Ala-asteiden viestihiihto 6.3.2007

T U L O K S E T

© Pakilan Veto

Sarjaluettelo:
VIE; OS-1; OS-2; OS-3; OS-4; OS-5; OS-6; OS-7; OS-8;

Helsingin seudun ala-asteiden viestihiihto ( 10 kpl )


   1. Jupperin ala-aste        Espoo                        20.35,3
       121 Sara Tuomisto                   1.41,9  ( 2.)     1.41,9  ( 2.)
       122 Oskari Honkasaari               3.21,2  ( 3.)     1.39,3  ( 5.)
       123 Susanna Savolainen              4.58,5  ( 4.)     1.37,3  ( 4.)
       124 Leevi Karjalainen               6.39,8  ( 4.)     1.41,3  ( 6.)
       125 Sofie Ahti                      9.58,4  ( 2.)     3.18,6  ( 2.)
       126 Jaakko Holopainen              12.59,8  ( 1.)     3.01,4  ( 1.)
       127 Noora Honkasaari               16.41,6  ( 1.)     3.41,8  ( 5.)
       128 Mika Ahtola                    20.35,3  ( 1.)     3.53,7  ( 9.)
 
   2. Päivänkehrän ala-aste    Espoo                        21.09,5     0.34,2
       151 Jatta Leskinen                  1.39,3  ( 1.)     1.39,3  ( 1.)
       152 Leo Kurkela                     3.01,7  ( 1.)     1.22,4  ( 1.)
       153 Elviira Hyvönen                 4.54,4  ( 2.)     1.52,7  ( 8.)
       154 Denis Pekkonen                  6.36,2  ( 2.)     1.41,8  ( 7.)
       155 Hilppa Lauranto                10.52,0  ( 3.)     4.15,8  ( 5.)
       156 Timo Kurkela                   13.57,9  ( 2.)     3.05,9  ( 2.)
       157 Jenna Leskinen                 17.24,8  ( 2.)     3.26,9  ( 3.)
       158 Otto Herpiö                    21.09,5  ( 2.)     3.44,7  ( 7.)
 
   3. Hevoshaan ala-aste       Vantaa                       21.17,1     0.41,8
       141 Emilia Vinni                    1.42,5  ( 3.)     1.42,5  ( 3.)
       142 Henry Erkkilä                   3.18,3  ( 2.)     1.35,8  ( 4.)
       143 Iida Ojainmaa                   4.57,6  ( 3.)     1.39,3  ( 5.)
       144 Aku Kaukiainen                  6.41,2  ( 5.)     1.43,6  ( 8.)
       145 Saara Salmela                   9.55,4  ( 1.)     3.14,2  ( 1.)
       146 Toni Junnikkala                14.19,1  ( 3.)     4.23,7  ( 9.)
       147 Sara Lankinen                  18.20,8  ( 5.)     4.01,7  ( 6.)
       148 Atte Serguskin                 21.17,1  ( 3.)     2.56,3  ( 1.)
 
   4. Pakilan ala-aste         Helsinki                     21.26,6     0.51,3
       131 Hanna Tammi                     2.27,8  ( 7.)     2.27,8  ( 7.)
       132 Tuukka Laukkarinen              4.53,6  ( 8.)     2.25,8  ( 9.)
       133 Essi Pirttioja                  6.41,9  ( 8.)     1.48,3  ( 7.)
       134 Leevi Lahtinen                  8.02,3  ( 8.)     1.20,4  ( 1.)
       135 Aino Iivanainen                11.59,2  ( 7.)     3.56,9  ( 4.)
       136 Tuomas Hooli                   15.08,9  ( 6.)     3.09,7  ( 3.)
       137 Elina Hooli                    18.17,6  ( 4.)     3.08,7  ( 2.)
       138 Taneli Leiskamo                21.26,6  ( 4.)     3.09,0  ( 3.)
 
   5. Paloheinän ala-aste      Helsinki                     21.34,4     0.59,1
       111 Anna Kuronen                    1.59,7  ( 5.)     1.59,7  ( 5.)
       112 Eetu Laaksonen                  3.30,3  ( 5.)     1.30,6  ( 3.)
       113 Anni Paananen                   5.04,2  ( 5.)     1.33,9  ( 3.)
       114 Samuli Eloranta                 6.37,8  ( 3.)     1.33,6  ( 5.)
       115 Heidi Sarén                    11.29,4  ( 6.)     4.51,6  ( 7.)
       116 Tomi Paananen                  14.53,3  ( 4.)     3.23,9  ( 4.)
       117 Sanna Luoma                    17.58,1  ( 3.)     3.04,8  ( 1.)
       118 Matias Linkoaho                21.34,4  ( 5.)     3.36,3  ( 6.)
 
   6. Päiväkummun ala-aste     Vantaa                       23.10,9     2.35,6
       171 Reeta Korhonen                  1.59,1  ( 4.)     1.59,1  ( 4.)
       172 Teemu Sillantaus                3.27,4  ( 4.)     1.28,3  ( 2.)
       173 Emma Nuutinen                   4.50,9  ( 1.)     1.23,5  ( 1.)
       174 Iiro Nurmi                      6.18,7  ( 1.)     1.27,8  ( 3.)
       175 Elina Pelkonen                 11.14,7  ( 5.)     4.56,0  ( 8.)
       176 Antton Leppälä                 14.57,7  ( 5.)     3.43,0  ( 5.)
       177 Jenni Sundqvist                19.24,2  ( 6.)     4.26,5  ( 9.)
       178 Tuomas Puranen                 23.10,9  ( 6.)     3.46,7  ( 8.)
 
   7. Latokasken ala-aste      Espoo                        23.18,6     2.43,3
       191 Jonna Jyrämä                    2.29,6  ( 8.)     2.29,6  ( 8.)
       192 Janne Kuusela                   4.18,4  ( 6.)     1.48,8  ( 6.)
       193 Veera Keski-Säntti              5.59,6  ( 7.)     1.41,2  ( 6.)
       194 Miika Heikkilä                  7.26,5  ( 6.)     1.26,9  ( 2.)
       195 Emilia Markkanen               10.55,2  ( 4.)     3.28,7  ( 3.)
       196 Mika Kosonen                   15.24,3  ( 7.)     4.29,1  (10.)
       197 Adele Bjugg                    19.44,9  ( 7.)     4.20,6  ( 8.)
       198 Olli Lehmusvuori               23.18,6  ( 7.)     3.33,7  ( 5.)
 
   8. SYK:n ala-aste I         Helsinki                     24.26,5     3.51,2
       181 Saga Kivekäs                    2.05,9  ( 6.)     2.05,9  ( 6.)
       182 Akseli Kjellberg                4.31,9  ( 7.)     2.26,0  (10.)
       183 Salla Laine                     5.58,4  ( 6.)     1.26,5  ( 2.)
       184 Klaus Klemetti                  7.31,8  ( 7.)     1.33,4  ( 4.)
       185 Anni Ihlberg                   12.56,9  ( 8.)     5.25,1  ( 9.)
       186 Klaus Klemetti                 17.09,8  ( 8.)     4.12,9  ( 8.)
       187 Iida Pohjonen                  21.22,9  ( 9.)     4.13,1  ( 7.)
       188 Saku Laine                     24.26,5  ( 8.)     3.03,6  ( 2.)
 
   9. Haagan ala-aste          Helsinki                     24.30,8     3.55,5
       161 Mila Järvinen                   3.03,0  ( 9.)     3.03,0  ( 9.)
       162 Alex Ounasvuori                 4.59,9  ( 9.)     1.56,9  ( 8.)
       163 Julia Lang                      7.11,5  ( 9.)     2.11,6  ( 9.)
       164 Otto Palkama                    8.57,0  ( 9.)     1.45,5  ( 9.)
       165 Amira Chokairy                 13.46,3  ( 9.)     4.49,3  ( 6.)
       166 Samuli Ollikainen              17.31,7  ( 9.)     3.45,4  ( 6.)
       167 Aino Tamminen                  21.10,2  ( 8.)     3.38,5  ( 4.)
       168 Wassim Chokairy                24.30,8  ( 9.)     3.20,6  ( 4.)
 
  10. SYK:n ala-aste II        Helsinki                     31.04,7    10.29,4
       201 Maria Mattila                   3.45,8  (10.)     3.45,8  (10.)
       202 Roni Korpio                     5.41,3  (10.)     1.55,5  ( 7.)
       203 Emilia Laine                    8.26,1  (10.)     2.44,8  (10.)
       204 Otso Hao                       10.16,7  (10.)     1.50,6  (10.)
       205 Helmi Yli-Äyhö                 16.22,3  (10.)     6.05,6  (10.)
       206 Kaapro Hartikainen             20.30,6  (10.)     4.08,3  ( 7.)
       207 Emilia Laine                   26.53,0  (10.)     6.22,4  (10.)
       208 Iiro Hartikainen               31.04,7  (10.)     4.11,7  (10.)
 
Sarjaluetteloon

1. osuus kolmannen luokan tytöt 0.4 km V ( 10 kpl )

   1. Jatta Leskinen           Päivänkehrä                   1.39,3
   2. Sara Tuomisto            Jupperi                       1.41,9     0.02,6
   3. Emilia Vinni             Hevoshaka                     1.42,5     0.03,2
   4. Reeta Korhonen           Päiväkumpu                    1.59,1     0.19,8
   5. Anna Kuronen             Paloheinä                     1.59,7     0.20,4
   6. Saga Kivekäs             SYK I                         2.05,9     0.26,6
   7. Hanna Tammi              Pakila                        2.27,8     0.48,5
   8. Jonna Jyrämä             Latokaski                     2.29,6     0.50,3
   9. Mila Järvinen            Haaga                         3.03,0     1.23,7
  10. Maria Mattila            SYK II                        3.45,8     2.06,5
 
Sarjaluetteloon

2. osuus kolmannen luokan pojat 0.4 km V ( 10 kpl )

   1. Leo Kurkela              Päivänkehrä                   1.22,4
   2. Teemu Sillantaus         Päiväkumpu                    1.28,3     0.05,9
   3. Eetu Laaksonen           Paloheinä                     1.30,6     0.08,2
   4. Henry Erkkilä            Hevoshaka                     1.35,8     0.13,4
   5. Oskari Honkasaari        Jupperi                       1.39,3     0.16,9
   6. Janne Kuusela            Latokaski                     1.48,8     0.26,4
   7. Roni Korpio              SYK II                        1.55,5     0.33,1
   8. Alex Ounasvuori          Haaga                         1.56,9     0.34,5
   9. Tuukka Laukkarinen       Pakila                        2.25,8     1.03,4
  10. Akseli Kjellberg         SYK I                         2.26,0     1.03,6
 
Sarjaluetteloon

3. osuus neljännen luokan tytöt 0.4 km V ( 10 kpl )

   1. Emma Nuutinen            Päiväkumpu                    1.23,5
   2. Salla Laine              SYK I                         1.26,5     0.03,0
   3. Anni Paananen            Paloheinä                     1.33,9     0.10,4
   4. Susanna Savolainen       Jupperi                       1.37,3     0.13,8
   5. Iida Ojainmaa            Hevoshaka                     1.39,3     0.15,8
   6. Veera Keski-Säntti       Latokaski                     1.41,2     0.17,7
   7. Essi Pirttioja           Pakila                        1.48,3     0.24,8
   8. Elviira Hyvönen          Päivänkehrä                   1.52,7     0.29,2
   9. Julia Lang               Haaga                         2.11,6     0.48,1
  10. Emilia Laine             SYK II                        2.44,8     1.21,3
 
Sarjaluetteloon

4. osuus neljännen luokan pojat 0.4 km V ( 10 kpl )

   1. Leevi Lahtinen           Pakila                        1.20,4
   2. Miika Heikkilä           Latokaski                     1.26,9     0.06,5
   3. Iiro Nurmi               Päiväkumpu                    1.27,8     0.07,4
   4. Klaus Klemetti           SYK I                         1.33,4     0.13,0
   5. Samuli Eloranta          Paloheinä                     1.33,6     0.13,2
   6. Leevi Karjalainen        Jupperi                       1.41,3     0.20,9
   7. Denis Pekkonen           Päivänkehrä                   1.41,8     0.21,4
   8. Aku Kaukiainen           Hevoshaka                     1.43,6     0.23,2
   9. Otto Palkama             Haaga                         1.45,5     0.25,1
  10. Otso Hao                 SYK II                        1.50,6     0.30,2
 
Sarjaluetteloon

5. osuus viidennen luokan tytöt 1 km V ( 10 kpl )

   1. Saara Salmela            Hevoshaka                     3.14,2
   2. Sofie Ahti               Jupperi                       3.18,6     0.04,4
   3. Emilia Markkanen         Latokaski                     3.28,7     0.14,5
   4. Aino Iivanainen          Pakila                        3.56,9     0.42,7
   5. Hilppa Lauranto          Päivänkehrä                   4.15,8     1.01,6
   6. Amira Chokairy           Haaga                         4.49,3     1.35,1
   7. Heidi Sarén              Paloheinä                     4.51,6     1.37,4
   8. Elina Pelkonen           Päiväkumpu                    4.56,0     1.41,8
   9. Anni Ihlberg             SYK I                         5.25,1     2.10,9
  10. Helmi Yli-Äyhö           SYK II                        6.05,6     2.51,4
 
Sarjaluetteloon

6. osuus viidennen luokan pojat 1 km V ( 10 kpl )

   1. Jaakko Holopainen        Jupperi                       3.01,4
   2. Timo Kurkela             Päivänkehrä                   3.05,9     0.04,5
   3. Tuomas Hooli             Pakila                        3.09,7     0.08,3
   4. Tomi Paananen            Paloheinä                     3.23,9     0.22,5
   5. Antton Leppälä           Päiväkumpu                    3.43,0     0.41,6
   6. Samuli Ollikainen        Haaga                         3.45,4     0.44,0
   7. Kaapro Hartikainen       SYK II                        4.08,3     1.06,9
   8. Klaus Klemetti           SYK I                         4.12,9     1.11,5
   9. Toni Junnikkala          Hevoshaka                     4.23,7     1.22,3
  10. Mika Kosonen             Latokaski                     4.29,1     1.27,7
 
Sarjaluetteloon

7. osuus kuudennen luokan tytöt 1 km V ( 10 kpl )

   1. Sanna Luoma              Paloheinä                     3.04,8
   2. Elina Hooli              Pakila                        3.08,7     0.03,9
   3. Jenna Leskinen           Päivänkehrä                   3.26,9     0.22,1
   4. Aino Tamminen            Haaga                         3.38,5     0.33,7
   5. Noora Honkasaari         Jupperi                       3.41,8     0.37,0
   6. Sara Lankinen            Hevoshaka                     4.01,7     0.56,9
   7. Iida Pohjonen            SYK I                         4.13,1     1.08,3
   8. Adele Bjugg              Latokaski                     4.20,6     1.15,8
   9. Jenni Sundqvist          Päiväkumpu                    4.26,5     1.21,7
  10. Emilia Laine             SYK II                        6.22,4     3.17,6
 
Sarjaluetteloon

8. osuus kuudennen luokan pojat 1 km V ( 10 kpl )

   1. Atte Serguskin           Hevoshaka                     2.56,3
   2. Saku Laine               SYK I                         3.03,6     0.07,3
   3. Taneli Leiskamo          Pakila                        3.09,0     0.12,7
   4. Wassim Chokairy          Haaga                         3.20,6     0.24,3
   5. Olli Lehmusvuori         Latokaski                     3.33,7     0.37,4
   6. Matias Linkoaho          Paloheinä                     3.36,3     0.40,0
   7. Otto Herpiö              Päivänkehrä                   3.44,7     0.48,4
   8. Tuomas Puranen           Päiväkumpu                    3.46,7     0.50,4
   9. Mika Ahtola              Jupperi                       3.53,7     0.57,4
  10. Iiro Hartikainen         SYK II                        4.11,7     1.15,4
 
Sarjaluetteloon