Lohjan haasteviestisoudut 2.7.2004

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:

PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; VALTUU; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5;

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 6 kpl )


   1. Hiljaa Vesillä           Lohjanjärven suojeluyhd.       37.01
         6 I Ilmarinen - M Ilmarinen      11.03    ( 1.)    11.03  ( 1.)
         6 E Ilmarinen - P Ilmarinen      24.18    ( 1.)    13.15  ( 1.)
         6 Kiiskinen - Maaheimo           37.01    ( 1.)    12.43  ( 2.)
 
   2. Lohjan Kuorma-autoilijat                                37.24       0.23
         3 Trygg - Helander               11.31    ( 3.)    11.31  ( 3.)
         3 Hakulinen - Patama             25.00    ( 3.)    13.29  ( 2.)
         3 Sivonen - Hänninen             37.24    ( 2.)    12.24  ( 1.)
 
   3. M-Real Arkki                                            37.33       0.32
         1 Kamppinen - Naukkarinen        11.12    ( 2.)    11.12  ( 2.)
         1 Villanen - Takala              24.50    ( 2.)    13.38  ( 3.)
         1 Nieminen - Blomqvist           37.33    ( 3.)    12.43  ( 2.)
 
   4. Uudenmaan SL esikunta                                   40.43       3.42
         5 Rajamäki - Nykänen             12.23    ( 4.)    12.23  ( 4.)
         5 Pakkanen - Heilio              26.40    ( 4.)    14.17  ( 4.)
         5 Mäkelä - Alopaeus              40.43    ( 4.)    14.03  ( 4.)
 
   5. City-Market                                             45.52       8.51
         4 Lehikoinen - Ronkainen         14.21    ( 5.)    14.21  ( 5.)
         4 Anttila - Niemelä              28.57    ( 5.)    14.36  ( 5.)
         4 Lavikainen - Hyvönen           45.52    ( 5.)    16.55  ( 5.)
 
   6. Veneretkeilijät          Vihdin työvoimatoimisto        56.53      19.52
         7 Hellman - Ruuskanen            19.35    ( 6.)    19.35  ( 6.)
         7 Mustonen/Manninen-Immone       36.53    ( 6.)    17.18  ( 6.)
         7 Immonen - Brace                56.53    ( 6.)    20.00  ( 6.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 6 kpl )

   1. I Ilmarinen- M Ilmarinen Lohjanjärven suojeluyhd.       11.03
   2. Kamppinen - Naukkarinen  M-Real Arkki                   11.12       0.09
   3. Trygg - Helander         Lohjan Kuorma-autoilijat       11.31       0.28
   4. Rajamäki - Nykänen       Uudenmaan SL esikunta          12.23       1.20
   5. Lehikoinen - Ronkainen   City-Market                    14.21       3.18
   6. Hellman - Ruuskanen      Vihdin työvoimatoimisto        19.35       8.32
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 6 kpl )

   1. E Ilmarinen- P Ilmarinen Lohjanjärven suojeluyhd.       13.15
   2. Hakulinen - Patama       Lohjan Kuorma-autoilijat       13.29       0.14
   3. Villanen - Takala        M-Real Arkki                   13.38       0.23
   4. Pakkanen - Heilio        Uudenmaan SL esikunta          14.17       1.02
   5. Anttila - Niemelä        City-Market                    14.36       1.21
   6. Mustonen+Manninen-ImmonenVihdin työvoimatoimisto        17.18       4.03
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 6 kpl )

   1. Sivonen - Hänninen       Lohjan Kuorma-autoilijat       12.24
   2. Kiiskinen - Maaheimo     Lohjanjärven suojeluyhd.       12.43       0.19
   2. Nieminen - Blomqvist     M-Real Arkki                   12.43       0.19
   4. Mäkelä - Alopaeus        Uudenmaan SL esikunta          14.03       1.39
   5. Lavikainen - Hyvönen     City-Market                    16.55       4.31
   6. Immonen - Brace          Vihdin työvoimatoimisto        20.00       7.36
 
Sarjaluetteloon

Naiset kilpasarja 3 x 2 km ( 5 kpl )


   1. Lohjan Teho                                             41.00
        25 Juutilainen - Kavander         13.05    ( 1.)    13.05  ( 1.)
        25 Mikkonen - Ahervo              27.12    ( 1.)    14.07  ( 1.)
        25 Heino - Kuittinen              41.00    ( 1.)    13.48  ( 1.)
 
   2. M-Real soutukerho Arkki                                 45.22       4.22
        21 Kuosmanen - Nurmiranta         15.55    ( 2.)    15.55  ( 2.)
        21 Leppävuori - Mäntymäki         30.34    ( 2.)    14.39  ( 2.)
        21 Andelin - Pesonen              45.22    ( 2.)    14.48  ( 2.)
 
   3. Loparex/Virtek                                          50.44       9.44
        22 Lehtonen - Viertola            19.12    ( 5.)    19.12  ( 5.)
        22 Ollikainen - Höysniemi         34.30    ( 4.)    15.18  ( 3.)
        22 Kaasalainen - Nurmio           50.44    ( 3.)    16.14  ( 4.)
 
   4. City-Market                                             51.51      10.51
        24 Mäkinen - Österlund            16.52    ( 3.)    16.52  ( 3.)
        24 Anttila - Anttila              34.24    ( 3.)    17.32  ( 4.)
        24 Liljander - Hellsten           51.51    ( 4.)    17.27  ( 5.)
 
   5. MelaMekot                Lohjan työvoimatoimisto        52.27      11.27
        23 Mäki - Widerchranz             18.13    ( 4.)    18.13  ( 4.)
        23 Kuokkanen - Ripatti            37.03    ( 5.)    18.50  ( 5.)
        23 Salminen - Harjumäki           52.27    ( 5.)    15.24  ( 3.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Juutilainen - Kavander   Lohjan Teho                    13.05
   2. Kuosmanen - Nurmiranta   M-Real soutukerho Arkki        15.55       2.50
   3. Mäkinen - Österlund      City-Market                    16.52       3.47
   4. Mäki - Widerchranz       MelaMekot                      18.13       5.08
   5. Lehtonen - Viertola      Loparex/Virtek                 19.12       6.07
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Mikkonen - Ahervo        Lohjan Teho                    14.07
   2. Leppävuori - Mäntymäki   M-Real soutukerho Arkki        14.39       0.32
   3. Ollikainen - Höysniemi   Loparex/Virtek                 15.18       1.11
   4. Anttila - Anttila        City-Market                    17.32       3.25
   5. Kuokkanen - Ripatti      MelaMekot                      18.50       4.43
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Heino - Kuittinen        Lohjan Teho                    13.48
   2. Andelin - Pesonen        M-Real soutukerho Arkki        14.48       1.00
   3. Salminen - Harjumäki     MelaMekot                      15.24       1.36
   4. Kaasalainen - Nurmio     Loparex/Virtek                 16.14       2.26
   5. Liljander - Hellsten     City-Market                    17.27       3.39
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 1 kpl )


   1. Lohjan kaupunginvaltuusto                               44.19
       101 Wikberg - Packalen             13.24    ( 1.)    13.24  ( 1.)
       101 Jämsen - Olin                  28.54    ( 1.)    15.30  ( 1.)
       101 Åström - Åström                44.19    ( 1.)    15.25  ( 1.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 9 kpl )


   1. Lohjan Teho                                             59.19
        61 Mikkonen - Teulenius           11.36    ( 4.)    11.36  ( 4.)
        61 Savela - Aalto                 23.17    ( 3.)    11.41  ( 2.)
        61 Nurminen - Kavander            35.10    ( 2.)    11.53  ( 3.)
        61 Järvinen - Ahokas              47.34    ( 1.)    12.24  ( 1.)
        61 Aalto - Näppä                  59.19    ( 1.)    11.45  ( 2.)
 
   2. M-Real Arkki                                          1.01.24       2.05
        54 Naukkarinen - Villanen         11.08    ( 2.)    11.08  ( 2.)
        54 Blomqvist - Seppälä            24.02    ( 4.)    12.54  ( 7.)
        54 Hemminki - Takala              36.49    ( 5.)    12.47  ( 5.)
        54 Seppälä - Nikkinen             49.36    ( 3.)    12.47  ( 3.)
        54 Kamppinen - Jussila          1.01.24    ( 2.)    11.48  ( 3.)
 
   3. M-Real inssit + mestarit                              1.01.51       2.32
        55 Jussila - Patinen              11.59    ( 6.)    11.59  ( 6.)
        55 Pulkka - Kanerva               24.31    ( 5.)    12.32  ( 5.)
        55 Mäntymäki - Kamppinen          35.53    ( 3.)    11.22  ( 2.)
        55 Vuori - Nikkinen               48.41    ( 2.)    12.48  ( 4.)
        55 Mörö - Savelainen            1.01.51    ( 3.)    13.10  ( 7.)
 
   4. Lohjan Yrittäjät                                      1.03.04       3.45
        59 Kunttu - Hagerlund             12.11    ( 7.)    12.11  ( 7.)
        59 Östman - Hyytiäinen            24.40    ( 6.)    12.29  ( 4.)
        59 Aaltonen - Pakkanen            37.29    ( 6.)    12.49  ( 6.)
        59 Parviainen - Pitkämäki         50.12    ( 4.)    12.43  ( 2.)
        59 Lehtonen - Kostiainen        1.03.04    ( 4.)    12.52  ( 5.)
 
   5. VIRTEK/Loparex Oy                                     1.03.24       4.05
        56 Pitkäniemi - Moring            11.13    ( 3.)    11.13  ( 3.)
        56 Kuosmanen - Nevalainen         23.12    ( 2.)    11.59  ( 3.)
        56 Leijavuori - Näätsaari         36.31    ( 4.)    13.19  ( 8.)
        56 Harju - Naumanen               50.18    ( 5.)    13.47  ( 8.)
        56 Långström - Moisio           1.03.24    ( 5.)    13.06  ( 6.)
 
   6. Loparex/osasto 47                                     1.03.33       4.14
        52 Hyrkkö - Gröhn                 11.47    ( 5.)    11.47  ( 5.)
        52 Harju - Toikkanen              25.21    ( 7.)    13.34  ( 9.)
        52 Karppanen - Lindevall          38.07    ( 7.)    12.46  ( 4.)
        52 Korsumäki - Turunen            51.38    ( 6.)    13.31  ( 6.)
        52 Hämäläinen - Helander        1.03.33    ( 6.)    11.55  ( 4.)
 
   7. LOSS                                                  1.04.40       5.21
        60 Arpiainen - Ahonen             10.25    ( 1.)    10.25  ( 1.)
        60 Tuomikoski - Ruuska            21.53    ( 1.)    11.28  ( 1.)
        60 Teittinen - Peltonen           32.53    ( 1.)    11.00  ( 1.)
        60 Westerholm - Lappalainen       53.33    ( 9.)    20.40  ( 9.)
        60 Hollo - Hollo                1.04.40    ( 7.)    11.07  ( 1.)
 
   8. Hiiden rykmentti                                      1.06.42       7.23
        53 Havukorpi - Turkki             13.08    ( 8.)    13.08  ( 8.)
        53 Kvist - Kanninen               26.05    ( 8.)    12.57  ( 8.)
        53 Kaite - Ikola                  40.03    ( 9.)    13.58  ( 9.)
        53 Tahvanainen - Hyytiäinen       53.25    ( 8.)    13.22  ( 5.)
        53 Kontiainen - Wiberg          1.06.42    ( 8.)    13.17  ( 8.)
 
   9. Finnforest               Kerto Team                   1.06.58       7.39
        58 Putila - Nevalainen            13.44    ( 9.)    13.44  ( 9.)
        58 Sinkkonen - Joronen            26.35    ( 9.)    12.51  ( 6.)
        58 Kemppainen - Ruuska            39.53    ( 8.)    13.18  ( 7.)
        58 Auvinen - Kortelainen          53.24    ( 7.)    13.31  ( 6.)
        58 Karppinen - Dettenborn       1.06.58    ( 9.)    13.34  ( 9.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Arpiainen - Ahonen       LOSS                           10.25
   2. Naukkarinen - Villanen   M-Real Arkki                   11.08       0.43
   3. Pitkäniemi - Moring      VIRTEK/Loparex Oy              11.13       0.48
   4. Mikkonen - Teulenius     Lohjan Teho                    11.36       1.11
   5. Hyrkkö - Gröhn           Loparex/osasto 47              11.47       1.22
   6. Jussila - Patinen        M-Real inssit + mestarit       11.59       1.34
   7. Kunttu - Hagerlund       Lohjan Yrittäjät               12.11       1.46
   8. Havukorpi - Turkki       Hiiden rykmentti               13.08       2.43
   9. Putila - Nevalainen      Finnforest                     13.44       3.19
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Tuomikoski - Ruuska      LOSS                           11.28
   2. Savela - Aalto           Lohjan Teho                    11.41       0.13
   3. Kuosmanen - Nevalainen   VIRTEK/Loparex Oy              11.59       0.31
   4. Östman - Hyytiäinen      Lohjan Yrittäjät               12.29       1.01
   5. Pulkka - Kanerva         M-Real inssit + mestarit       12.32       1.04
   6. Sinkkonen - Joronen      Finnforest                     12.51       1.23
   7. Blomqvist - Seppälä      M-Real Arkki                   12.54       1.26
   8. Kvist - Kanninen         Hiiden rykmentti               12.57       1.29
   9. Harju - Toikkanen        Loparex/osasto 47              13.34       2.06
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Teittinen - Peltonen     LOSS                           11.00
   2. Mäntymäki - Kamppinen    M-Real inssit + mestarit       11.22       0.22
   3. Nurminen - Kavander      Lohjan Teho                    11.53       0.53
   4. Karppanen - Lindevall    Loparex/osasto 47              12.46       1.46
   5. Hemminki - Takala        M-Real Arkki                   12.47       1.47
   6. Aaltonen - Pakkanen      Lohjan Yrittäjät               12.49       1.49
   7. Kemppainen - Ruuska      Finnforest                     13.18       2.18
   8. Leijavuori - Näätsaari   VIRTEK/Loparex Oy              13.19       2.19
   9. Kaite - Ikola            Hiiden rykmentti               13.58       2.58
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Järvinen - Ahokas        Lohjan Teho                    12.24
   2. Parviainen - Pitkämäki   Lohjan Yrittäjät               12.43       0.19
   3. Seppälä - Nikkinen       M-Real Arkki                   12.47       0.23
   4. Vuori - Nikkinen         M-Real inssit + mestarit       12.48       0.24
   5. Tahvanainen - Hyytiäinen Hiiden rykmentti               13.22       0.58
   6. Korsumäki - Turunen      Loparex/osasto 47              13.31       1.07
   6. Auvinen - Kortelainen    Finnforest                     13.31       1.07
   8. Harju - Naumanen         VIRTEK/Loparex Oy              13.47       1.23
   9. Westerholm - Lappalainen LOSS                           20.40       8.16
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Hollo - Hollo            LOSS                           11.07
   2. Aalto - Näppä            Lohjan Teho                    11.45       0.38
   3. Kamppinen - Jussila      M-Real Arkki                   11.48       0.41
   4. Hämäläinen - Helander    Loparex/osasto 47              11.55       0.48
   5. Lehtonen - Kostiainen    Lohjan Yrittäjät               12.52       1.45
   6. Långström - Moisio       VIRTEK/Loparex Oy              13.06       1.59
   7. Mörö - Savelainen        M-Real inssit + mestarit       13.10       2.03
   8. Kontiainen - Wiberg      Hiiden rykmentti               13.17       2.10
   9. Karppinen - Dettenborn   Finnforest                     13.34       2.27
 
Sarjaluetteloon