Lohjan Haasteviestisoudut 27.6.2008

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:
PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; VALTUU; VALT-1; VALT-2; VALT-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5;

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 5 kpl )

   1. M-Real/Soutukerho Arkki 1                               36.08
         1 Naukkarinen - Koskinen         11.14    ( 2.)    11.14  ( 2.)
         1 Jussila - Kuosmanen            24.01    ( 2.)    12.47  ( 2.)
         1 Villanen - Hemminki            36.08    ( 1.)    12.07  ( 1.)
 
   2. Meidän Lohja                                            36.40       0.32
         3 I.Ilmarinen-M.Ilmarinen        11.02    ( 1.)    11.02  ( 1.)
         3 Zweyberg - Rauttola            23.27    ( 1.)    12.25  ( 1.)
         3 Merilä - Nevalainen            36.40    ( 2.)    13.13  ( 3.)
 
   3. M-Real/Soutukerho Arkki 2                                39.19       3.11
         4 Jokela - Ahonen                12.15    ( 3.)    12.15  ( 3.)
         4 Blomqvist - Elonen             26.23    ( 3.)    14.08  ( 3.)
         4 Lönnqvist - Norja              39.19    ( 3.)    12.56  ( 2.)
 
   4. Kisakallion Urheiluopisto                               42.26       6.18
         5 Laitinen - Ikävalko            13.02    ( 4.)    13.02  ( 4.)
         5 Ikävalko - Öhman               28.16    ( 4.)    15.14  ( 4.)
         5 Öhman - Laitinen               42.26    ( 4.)    14.10  ( 5.)
 
   5. Kuntokaanit              Lohjan Viilutehdas             42.59       6.51
         2 Janhunen - Savolainen          14.05    ( 5.)    14.05  ( 5.)
         2 Hampuri - Lukkarila            29.44    ( 5.)    15.39  ( 5.)
         2 Salokannas - Mikkonen          42.59    ( 5.)    13.15  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. I.Ilmarinen-M.Ilmarinen  Meidän Lohja                   11.02
   2. Naukkarinen - Koskinen   M-Real/Soutukerho Arkki 1      11.14       0.12
   3. Jokela - Ahonen          M-Real/Soutukerho Arkki 2      12.15       1.13
   4. Laitinen - Ikävalko      Kisakallion Urheiluopisto      13.02       2.00
   5. Janhunen - Savolainen    Kuntokaanit                    14.05       3.03
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Zweyberg - Rauttola      Meidän Lohja                   12.25
   2. Jussila - Kuosmanen      M-Real/Soutukerho Arkki 1      12.47       0.22
   3. Blomqvist - Elonen       M-Real/Soutukerho Arkki 2      14.08       1.43
   4. Ikävalko - Öhman         Kisakallion Urheiluopisto      15.14       2.49
   5. Hampuri - Lukkarila      Kuntokaanit                    15.39       3.14
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Villanen - Hemminki      M-Real/Soutukerho Arkki 1      12.07
   2. Lönnqvist - Norja        M-Real/Soutukerho Arkki 2      12.56       0.49
   3. Merilä - Nevalainen      Meidän Lohja                   13.13       1.06
   4. Salokannas - Mikkonen    Kuntokaanit                    13.15       1.08
   5. Öhman - Laitinen         Kisakallion Urheiluopisto      14.10       2.03
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km ( 2 kpl )


   1. Lohjan Teho                                             39.27
        21 Kavander - Juutilainen         12.56    ( 1.)    12.56  ( 1.)
        21 Heino - Nurminen               26.48    ( 1.)    13.52  ( 1.)
        21 Luola - Miininen               39.27    ( 1.)    12.39  ( 1.)
 
   2. M-Real/Soutukerho Arkki                                 48.13       8.46
        22 Koski - Tuominen               16.28    ( 2.)    16.28  ( 2.)
        22 Virta - Hottinen               33.53    ( 2.)    17.25  ( 2.)
        22 Pesonen - Andelin              48.13    ( 2.)    14.20  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Kavander - Juutilainen   Lohjan Teho                    12.56
   2. Koski - Tuominen         M-Real/Soutukerho Arkki        16.28       3.32
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Heino - Nurminen         Lohjan Teho                    13.52
   2. Virta - Hottinen         M-Real/Soutukerho Arkki        17.25       3.33
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Luola - Miininen         Lohjan Teho                    12.39
   2. Pesonen - Andelin        M-Real/Soutukerho Arkki        14.20       1.41
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 5 kpl )


   1. Sammatti                                                41.08
       103 Heino - Eskola                 13.51    ( 4.)    13.51  ( 4.)
       103 Laine - Viima                  27.22    ( 1.)    13.31  ( 1.)
       103 Rautiainen - Lehtinen          41.08    ( 1.)    13.46  ( 2.)
 
   2. Karkkila                                                42.18       1.10
       104 Syrjänen - Silverberg          13.22    ( 2.)    13.22  ( 2.)
       104 Hellstén - Etholen             28.38    ( 4.)    15.16  ( 4.)
       104 Syrjänen - Silverberg          42.18    ( 2.)    13.40  ( 1.)
 
   3. Lohja II                                                42.34       1.26
       105 Karppinen - Väisänen           12.39    ( 1.)    12.39  ( 1.)
       105 Luoma - Iitti                  27.44    ( 2.)    15.05  ( 3.)
       105 Väisänen/Ilomäki-Piirilä       42.34    ( 3.)    14.50  ( 3.)
 
   4. Lohja I                                                 44.03       2.55
       101 Packalén - Jämsen              13.35    ( 3.)    13.35  ( 3.)
       101 J. Åström - Rintanen           28.34    ( 3.)    14.59  ( 2.)
       101 P. Åström - Granath            44.03    ( 4.)    15.29  ( 5.)
 
   5. Vihti                                                   46.34       5.26
       102 Löfgren - Kuosa                14.51    ( 5.)    14.51  ( 5.)
       102 Sveins - Heiskari              31.21    ( 5.)    16.30  ( 5.)
       102 Noro - Viljanen                46.34    ( 5.)    15.13  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Karppinen - Väisänen     Lohja II                       12.39
   2. Syrjänen - Silverberg    Karkkila                       13.22       0.43
   3. Packalén - Jämsen        Lohja I                        13.35       0.56
   4. Heino - Eskola           Sammatti                       13.51       1.12
   5. Löfgren - Kuosa          Vihti                          14.51       2.12
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Laine - Viima            Sammatti                       13.31
   2. J. Åström - Rintanen     Lohja I                        14.59       1.28
   3. Luoma - Iitti            Lohja II                       15.05       1.34
   4. Hellstén - Etholen       Karkkila                       15.16       1.45
   5. Sveins - Heiskari        Vihti                          16.30       2.59
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Syrjänen - Silverberg    Karkkila                       13.40
   2. Rautiainen - Lehtinen    Sammatti                       13.46       0.06
   3. Väisänen/Ilomäki-Piirilä Lohja II                       14.50       1.10
   4. Noro - Viljanen          Vihti                          15.13       1.33
   5. P. Åström - Granath      Lohja I                        15.29       1.49
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 5 kpl )


   1. Lohjan Yrittäjät                                        57.32
        41 Kalliala - Arpiainen           10.32    ( 1.)    10.32  ( 1.)
        41 Veijalainen-Veijalainen        22.31    ( 1.)    11.59  ( 3.)
        41 Teittinen - Peltonen           33.47    ( 1.)    11.16  ( 1.)
        41 Westerholm - Trygg             45.54    ( 1.)    12.07  ( 3.)
        41 Lappalainen - Isokangas        57.32    ( 1.)    11.38  ( 2.)
 
   2. Lohjan Teho                                             59.19       1.47
        44 Aalto - Savela                 11.43    ( 3.)    11.43  ( 3.)
        44 Svenskberg - Tenlenius         23.48    ( 4.)    12.05  ( 4.)
        44 Nurminen - Kavander            35.24    ( 2.)    11.36  ( 2.)
        44 Ahokas - Ekman                 47.11    ( 2.)    11.47  ( 1.)
        44 Aalto - Näppä                  59.19    ( 2.)    12.08  ( 3.)
 
   3. M-Real/Soutukerho Arkki                                 59.40       2.08
        43 Naukkarinen - Koskinen         11.10    ( 2.)    11.10  ( 2.)
        43 Hemminki - Villanen            23.08    ( 2.)    11.58  ( 2.)
        43 Jokela - Norja                 35.35    ( 3.)    12.27  ( 3.)
        43 Blomqvist - Ahonen             48.09    ( 3.)    12.34  ( 4.)
        43 Naukkarinen - Koskinen         59.40    ( 3.)    11.31  ( 1.)
 
   4. Luonto ja Liikunta -     Meidän Lohja ry              1.02.31       4.59
        42 Gescheimer - Vuori             12.09    ( 4.)    12.09  ( 4.)
        42 I.Ilmarinen-M.Ilmarinen        23.18    ( 3.)    11.09  ( 1.)
        42 Smura - P.Ilmarinen            36.23    ( 4.)    13.05  ( 4.)
        42 Rauttola - Vuoristo            48.18    ( 4.)    11.55  ( 2.)
        42 Merilä - Nevalainen          1.02.31    ( 4.)    14.13  ( 4.)
 
   5. Lohjan Liikuntakeskus                                 1.17.49      20.17
        45 Kauppinen - Kuurto             14.00    ( 5.)    14.00  ( 5.)
        45 Vienonen - Heino               28.08    ( 5.)    14.08  ( 5.)
        45 Lähteilä - Kuurto              43.56    ( 5.)    15.48  ( 5.)
        45 Saada - Halme                1.02.47    ( 5.)    18.51  ( 5.)
        45 Trygg - Saada                1.17.49    ( 5.)    15.02  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Kalliala - Arpiainen     Lohjan Yrittäjät               10.32
   2. Naukkarinen - Koskinen   M-Real/Soutukerho Arkki        11.10       0.38
   3. Aalto - Savela           Lohjan Teho                    11.43       1.11
   4. Gescheimer - Vuori       Luonto ja Liikunta             12.09       1.37
   5. Kauppinen - Kuurto       Lohjan Liikuntakeskus          14.00       3.28
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. I.Ilmarinen-M.Ilmarinen  Luonto ja Liikunta             11.09
   2. Hemminki - Villanen      M-Real/Soutukerho Arkki        11.58       0.49
   3. Veijalainen-Veijalainen  Lohjan Yrittäjät               11.59       0.50
   4. Svenskberg - Tenlenius   Lohjan Teho                    12.05       0.56
   5. Vienonen - Heino         Lohjan Liikuntakeskus          14.08       2.59
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Teittinen - Peltonen     Lohjan Yrittäjät               11.16
   2. Nurminen - Kavander      Lohjan Teho                    11.36       0.20
   3. Jokela - Norja           M-Real/Soutukerho Arkki        12.27       1.11
   4. Smura - P.Ilmarinen      Luonto ja Liikunta             13.05       1.49
   5. Lähteilä - Kuurto        Lohjan Liikuntakeskus          15.48       4.32
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Ahokas - Ekman           Lohjan Teho                    11.47
   2. Rauttola - Vuoristo      Luonto ja Liikunta             11.55       0.08
   3. Westerholm - Trygg       Lohjan Yrittäjät               12.07       0.20
   4. Blomqvist - Ahonen       M-Real/Soutukerho Arkki        12.34       0.47
   5. Saada - Halme            Lohjan Liikuntakeskus          18.51       7.04
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Naukkarinen - Koskinen   M-Real/Soutukerho Arkki        11.31
   2. Lappalainen - Isokangas  Lohjan Yrittäjät               11.38       0.07
   3. Aalto - Näppä            Lohjan Teho                    12.08       0.37
   4. Merilä - Nevalainen      Luonto ja Liikunta             14.13       2.42
   5. Trygg - Saada            Lohjan Liikuntakeskus          15.02       3.31
 
Sarjaluetteloon