Sipoo City Night Run

T U L O K S E T

© Sipoon Zemppi

Sarjaluettelo:
MYLK; M40K; M50K; M60K; NYLK; MHK; NHK; MYLP; M40P; M50P; M60P; NYLP; N40P; N50P; MHP; NHP;

Miehet 10 km ( 5 kpl )

   1. Lassi Jyrkkiö                                         40.11,5
   2. Markus Roukala           Kerava                       44.44,8     4.33,3
   3. Sami Tikkanen            Järvenpää                    47.02,3     6.50,8
   4. Jorma Henttinen          Vantaa                       51.55,7    11.44,2
   5. Niklas Colliander        Vanda                        58.43,7    18.32,2
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 10 km ( 4 kpl )

   1. Pasi Päällysaho          Laakson Lompottajat          38.55,1
   2. Jukka Kangas             Merimelojat                  42.21,4     3.26,3
   3. Erkki Alatulkkila        Kenttäurheilijat -58         48.55,0     9.59,9
   4. Jukka Vuorinen           Sipoo                        54.34,5    15.39,4
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 10 km ( 2 kpl )

   1. Jari Ehrnrooth           Helsingin Kisa-Veikot        39.57,1
   2. Teppo Jyrkkiö            Espoon Tapiot                45.13,8     5.16,7
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 10 km ( 3 kpl )

   1. Raimo Niemi              Sporttiveteraanit            45.30,4
   2. Martti Munukka           Helsinki                     55.38,5    10.08,1
   3. Ari Hytönen              IP -08                       56.35,3    11.04,9
 
Sarjaluetteloon

Naiset 10 km ( 8 kpl )

   1. Sandra Riihola           Keravan Urheilijat           47.29,5
   2. Sofia Broberg            Porvoo                       53.25,6     5.56,1
   3. Linda Nylund                                          58.43,6    11.14,1
   4. Jaana Räty               Porvoo                     1.01.04,8    13.35,3
   5. Pauliina Piiroinen       Porvoo                     1.01.04,9    13.35,4
   6. Milla Hartikainen                                   1.03.11,5    15.42,0
   7. Jaana Sievinen           Vantaa                     1.05.37,0    18.07,5
   8. Saara Lavonen                                       1.05.56,7    18.27,2
 
Sarjaluetteloon

Miehet hölkkäsarja 10 km ( 6 kpl )

   1. Mårten Hellman           Sibbo                        45.48,3
   2. Mika Lius                Espoo                        46.47,6     0.59,3
   3. Tage Lemström            Sipoo                        55.21,8     9.33,5
   4. Pekka Suorsa             Vantaa                       57.08,8    11.20,5
   5. Pauli Arbelius           Vantaa                       59.32,4    13.44,1
   6. Usko Lind                Nurmijärvi                 1.28.01,4    42.13,1
 
Sarjaluetteloon

Naiset hölkkäsarja 10 km ( 5 kpl )

   1. Saila Savolainen         Nurmijärvi                   59.51,9
   2. Liisa Arbelius           Vantaa                     1.00.44,1     0.52,2
   3. Katariina Marttila       Sipoo                      1.01.37,2     1.45,3
   4. Mikaela Honkala          Sibbo Kamraterna           1.02.01,3     2.09,4
   5. Eeva-Stiina Tuittila     Sibbo Kamraterna           1.02.01,7     2.09,8
 
Sarjaluetteloon

Miehet 21.1 km ( 4 kpl )

   1. Teemu Planting           Kiimingin Riento           1.24.17,4
   2. Aki Paasonen             Triathlon Stadi            1.26.55,3     2.37,9
   3. Markku Laurén            Kenttäurheilijat -58       1.28.11,4     3.54,0
   4. Vesa Minkkinen           Järvenpää                  1.36.53,6    12.36,2
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 21.1 km ( 3 kpl )

   1. Vesa Ämtö                Halkia                     1.28.46,4
   2. Jouni Jurmu              Sibbo Vargarna             1.30.21,6     1.35,2
   3. Urpo Lampola             Sipoo                      1.41.34,3    12.47,9
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 21.1 km ( 2 kpl )

   1. Raimo Nieminen           Vantaa                     1.39.04,2
   2. Esko Hannula             Järvenpää                  1.39.47,8     0.43,6
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 21.1 km ( 2 kpl )

   1. Auvo Nevalainen          Backaksen Isku             1.29.41,0
   2. Tor Bäckman              Borgå                      1.54.52,0    25.11,0
 
Sarjaluetteloon

Naiset 21.1 km ( 1 kpl )

   1. Milla Kuismanen          Vantaa                     1.49.27,0
 
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta 21.1 km ( 1 kpl )

   1. Tarja Suomalainen        Lahti                      2.09.00,1
 
Sarjaluetteloon

Naiset 50 vuotta 21.1 km ( 1 kpl )

   1. Seija Nurmi              Kerkkoon Urheilijat        1.29.07,0
 
Sarjaluetteloon

Miehet hölkkäsarja 21.1 km ( 4 kpl )

   1. Jari Nylander                                       1.35.24,6
   2. Thomas Lajunen           Sibbo                      1.37.14,7     1.50,1
   3. Timo Telasvaara          Vantaa                     1.41.36,6     6.12,0
   4. Anssi Nivala             Keravan Pommi              1.41.38,7     6.14,1
 
Sarjaluetteloon

Naiset hölkkäsarja 21.1 km ( 3 kpl )

   1. Tanja Sauso              Sipoo                      1.49.59,1
   2. Eeva Lindström           Porvoo                     2.04.50,9    14.51,8
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Sanna Rentola            Järvenpää
 
Sarjaluetteloon