Lohjan Haasteviestisoudut 26.6.2009

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:
PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; VALTUU; VALT-1; VALT-2; VALT-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5;

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 8 kpl )


   1. Sappi Kirkniemi          Soutukerho Arkki III           35.08
        49 Naukkarinen - Kokkinen         11.06    ( 1.)    11.06  ( 1.)
        49 Jussila - Kuosmanen            23.07    ( 1.)    12.01  ( 2.)
        49 Villanen - Hemminki            35.08    ( 1.)    12.01  ( 2.)
 
   2. Hiljaa Vesillä           Lohjanjärven Suojeluyhd.       35.15       0.07
        38 Hollo - Hollo                  11.16    ( 2.)    11.16  ( 2.)
        38 E.Ilmarinen-P. Ilmarinen       24.01    ( 3.)    12.45  ( 3.)
        38 I.Ilmarinen-M.Ilmarinen        35.15    ( 2.)    11.14  ( 1.)
 
   3. Lohjan Seudun Soutajat                                  37.32       2.24
        34 Mäkelä - Ekman                 12.57    ( 3.)    12.57  ( 3.)
        34 Westerholm - Salokangas        23.59    ( 2.)    11.02  ( 1.)
        34 Gröger - Svenskberg            37.32    ( 3.)    13.33  ( 5.)
 
   4. Sappi Kirkniemi          Soutukerho Arkki II            39.18       4.10
        48 Vierimaa - Blomqvist           12.57    ( 3.)    12.57  ( 3.)
        48 Pilli - Norja                  25.47    ( 4.)    12.50  ( 4.)
        48 Vierimaa - Blomqvist           39.18    ( 4.)    13.31  ( 4.)
 
   5. Meidän Lohja                                            41.42       6.34
        31 Nevalainen - Merilä            14.29    ( 5.)    14.29  ( 5.)
        31 Vuori - Iitti                  28.04    ( 5.)    13.35  ( 6.)
        31 Rauttola - Järvenkylä          41.42    ( 5.)    13.38  ( 6.)
 
   6. Lohjan Puhtaanapito Ky                                  42.27       7.19
        36 Johansson - Andersson          15.01    ( 7.)    15.01  ( 7.)
        36 Frigård - Jääskeläinen         28.23    ( 6.)    13.22  ( 5.)
        36 Riihiaho - Vikeväkorva         42.27    ( 6.)    14.04  ( 7.)
 
   7. Prismat Lohja ja Nummela                                43.00       7.52
        32 Kantonen - Manno               14.39    ( 6.)    14.39  ( 6.)
        32 Jalkanen - Tamminen            29.48    ( 7.)    15.09  ( 8.)
        32 Hämäläinen - Isopuro           43.00    ( 7.)    13.12  ( 3.)
 
   8. Sappi Kirkniemi          Soutukerho Arkki I             46.26      11.18
        54 Stenbäck-Wejberg/Elonen        16.13    ( 8.)    16.13  ( 8.)
        54 Silén - Hottinen               31.11    ( 8.)    14.58  ( 7.)
        54 Pesonen - Holmström            46.26    ( 8.)    15.15  ( 8.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Naukkarinen - Kokkinen   Soutukerho Arkki III           11.06
   2. Hollo - Hollo            Lohjanjärven Suojeluyhd.       11.16       0.10
   3. Vierimaa - Blomqvist     Soutukerho Arkki II            12.57       1.51
   3. Mäkelä - Ekman           Lohjan Seudun Soutajat         12.57       1.51
   5. Nevalainen - Merilä      Meidän Lohja                   14.29       3.23
   6. Kantonen - Manno         Prismat Lohja ja Nummela       14.39       3.33
   7. Johansson - Andersson    Lohjan Puhtaanapito Ky         15.01       3.55
   8. Stenbäck-Wejberg/Elonen  Soutukerho Arkki I             16.13       5.07
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Westerholm - Salokangas  Lohjan Seudun Soutajat         11.02
   2. Jussila - Kuosmanen      Soutukerho Arkki III           12.01       0.59
   3. E.Ilmarinen-P. Ilmarinen Lohjanjärven Suojeluyhd.       12.45       1.43
   4. Pilli - Norja            Soutukerho Arkki II            12.50       1.48
   5. Frigård - Jääskeläinen   Lohjan Puhtaanapito Ky         13.22       2.20
   6. Vuori - Iitti            Meidän Lohja                   13.35       2.33
   7. Silén - Hottinen         Soutukerho Arkki I             14.58       3.56
   8. Jalkanen - Tamminen      Prismat Lohja ja Nummela       15.09       4.07
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. I.Ilmarinen-M.Ilmarinen  Lohjanjärven Suojeluyhd.       11.14
   2. Villanen - Hemminki      Soutukerho Arkki III           12.01       0.47
   3. Hämäläinen - Isopuro     Prismat Lohja ja Nummela       13.12       1.58
   4. Vierimaa - Blomqvist     Soutukerho Arkki II            13.31       2.17
   5. Gröger - Svenskberg      Lohjan Seudun Soutajat         13.33       2.19
   6. Rauttola - Järvenkylä    Meidän Lohja                   13.38       2.24
   7. Riihiaho - Vikeväkorva   Lohjan Puhtaanapito Ky         14.04       2.50
   8. Pesonen - Holmström      Soutukerho Arkki I             15.15       4.01
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km ( 1 kpl )


   1. Mondi Naiset                                            46.47
        37 Leijavuori - Sutinen           14.42    ( 1.)    14.42  ( 1.)
        37 Ollikainen - Kurvinen          32.02    ( 1.)    17.20  ( 1.)
        37 Pulkkinen - Leijavuori         46.47    ( 1.)    14.45  ( 1.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 7 kpl )


   1. Nummi-Pusula                                            40.16
        45 Nieminen - Maittila            13.29    ( 1.)    13.29  ( 1.)
        45 Ventomaa - Merimäki            27.00    ( 1.)    13.31  ( 2.)
        45 Lehtola - Rönnberg             40.16    ( 1.)    13.16  ( 1.)
 
   2. Lohja I                                                 41.14       0.58
        40 Granath - Åström               13.34    ( 2.)    13.34  ( 2.)
        40 Grönmark - Ruoste              27.12    ( 2.)    13.38  ( 3.)
        40 Ojanen - Makkonen              41.14    ( 2.)    14.02  ( 5.)
 
   3. Karkkila                                                42.18       2.02
        43 Olakka - Hellsten              14.56    ( 4.)    14.56  ( 4.)
        43 Åman - Sohlman                 28.25    ( 3.)    13.29  ( 1.)
        43 Syrjänen - Ojanen              42.18    ( 3.)    13.53  ( 3.)
 
   4. Raasepori                                               43.52       3.36
        46 Wickström/Ylimys-Ahlroth       15.46    ( 6.)    15.46  ( 6.)
        46 Åkerö - Kantele                29.27    ( 4.)    13.41  ( 4.)
        46 Nyberg - Andersson             43.52    ( 4.)    14.25  ( 7.)
 
   5. Vihti                                                   44.55       4.39
        41 Limnell - Jylhäkoski           14.30    ( 3.)    14.30  ( 3.)
        41 Sundberg - Ahlroth             30.59    ( 5.)    16.29  ( 6.)
        41 Viherkanto - Paronen           44.55    ( 5.)    13.56  ( 4.)
 
   6. Lohja II                                                46.04       5.48
        44 Jääskeläinen - Zweygberg       17.16    ( 7.)    17.16  ( 7.)
        44 Luoma - Pajuoja                31.56    ( 6.)    14.40  ( 5.)
        44 P. Ilmarinen - Wikberg         46.04    ( 6.)    14.08  ( 6.)
 
   7. Karjalohja                                              46.16       6.00
        47 Partanen - Lehervo             15.27    ( 5.)    15.27  ( 5.)
        47 Vesterlund - Helenius          32.47    ( 7.)    17.20  ( 7.)
        47 Lindstedt - Jussila            46.16    ( 7.)    13.29  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 1. osuus 2 km ( 7 kpl )

   1. Nieminen - Maittila      Nummi-Pusula                   13.29
   2. Granath - Åström         Lohja I                        13.34       0.05
   3. Limnell - Jylhäkoski     Vihti                          14.30       1.01
   4. Olakka - Hellsten        Karkkila                       14.56       1.27
   5. Partanen - Lehervo       Karjalohja                     15.27       1.58
   6. Wickström/Ylimys-Ahlroth Raasepori                      15.46       2.17
   7. Jääskeläinen - Zweygberg Lohja II                       17.16       3.47
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 2. osuus 2 km ( 7 kpl )

   1. Åman - Sohlman           Karkkila                       13.29
   2. Ventomaa - Merimäki      Nummi-Pusula                   13.31       0.02
   3. Grönmark - Ruoste        Lohja I                        13.38       0.09
   4. Åkerö - Kantele          Raasepori                      13.41       0.12
   5. Luoma - Pajuoja          Lohja II                       14.40       1.11
   6. Sundberg - Ahlroth       Vihti                          16.29       3.00
   7. Vesterlund - Helenius    Karjalohja                     17.20       3.51
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3. osuus 2 km ( 7 kpl )

   1. Lehtola - Rönnberg       Nummi-Pusula                   13.16
   2. Lindstedt - Jussila      Karjalohja                     13.29       0.13
   3. Syrjänen - Ojanen        Karkkila                       13.53       0.37
   4. Viherkanto - Paronen     Vihti                          13.56       0.40
   5. Ojanen - Makkonen        Lohja I                        14.02       0.46
   6. P. Ilmarinen - Wikberg   Lohja II                       14.08       0.52
   7. Nyberg - Andersson       Raasepori                      14.25       1.09
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 5 kpl )


   1. Lohjan Yrittäjät                                        58.02
        35 Ikävalko - Arpiainen           10.42    ( 1.)    10.42  ( 1.)
        35 Arpiainen - Isokangas          22.10    ( 1.)    11.28  ( 1.)
        35 Teittinen - Peltonen           33.21    ( 1.)    11.11  ( 1.)
        50 Satuli - Parviainen            46.11    ( 1.)    12.50  ( 5.)
        50 Westerholm - Trygg             58.02    ( 1.)    11.51  ( 2.)
 
   2. Lohjan Teho                                             59.25       1.23
        53 Salminen - Aalto               12.23    ( 4.)    12.23  ( 4.)
        53 Svenskberg - Savela            24.34    ( 3.)    12.11  ( 3.)
        53 Kavander - Nurminen            36.09    ( 3.)    11.35  ( 2.)
        53 Ahokas - Ekman                 47.44    ( 3.)    11.35  ( 2.)
        53 Aalto - Näppä                  59.25    ( 2.)    11.41  ( 1.)
 
   3. Sappi Kirkniemi          Soutukerho Arkki             1.00.02       2.00
        39 Koskinen - Naukkarinen         11.10    ( 2.)    11.10  ( 2.)
        39 Villanen - Hemminki            23.11    ( 2.)    12.01  ( 2.)
        39 Jussila - Norja                36.06    ( 2.)    12.55  ( 4.)
        39 Naukkarinen - Blomqvist        47.34    ( 2.)    11.28  ( 1.)
        39 Vierimaa - Pilli             1.00.02    ( 3.)    12.28  ( 3.)
 
   4. Mondi Osasto 47                                       1.02.25       4.23
        52 Hämäläinen - Helander          11.48    ( 3.)    11.48  ( 3.)
        52 Kotilainen - Harju             24.59    ( 4.)    13.11  ( 4.)
        52 Hämäläinen - Tuomi             37.27    ( 4.)    12.28  ( 3.)
        52 Hyrkkö - Gröhn                 49.53    ( 4.)    12.26  ( 3.)
        52 Korsumäki - Turunen          1.02.25    ( 4.)    12.32  ( 4.)
 
   5. Mondi Virtek                                          1.07.23       9.21
        51 Alanen - Planting              13.07    ( 5.)    13.07  ( 5.)
        51 Nevalainen - Kataikko          26.49    ( 5.)    13.42  ( 5.)
        51 Mellanen - Kolehmainen         41.58    ( 5.)    15.09  ( 5.)
        51 Långström - Matikka            54.31    ( 5.)    12.33  ( 4.)
        51 Planting - Alanen            1.07.23    ( 5.)    12.52  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Ikävalko - Arpiainen     Lohjan Yrittäjät               10.42
   2. Koskinen - Naukkarinen   Soutukerho Arkki               11.10       0.28
   3. Hämäläinen - Helander    Mondi Osasto 47                11.48       1.06
   4. Salminen - Aalto         Lohjan Teho                    12.23       1.41
   5. Alanen - Planting        Mondi Virtek                   13.07       2.25
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Arpiainen - Isokangas    Lohjan Yrittäjät               11.28
   2. Villanen - Hemminki      Soutukerho Arkki               12.01       0.33
   3. Svenskberg - Savela      Lohjan Teho                    12.11       0.43
   4. Kotilainen - Harju       Mondi Osasto 47                13.11       1.43
   5. Nevalainen - Kataikko    Mondi Virtek                   13.42       2.14
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Teittinen - Peltonen     Lohjan Yrittäjät               11.11
   2. Kavander - Nurminen      Lohjan Teho                    11.35       0.24
   3. Hämäläinen - Tuomi       Mondi Osasto 47                12.28       1.17
   4. Jussila - Norja          Soutukerho Arkki               12.55       1.44
   5. Mellanen - Kolehmainen   Mondi Virtek                   15.09       3.58
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Naukkarinen - Blomqvist  Soutukerho Arkki               11.28
   2. Ahokas - Ekman           Lohjan Teho                    11.35       0.07
   3. Hyrkkö - Gröhn           Mondi Osasto 47                12.26       0.58
   4. Långström - Matikka      Mondi Virtek                   12.33       1.05
   5. Satuli - Parviainen      Lohjan Yrittäjät               12.50       1.22
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Aalto - Näppä            Lohjan Teho                    11.41
   2. Westerholm - Trygg       Lohjan Yrittäjät               11.51       0.10
   3. Vierimaa - Pilli         Soutukerho Arkki               12.28       0.47
   4. Korsumäki - Turunen      Mondi Osasto 47                12.32       0.51
   5. Planting - Alanen        Mondi Virtek                   12.52       1.11
 
Sarjaluetteloon