Lohjan Haasteviestisoudut 1.7.2005

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:
PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; VALTUU; VALT-1; VALT-2; VALT-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 5 kpl )

   1. M-Real  soutukerho Arkki                                34.57
         2 Naukkarinen & Koskinen         11.13    ( 1.)    11.13  ( 1.)
         2 Kamppinen & Kinnunen           22.41    ( 1.)    11.28  ( 1.)
         2 Villanen & Hemminki            34.57    ( 1.)    12.16  ( 2.)
 
   2. Lohjan Kuorma-autoilijat                                38.31       3.34
         1 Hänninen & Iivonen             13.07    ( 3.)    13.07  ( 3.)
         1 Hakulinen & Patama             26.22    ( 2.)    13.15  ( 2.)
         1 Hänninen & Trygg               38.31    ( 2.)    12.09  ( 1.)
 
   3. Uudenmaan Sl esikunta                                   40.02       5.05
         3 Rajamäki & Danielsson          13.02    ( 2.)    13.02  ( 2.)
         3 Ovaskainen & Mäkelä            26.56    ( 3.)    13.54  ( 3.)
         3 Järvenpää & Nykänen            40.02    ( 3.)    13.06  ( 3.)
 
   4. MelaMekot                Lohjan työvoimatoimisto        44.36       9.39
         6 Widerckrantz & Ripatti         15.25    ( 4.)    15.25  ( 4.)
         6 Aro & Nikander                 29.52    ( 4.)    14.27  ( 4.)
         6 Harjumäki & Salminen           44.36    ( 4.)    14.44  ( 4.)
 
   5. Showtajat                Vihdin työvoimatoimisto        55.50      20.53
         4 Hellman & Korvala-Lilja        21.03    ( 5.)    21.03  ( 5.)
         4 Immonen & Heino                37.59    ( 5.)    16.56  ( 5.)
         4 Liljeström & Danbom            55.50    ( 5.)    17.51  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Naukkarinen & Koskinen   M-Real  soutukerho Arkki       11.13
   2. Rajamäki & Danielsson    Uudenmaan Sl esikunta          13.02       1.49
   3. Hänninen & Iivonen       Lohjan Kuorma-autoilijat       13.07       1.54
   4. Widerckrantz & Ripatti   MelaMekot                      15.25       4.12
   5. Hellman & Korvala-Lilja  Showtajat                      21.03       9.50
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Kamppinen & Kinnunen     M-Real  soutukerho Arkki       11.28
   2. Hakulinen & Patama       Lohjan Kuorma-autoilijat       13.15       1.47
   3. Ovaskainen & Mäkelä      Uudenmaan Sl esikunta          13.54       2.26
   4. Aro & Nikander           MelaMekot                      14.27       2.59
   5. Immonen & Heino          Showtajat                      16.56       5.28
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Hänninen & Trygg         Lohjan Kuorma-autoilijat       12.09
   2. Villanen & Hemminki      M-Real  soutukerho Arkki       12.16       0.07
   3. Järvenpää & Nykänen      Uudenmaan Sl esikunta          13.06       0.57
   4. Harjumäki & Salminen     MelaMekot                      14.44       2.35
   5. Liljeström & Danbom      Showtajat                      17.51       5.42
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km ( 3 kpl )

   1. Lohjan Teho                                             38.51
        24 Kavander & Juutilainen         12.37    ( 1.)    12.37  ( 1.)
        24 Heino & Ahervo                 25.51    ( 1.)    13.14  ( 1.)
        24 Nurminen & Luola               38.51    ( 1.)    13.00  ( 1.)
 
   2. Virtek                                                  45.18       6.27
        22 Leijavuori & Länsisaari        14.30    ( 2.)    14.30  ( 2.)
        22 Höysniemi & Ollikainen         29.19    ( 2.)    14.49  ( 2.)
        22 Lehtonen & Nurmio              45.18    ( 2.)    15.59  ( 2.)
 
   3. K-City-Market                                           51.00      12.09
        23 Mäkinen & Ylikangas            16.21    ( 3.)    16.21  ( 3.)
        23 Anttila & Anttila              34.02    ( 3.)    17.41  ( 3.)
        23 Taipale & Salonen              51.00    ( 3.)    16.58  ( 3.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Kavander & Juutilainen   Lohjan Teho                    12.37
   2. Leijavuori & Länsisaari  Virtek                         14.30       1.53
   3. Mäkinen & Ylikangas      K-City-Market                  16.21       3.44
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Heino & Ahervo           Lohjan Teho                    13.14
   2. Höysniemi & Ollikainen   Virtek                         14.49       1.35
   3. Anttila & Anttila        K-City-Market                  17.41       4.27
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Nurminen & Luola         Lohjan Teho                    13.00
   2. Lehtonen & Nurmio        Virtek                         15.59       2.59
   3. Taipale & Salonen        K-City-Market                  16.58       3.58
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 3 kpl )

   1. Lohjan kaupunginvalt. II                                40.15
       102 Leikola & Makkonen             13.39    ( 2.)    13.39  ( 2.)
       102 Alhola & Kerisalo-Johnsson     27.16    ( 1.)    13.37  ( 1.)
       102 Packalén & Väisänen            40.15    ( 1.)    12.59  ( 1.)
 
   2. Nummi-Pusulan kunnanvalt                                41.56       1.41
       103 Maittila & Nieminen            12.51    ( 1.)    12.51  ( 1.)
       103 Mela & Piironen                27.17    ( 2.)    14.26  ( 2.)
       103 Kaira & Kujala                 41.56    ( 2.)    14.39  ( 2.)
 
   3. Lohjan kaupunginvalt. I                                 46.02       5.47
       101 Wikberg & Autto                15.43    ( 3.)    15.43  ( 3.)
       101 Åström & Granath               30.15    ( 3.)    14.32  ( 3.)
       101 Jämsén & Olin                  46.02    ( 3.)    15.47  ( 3.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 1. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Maittila & Nieminen      Nummi-Pusulan kunnanvalt.      12.51
   2. Leikola & Makkonen       Lohjan kaupunginvalt. II       13.39       0.48
   3. Wikberg & Autto          Lohjan kaupunginvalt. I        15.43       2.52
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 2. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Alhola&Kerisalo-Johnsson Lohjan kaupunginvalt. II       13.37
   2. Mela & Piironen          Nummi-Pusulan kunnanvalt.      14.26       0.49
   3. Åström & Granath         Lohjan kaupunginvalt. I        14.32       0.55
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Packalén & Väisänen      Lohjan kaupunginvalt. II       12.59
   2. Kaira & Kujala           Nummi-Pusulan kunnanvalt.      14.39       1.40
   3. Jämsén & Olin            Lohjan kaupunginvalt. I        15.47       2.48
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 8 kpl )

   1. Hiljaa Vesillä           Lohjanjärven Suojeluyhdistys   58.35
        57 I.Ilmarinen & M.Ilmarinen      10.40    ( 1.)    10.40  ( 1.)
        57 Ahonen & Arpiainen             21.36    ( 1.)    10.56  ( 1.)
        57 E.Ilmarinen & P.Ilmarinen      34.12    ( 1.)    12.36  ( 5.)
        57 Maaheimo & Kiiskinen           47.02    ( 1.)    12.50  ( 3.)
        57 Hollo & Väre                   58.35    ( 1.)    11.33  ( 1.)
 
   2. Lohjan Teho                                             59.40       1.05
        58 Mikkonen & Tenlenius           11.56    ( 4.)    11.56  ( 4.)
        58 Lindholm & Aalto               23.53    ( 3.)    11.57  ( 3.)
        58 Kavander & Nurminen            35.31    ( 2.)    11.38  ( 3.)
        58 Järvinen & Ahokas              48.00    ( 2.)    12.29  ( 2.)
        58 Aalto & Näppä                  59.40    ( 2.)    11.40  ( 3.)
 
   3. Lohjan Yrittäjät Ry                                   1.00.03       1.28
        53 Kunttu & Hagerlund             12.17    ( 6.)    12.17  ( 6.)
        53 Hyytiäinen & Myllymäki         24.44    ( 6.)    12.27  ( 6.)
        53 Lappalainen & Arpiainen        36.09    ( 5.)    11.25  ( 1.)
        53 Sintonen & Kesälä              48.15    ( 3.)    12.06  ( 1.)
        53 Veijalainen & Julkunen       1.00.03    ( 3.)    11.48  ( 4.)
 
   4. M-Real  soutukerho Arkki                              1.00.37       2.02
        52 Naukkarinen & Koskinen         11.43    ( 2.)    11.43  ( 2.)
        52 Villanen & Hemminki            23.32    ( 2.)    11.49  ( 2.)
        52 Kamppinen & Kuosmanen          35.44    ( 4.)    12.12  ( 4.)
        52 Blomqvist & Pesonen            49.03    ( 4.)    13.19  ( 6.)
        52 Naukkarinen & Koskinen       1.00.37    ( 4.)    11.34  ( 2.)
 
   5. M-Real  tuotannon inssit                              1.01.58       3.23
        51 Jussila & Patinen              11.53    ( 3.)    11.53  ( 3.)
        51 Nikkinen & Vuori               24.14    ( 4.)    12.21  ( 5.)
        51 Kamppinen & Manninen           35.40    ( 3.)    11.26  ( 2.)
        51 Mäkelä & Seppälä               49.14    ( 5.)    13.34  ( 7.)
        51 Husu & Tervonen              1.01.58    ( 5.)    12.44  ( 5.)
 
   6. Virtek                                                1.03.44       5.09
        54 Salminen & Moring              12.12    ( 5.)    12.12  ( 5.)
        54 Kuosmanen & Nevalainen         24.20    ( 5.)    12.08  ( 4.)
        54 Leijavuori & Näätsaari         37.31    ( 6.)    13.11  ( 6.)
        54 Naumanen & Virtanen            50.28    ( 6.)    12.57  ( 4.)
        54 Pohjanpää & Moisio           1.03.44    ( 6.)    13.16  ( 7.)
 
   7. Finnforest  Kerto                                     1.08.15       9.40
        56 Larkovirta & Kortelainen       13.35    ( 7.)    13.35  ( 7.)
        56 Anttila & Nevalainen           27.31    ( 8.)    13.56  ( 8.)
        56 Saarinen & Pyykkönen           41.16    ( 7.)    13.45  ( 7.)
        56 Myllymäki & Sinkkonen          54.14    ( 7.)    12.58  ( 5.)
        56 Tapaninen & Ketonen          1.08.15    ( 7.)    14.01  ( 8.)
 
   8. Hiiden Rykmentti                                      1.11.03      12.28
        55 Rautiainen & Kaite             13.40    ( 8.)    13.40  ( 8.)
        55 Hynnälä & Tahvanainen          27.11    ( 7.)    13.31  ( 7.)
        55 Ikola & Kanninen               42.12    ( 8.)    15.01  ( 8.)
        55 Hyytiäinen & Turkki            57.48    ( 8.)    15.36  ( 8.)
        55 Kontiainen & Wiberg          1.11.03    ( 8.)    13.15  ( 6.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. I.Ilmarinen & M.IlmarinenHiljaa Vesillä                 10.40
   2. Naukkarinen & Koskinen   M-Real  soutukerho Arkki       11.43       1.03
   3. Jussila & Patinen        M-Real  tuotannon inssit       11.53       1.13
   4. Mikkonen & Tenlenius     Lohjan Teho                    11.56       1.16
   5. Salminen & Moring        Virtek                         12.12       1.32
   6. Kunttu & Hagerlund       Lohjan Yrittäjät Ry            12.17       1.37
   7. Larkovirta & Kortelainen Finnforest  Kerto              13.35       2.55
   8. Rautiainen & Kaite       Hiiden Rykmentti               13.40       3.00
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Ahonen & Arpiainen       Hiljaa Vesillä                 10.56
   2. Villanen & Hemminki      M-Real  soutukerho Arkki       11.49       0.53
   3. Lindholm & Aalto         Lohjan Teho                    11.57       1.01
   4. Kuosmanen & Nevalainen   Virtek                         12.08       1.12
   5. Nikkinen & Vuori         M-Real  tuotannon inssit       12.21       1.25
   6. Hyytiäinen & Myllymäki   Lohjan Yrittäjät Ry            12.27       1.31
   7. Hynnälä & Tahvanainen    Hiiden Rykmentti               13.31       2.35
   8. Anttila & Nevalainen     Finnforest  Kerto              13.56       3.00
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Lappalainen & Arpiainen  Lohjan Yrittäjät Ry            11.25
   2. Kamppinen & Manninen     M-Real  tuotannon inssit       11.26       0.01
   3. Kavander & Nurminen      Lohjan Teho                    11.38       0.13
   4. Kamppinen & Kuosmanen    M-Real  soutukerho Arkki       12.12       0.47
   5. E.Ilmarinen & P.IlmarinenHiljaa Vesillä                 12.36       1.11
   6. Leijavuori & Näätsaari   Virtek                         13.11       1.46
   7. Saarinen & Pyykkönen     Finnforest  Kerto              13.45       2.20
   8. Ikola & Kanninen         Hiiden Rykmentti               15.01       3.36
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Sintonen & Kesälä        Lohjan Yrittäjät Ry            12.06
   2. Järvinen & Ahokas        Lohjan Teho                    12.29       0.23
   3. Maaheimo & Kiiskinen     Hiljaa Vesillä                 12.50       0.44
   4. Naumanen & Virtanen      Virtek                         12.57       0.51
   5. Myllymäki & Sinkkonen    Finnforest  Kerto              12.58       0.52
   6. Blomqvist & Pesonen      M-Real  soutukerho Arkki       13.19       1.13
   7. Mäkelä & Seppälä         M-Real  tuotannon inssit       13.34       1.28
   8. Hyytiäinen & Turkki      Hiiden Rykmentti               15.36       3.30
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Hollo & Väre             Hiljaa Vesillä                 11.33
   2. Naukkarinen & Koskinen   M-Real  soutukerho Arkki       11.34       0.01
   3. Aalto & Näppä            Lohjan Teho                    11.40       0.07
   4. Veijalainen & Julkunen   Lohjan Yrittäjät Ry            11.48       0.15
   5. Husu & Tervonen          M-Real  tuotannon inssit       12.44       1.11
   6. Kontiainen & Wiberg      Hiiden Rykmentti               13.15       1.42
   7. Pohjanpää & Moisio       Virtek                         13.16       1.43
   8. Tapaninen & Ketonen      Finnforest  Kerto              14.01       2.28
 
Sarjaluetteloon