
  30. Ilari Köykkä* 
      - Kalevi Västilä*                                   5.44.19,6    69
  31. Jonas Ahola* 
      - Jarkko Sirkiä*         Kirkkonummi - Espoo        5.47.26,0    57
  32. Mikko Suoranta 
      - Jukka Saarinen         Espoo                      5.47.53,1    165
  33. Pertti Palo* 
      - Ari Palo               Lahti - Naantali           5.51.22,3    33
  34. Matti Högbacka* 
      - Sami Högbacka          Sahalahti                  5.53.14,3    41
  35. Hannu Nikkola* 
      - Matti Latvala*         Oulu - Seinäjoki           5.54.04,6    38
  36. Mika Vilén* 
      - Markku Vilén*          Sipoo - Salo               5.56.17,7    43
  37. Jussi Pirinen* 
      - Petteri Pirinen*       Helsinki                   5.58.23,2    56
  38. Pasi Lehtimäki 
      - Raimo Lehtimäki        Seinäjoki                  6.00.10,8    76
  39. Antti Rönkkö* 
      - Sampsa Ratia           Helsinki                   6.04.40,4    62
  40. Toni Hägg* 
      - Jerry Kettunen*        Kirkniemi - Lohja          6.06.40,6    50
  41. Ville Koskenvuo 
      - Juha Koskenvuo                                    6.08.01,6    163
  42. Markku Huotari* 
      - Reijo Anttila*         Espoo                      6.23.04,6    66
  43. Jari Jaatinen* 
      - Michael Boelen*        Turku - Helsinki           6.26.55,3    54
  44. Sven Östman* 
      - Veikko Turunen*        Tuusula                    6.32.50,1    39
  45. Matti Henriksson* 
      - Juuso Kujala*          Helsinki - Lappajärvi      6.47.20,1    37
  46. Henrik Christiansen 
      - Markku Hasanen*        Denmark - Vantaa           6.53.35,3    51
  47. Pekka Majuri 
      - Petri Majuri           Helsinki                   6.59.11,4    73
  48. Markku Kouhia* 
      - Jarkko Jokinen         Luopioinen                 7.16.25,2    55
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Tunturi* - Saarelainen   Hämeenlinna
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta vuorosoutu 50 km ( 21 kpl )

   1. Ismo Ilonen* 
      - Voitto Jetsonen*       Hauho - Valkeakoski        4.42.39,6    83
   2. Kari Jylhä* 
      - Yrjö Levonen*          Joensuu - Reijola          4.52.55,4    96
   3. Pertti Mörsky* 
      - Jorma Mörsky*          Loimaa                     4.59.43,6    88
   4. Pekka Kiviharju* 
      - Tapani Soittila        Hämeenlinna - Hauho        5.11.04,5    78
   5. Jukka Tuura* 
      - Aimo Raatikainen       Pieksämäki                 5.24.22,2    94
   6. Erkki Huhtala* 
      - Hannu Kaipanen*        Espoo - Tuusula            5.24.30,0    93
   7. Reijo Löytynoja* 
      - Jaakko Pärssinen*      Janakkala                  5.27.36,4    92
   8. Martti Kainulainen* 
      - Timo Rissanen*         Kuopio                     5.29.55,3    87
   9. Pekka Härkönen* 
      - Reijo Lahtovaara*      Salo                       5.30.12,6    80
  10. Ari Saapunki 
      - Jukka Korhonen         Tuusula - Vantaa           5.31.09,2    97
  11. Jari Elo* 
      - Väinö Kärsämä*                                    5.33.05,0    89
  12. Pertti Keskinen 
      - Kari Sumiala*          Turku                      5.46.41,7    81
  13. Kari Turunen* 
      - Pertti Sainio*         Kerava - Mäntsälä          5.48.58,2    79
  14. Olavi Kossila* 
      - Seppo Mäkelä*          Turku - Salo               5.49.31,5    90
  15. Raimo Stenvall* 
      - Jaakko Penttinen*      Tuusula - Mäntyharju       5.55.12,9    82
  16. Tarmo Pietilä* 
      - Tero Antila*           Tammela - Kerava           6.09.23,1    77
  17. Esko Heikkinen* 
      - Hannu Metsälä*         Mustasaari - Vaasa         6.17.53,1    91
  18. Teuri Raevaara* 
      - Anders Lindström*      Tampere - Rauma            6.18.26,0    85
  19. Eno Kovanen* 
      - Oiva Haapiainen*       Pieksämäki - Leppävirta    6.30.32,8    84
  20. Ilkka Kivi* 
      - Pekka Nuikka*          Kaarina - Helsinki         6.54.14,9    86
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Tamminen* - Palo         Helsinki - Vihti
 
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta vuorosoutu 50 km ( 24 kpl )

   1. Sven Eriksson* 
      - Juhani Tuomaala*       Kokkola                    4.43.04,6    113
   2. Martti Karjalainen* 
      - Touko Savolainen       Hämeenlinna                4.43.58,8    101
   3. Jouko Romu* 
      - Pauli Pesonen*         Raisio - Turku             4.45.54,5    100
   4. Mikko Fagerström 
      - Seppo Hätönen                                     4.57.09,5    122
   5. Seppo Liukku* 
      - Esko Hartvik*          Seinäjoki - Laihia         4.57.16,1    137
   6. Timo Kämppi* 
      - Olavi Tolvanen         Pertunmaa - Mäntyharju     5.01.21,0    106
   7. Jukka Luostarinen* 
      - Lasse Kääpä*           Kuusankoski                5.01.44,6    107
   8. Jorma Harjula* 
      - Raimo Lehosmaa*        Jyväskylä                  5.03.08,5    108
   9. Hannu Jäppinen* 
      - Tuomo Rytkönen*        Pieksämäki                 5.07.01,4    102
  10. Lasse Gruzdaits 
      - Teijo Myllylä          Anjalankoski               5.15.13,3    111
  11. Seppo Jokipelto* 
      - Seppo Anttila          Hollola - Hämeenkoski      5.16.18,3    115
  12. Kimmo Behm* 
      - Jarmo Marttila*        Nurmijärvi - Neuvoton      5.17.31,4    104
  13. Jorma Niskanen* 
      - Mikko Jokinen*         Kerava - Lahti             5.21.04,7    118
  14. Matti Myllylä* 
      - Ari Tolvanen*          Varkaus                    5.38.29,4    103
  15. Reijo Hannus* 
      - Juha Rannikko          Salo - Muurla              5.43.07,2    114
  16. Veijo Väätäinen* 
      - Lauri Känninen*        Siilinjärvi - Kuopio       5.43.08,0    117
  17. Mauno Manninen* 
      - Jouko Iso-Kuortti*     Pukkila                    5.45.37,4    116
  18. Jukka Viitanen* 
      - Tapio Yli-Karro*       Pori - Rauma               5.48.45,9    120
  19. Tapani Mäkinen* 
      - Juhani Kokkonen*       Helsinki                   6.04.19,8    110
  20. Risto Sirola 
      - Alpo Kumpula           Tuusula                    6.09.04,4    177
  21. Heikki Heiskanen* 
      - Matti Raunio*          Pieksämäki                 6.21.52,7    119
  22. Timo Ahola* 
      - Reino Mäki*            Rauma                      7.13.44,9    109
  23. Kalevi Kairemo* 
      - Aulis Harju*           Helsinki - Jalasjärvi      7.57.23,5    105
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Kaasalainen* - Lindroos  Turku
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta vuorosoutu 50 km ( 29 kpl )

   1. Teuvo Lehtinen* 
      - Esko Rantanen          Orimattila - Iitti         4.49.53,8    135
   2. Eero Savonen* 
      - Kalevi Vikman*         Helsinki - Vantaa          4.51.44,5    155
   3. Jouko Juvonen 
      - Pertti Salonen*        Helsinki - Espoo           5.00.17,4    158
   4. Matti Eronen* 
      - Vesa Eronen*           Hämeenlinna                5.02.54,2    143
   5. Hannu Lappalainen* 
      - Pertti Ryynänen*       Helsinki - Sipoo           5.03.06,0    159
   6. Aulis Nikkanen* 
      - Raimo Hämäläinen*      Helsinki - Vantaa          5.06.02,9    145
   7. Aarne Talikka* 
      - Seppo Nurmi*           Salo                       5.08.26,7    136
   8. Hannu Salonen* 
      - Matti Ojanen           Tervakoski                 5.10.23,7    126
   9. Markku Höijer* 
      - Aarno Tiirikainen*     Lappeenranta - Imatra      5.11.31,9    147
  10. Jarmo Savela* 
      - Eero Aalto*            Lohja                      5.15.33,2    129
  11. Jaakko Helminen* 
      - Erkki Helminen*        Tuusula                    5.18.46,7    131
  12. Henrik Fagerholm* 
      - Klaus Kuusi*           Kauniainen - Espoo         5.18.53,5    141
  13. Jarkko Vuorinen* 
      - Jarmo Vuorinen*        Rusko                      5.18.56,9    156
  14. Kari Peippo* 
      - Veijo Kari*            Eura - Pori                5.20.01,2    149
  15. Risto Lempinen* 
      - Teijo Kankkio*         Raisio - Masku             5.24.11,5    128
  16. Tuomo Hotokka* 
      - Matti Rajasaari*       Halikko                    5.35.25,5    148
  17. Reino Uusitalo* 
      - Mikael Lindström*      Pyhtää - Kotka             5.42.22,3    151
  18. Veli Rautiainen* 
      - Jukka Jokinen*         Rauma                      5.42.33,0    157
  19. Antti Vuori* 
      - Tuomo Päiväniemi       Valkeakoski                5.48.49,7    132
  20. Heikki Aurasmaa* 
      - Jouni Pasanen          Pihtipudas                 5.53.35,3    146
  21. Timo Hekkala* 
      - Teuvo Jaakkola*        Ulvila - Pori              5.54.21,0    127
  22. Hannu Hauhia* 
      - Martti Ettanen*        Lahti - Hollola            6.01.31,0    130
  23. Pertti Mannevuo* 
      - Tapani Laaksonen*      Raisio                     6.03.59,9    142
  24. Matti Salonen* 
      - Martti Yli-Penttilä*   Hyvinkää - Espoo           6.04.50,6    133
  25. Matti Huotari* 
      - Mauri Saarinen*        Hyvinkää - Riihimäki       6.06.00,6    140
  26. Juhani Sillanpää* 
      - Seppo Torttila*        Helsinki - Kirkkonummi     6.26.56,9    150
  27. Matti Hautamäki* 
      - Kari Lajolinna         Hyvinkää - Nummela         7.01.06,4    134
  28. Tapani Havia* 
      - Erkki Pekkala          Muurla - Kyrö              7.04.51,5    154
  29. Pekka Ropponen* 
      - Keijo Tamminen         Helsinki                   7.21.10,4    139
 
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta vuorosoutu 50 km ( 12 kpl )

   1. Antero Loimaranta* 
      - Matti Sajomaa*         Kouvola - Helsinki         5.11.09,3    153
   2. Oiva Repo* 
      - Markku Tunturi*        Noormarkku - Valkeakoski   5.15.29,7    172
   3. Jaakko Hesso* 
      - Kalevi Selander*       Lavia - Kankaanpää         5.20.49,1    166
   4. Martti Kuvaja* 
      - Reino Kuvaja*          Vihti - Jyväskylä          5.22.14,6    168
   5. Osmo Kiiski* 
      - Taisto Kosonen*        Somero                     5.33.35,8    173
   6. Juhani Siiskonen* 
      - Seppo Siiskonen        Lappeenranta               5.39.59,5    171
   7. Vesa Haarala* 
      - Vilho Nuutinen*        Liperi - Joensuu           5.43.19,9    167
   8. Ilmo Liukko* 
      - Hannu Kutvonen*        Sulkava - Joroinen         6.07.01,2    170
   9. Simo Malkamäki* 
      - Timo Luomahaara*       Turku                      6.25.00,0    175
  10. Kaj Kallio* 
      - Juhani Marjamaa*       Kerava                     6.28.26,9    174
  11. Juhani Enberg* 
      - Esko Nurmi*            Turku - Pöytyä             6.55.49,7    176
  12. Veikko Seppä* 
      - Esko With*             Forssa - Vantaa            7.38.32,6    144
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta vuorosoutu 50 km ( 7 kpl )

   1. Pauli Kunttu* 
      - Simo Nuotio*           Lohja - Espoo              5.16.34,1    180
   2. Martti Kärkkäinen* 
      - Tauno Melleri          Tampere                    5.23.18,6    185
   3. Matti Nieminen* 
      - Mauno Rajamäki*        Espoo                      5.26.11,3    184
   4. Jouko Halonen* 
      - Eero Virtanen          Lahti - Hämeenlinna        5.36.22,6    182
   5. Rainer Blomster* 
      - Rolf Törrönen*         Kerava - Sipoo             5.52.01,4    181
   6. Risto Viitanen* 
      - Matti Mäyränpää        Tuusula - Asikkala         6.34.14,6    183
   7. Matti Kulmala* 
      - Olavi Niemikoski*      Tuusula                    6.36.55,7    186
 
Sarjaluetteloon

Miehet 65 vuotta vuorosoutu 50 km ( 1 kpl )

   1. Vilho Valovirta* 
      - Lauri Hintsanen*       Salo - Halikko             5.47.11,2    190
 
Sarjaluetteloon

Sekaparit vuorosoutu 50 km ( 5 kpl )

   1. Pauliina Kujala* 
      - Timo Aho-Vinkka*       Itäkylä                    5.26.54,1    192
   2. Teija Marttinen* 
      - Timo Marttinen*        Heinola                    5.31.27,5    193
   3. Mikko Peltoniemi* 
      - Sisko Peltoniemi*      Kokkola                    5.49.10,8    194
   4. Sauli Maanpää* 
      - Maritta Maanpää*       Turku                      6.01.40,6    195
   5. Kari Hellman*
      - Kaisa Juuti-Koskinen*  Joensuu                    6.11.03,4    196
 
Sarjaluetteloon

Naiset 50 vuotta yksinsoutu 50 km ( 2 kpl )

   1. Ruut Martenson-Nummela   Helsinki                   7.00.26,3    201
   2. Terttu Salonen*          Hyvinkää                   7.45.12,4    200
 
Sarjaluetteloon

Miehet yl. yksinsoutu 50 km ( 17 kpl )

   1. Timo Juusti*             Mellilä                    4.44.29,1    219
   2. Tomi Salo                                           4.58.57,0    221
   3. Rauno Hakala*            Halikko                    4.59.18,4    224
   4. Teemu Paananen*          Asikkala                   5.06.39,8    211
   5. Tom Asklöf*              Espoo                      5.12.00,9    212
   6. Tommi Viitasaari*        Kokkola                    5.19.45,0    214
   7. Jouni Nurminen*          Lohja                      5.24.09,0    207
   8. Pasi Koistinen*          Nastola                    5.42.21,8    213
   9. Jari Liukkonen*          Heinola                    5.58.01,0    210
  10. Hannu Anttila*           Kankaanpää                 5.58.33,4    208
  11. Vesa Ruuska*             Jyväskylän mlk             6.04.53,2    220
  12. Ilpo Pohjola*            Joensuu                    6.14.39,6    215
  13. Mikko Javanainen*        Heinola                    6.25.36,1    218
  14. Markku Hietala*          Kirkkonummi                7.19.00,5    216
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Pasi Kasurinen*          Kerava
   -  Pekka Rouvali*           Lohja
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Sakari Ahlberg*          Siilinjärvi
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta yksinsoutu 50 km ( 5 kpl )

   1. Arto Ahonen              Saarijärvi                 4.53.34,6    229
   2. Jorma Pöyry*             Hollola                    5.16.19,7    227
   3. Kari Köninki*            Pieksämäki                 5.20.32,7    226
   4. Arto Kaunismäki*         Laihia                     5.31.15,8    228
   5. Reijo Rajahalme*         Kankaanpää                 5.31.51,9    225
 
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta yksinsoutu 50 km ( 10 kpl )

   1. Ilkka Trygg              Lohja                      4.55.50,4    239
   2. Eero Mäkipelto*          Keuruu                     5.08.08,2    233
   3. Jouko Hyttinen*          Seinäjoki                  5.15.12,7    232
   4. Markku Taurama*          Taipalsaari                5.17.43,1    231
   5. Markku Ritanotko*        Turku                      5.44.26,9    237
   6. Onni Koski*              Lohja                      5.54.15,1    236
   7. Matti Supponen*          Bryssel                    6.14.46,5    238
   8. Tapio Antikainen                                    7.03.46,8    240
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Hannu Valkeapää*         Lappeenranta
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Tapio Tikkanen*          Varkaus
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta yksinsoutu 50 km ( 14 kpl )

   1. Voitto Silander*         Espoo                      5.03.35,9    253
   2. Tauno Tahkola*           Kuusamo                    5.14.57,0    245
   3. Juha Kokko*              Tampere                    5.17.09,4    249
   4. Jouko Tyrkäs*            Vantaa                     5.28.01,7    248
   5. Ossi Vilhu*              Lappeenranta               5.28.29,1    242
   6. Lasse Lastuvuori*        Hyvinkää                   5.32.19,5    244
   7. Raimo Liukkonen*         Tampere                    6.06.43,2    243
   8. Eero Forssell*           Keuruu                     6.31.45,6    252
   9. Martti Lappalainen*      Mikkeli                    6.59.15,0    246
  10. Juha Sameri              Espoo                      7.48.25,0    247
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Pentti Sallinen*         Eno
   -  Juhani Lehto*            Turku
 Keskeyttäneitä 2 kpl
   -  Alhonoro                 Mikkeli
   -  Osmo Yrjönen*            Kellokoski
 
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta yksinsoutu 50 km ( 10 kpl )

   1. Timo Vilhunen*           Imatra                     4.53.04,2    263
   2. Jussi Viitasaari*        Himanka                    5.02.54,1    266
   3. Juhani Joutsenniemi      Kerava                     5.17.19,7    264
   4. Antti Rytkönen*          Porvoo                     5.23.11,5    267
   5. Markku Heinonen*         Lahti                      5.24.56,3    262
   6. Erkki Savioja*           Ilmajoki                   5.36.29,5    265
   7. Hannu Seitsonen*         Bryssel                    5.55.17,4    260
   8. Matti Kilpeläinen*       Nurmijärvi                 7.10.48,3    259
   9. Osmo Perkamo*            Helsinki                   7.29.13,3    258
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Paavo Helo               Forssa
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta yksinsoutu 50 km ( 8 kpl )

   1. Jaakko Timperi*          Vehkalahti                 5.24.29,9    273
   2. Jorma Löyttyniemi*       Janakkala                  5.53.41,9    278
   3. Jouko Keto*              Laihia                     6.06.31,4    271
   4. Arvo Visti*              Sipoo                      6.10.04,5    272
   5. Kalevi Kupela*           Rymättylä                  6.13.48,9    274
   6. Matti Eerola*            Koski TL                   6.57.59,8    276
   7. Kauko Vähä*              Kouvola                    7.00.47,9    275
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Kyösti Nevalainen*       Kouvola
 
Sarjaluetteloon

Miehet 65 vuotta yksinsoutu 50 km ( 3 kpl )

   1. Aapo Miettinen*          Kuopio                     5.33.44,7    281
   2. Leo Lappalainen*         Iisalmi                    6.42.00,3    283
   3. Esko Peltonen*           Imatra                     7.33.18,3    282
 
Sarjaluetteloon

Miehet 70 vuotta yksinsoutu 50 km ( 2 kpl )

   1. Osmo Jukarainen          Pieksämäki                 5.49.34,2    286
   2. Henrik Anthoni           Helsinki                   6.15.20,4    287
 
Sarjaluetteloon

Naiset yl. yksinsoutu 25 km ( 2 kpl )

   1. Riitta Roth              Karstula                   3.30.42,9    302
   2. Anu Pukki*               Jyväskylä                  3.41.00,2    301
 
Sarjaluetteloon

Naiset 45 vuotta yksinsoutu 25 km ( 1 kpl )

   1. Soile Sillanpää*         Helsinki                   3.21.04,4    303
 
Sarjaluetteloon

Miehet yl. yksinsoutu 25 km ( 11 kpl )

   1. Jaakko Erkinheimo        Espoo                      2.20.53,4    313
   2. Juhani Jokiranta*        Tuulos                     2.24.33,1    311
   3. Petri Berg*              Hauho                      2.29.53,3    309
   4. Timo Seppänen*           Espoo                      2.40.32,1    363
   5. Leo Malmikumpu*          Espoo                      2.43.08,3    308
   6. Olli Isoviita*           Kankaanpää                 2.47.35,3    343
   7. Raimo Korpela*           Hyvinkää                   2.58.02,9    312
   8. Martti Hovi*             Hyvinkää                   3.18.21,8    306
   9. Matti Ranki*             Joutseno                   3.19.01,9    307
  10. Eero Laitinen*           Lahti                      3.25.28,5    305
  11. Paul Packalén*           Lohja                      3.39.19,8    310
 
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta yksinsoutu 25 km ( 1 kpl )

   1. Kalervo Suoverinaho*     Hämeenlinna                2.32.29,8    314
 
Sarjaluetteloon

Naiset yl. vuorosoutu 25 km ( 5 kpl )

   1. Sirkku Paukkunen* 
      - Pirjo Oinonen          Savitaipale - Joensuu      2.34.50,6    315
   2. Auli Aalto* 
      - Pirjo Ahola            Janakkala - Hämeenlinna    2.40.46,2    316
   3. Kaija Pesonen* 
      - Leena Laaninen         Liperi                     3.11.12,3    319
   4. Terhi Sinnelä* 
      - Pauliina Karjalainen*  Suomusjärvi                3.12.17,1    317
   5. Paula Knutar* 
      - Kaija Pasanen*         Kokkola - Raisio           3.40.30,2    320
 
Sarjaluetteloon

Naiset 45 vuotta vuorosoutu 25 km ( 5 kpl )

   1. Sirkka-Liisa Kaukokari* 
      - Tuula Oksa*            Hämeenlinna                2.52.42,0    325
   2. Eila Alanko* 
      - Oili Pitkäniemi*       Vantaa                     3.13.46,6    322
   3. Asta Hilska* 
      - Marjatta Perttilä*     Orimattila - Pukkila       3.32.07,0    366
   4. Liisa Vuotari* 
      - Marja Sandell          Raisio - Turku             3.50.55,6    324
   5. Eija Huotari* 
      - Marita Salonen*        Hyvinkää                   4.06.24,9    323
 
Sarjaluetteloon

Miehet yl. vuorosoutu 25 km ( 17 kpl )

   1. Matti Kuoppala* 
      - Hannu Kinnunen         Orimattila                 2.22.40,2    331
   2. Lauri Kosonen* 
      - Olli Pakkanen          Savonlinna - Sulkava       2.23.10,8    340
   3. Heikki Tennilä* 
      - Teemu Hyytiä*          Hauho - Hämeenlinna        2.28.24,1    341
   4. Timo Kotimaa* 
      - Veikko Harju           Helsinki                   2.30.44,0    347
   5. Jukka Sjösten* 
      - Henrik Palmen*         Turku                      2.38.12,3    346
   6. Tapio Hakarinne* 
      - Seppo Sulku*           Hämeenlinna                2.43.27,9    338
   7. Mika Kaukkila* 
      - Eino Korsi*            Rauma                      2.45.58,3    342
   8. Kari Kuha* 
      - Tommi Oksa*            Salo - Kuusjoki            2.47.36,3    336
   9. Carl-Johan Wasström* 
      - Mika Nieminen*         Siuntio - Turku            2.49.06,1    344
  10. Kalevi Hokkanen* 
      - Jouko Nerg*            Helsinki - Vantaa          2.49.53,6    334
  11. Kalevi Kilpi* 
      - Hannu Lähteenmäki*     Hämeenlinna                2.50.31,7    345
  12. Veikko Hämäläinen* 
      - Jukka-Pekka Hämäläinen*Espoo - Hämeenlinna        2.58.38,4    335
  13. Marko Ollikainen* 
      - Matti Kurki            Lahti                      3.05.26,6    348
  14. Kari Tammi* 
      - Esa Metso              Espoo - Helsinki           3.07.40,8    362
  15. Aarre Sakslin* 
      - Olavi Pesonen*         Helsinki                   3.15.12,7    339
  16. Jukka Matikka* 
      - Raimo Matikka*         Espoo - Lahti              3.49.01,9    337
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Heikkinen* - Riittinen   Mikkeli
 
Sarjaluetteloon

Miehet 22 vuotta vuorosoutu 25 km ( 3 kpl )

   1. Juuso Aurasmaa* 
      - Artti Aurasmaa*        Kuopio - Helsinki          2.24.50,1    353
   2. Tuomas Turunen* 
      - Miro Pietiläinen*      Kerava - Tuusula           2.41.52,3    354
   3. Juho Juote 
      - Janne Seppälä                                     4.27.48,7    355
 
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta vuorosoutu 25 km ( 1 kpl )

   1. Hannu Kaukomaa* 
      - Jarmo Tuominen         Helsinki                   2.24.21,8    332
 
Sarjaluetteloon

Sekaparit vuorosoutu 25 km ( 6 kpl )

   1. Laila Patronen-Jurvanen*
      - Taisto Jurvanen*       Hämeenlinna                2.38.40,2    364
   2. Leena Härkönen* 
      - Raimo Härkönen         Pieksämäki                 2.42.27,5    360
   3. Ville Karvonen* 
      - Tiina Karvonen*        Somero                     2.53.18,6    365
   4. Aarno Saviaho* 
      - Kaisa Friman*          Hyvinkää                   3.10.17,7    359
   5. Eeva-Kaarina Aurasmaa* 
      - Pyry Aurasmaa          Pihtipudas                 3.24.44,0    358
   6. Marja Sajomaa* 
      - Miika Oinonen          Helsinki                   3.39.19,0    361
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta yksinsoutu (ei KK) 25 km ( 1 kpl )

Poisjääneitä 1 kpl
   -  Kyösti Moilanen          Tampere
 
Sarjaluetteloon

Miehet yl. vuorosoutu (ei KK) 25 km ( 6 kpl )

   1. Jari Raatikainen 
      - Juhani Uosukainen      Espoo                      2.14.35,8    426
   2. Alpo Kinnunen 
      - Ville Kinnunen         Lohja                      2.21.25,3    423
   3. Kari Nieminen 
      - Hannu Hellstén                                    2.22.12,3    406
   4. Timo Ankkuri 
      - Tero Ankkuri                                      2.31.25,8    432
   5. Veikko Kivelä 
      - Pekka Ilmarinen        Lohja                      2.35.01,9    425
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Laurila - Aromaa         Espoo
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta vuorosoutu (ei KK) 25 km ( 3 kpl )

   1. Toivo Ruuska 
      - Pauli Tuomikoski                                  2.21.02,4    424
   2. Juhani Onnela 
      - Erkki Ojala            Nurmijärvi                 2.26.27,7    411
   3. Hannu Virkkunen 
      - Erkki Tikkanen         Espoo - Helsinki           2.29.42,4    410
 
Sarjaluetteloon

Parisoutu (ei KK) 25 km ( 4 kpl )

   1. Kaarina Litmanen 
      - Arvo Litmanen          Pertunmaa                  2.29.52,4    416
   2. Seppo Tiihonen 
      - Katri Tiihonen         Hollola                    2.39.26,8    422
   3. Markku Karppinen 
      - Matti Laurikainen                                 2.45.28,8    431
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Pennanen - Snellman      Lohja
 
Sarjaluetteloon

Retkisoutu (ei KK) 25 km ( 3 kpl )

   1. Petri Villanen 
      - Jussi Hemminki         Lohja                      2.27.47,7    429
   2. Juuso Hollo 
      - Aki Kinnunen           Lohja                      2.29.26,8    420
   3. Kimmo Vaahteranoksa
      - Kari Vitikainen                                   2.34.26,4    421
 
Sarjaluetteloon

Sekaparit vuorosoutu (ei KK) 25 km ( 3 kpl )

   1. Kari Raatikainen 
      - Paula Raatikainen      Salo                       2.15.47,3    427
   2. Terho Tikka 
      - Eeva Kauppinen         Lohja                      2.37.27,6    428
   3. Jaakko Mikkonen 
      - Minna Mikkonen         Lohja                      2.48.23,9    430
 
Sarjaluetteloon