Lohjan haasteviestisoudut 27.6.2003

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:
PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; VALTUU; VALT-1; VALT-2; VALT-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5;

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 5 kpl )


   1.                          Lohjan seudun kuorma-aut       37.00
        13 Helander / Iivonen             11.57    ( 2.)    11.57  ( 2.)
        13 Hakulinen / Hakulinen          24.36    ( 1.)    12.39  ( 1.)
        13 Hänninen / Trygg/Ahtela        37.00    ( 1.)    12.24  ( 2.)
 
   2. M-REAL                   Soutukerho Arkki II            37.25       0.25
        12 Vierimaa / Hemminki            12.18    ( 3.)    12.18  ( 3.)
        12 Villanen / Nurkkala            25.15    ( 3.)    12.57  ( 2.)
        12 Pietarinen / Salmivuori        37.25    ( 2.)    12.10  ( 1.)
 
   3. M-REAL                   Soutukerho Arkki I             37.53       0.53
        11 Naukkarinen / Koskinen         11.53    ( 1.)    11.53  ( 1.)
        11 Vaittinen / Kinnunen           24.51    ( 2.)    12.58  ( 3.)
        11 Kamppinen / Jussila            37.53    ( 3.)    13.02  ( 3.)
 
   4.                          Ympäristöklusteri              40.50       3.50
        14 Lehtonen / Hägg                13.22    ( 4.)    13.22  ( 4.)
        14 Hiltunen / Murto               27.35    ( 4.)    14.13  ( 4.)
        14 Kanerva / Vuori                40.50    ( 4.)    13.15  ( 4.)
 
   5.                          Swiparit                       48.53      11.53
        15 Juusonen / Nemlander           17.23    ( 5.)    17.23  ( 5.)
        15 Soukka / Sävelsalo             32.47    ( 5.)    15.24  ( 5.)
        15 Raitio / Kilpi                 48.53    ( 5.)    16.06  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Naukkarinen / Koskinen   Soutukerho Arkki I             11.53
   2. Helander / Iivonen       Lohjan seudun kuorma-aut       11.57       0.04
   3. Vierimaa / Hemminki      Soutukerho Arkki II            12.18       0.25
   4. Lehtonen / Hägg          Ympäristöklusteri              13.22       1.29
   5. Juusonen / Nemlander     Swiparit                       17.23       5.30
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Hakulinen / Hakulinen    Lohjan seudun kuorma-aut       12.39
   2. Villanen / Nurkkala      Soutukerho Arkki II            12.57       0.18
   3. Vaittinen / Kinnunen     Soutukerho Arkki I             12.58       0.19
   4. Hiltunen / Murto         Ympäristöklusteri              14.13       1.34
   5. Soukka / Sävelsalo       Swiparit                       15.24       2.45
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Pietarinen / Salmivuori  Soutukerho Arkki II            12.10
   2. Hänninen / Trygg/Ahtela  Lohjan seudun kuorma-aut       12.24       0.14
   3. Kamppinen / Jussila      Soutukerho Arkki I             13.02       0.52
   4. Kanerva / Vuori          Ympäristöklusteri              13.15       1.05
   5. Raitio / Kilpi           Swiparit                       16.06       3.56
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km ( 2 kpl )


   1. M-REAL                   Soutukerho Arkki               43.45
        31 Andelin / Somppi               14.04    ( 1.)    14.04  ( 1.)
        31 Ikola / Kuosmanen              29.23    ( 1.)    15.19  ( 1.)
        31 Pesonen / Koski                43.45    ( 1.)    14.22  ( 1.)
 
   2.                          Virtek                         53.30       9.45
        32 Vihersaari / Kuikka            18.42    ( 2.)    18.42  ( 2.)
        32 Väisänen / Kaasalainen         37.36    ( 2.)    18.54  ( 2.)
        32 Karjalainen/Harrinvirta        53.30    ( 2.)    15.54  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Andelin / Somppi         Soutukerho Arkki               14.04
   2. Vihersaari / Kuikka      Virtek                         18.42       4.38
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Ikola / Kuosmanen        Soutukerho Arkki               15.19
   2. Väisänen / Kaasalainen   Virtek                         18.54       3.35
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Pesonen / Koski          Soutukerho Arkki               14.22
   2. Karjalainen/Harrinvirta  Virtek                         15.54       1.32
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 2 kpl )


   1.                          Lohjan kaupunginvalt. A        42.33
       101 Vaarala / Ilmarinen            12.57    ( 1.)    12.57  ( 1.)
       101 Packalén / Lindberg            27.25    ( 1.)    14.28  ( 1.)
       101 Åström / Åström                42.33    ( 1.)    15.08  ( 1.)
 
   2.                          Lohjan kaupunginvalt. D        44.32       1.59
       102 Karppinen / Jämsén             13.57    ( 2.)    13.57  ( 2.)
       102 Saarinen / Rintanen            29.00    ( 2.)    15.03  ( 2.)
       102 Olin / Alhola                  44.32    ( 2.)    15.32  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 1. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Vaarala / Ilmarinen      Lohjan kaupunginvalt. A        12.57
   2. Karppinen / Jämsén       Lohjan kaupunginvalt. D        13.57       1.00
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 2. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Packalén / Lindberg      Lohjan kaupunginvalt. A        14.28
   2. Saarinen / Rintanen      Lohjan kaupunginvalt. D        15.03       0.35
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Åström / Åström          Lohjan kaupunginvalt. A        15.08
   2. Olin / Alhola            Lohjan kaupunginvalt. D        15.32       0.24
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 9 kpl )


   1.                          Lohjanjärven suojeluyhd.       58.31
        48 Ilmarinen / Ilmarinen          11.28    ( 1.)    11.28  ( 1.)
        48 Kiiskinen / Maaheimo           24.25    ( 1.)    12.57  ( 4.)
        48 Peltonen / Teittinen           35.40    ( 1.)    11.15  ( 1.)
        48 Helander / Ilmarinen           47.14    ( 1.)    11.34  ( 1.)
        48 Hollo / Kinnunen               58.31    ( 1.)    11.17  ( 1.)
 
   2.                          Lohjan Teho                  1.02.08       3.37
        49 Tenlenius / Mikkonen           11.55    ( 2.)    11.55  ( 2.)
        49 Kavander / Aalto               24.40    ( 3.)    12.45  ( 3.)
        49 Nurminen / Lehto               37.51    ( 3.)    13.11  ( 6.)
        49 Järvinen / Ahokas              50.07    ( 2.)    12.16  ( 2.)
        49 Aalto / Näppä                1.02.08    ( 2.)    12.01  ( 4.)
 
   3. M-REAL                   Soutukerho Arkki I           1.03.03       4.32
        41 Naukkarinen / Koskinen         12.21    ( 3.)    12.21  ( 3.)
        41 Villanen / Hemminki            24.38    ( 2.)    12.17  ( 1.)
        41 Vierimaa / Andelin             37.23    ( 2.)    12.45  ( 4.)
        41 Nieminen / Salmivuori          50.26    ( 3.)    13.03  ( 5.)
        41 Pietarinen / Blomqwist       1.03.03    ( 3.)    12.37  ( 5.)
 
   4.                          Loparex osasto 47            1.04.01       5.30
        42 Hyrkkö / Gröhn                 12.38    ( 5.)    12.38  ( 5.)
        42 Leimukoski / Renvall           25.09    ( 4.)    12.31  ( 2.)
        42 Karppanen / Lindevall          37.58    ( 4.)    12.49  ( 5.)
        42 Sippola / Teeri                52.22    ( 4.)    14.24  ( 6.)
        42 Helander / Hämäläinen        1.04.01    ( 4.)    11.39  ( 2.)
 
   5.                          Saajos                       1.06.23       7.52
        44 Kairajärvi/Räyhäntausta        12.49    ( 6.)    12.49  ( 6.)
        44 Kuusisto / Hakkarainen         27.19    ( 6.)    14.30  ( 6.)
        44 Konradsdal / Långström         39.13    ( 5.)    11.54  ( 2.)
        44 Kivioja / Laakso               53.38    ( 5.)    14.25  ( 7.)
        44 Tupola / Paulin              1.06.23    ( 5.)    12.45  ( 7.)
 
   6. M-REAL                   Soutukerho Arkki II          1.06.42       8.11
        43 Pulkka / Seppälä               12.34    ( 4.)    12.34  ( 4.)
        43 Aho / Mäkelä                   28.52    ( 7.)    16.18  ( 9.)
        43 Kemppinen / Manninen           41.07    ( 7.)    12.15  ( 3.)
        43 Hakala / Vaittinen             53.39    ( 6.)    12.32  ( 4.)
        43 Patrinen / Jussila           1.06.42    ( 6.)    13.03  ( 8.)
 
   7.                          Lohjalaiset reserviläisj     1.07.02       8.31
        47 Rautiainen / Hyytiäinen        14.16    ( 9.)    14.16  ( 9.)
        47 Vottonen / Hellgren            28.53    ( 8.)    14.37  ( 7.)
        47 Kvist / Lintula                42.05    ( 8.)    13.12  ( 7.)
        47 Vanonen / Nykänen              54.22    ( 7.)    12.17  ( 3.)
        47 Hynnälä / Wiberg             1.07.02    ( 7.)    12.40  ( 6.)
 
   8.                          Loparex / VIRTEK             1.07.28       8.57
        45 Luukkonen / Moring             13.47    ( 7.)    13.47  ( 7.)
        45 Kuosmanen / Nevalainen         26.51    ( 5.)    13.04  ( 5.)
        45 Höysniemi / Hjelm              40.40    ( 6.)    13.49  ( 8.)
        45 Alander / Myllytie             55.29    ( 8.)    14.49  ( 9.)
        45 Näätsaari / Salminen         1.07.28    ( 8.)    11.59  ( 3.)
 
   9.                          Kerto-joukkue                1.12.25      13.54
        46 Kemppainen / Kortelainen       14.00    ( 8.)    14.00  ( 8.)
        46 Putila / Tapaninen             29.10    ( 9.)    15.10  ( 8.)
        46 Ketonen / Ruuska               43.32    ( 9.)    14.22  ( 9.)
        46 Sinkkonen / Joronen            58.18    ( 9.)    14.46  ( 8.)
        46 Karppinen / Kemppainen       1.12.25    ( 9.)    14.07  ( 9.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Ilmarinen / Ilmarinen    Lohjanjärven suojeluyhd.       11.28
   2. Tenlenius / Mikkonen     Lohjan Teho                    11.55       0.27
   3. Naukkarinen / Koskinen   Soutukerho Arkki I             12.21       0.53
   4. Pulkka / Seppälä         Soutukerho Arkki II            12.34       1.06
   5. Hyrkkö / Gröhn           Loparex osasto 47              12.38       1.10
   6. Kairajärvi/Räyhäntausta  Saajos                         12.49       1.21
   7. Luukkonen / Moring       Loparex / VIRTEK               13.47       2.19
   8. Kemppainen / Kortelainen Kerto-joukkue                  14.00       2.32
   9. Rautiainen / Hyytiäinen  Lohjalaiset reserviläisj       14.16       2.48
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Villanen / Hemminki      Soutukerho Arkki I             12.17
   2. Leimukoski / Renvall     Loparex osasto 47              12.31       0.14
   3. Kavander / Aalto         Lohjan Teho                    12.45       0.28
   4. Kiiskinen / Maaheimo     Lohjanjärven suojeluyhd.       12.57       0.40
   5. Kuosmanen / Nevalainen   Loparex / VIRTEK               13.04       0.47
   6. Kuusisto / Hakkarainen   Saajos                         14.30       2.13
   7. Vottonen / Hellgren      Lohjalaiset reserviläisj       14.37       2.20
   8. Putila / Tapaninen       Kerto-joukkue                  15.10       2.53
   9. Aho / Mäkelä             Soutukerho Arkki II            16.18       4.01
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Peltonen / Teittinen     Lohjanjärven suojeluyhd.       11.15
   2. Konradsdal / Långström   Saajos                         11.54       0.39
   3. Kemppinen / Manninen     Soutukerho Arkki II            12.15       1.00
   4. Vierimaa / Andelin       Soutukerho Arkki I             12.45       1.30
   5. Karppanen / Lindevall    Loparex osasto 47              12.49       1.34
   6. Nurminen / Lehto         Lohjan Teho                    13.11       1.56
   7. Kvist / Lintula          Lohjalaiset reserviläisj       13.12       1.57
   8. Höysniemi / Hjelm        Loparex / VIRTEK               13.49       2.34
   9. Ketonen / Ruuska         Kerto-joukkue                  14.22       3.07
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Helander / Ilmarinen     Lohjanjärven suojeluyhd.       11.34
   2. Järvinen / Ahokas        Lohjan Teho                    12.16       0.42
   3. Vanonen / Nykänen        Lohjalaiset reserviläisj       12.17       0.43
   4. Hakala / Vaittinen       Soutukerho Arkki II            12.32       0.58
   5. Nieminen / Salmivuori    Soutukerho Arkki I             13.03       1.29
   6. Sippola / Teeri          Loparex osasto 47              14.24       2.50
   7. Kivioja / Laakso         Saajos                         14.25       2.51
   8. Sinkkonen / Joronen      Kerto-joukkue                  14.46       3.12
   9. Alander / Myllytie       Loparex / VIRTEK               14.49       3.15
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 9 kpl )

   1. Hollo / Kinnunen         Lohjanjärven suojeluyhd.       11.17
   2. Helander / Hämäläinen    Loparex osasto 47              11.39       0.22
   3. Näätsaari / Salminen     Loparex / VIRTEK               11.59       0.42
   4. Aalto / Näppä            Lohjan Teho                    12.01       0.44
   5. Pietarinen / Blomqwist   Soutukerho Arkki I             12.37       1.20
   6. Hynnälä / Wiberg         Lohjalaiset reserviläisj       12.40       1.23
   7. Tupola / Paulin          Saajos                         12.45       1.28
   8. Patrinen / Jussila       Soutukerho Arkki II            13.03       1.46
   9. Karppinen / Kemppainen   Kerto-joukkue                  14.07       2.50
 
Sarjaluetteloon