Lohjan haasteviestisoudut 29.6.2001

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät 2001
Sarjaluettelo:

PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5; VALTUU;

Puulaakisarja 3 x 2 km

  1. Soutukerho Arkki I       M-real Oyj Kirkniemi      37.50
  2. Soutukerho Arkki II      M-real Oyj Kirkniemi      40.24   2.34
  3.                          Lohjan Puhelin            40.42   2.52
  4. Soutukerho Arkki III     M-real Oyj Kirkniemi      44.00   6.10
  5.                          Anttila                   48.47  10.57
  6. Team-Keimo               Keimotekniikka            52.15  14.25
  7.                          Ympäristöklusteri         58.50  21.00
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km

  1. Koskinen - Naukkarinen   M-real Oyj Kirkniemi      11.34
  2. Lepistö - Tikka          M-real Oyj Kirkniemi      12.00   0.26
  3. Sorvari - Vaahteranoksa  Lohjan Puhelin            12.24   0.50
  4. Laakso - Vuorijärvi      M-real Oyj Kirkniemi      15.00   3.26
  5. Anttila - Heinonen       Anttila                   15.43   4.09
  6. Ikävalko - Sipinen       Keimotekniikka            15.45   4.11
  7. Kanserv - Hiltunen       Ympäristöklusteri         19.06   7.32
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km

  1. Jaana Tunturi - Villanen M-real Oyj Kirkniemi      13.14
  2. Vitikainen - Kortelainen Lohjan Puhelin            13.30   0.16
  3. Salla Leskinen - Jussila M-real Oyj Kirkniemi      14.08   0.54
  4. Helena Jylkkä - Pilli    M-real Oyj Kirkniemi      14.20   1.06
  5. Minna Merilä - Julkunen  Anttila                   17.20   4.06
  6. Lindström - Auvinen      Keimotekniikka            19.34   6.20
  7. Jaana Lehtonen - Hägg    Ympäristöklusteri         21.02   7.48
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km

  1. Salmivuori - Hemminki    M-real Oyj Kirkniemi      13.02
  2. Mörö - Blomqvist         M-real Oyj Kirkniemi      14.04   1.02
  3. Wikström - Lehtonen      Lohjan Puhelin            14.48   1.46
  4. Patinen - Mörö           M-real Oyj Kirkniemi      14.52   1.50
  5. Manninen - Viita         Anttila                   15.44   2.42
  6. Nyström - Nyström        Keimotekniikka            16.56   3.54
  7. Nylen - Murto            Ympäristöklusteri         18.42   5.40
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km

  1.                          Lohjan Teho               43.49
  2. Soutukerho Arkki II      M-real Oyj Kirkniemi      45.26   1.37
  3.                          VIRTEK                    48.43   4.54
  4.                          Anttila                   55.14  11.25
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Soutukerho Arkki I       M-real Oyj Kirkniemi
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km

  1. Kavander - Juutilainen   Lohjan Teho               13.31
  2. Pesonen - Kinnunen       M-real Oyj Kirkniemi      14.21   0.50
  3. Ollikainen - Vihersaari  VIRTEK                    14.31   1.00
  4. Salminen - Liljeblad     Anttila                   16.49   3.18
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km

  1. Somppi - Repola          M-real Oyj Kirkniemi      15.06
  2. Kavander - Mikkonen      Lohjan Teho               15.13   0.07
  3. Berghäll - Hovi          VIRTEK                    18.02   2.56
  4. Paananen - Lavikainen    Anttila                   21.25   6.19
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km

  1. Heino - Ahervo           Lohjan Teho               15.05
  2. Korhonen - Kuosmanen     M-real Oyj Kirkniemi      15.59   0.54
  3. Kontio - Kontio          VIRTEK                    16.10   1.05
  4. Mäkinen - Österlund      Anttila                   17.00   1.55
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km

  1.                          Lohjan Palolaitos          1.00.49,6
  2.                          Lohjan Teho                1.02.48,4     1.58,8
  3.                          Lohjan Yrittäjät           1.02.58,2     2.08,6
  4.                          Lohjan Seudun Kuorma-aut   1.03.27,2     2.37,6
  5.                          Lohjanjärven Suojeluyhd.   1.03.50,9     3.01,3
  6.                          VIRTEK                     1.05.13,0     4.23,4
  7. Soutukerho Arkki I       M-real Oyj Kirkniemi       1.06.46,5     5.56,9
  8. Soutukerho Arkki II      M-real Oyj Kirkniemi       1.07.45,8     6.56,2
  9.                          Paperiliitto Lohjan os.    1.08.09,1     7.19,5
 10.                          Lemminkäinen               1.09.29,4     8.39,8
 11.                          Uudenmaan sl. esikunta     1.11.05,0    10.15,4
 12.                          Kerto                      1.12.50,3    12.00,7
Poisjääneitä 1 kpl
  -                           Seudun Bonus Joukkue
Keskeyttäneitä 2 kpl
  -                           Lohjan Bodaus ry
  -                           Saajos Oy
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km

  1. Helander - Trygg         Lohjan Seudun Kuorma-aut     11.11,6
  2. Naukkarinen - Koskinen   M-real Oyj Kirkniemi         11.17,0     0.05,4
  3. Veijalainen -Veijalainen Lohjan Yrittäjät             11.43,6     0.32,0
  4. Sorvari - Ekström        Lohjan Palolaitos            12.10,1     0.58,5
  5. Mikkonen - Aalto         Lohjan Teho                  12.22,7     1.11,1
  6. Ilmarinen - Torkkel      Lohjanjärven Suojeluyhd.     12.24,4     1.12,8
  7. Lavikainen - Myllys      Saajos Oy                    12.41,4     1.29,8
  8. Ahlqvist - Lampinen      Paperiliitto Lohjan os.      12.45,6     1.34,0
  9. Nykänen - Kallo          Uudenmaan sl. esikunta       12.51,9     1.40,3
 10. Tiura - Kähkönen         M-real Oyj Kirkniemi         13.07,4     1.55,8
 11. Helander - Leskinen      Lohjan Bodaus ry             13.11,4     1.59,8
 12. Pahl - Moring            VIRTEK                       13.18,6     2.07,0
 13. Lampola - Rojo           Kerto                        13.25,0     2.13,4
 14. Puonila - Davidsson      Lemminkäinen                 14.03,0     2.51,4
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km

  1. Kataja - Eeva            Lohjanjärven Suojeluyhd.     11.50,6
  2. Kunttu - Kunttu          Lohjan Yrittäjät             12.28,0     0.37,4
  3. Pohjola - Värri          VIRTEK                       12.51,6     1.01,0
  4. Salminen - Kavander      Lohjan Teho                  12.55,5     1.04,9
  5. Kairajärvi - Pehkonen    Saajos Oy                    12.55,6     1.05,0
  6. Sandell - Nurmi          Lohjan Palolaitos            13.04,1     1.13,5
  7. Renvall - Leimukoski     Paperiliitto Lohjan os.      13.38,1     1.47,5
  8. Hänninen - Iivonen       Lohjan Seudun Kuorma-aut     13.40,2     1.49,6
  9. Heiskanen - Ahlfors      Lemminkäinen                 13.44,1     1.53,5
 10. Pietarinen - Kamppinen   M-real Oyj Kirkniemi         14.51,7     3.01,1
 11. Bark - Vuorio            Uudenmaan sl. esikunta       15.35,5     3.44,9
 12. Mäkelä - Aho             M-real Oyj Kirkniemi         15.45,5     3.54,9
 13. Siltala - Siltala        Kerto                        16.35,6     4.45,0
Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Parikka - Helin          Lohjan Bodaus ry
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km

  1. Latomaa - Kunttu         Lohjan Palolaitos            11.53,1
  2. Mamia - Långström        Saajos Oy                    12.02,2     0.09,1
  3. Kavander - Kilpeläinen   Lohjan Teho                  12.35,2     0.42,1
  4. Hakulinen - Laakso       Lohjan Seudun Kuorma-aut     12.49,6     0.56,5
  5. Kautto - Kangasmaa       Lemminkäinen                 12.55,8     1.02,7
  6. Halttunen - Lönnberg     Lohjan Yrittäjät             12.57,2     1.04,1
  7. Maaheimo - Kajosaari     Lohjanjärven Suojeluyhd.     13.18,2     1.25,1
  8. Leskinen - Mörö          M-real Oyj Kirkniemi         13.21,9     1.28,8
  9. Nurmela - Kaasalainen    VIRTEK                       13.30,5     1.37,4
 10. Nyqvist - Ketonen        Kerto                        13.32,6     1.39,5
 11. Tamminen - Lindevall     Paperiliitto Lohjan os.      13.36,4     1.43,3
 12. Kauppinen - Tikka        M-real Oyj Kirkniemi         13.55,5     2.02,4
 13. Korento - Eloranta       Uudenmaan sl. esikunta       14.57,3     3.04,2
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km

  1. Kinnunen - Ojamo         Lohjan Palolaitos            12.12,9
  2. Kinnunen - Kinnunen      Lohjan Seudun Kuorma-aut     12.14,6     0.01,7
  3. Niemi - Salminen         VIRTEK                       12.39,4     0.26,5
  4. Järvinen - Ahokas        Lohjan Teho                  12.42,1     0.29,2
  5. Patinen - Jussila        M-real Oyj Kirkniemi         12.48,8     0.35,9
  6. Helander - Hämäläinen    Paperiliitto Lohjan os.      12.56,7     0.43,8
  7. Tahvanainen -Tahvanainen Lohjan Yrittäjät             13.03,4     0.50,5
  8. Kiiskinen - Kiiskinen    Lohjanjärven Suojeluyhd.     13.38,6     1.25,7
  9. Villanen - Vierimaa      M-real Oyj Kirkniemi         13.48,1     1.35,2
 10. Koponen - Hynnälä        Uudenmaan sl. esikunta       13.49,5     1.36,6
 11. Kanervo - Alén           Lemminkäinen                 14.28,1     2.15,2
 12. Tallqvist - Auvinen      Kerto                        15.08,6     2.55,7
Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Räyhäntausta - Järvinen  Saajos Oy
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km

  1. Borenius - Juselius      Lohjan Palolaitos            11.29,4
  2. Aalto - Näppä            Lohjan Teho                  12.12,9     0.43,5
  3. Ilmarinen - Kivelä       Lohjanjärven Suojeluyhd.     12.39,1     1.09,7
  4. Kamppinen - Laakso       M-real Oyj Kirkniemi         12.42,2     1.12,8
  5. Östman - Heikkinen       Lohjan Yrittäjät             12.46,0     1.16,6
  6. Matikka - Långström      VIRTEK                       12.52,9     1.23,5
  7. Salmivuori - Hemminki    M-real Oyj Kirkniemi         12.54,2     1.24,8
  8. Ahtela - Iivonen         Lohjan Seudun Kuorma-aut     13.31,2     2.01,8
  9. Myyrä - Wiberg           Uudenmaan sl. esikunta       13.50,8     2.21,4
 10. Sinkkonen - Nevalainen   Kerto                        14.08,5     2.39,1
 11. Hämäläinen - Heino       Lemminkäinen                 14.18,4     2.49,0
 12. Kotilainen - Pajuoja     Paperiliitto Lohjan os.      15.12,3     3.42,9
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km

  1.                          Lohjan kaupunginvaltuusto    41.46,3
     Karppinen - Packalen                         12.35,8
     Jämsen - Ilmarinen                           14.18,1
     Voutilainen - Åström                         14.52,4
Sarjaluetteloon