Lohjan koululaishiihdot 15.3.2012

T U L O K S E T

© Lohjan Louhi
P-1; T-1; P-2; T-2; P-3; T-3; P-4; T-4; P-5; T-5; P-6; T-6; P-7; T-7;

Ensimmäisen luokan pojat 0.5 km V

  1. Oiva Ylä-Jarkko          Metsola                       2.46,6
  2. Juho Hormavirta          Routio                        3.09,0       0.22,4
  3. Matias Sirén             Routio                        3.19,6       0.33,0
  4. Miki Makkonen            Routio                        3.20,2       0.33,6
  5. Samuel Sainio            Perttilä                      3.25,3       0.38,7
  6. Aarne Luokkakallio       Tytyri                        3.27,2       0.40,6
  7. Ville Ojainmaa           Risti                         3.27,8       0.41,2
  8. Robert Enroth            Linder                        3.40,8       0.54,2
  9. Jussi Nurminen           Muijala                       3.46,2       0.59,6
 10. Ville Orava              Routio                        3.46,8       1.00,2
 11. Leevi Kaarlaakso         Perttilä                      3.56,3       1.09,7
 12. Tuisku Vainikka          Perttilä                      4.09,7       1.23,1
 13. Aatos Ahomäki            Rauhala                       4.10,8       1.24,2
 14. Teemu Korkiakoski        Routio                        4.23,1       1.36,5
 15. Janne Lehtinen           Karstu                        4.26,8       1.40,2
 16. Onni Tanskanen           Routio                        4.45,1       1.58,5
 17. Sami Harness             Routio                        6.00,2       3.13,6
 18. Eerik Myllykoski         Lehmijärvi                    6.54,0       4.07,4
 Poisjääneet   4
  -  89.            Niklas Hietala           Perttilä
  -  88.            Kasper Haasto            Metsola
  -  87.            Tomi Suoknuuti           Risti
  -  69.            Tommy Åkerlund           Perttilä
Sarjaluettelo

Ensimmäisen luokan tytöt 0.5 km V

  1. Minea Metsäranta         Routio                        3.43,4
  2. Vilja Rautell            Perttilä                      3.56,7       0.13,3
  3. Aava Kautto              Tytyri                        4.02,6       0.19,2
  4. Milla Rönnblad           Routio                        4.47,7       1.04,3
  5. Julia Ojala              Routio                        6.15,3       2.31,9
  6. Vilja Salmenhaara        Sammatti                      6.53,0       3.09,6
Sarjaluettelo

Toisen luokan pojat 0.5 km V

  1. Juuso Nieminen           Hiisi                         2.20,2
  2. Veeti Tukiainen          Perttilä                      2.34,5       0.14,3
  3. Waltteri Vienonen        Metsola                       2.42,8       0.22,6
  4. Rasmus Saarni            Metsola                       2.46,7       0.26,5
  5. Oskar Stumpf             Metsola                       2.48,5       0.28,3
  6. Onni Mäkelä              Tytyri                        2.48,8       0.28,6
  7. Oskari Peltola           Perttilä                      2.55,5       0.35,3
  8. Aapo Tolonen             Ojamo                         3.09,9       0.49,7
  9. Joona Pajunen            Tytyri                        3.14,3       0.54,1
 10. Vilho Juutinen           Metsola                       3.18,6       0.58,4
 11. Niclas Lindholm          Asemanpelto                   3.26,8       1.06,6
 12. Joona Ekblad             Linder                        3.32,9       1.12,7
 13. Ville Bäckman            Rauhala                       3.38,2       1.18,0
 13. Aamos Kenenounis         Maksjoki                      3.38,2       1.18,0
 15. Eero Salo                Rauhala                       3.38,9       1.18,7
 16. Jani Lehtinen            Karstu                        3.39,3       1.19,1
 17. Eetu Joenniemi           Asemanpelto                   3.43,7       1.23,5
 18. Oliver Hanhimäki         Metsola                       3.45,3       1.25,1
 19. Rasmus Lundell           Nummenkylä                    3.48,3       1.28,1
 20. Veikka Korte             Routio                        3.49,2       1.29,0
 21. Vilho Suomi              Asemanpelto                   3.50,6       1.30,4
 22. Eemeli Jyväs             Karstu                        3.56,1       1.35,9
 23. Anton Hirvonen           Routio                        4.00,7       1.40,5
 24. Ville Parikka            Perttilä                      4.01,2       1.41,0
 25. Juho Torkkel             Muijala                       4.02,6       1.42,4
 26. Samu Kupiainen           Nummenkylä                    4.05,2       1.45,0
 27. Aleksi Salminen          Rauhala                       4.15,2       1.55,0
 28. Titus Hakojärvi          Ojamo                         4.24,0       2.03,8
 29. Taavi Erkkilä            Maksjoki                      4.35,5       2.15,3
 30. Toivo Vehmas             Risti                         4.53,0       2.32,8
 31. Arttu Sohlberg           Linder                        5.27,0       3.06,8
 Poisjääneet   5
  -  37.            Simo Laine               Metsola
  -  36.            Veeti Saari              Linder
  -  31.            Milo Partinen            Sammatti
  -   6.            Iikka Jääskeläinen       Sammatti
  -   3.            Kim Nikka                Linder
Sarjaluettelo

Toisen luokan tytöt 0.5 km V

  1. Enni Salimäki            Muijala                       2.48,6
  2. Tilda Ylä-Jarkko         Metsola                       2.49,3       0.00,7
  3. Erika Lindholm           Asemanpelto                   2.55,2       0.06,6
  4. Alma Ojajärvi            Metsola                       3.04,0       0.15,4
  5. Aurora Mäkelä            Tytyri                        3.06,3       0.17,7
  6. Vilma Vahteri            Nummentausta                  3.21,1       0.32,5
  7. Sandra Salmela           Karstu                        3.23,5       0.34,9
  8. Eeva Timonen             Perttilä                      3.26,8       0.38,2
  9. Pinja Salonen            Routio                        3.30,4       0.41,8
 10. Milka Tuomela            Routio                        3.30,9       0.42,3
 11. Viivi Takala             Perttilä                      3.33,7       0.45,1
 12. Tuuli Karhu              Muijala                       3.41,5       0.52,9
 13. Isa Oksanen              Nummenkylä                    3.42,4       0.53,8
 14. Juulia Lähde             Asemanpelto                   3.48,6       1.00,0
 15. Elisa Kuosmanen          Nummenkylä                    4.00,2       1.11,6
 16. Viivi Salo               Perttilä                      4.00,3       1.11,7
 17. Jasmin Vasala            Metsola                       4.00,8       1.12,2
 18. Salli Mäkelä             Nummenkylä                    4.03,5       1.14,9
 19. Jasmin Meriluoto         Metsola                       4.05,8       1.17,2
 20. Emma McKeown             Risti                         4.09,7       1.21,1
 21. Sanna Kuparinen          Linder                        4.23,3       1.34,7
 22. Venla Lamminpelto        Ojamo                         4.28,8       1.40,2
 23. Sara Lehto               Risti                         5.12,9       2.24,3
 24. Eeva Myllykoski          Lehmijärvi                    5.18,0       2.29,4
 Poisjääneet   2
  -  52.            Henna Katas              Asemanpelto
  -  41.            Noora Saaristo           Asemanpelto
Sarjaluettelo

Kolmannen luokan pojat 1 km V

  1. Rasmus Toivanen          Ojamo                         3.26,4
  2. Kalle Aro                Tytyri                        3.30,5       0.04,1
  3. Juuso Sainio             Perttilä                      3.41,3       0.14,9
  4. Tuomas Saarni            Metsola                       3.43,8       0.17,4
  5. Teemu Kiviranta          Metsola                       4.10,6       0.44,2
  6. Jami Pajunen             Tytyri                        4.10,7       0.44,3
  7. Timo Nerg                Nummenkylä                    4.54,8       1.28,4
  8. Tuomas Kouvonen          Routio                        5.05,2       1.38,8
  9. Aatu Olli                Perttilä                      5.07,1       1.40,7
 10. Aaron Pönni              Tytyri                        5.21,3       1.54,9
 11. Aleksi Manni             Linder                        5.52,1       2.25,7
 12. Kristian Ojala           Routio                        6.36,0       3.09,6
 13. Valtteri Nurmi           Linder                        7.55,6       4.29,2
 Poisjääneet   1
  - 166.            Aramis Bertschi          Risti
Sarjaluettelo

Kolmannen luokan tytöt 1 km V

  1. Maija Jäkkö              Nummenkylä                    4.14,8
  2. Saga Sirén               Routio                        4.46,2       0.31,4
  3. Liisa Merisalu           Metsola                       4.47,5       0.32,7
  4. Tiia Pouhakka            Muijala                       4.53,3       0.38,5
  5. Verna Aittola            Ojamo                         4.54,7       0.39,9
  6. Lotta Laitinen           Muijala                       4.55,9       0.41,1
  7. Anna Luokkakallio        Tytyri                        5.05,9       0.51,1
  8. Helmiina Raninen         Linder                        5.12,6       0.57,8
  9. Ilona Manni              Linder                        5.18,4       1.03,6
 10. Julia Pähkinärinne       Sammatti                      5.37,1       1.22,3
 11. Janika Malmelin          Nummenkylä                    5.40,9       1.26,1
 12. Sonja Kavonius           Sammatti                      5.55,4       1.40,6
 13. Meeri Mäenpää            Tytyri                        5.58,9       1.44,1
 14. Nuppu Gillberg           Risti                         6.04,0       1.49,2
 15. Lilja Mäkelä             Nummenkylä                    6.15,2       2.00,4
 16. Nea Kärkkäinen           Maksjoki                      6.15,3       2.00,5
 17. Janina Korpinen          Tytyri                        6.29,9       2.15,1
 18. Matleena Lehto           Linder                        6.42,5       2.27,7
 19. Milla Malen              Maksjoki                      8.55,8       4.41,0
 Poisjääneet   1
  - 187.            Viivi Lönnqvist          Perttilä
Sarjaluettelo

Neljännen luokan pojat 1 km V

  1. Severi Järvenpää         Ojamo                         3.09,9
  2. Mikko Juola              Metsola                       3.20,4       0.10,5
  3. Tuukka Lilja             Routio                        3.22,4       0.12,5
  4. Leevi Tanskanen          Routio                        3.24,0       0.14,1
  5. Henri Rantanen           Rauhala                       3.27,5       0.17,6
  6. Veeti Lilja              Routio                        3.35,5       0.25,6
  7. Jani Muhonen             Muijala                       3.38,7       0.28,8
  8. Saku Lahtinen            Metsola                       3.41,7       0.31,8
  9. Aleksi Seger             Nummentausta                  3.50,6       0.40,7
 10. Eetu Tammi               Perttilä                      3.51,4       0.41,5
 11. Valtteri Autiomäki       Rauhala                       3.55,0       0.45,1
 12. Eeli Marjelund           Muijala                       3.58,4       0.48,5
 13. Anton Lindblom           Lehmijärvi                    4.01,0       0.51,1
 14. Ossi Rintala             Ojamo                         4.06,8       0.56,9
 15. Elmo Hasu                Ojamo                         4.10,7       1.00,8
 16. Jasu Pajunen             Tytyri                        4.11,4       1.01,5
 17. Paavo Nurminen           Muijala                       4.17,5       1.07,6
 18. Aatu Kaarlaakso          Perttilä                      4.32,6       1.22,7
 19. Eetu Kärkkäinen          Rauhala                       4.39,3       1.29,4
 20. Ville Elamo              Muijala                       4.40,0       1.30,1
 21. Aapo Marjelund           Muijala                       4.40,4       1.30,5
 22. Ville Vierto             Lehmijärvi                    4.41,8       1.31,9
 23. Sami Bäckman             Rauhala                       4.56,7       1.46,8
 24. Aaro Mäenpää             Sammatti                      5.26,4       2.16,5
 25. Ilja Aalto               Rauhala                       6.27,2       3.17,3
 26. Jere Kavander            Ojamo                         6.29,1       3.19,2
 Poisjääneet   4
  - 130.            Eetu Miettinen           Metsola
  - 111.            Leevi Saario             Risti
  - 108.            Jere Tenhula             Asemanpelto
  - 106.            Saku Mikkola             Muijala
Sarjaluettelo

Neljännen luokan tytöt 1 km V

  1. Minka Montonen           Muijala                       3.28,0
  2. Anni Karhu               Muijala                       3.38,3       0.10,3
  3. Vilja Westerberg         Sammatti                      3.45,4       0.17,4
  4. Iida Nieminen            Hiisi                         3.47,6       0.19,6
  5. Anna Niinikivi           Muijala                       3.52,4       0.24,4
  6. Adele Oksanen            Nummenkylä                    4.16,3       0.48,3
  7. Emma Davidsson           Ojamo                         4.24,6       0.56,6
  8. Kia Helander             Ojamo                         5.01,6       1.33,6
  9. Anna Vesimäki            Metsola                       5.01,9       1.33,9
 10. Melina Laaksonen         Asemanpelto                   5.04,8       1.36,8
 11. Laura Leskinen           Risti                         5.10,9       1.42,9
 12. Taija Nerg               Nummenkylä                    5.27,8       1.59,8
 13. Vellamo Myllykoski       Lehmijärvi                    5.34,6       2.06,6
 14. Iina Olin                Perttilä                      5.38,3       2.10,3
 15. Rosa Kaikko              Linder                        6.08,6       2.40,6
 16. Anni Lehto               Risti                         6.21,4       2.53,4
 17. Julia Aalto              Risti                         6.29,0       3.01,0
 Poisjääneet   3
  - 143.            Aino Kuparinen           Sammatti
  - 141.            Veera Hänninen           Risti
  - 134.            Mimmi Jääskeläinen       Sammatti
Sarjaluettelo

Viidennen luokan pojat 1.6 km V

  1. Eemeli Toivanen          Ojamo                         5.12,7
  2. Joel Strand              Routio                        5.14,9       0.02,2
  3. Sampo Westerberg         Sammatti                      5.20,9       0.08,2
  4. Daniel Lindblom          Lehmijärvi                    5.29,0       0.16,3
  5. Veerti Nousiainen        Routio                        6.07,0       0.54,3
  6. Anton Taskinen           Metsola                       6.07,3       0.54,6
  7. Leevi Kokkinen           Metsola                       6.07,6       0.54,9
  8. Markus Taskinen          Metsola                       6.10,9       0.58,2
  9. Sami Jäkkö               Nummenkylä                    6.11,8       0.59,1
 10. Akseli Marjelund         Muijala                       6.18,8       1.06,1
 11. Ville Rautiala           Muijala                       6.27,5       1.14,8
 12. Jonne Pouhakka           Muijala                       6.31,1       1.18,4
 13. Pyry Aaltonen            Metsola                       6.46,8       1.34,1
 14. Valtteri Patama          Perttilä                      7.51,2       2.38,5
 15. Kimi Tuominen            Metsola                       8.07,9       2.55,2
 16. Johannes Majamäki        Linder                        9.46,4       4.33,7
Sarjaluettelo

Viidennen luokan tytöt 1.6 km V

  1. Emma Silfverberg         Ojamo                         6.50,2
  2. Tetti Kärkkäinen         Metsola                       7.17,2       0.27,0
  3. Camilla Broman           Nummenkylä                    7.31,0       0.40,8
  4. Nenna Niemelä            Routio                        7.52,3       1.02,1
  5. Sara Kangas              Metsola                       7.53,0       1.02,8
  6. Senja Mäkelä             Nummenkylä                    8.07,1       1.16,9
  7. Jenni Torkki             Muijala                       8.07,7       1.17,5
  8. Jenna Kavonius           Sammatti                      8.19,8       1.29,6
  9. Eveliina Sohlman         Routio                        8.41,5       1.51,3
 Poisjääneet   1
  - 226.            Nea-Noora Kyyrönen       Metsola
Sarjaluettelo

Kuudennen luokan pojat 1.6 km V

  1. Milo Makkonen            Routio                        4.56,6
  2. Otto Tolvanen            Metsola                       5.48,8       0.52,2
  3. Patric Skog              Solbrinken                    6.25,7       1.29,1
  4. Jesse Oksanen            Nummenkylä                    6.28,8       1.32,2
  5. Toni Virtanen            Linder                        6.37,3       1.40,7
  6. Tommi Nerg               Nummenkylä                    7.45,8       2.49,2
  7. Akseli Savisalo          Linder                        8.50,2       3.53,6
 Poisjääneet   1
  - 198.            Ville-Valtteri Laurila   Nummenkylä
Sarjaluettelo

Kuudennen luokan tytöt 1.6 km V

  1. Salla Vänttinen          Rauhala                       5.04,8
  2. Salla Seger              Metsola                       5.23,7       0.18,9
  3. Jenny Vesimäki           Metsola                       6.51,5       1.46,7
Sarjaluettelo

Yläkoulun pojat 2 km V

  1. Elmeri Toivonen          Järnefelt                     3.56,1
  2. Markus Nikander          Mäntynummi                    3.56,8       0.00,7
  3. Vesa Lahtinen            Harju                         4.24,0       0.27,9
  4. Thomas Bobe              Källhagen                     5.51,1       1.55,0
Sarjaluettelo

Yläkoulun tytöt 2 km V

  1. Ronja Sirén              Anttila                       6.24,9
Sarjaluettelo