Lohjan koulujen hiihdot 16.3.2010

T U L O K S E T

Sarjaluettelo:

T-1; T-2; T-3; T-4; T-5; T-6; T-Y; P-1; P-2; P-3; P-4; P-5; P-6;

Ensimmäisen luokan tytöt 0.5 km V ( 23 kpl )

   1. Nelli Laitinen           Metsola                       3.00,3
   2. Lotta Laitinen           Muijala                       3.40,1     0.39,8
   3. Saga Sirén               Routio                        3.44,8     0.44,5
   4. Verna Aittola            Ojamo                         3.46,6     0.46,3
   5. Vilma Sorvari            Tytyri                        3.49,0     0.48,7
   6. Anna Luokkakallio        Tytyri                        3.51,3     0.51,0
   7. Tiia Pouhakka            Muijala                       4.01,7     1.01,4
   8. Julianna Heikkinen       Muijala                       4.02,7     1.02,4
   9. Maija Jäkkö              Nummenkylä                    4.04,0     1.03,7
  10. Laura Haag               Routio                        4.20,5     1.20,2
  11. Meeri Mäenpää            Tytyri                        4.24,9     1.24,6
  12. Annisofia Verronen       Muijala                       4.25,3     1.25,0
  13. Ilona Manni              Linder                        4.28,1     1.27,8
  14. Julia Erolahti           Maksjoki                      4.30,6     1.30,3
  15. Ida Hotti                Perttilä                      4.39,2     1.38,9
  16. Lilja Mäkelä             Nummenkylä                    4.42,7     1.42,4
  17. Olivia Juvonen           Lehmijärvi                    4.58,4     1.58,1
  18. Olivia Hänninen          Perttilä                      5.05,9     2.05,6
  19. Helvi Mäkelä             Neitsytlinna                  5.16,4     2.16,1
  20. Saara Parkkinen          Maksjoki                      5.28,1     2.27,8
  21. Roosa Kekki              Tytyri                        6.00,8     3.00,5
  22. Jemina Sainio            Risti                         6.15,4     3.15,1
  23. Tara Ilomäki             Asemanpelto                   8.02,8     5.02,5
 
Sarjaluetteloon

Toisen luokan tytöt 0.5 km V ( 29 kpl )

   1. Anna Niinikivi           Muijala                       2.40,1
   2. Minka Montonen           Muijala                       2.52,2     0.12,1
   3. Iida Nieminen            Hiisi                         3.11,6     0.31,5
   4. Elsi Tahvanainen         Ojamo                         3.26,9     0.46,8
   5. Maisa Aura               Hiisi                         3.32,6     0.52,5
   6. Nea Borenius             Hiisi                         3.38,6     0.58,5
   7. Vilma Valjakka           Muijala                       3.44,4     1.04,3
   8. Jenna Jantunen           Maksjoki                      3.44,6     1.04,5
   9. Anna Vesimäki            Metsola                       3.49,3     1.09,2
  10. Emma Volmari             Nummentausta                  4.00,4     1.20,3
  11. Saana Tarkki             Nummentausta                  4.11,7     1.31,6
  12. Karita Kunttu            Hiisi                         4.13,4     1.33,3
  13. Melina Laaksonen         Asemanpelto                   4.13,9     1.33,8
  14. Ronja Ahola              Rauhala                       4.16,7     1.36,6
  15. Pinja Niskanen           Risti                         4.18,2     1.38,1
  16. Inka Talvasto            Nummentausta                  4.21,6     1.41,5
  17. Venla Grönberg           Muijala                       4.25,1     1.45,0
  18. Emma Sainio              Rauhala                       4.28,0     1.47,9
  19. Iina Olin                Perttilä                      4.31,9     1.51,8
  20. Emilia Siltala           Risti                         4.35,6     1.55,5
  21. Ira Lindgren             Tytyri                        4.40,8     2.00,7
  22. Oona Åström              Rauhala                       4.44,8     2.04,7
  23. Sade Immonen             Ojamo                         4.48,5     2.08,4
  24. Veera Laakkonen          Nummentausta                  4.54,2     2.14,1
  25. Venla Viita              Nummentausta                  5.01,9     2.21,8
  26. Heidi Saastamoinen       Nummenkylä                    5.05,8     2.25,7
  27. Julia Aalto              Risti                         5.11,7     2.31,6
  28. Anne Lehto               Risti                         5.14,1     2.34,0
  29. Veera Hänninen           Risti                         6.00,7     3.20,6
 
Sarjaluetteloon

Kolmannen luokan tytöt 1 km V ( 12 kpl )

   1. Emmi Kölhi               Metsola                       5.06,5
   2. Jenna Rokkanen           Metsola                       5.13,8     0.07,3
   3. Noora Mustonen           Lehmijärvi                    5.44,8     0.38,3
   4. Jenni Torkki             Muijala                       5.53,8     0.47,3
   5. Kati Teivastenaho        Risti                         5.54,3     0.47,8
   6. Jutta Niskanen           Risti                         6.28,7     1.22,2
   7. Senja Mäkelä             Nummenkylä                    6.33,3     1.26,8
   8. Camilla Broman           Nummenkylä                    7.07,7     2.01,2
   9. Neea Salminen            Tytyri                        7.35,4     2.28,9
  10. Aava Isotalus            Lehmijärvi                    8.46,4     3.39,9
  11. Linda Pesonen            Metsola                       9.16,6     4.10,1
  12. Kaisa Korkiakoski        Rauhala                      11.38,1     6.31,6
 
Sarjaluetteloon

Neljännen luokan tytöt 1 km V ( 18 kpl )

   1. Salla Vänttinen          Rauhala                       3.35,9
   2. Veera Roine              Ojamo                         4.00,3     0.24,4
   3. Emma Laaksonen           Risti                         4.20,5     0.44,6
   4. Salla Seger              Metsola                       4.54,0     1.18,1
   5. Aliisa Aura              Hiisi                         5.00,8     1.24,9
   6. Melissa Puhakka          Lehmijärvi                    5.21,5     1.45,6
   7. Jenny Vesimäki           Metsola                       5.24,7     1.48,8
   8. Heidi Saario             Muijala                       5.27,4     1.51,5
   9. Essi Teivastenaho        Risti                         5.29,1     1.53,2
  10. Salla Tunturi            Hiisi                         5.54,8     2.18,9
  11. Ella Nuorala             Risti                         6.02,3     2.26,4
  12. Miisa Markkanen          Rauhala                       6.08,8     2.32,9
  13. Pihla Poikolainen        Ojamo                         6.17,2     2.41,3
  14. Josefina Suomala         Risti                         6.40,8     3.04,9
  15. Tessa Lindstedt          Ojamo                         6.53,0     3.17,1
  16. Sofia Veijalainen        Ojamo                         7.01,7     3.25,8
  17. Camilia Laine            Risti                         7.15,8     3.39,9
  18. Julia Karppinen          Ojamo                         7.18,8     3.42,9
 
Sarjaluetteloon

Viidennen luokan tytöt 1.6 km V ( 6 kpl )

   1. Elina Jäkkö              Nummenkylä                    6.49,7
   2. Lumi Kettunen            Muijala                       6.53,1     0.03,4
   3. Ronja Sirén              Routio                        7.29,8     0.40,1
   4. Seidi Salo               Muijala                       8.15,6     1.25,9
   5. Noora Kantola            Ojamo                         9.11,5     2.21,8
   6. Janita Oksanen           Lehmijärvi                    9.34,0     2.44,3
 
Sarjaluetteloon

Kuudennen luokan tytöt 1.6 km V ( 5 kpl )

   1. Johanna Muhonen          Muijala                       5.06,9
   2. Saara Ruti               Lehmijärvi                    5.15,9     0.09,0
   3. Laura Pennanen           Metsola                       5.26,6     0.19,7
   4. Elina Laaksonen          Risti                         5.58,2     0.51,3
   5. Janette Hietanen         Rauhala                       9.18,1     4.11,2
 
Sarjaluetteloon

Yläluokkien tytöt 2 km V ( 1 kpl )

   1. Saara Nikander           Mäntynummi                    6.47,1
 
Sarjaluetteloon

Ensimmäisen luokan pojat 0.5 km V ( 28 kpl )

   1. Rasmus Toivanen          Ojamo                         2.53,1
   2. Otto Vuokila             Routio                        3.25,3     0.32,2
   3. Jesse Vuorela            Metsola                       3.40,5     0.47,4
   4. Okko Urama               Metsola                       3.43,0     0.49,9
   5. Teemu Kiviranta          Metsola                       3.46,7     0.53,6
   6. Arttu Norrby             Metsola                       3.52,5     0.59,4
   7. Teemu Mettomäki          Muijala                       3.54,5     1.01,4
   8. Jami Pajunen             Tytyri                        3.59,6     1.06,5
   9. Altti Suutarinen         Routio                        4.00,1     1.07,0
  10. Juuso Sainio             Muijala                       4.02,9     1.09,8
  11. Mikko Föhr               Muijala                       4.05,0     1.11,9
  12. Tuomas Saarni            Metsola                       4.05,1     1.12,0
  13. Santeri Kemola           Maksjoki                      4.16,9     1.23,8
  14. Elias Niemelä            Routio                        4.18,1     1.25,0
  15. Joel Razman              Ojamo                         4.18,3     1.25,2
  16. Aaron Pönni              Moisio                        4.19,6     1.26,5
  17. Alek Pönni               Moisio                        4.19,9     1.26,8
  18. Sami-Matti Trogen        Muijala                       4.23,0     1.29,9
  19. Aleksi Manni             Linder                        4.29,6     1.36,5
  20. Elias Berg               Ojamo                         4.31,3     1.38,2
  21. Timo Nerg                Nummenkylä                    4.35,3     1.42,2
  22. Kristian Ojala           Routio                        4.35,9     1.42,8
  23. Nicklas Munde            Muijala                       4.41,6     1.48,5
  24. Jere Toiviainen          Muijala                       4.46,8     1.53,7
  25. Jesse Hälvä              Tytyri                        5.10,0     2.16,9
  26. Aramis Bertschi          Risti                         5.16,1     2.23,0
  27. Kasimir Raja-aho         Muijala                       5.43,0     2.49,9
  28. Mikael Ahmaoja           Muijala                       6.23,1     3.30,0
 
Sarjaluetteloon

Toisen luokan pojat 0.5 km V ( 27 kpl )

   1. Severi Järvenpää         Ojamo                         2.22,3
   2. Eeka Kölhi               Metsola                       2.45,1     0.22,8
   3. Leevi Tanskanen          Routio                        2.52,1     0.29,8
   4. Veeti Lilja              Routio                        2.55,3     0.33,0
   5. Tuukka Lilja             Routio                        2.55,4     0.33,1
   6. Mikko Juola              Metsola                       3.00,9     0.38,6
   7. Eetu Tammi               Perttilä                      3.04,6     0.42,3
   8. Jaani Holopainen         Metsola                       3.11,7     0.49,4
   9. Ville Savolainen         Perttilä                      3.11,9     0.49,6
  10. Jani Muhonen             Muijala                       3.15,8     0.53,5
  11. Miro von Konow           Risti                         3.20,0     0.57,7
  12. Ville Vierto             Lehmijärvi                    3.26,9     1.04,6
  13. Anton Lindblom           Lehmijärvi                    3.32,9     1.10,6
  14. Aleksi Seger             Nummentausta                  3.35,9     1.13,6
  15. Olli Nuorala             Risti                         3.44,0     1.21,7
  16. Tommi Leinonen           Tytyri                        3.46,2     1.23,9
  17. Jasu Pajunen             Tytyri                        3.48,3     1.26,0
  18. Eetu Miettinen           Metsola                       3.50,8     1.28,5
  19. Niko Tossavainen         Nummentausta                  4.07,3     1.45,0
  20. Sami Bäckman             Maksjoki                      4.12,1     1.49,8
  21. Tatu Similä              Hiisi                         4.16,3     1.54,0
  22. Roni Räsänen             Risti                         4.16,8     1.54,5
  23. Miikael Nuutinen         Tytyri                        4.30,7     2.08,4
  24. Jere Kavander            Ojamo                         4.34,5     2.12,2
  25. Riku Nyfelt              Perttilä                      4.36,6     2.14,3
  26. Nuutti Pikkarainen       Nummentausta                  4.54,7     2.32,4
  27. Väinö Kivelä             Tytyri                        5.29,3     3.07,0
 
Sarjaluetteloon

Kolmannen luokan pojat 1 km V ( 26 kpl )

   1. Eemeli Toivanen          Ojamo                         3.40,2
   2. Oskari Hyytiäinen        Tytyri                        4.08,4     0.28,2
   3. Daniel Lindblom          Lehmijärvi                    4.15,3     0.35,1
   4. Joonas Ahola             Muijala                       4.18,5     0.38,3
   5. Jonne Pouhakka           Muijala                       4.23,9     0.43,7
   6. Anton Taskinen           Metsola                       4.26,4     0.46,2
   7. Markus Taskinen          Metsola                       4.27,0     0.46,8
   8. Veerti Nousiainen        Routio                        4.29,2     0.49,0
   9. Joel Strand              Routio                        4.39,6     0.59,4
  10. Niko Borenius            Hiisi                         4.45,5     1.05,3
  11. Akseli Marjelund         Muijala                       4.53,6     1.13,4
  11. Veeti Lemberg            Metsola                       4.53,6     1.13,4
  13. Niko Vuorela             Metsola                       4.59,6     1.19,4
  14. Elias Hörkkö             Metsola                       5.01,6     1.21,4
  15. Otto Kröger              Nummentausta                  5.02,7     1.22,5
  16. Henrik Tikkanen          Tytyri                        5.19,6     1.39,4
  17. Lauri Jaatinen           Tytyri                        5.21,3     1.41,1
  18. Akseli Hyttinen          Tytyri                        5.28,4     1.48,2
  19. Jiro Lehtinen            Maksjoki                      5.36,4     1.56,2
  20. Ilmari Mäkelä            Tytyri                        5.39,4     1.59,2
  21. Rasmus Pietilä           Metsola                       5.42,0     2.01,8
  22. Niko Jussila             Maksjoki                      5.56,7     2.16,5
  23. Pyry Aaltonen            Metsola                       6.00,1     2.19,9
  24. Juho Koponen             Perttilä                      6.10,8     2.30,6
  25. Atte Hynninen            Metsola                       6.23,5     2.43,3
  26. Andreas Blomberg         Ojamo                         6.45,8     3.05,6
 
Sarjaluetteloon

Neljännen luokan pojat 1 km V ( 29 kpl )

   1. Akseli Hietaoja          Ojamo                         3.33,6
   2. Milo Makkonen            Routio                        3.36,1     0.02,5
   3. Oula Suutarinen          Routio                        3.51,2     0.17,6
   4. Samu-Matias Kaasalainen  Metsola                       3.51,4     0.17,8
   5. Samuli Lindroth          Metsola                       4.03,1     0.29,5
   6. Atte Urama               Metsola                       4.04,0     0.30,4
   7. Emil Suominen            Metsola                       4.08,6     0.35,0
   8. Elmeri Saukonoja         Metsola                       4.09,8     0.36,2
   9. Joni Mettomäki           Muijala                       4.18,5     0.44,9
  10. Tuomas Lindström         Muijala                       4.20,3     0.46,7
  11. Ville-Valtteri Laurila   Nummenkylä                    4.29,6     0.56,0
  12. Rony Virta               Metsola                       4.45,9     1.12,3
  13. Eelis Holmström          Metsola                       4.49,8     1.16,2
  14. Anssi Vottonen           Hiisi                         4.54,7     1.21,1
  15. Patric Skog              Solbrinken                    5.04,7     1.31,1
  16. Konsta Airaksinen        Asemanpelto                   5.06,0     1.32,4
  17. Teemu Rinne              Rauhala                       5.10,6     1.37,0
  18. Aleksi Karhunen          Risti                         5.11,9     1.38,3
  19. Toni Virtanen            Linder                        5.24,9     1.51,3
  20. Sean McKeown             Risti                         5.32,9     1.59,3
  21. Juuso Leikola            Ojamo                         5.39,0     2.05,4
  22. Tommi Nerg               Nummenkylä                    5.45,1     2.11,5
  23. Eetu Vuorikoski          Routio                        5.45,6     2.12,0
  24. Joonas Hämäläinen        Nummenkylä                    5.55,5     2.21,9
  25. Jesse Viljanen           Risti                         5.55,9     2.22,3
  26. Jesse Nyman              Routio                        5.57,1     2.23,5
  27. Sampo Hakala             Risti                         6.26,3     2.52,7
  28. Antti Kotanen            Risti                         6.45,4     3.11,8
  29. Juho Ylitalo             Rauhala                       8.58,9     5.25,3
 
Sarjaluetteloon

Viidennen luokan pojat 1.6 km V ( 16 kpl )

   1. Elmeri Toivanen          Ojamo                         4.44,2
   2. Matias Lindström         Muijala                       5.55,5     1.11,3
   3. Tuukka Huuskola          Ojamo                         6.04,6     1.20,4
   4. Vesa Lahtinen            Metsola                       6.08,4     1.24,2
   5. Oskari Vuokila           Routio                        6.57,7     2.13,5
   6. Aleksi Kenttinen         Metsola                       7.00,3     2.16,1
   7. Anton von Konow          Risti                         7.02,0     2.17,8
   8. Eemil Mäkelä             Nummenkylä                    7.04,7     2.20,5
   9. Aatu Korja               Asemanpelto                   7.10,6     2.26,4
  10. Miikka Pouhakka          Muijala                       7.25,6     2.41,4
  11. Petja Koivu              Lehmijärvi                    7.27,4     2.43,2
  12. Niklas Antell            Metsola                       8.20,7     3.36,5
  13. Juuso Lindroth           Metsola                       8.21,0     3.36,8
  14. Aleksi Salminen          Tytyri                        8.24,4     3.40,2
  15. Vili Helenius            Metsola                       8.30,7     3.46,5
  16. Juuso Kaarlaakso         Perttilä                      9.16,5     4.32,3
 
Sarjaluetteloon

Kuudennen luokan pojat 1.6 km V ( 5 kpl )

   1. Markus Nikander          Perttilä                      4.42,9
   2. Aku-Petteri Kaasalainen  Metsola                       5.51,1     1.08,2
   3. Martin Böss              Ojamo                         6.10,9     1.28,0
   4. Teemu Luukkala           Metsola                       6.35,0     1.52,1
   5. Mikael Kylander          Rauhala                       9.12,4     4.29,5
 
Sarjaluetteloon