26. Siikajärven ympärijuoksu 3.9.2005

T U L O K S E T

© Siikaranta-opisto

Sarjaluettelo:
MYL; M40P; NYLP; NYLL; N40; M50; M60; MKU; P16; T16;


Miehet yleinen 15.5 km ( 4 kpl )

   1. Petri Juuti              Kenttäurheilijat -58         59.10,8
   2. Vesa Syrjälä             Marttilan Murto            1.01.10,2     1.59,4
   3. Kari Mölkänen            Jyskä                      1.13.06,9    13.56,1
   4. Pekka Valjakka           Jokela                     1.21.57,8    22.47,0
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 15.5 km ( 12 kpl )

   1. Eero Luhtala             RL10                         55.40,1
   2. Pekka Hälinen            Pirelli                    1.00.05,6     4.25,5
   3. Arto Helenius            RL10                       1.04.51,4     9.11,3
   4. Raimo Rantanen           RL51                       1.06.08,1    10.28,0
   5. Esko Tynkkynen           Someron Voima              1.11.47,9    16.07,8
   6. Kari Ranta               Järvenkiertäjät            1.16.52,8    21.12,7
   7. Martti Kiveläinen        Ylhäs Ry                   1.19.14,9    23.34,8
   8. Jouko Pääkkö             RL280                      1.20.50,6    25.10,5
   9. Jorma Niskala            Keravan Urheilijat         1.21.57,9    26.17,8
  10. Tate Vanhamäki           Meriviisottelijat          1.22.44,9    27.04,8
  11. Antero Rintala           Kauniainen                 1.25.27,8    29.47,7
  12. Raimo Pakarinen          Espoo                      1.33.12,5    37.32,4
 
Sarjaluetteloon

Naiset pitkä matka 15.5 km ( 4 kpl )

   1. Sari Juuti               Kenttäurheilijat -58       1.07.00,5
   2. Mirjam Tynkkynen         Someron Voima              1.11.48,0     4.47,5
   3. Kristiina Hotakainen     Helsingin Jyry             1.14.09,6     7.09,1
   4. Helena Mikkilä           Espoo                      1.45.09,9    38.09,4
 
Sarjaluetteloon

Naiset yleinen 7 km ( 8 kpl )

   1. Minna Nummela            Helsingin Kisa-Veikot        25.00,7
   2. Eila Pakkanen            Viro                         27.00,8     2.00,1
   3. Matleena Pankakoski      Helsingin Kisa-Veikot        27.55,1     2.54,4
   4. Sari Eskelinen           Kalle Sport                  30.07,3     5.06,6
   5. Stina Forsberg           Kirkkonummi                  30.27,4     5.26,7
   6. Sari-Leena Erkkilä       Varalan Maratonklubi         31.11,3     6.10,6
   7. Sini Suihkonen           Helsinki                     33.38,4     8.37,7
   8. Johanna Kaski            Helsinki                     55.33,8    30.33,1
 
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta 7 km ( 10 kpl )

   1. Päivi Luostarinen        Viipurin Urheilijat          26.39,1
   2. Pirjo Kiveläinen         Helsingin Jyry               29.46,7     3.07,6
   3. Arja Pakarinen           Espoo                        37.29,5    10.50,4
   4. Tiina Visakorpi          Helsinki                     40.33,6    13.54,5
   5. Riitta Laitinen          RL51                         41.00,0    14.20,9
   6. Aino Estamo              Järven Kiertäjät             42.04,1    15.25,0
   7. Marjatta Nikkinen        Vantaa                       42.41,6    16.02,5
   8. Marja Pääkkö             PMS                          42.45,6    16.06,5
   9. Satu Selvinen            Espoo                        43.23,2    16.44,1
  10. Eeva Laisi               RL002                        50.55,9    24.16,8
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 7 km ( 16 kpl )

   1. Martti Luostarinen       Päijät-Hämeen veteraaniurh.  25.39,1
   2. Lauri Jaatinen           RL34                         27.03,4     1.24,3
   3. Kai Söderholm            Sjundeå IF                   27.12,9     1.33,8
   4. Auvo Nevalainen          RL42                         27.23,8     1.44,7
   5. Arto Timonen             Pikkala                      28.15,2     2.36,1
   6. Timo Ekegren             Lohjan Uimarit               28.31,0     2.51,9
   7. Pentti Silander          RL441                        28.35,4     2.56,3
   8. Aimo Tuoriniemi          Espoo                        28.46,1     3.07,0
   9. Leif Fredriksson         Lohja                        30.15,4     4.36,3
  10. Seppo Jääskeläinen       RL1                          30.48,6     5.09,5
  11. Pentti Oikarinen         RL601                        31.07,3     5.28,2
  12. Timo Jokinen             Virkkala                     31.40,8     6.01,7
  13. Jose Sirviö              RL143                        32.43,3     7.04,2
  14. Teuvo Lumme              RL15                         33.48,7     8.09,6
  15. Timo Tuimala             RL6                          36.01,7    10.22,6
  16. Veli Nieminen            RL10                         36.04,7    10.25,6
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 7 km ( 10 kpl )

   1. Markku Juopperi          Oulunkylän Tähti             28.42,9
   2. Viljo Komulainen         Sporttiveteraanit            30.01,3     1.18,4
   3. Tenho Lauri              Pakilan Veto                 32.20,8     3.37,9
   4. Erkki Malinen            RL6                          32.30,3     3.47,4
   5. Heikki Nurmela           RL2                          34.04,7     5.21,8
   6. Aatos Kari               Sporttiveteraanit            38.37,0     9.54,1
   7. Olli Martikainen         RL143                        40.53,4    12.10,5
   8. Esko Estamo              Järvenkiertäjät              42.04,3    13.21,4
   9. Olavi Lampinen           Sporttiveteraanit            42.37,7    13.54,8
  10. Arvo Muhonen             Pitäjämäen Tarmo             54.38,7    25.55,8
 
Sarjaluetteloon

Miehet kuntosarja 7 km ( 16 kpl )

   1. Aki Nummela              Helsingin Kisaveikot         23.24,2
   2. Teemu Turunen            RL69                         24.56,6     1.32,4
   3. Hannu Korkalainen        RL66                         25.33,3     2.09,1
   4. Kari Partanen            RL143                        27.30,9     4.06,7
   5. Markko Teelmäki          Helsinki                     27.40,0     4.15,8
   6. Mikael Heerman           Heinästien Peurat            27.43,2     4.19,0
   7. Kari Lång                RL604                        29.26,9     6.02,7
   8. Janne Nikupeteri         Vihti                        30.03,2     6.39,0
   9. Martti Keskinarkaus      RL265                        30.53,1     7.28,9
  10. Jukka Suuronen           Keravan Urheilijat           31.26,8     8.02,6
  11. Jarmo Viman              RL3                          31.43,6     8.19,4
  12. Marko Malin              Kirkkonummi                  34.14,7    10.50,5
  13. Harri Romakkaniemi       Kirkkonummi                  36.45,2    13.21,0
  14. Harri Nikkinen           Vantaa                       41.47,3    18.23,1
  15. Raimo Pannila            RL3                          47.33,4    24.09,2
  16. Samuli Kaski             Espoo                        55.34,0    32.09,8
 
Sarjaluetteloon

Pojat 16 vuotta 7 km ( 8 kpl )

   1. Nikke Karjalainen        Espoo                        32.01,4
   2. Sami Rantanen            RL51                         32.03,5     0.02,1
   3. Mikael Paani             Espoo                        33.12,7     1.11,3
   4. Ville Selvinen           Vihti                        33.12,8     1.11,4
   5. Veli-Matti Soini         Nuuksion Taso                36.07,8     4.06,4
   6. Oskari Pakarinen         Espoon Kiekkoseura           36.32,1     4.30,7
   7. Ville Karjalainen        Espoon Miekkailijat          43.02,4    11.01,0
   8. Juho Tuomivirta          Helsinki                     43.50,1    11.48,7
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 16 vuotta 7 km ( 1 kpl )

   1. Maija Soini              Nuuksion Taso                42.27,5
 
Sarjaluetteloon