Helsingin ala-asteiden hiihto 2009

T U L O K S E T

© Pakilan Veto

Sarjaluettelo:
T-3; T-4; T-5; T-6; P-3; P-4; P-5; P-6;

Kolmannen luokan tytöt 1.8 km V ( 30 kpl )

   1. Emmilotta Backmann       Saksalainen koulu             7.43,7
   2. Kaisa Antikainen         Munkkiniemi                   7.53,5     0.09,8
   3. Julia Sandelin           Suomalainen Yhteiskoulu       9.11,9     1.28,2
   4. Sanni Heikkinen          Paloheinä                     9.15,8     1.32,1
   5. Tua Anttila              Haaga                         9.16,1     1.32,4
   6. Kia Larilahti            Tehtaankatu                  10.12,4     2.28,7
   7. Olga Dunderberg          Suomalainen Yhteiskoulu      11.02,3     3.18,6
   8. Emma Liitos              Paloheinä                    11.18,7     3.35,0
   9. Tytti Uotila             Puistola                     11.22,7     3.39,0
  10. Iida Paukku              Puistola                     12.41,0     4.57,3
  11. Elsa Piikki              Siltamäki                    12.44,6     5.00,9
  12. Petra Laukkanen          Siltamäki                    12.54,5     5.10,8
  13. Roosa Storm              Siltamäki                    13.06,3     5.22,6
  14. Saga Söderberg           Suomalainen Yhteiskoulu      13.38,5     5.54,8
  15. Emmi Suomalainen         Puistola                     14.07,4     6.23,7
  16. Anna-Mari Mykkänen       Puistola                     14.09,8     6.26,1
  17. Linda Kyllönen           Puistola                     14.54,9     7.11,2
  18. Vilma Nokelainen         Siltamäki                    14.58,7     7.15,0
  19. Kia Toivonen             Tapanila                     15.23,9     7.40,2
  20. Iina Seilola             Siltamäki                    19.15,4    11.31,7
 Poisjääneitä 10 kpl
   -  Jasmiina Granholm        Paloheinä
   -  Hanna Pulkkinen          Paloheinä
   -  Anni Jälkö               Puistola
   -  Salla Savola             Puistola
   -  Emilia Pennanen          Puistola
   -  Heidi Wahlström          Puistola
   -  Meeri Särkkä             Paloheinä
   -  Stella Hänninen          Siltamäki
   -  Jessica Sågblom          Paloheinä
   -  Jenni Maurola            Paloheinä
 
Sarjaluetteloon

Neljännen luokan tytöt 1.8 km V ( 34 kpl )

   1. Lotta Pitkänen           Suomalainen Yhteiskoulu       7.41,1
   2. Viivi Aliklaavu          Suomalainen Yhteiskoulu       8.19,2     0.38,1
   3. Tiia Tuomisto            Puistola                      8.24,1     0.43,0
   4. Ella Jaatinen            Torpparinmäki                 9.42,7     2.01,6
   5. Ida Ticklen              Suomalainen Yhteiskoulu       9.56,5     2.15,4
   6. Sonja Rautanen           Puistola                     10.02,9     2.21,8
   7. Anna Suihko              Suomalainen Yhteiskoulu      10.19,2     2.38,1
   8. Emma Vaittinen           Paloheinä                    10.50,2     3.09,1
   9. Stella Suuronen          Suomalainen Yhteiskoulu      11.03,5     3.22,4
  10. Ronja Vaarama            Töyrynummi                   11.14,1     3.33,0
  11. Sara Kautto              Torpparinmäki                11.25,9     3.44,8
  12. Maiju Rantanen           Vallila                      11.34,4     3.53,3
  13. Sanna Koivumäki          Siltamäki                    11.35,2     3.54,1
  14. Elina Raft               Vallila                      11.55,8     4.14,7
  15. Oona Ounasvuori          Haaga                        11.57,7     4.16,6
  16. Enni Hatakka             Suomalainen Yhteiskoulu      11.58,2     4.17,1
  17. Adele Varelius           Suomalainen Yhteiskoulu      12.03,4     4.22,3
  18. Vera Lammi               Suomalainen Yhteiskoulu      12.06,2     4.25,1
  19. Rosanna Lazarus          Siltamäki                    12.37,1     4.56,0
  20. Elisa Huovinen           Torpparinmäki                12.39,0     4.57,9
  21. Anna Hakala              Haaga                        12.57,4     5.16,3
  22. Marja Tiainen            Suomalainen Yhteiskoulu      13.08,6     5.27,5
  23. Juulia Laitinen          Munkkivuori                  13.33,9     5.52,8
  24. Tuulia Eloranta          Paloheinä                    13.34,6     5.53,5
  25. Olivia Antikainen        Torpparinmäki                13.49,9     6.08,8
  26. Hilkka Virmakari         Vallila                      14.01,6     6.20,5
  27. Oona Serimaa             Siltamäki                    14.10,0     6.28,9
  28. Lumi-Tuuli Lehtosaari    Siltamäki                    14.18,8     6.37,7
  29. Iida Louneva             Torpparinmäki                14.29,5     6.48,4
  30. Salla Karimäki           Torpparinmäki                16.22,2     8.41,1
  31. Senni Heinonen           Siltamäki                    20.25,2    12.44,1
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Enni Ustinov             Siltamäki
   -  Sofia Laukkanen          Siltamäki
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Megan Saastamoinen       Siltamäki
 
Sarjaluetteloon

Viidennen luokan tytöt 3 km V ( 32 kpl )

   1. Krista Leskinen          Paloheinä                    12.53,9
   2. Martta Mieho             Paloheinä                    13.17,6     0.23,7
   3. Saga Kivekäs             Suomalainen Yhteiskoulu      14.19,7     1.25,8
   4. Liina Jukko              Munkkiniemi                  15.28,8     2.34,9
   5. Sanni Vilmi              Munkkiniemi                  15.30,7     2.36,8
   6. Aino-Maija Mikola        Suomalainen Yhteiskoulu      15.41,7     2.47,8
   7. Venla Vepsäläinen        Itä-Pakila                   16.00,9     3.07,0
   8. Hanna Tammi              Pakila                       16.18,3     3.24,4
   9. Mia Näppilä              Pakila                       17.03,4     4.09,5
  10. Mari Myllyniemi          Pakila                       17.35,5     4.41,6
  11. Jenni Rautiainen         Puistola                     17.36,4     4.42,5
  12. Nea Rimpilä              Suomalainen Yhteiskoulu      17.41,9     4.48,0
  13. Henna Pirskanen          Suomalainen Yhteiskoulu      17.43,3     4.49,4
  14. Maija Halonen            Pakila                       17.47,7     4.53,8
  15. Sini Mäkelä              Pakila                       18.05,3     5.11,4
  16. Silja Kiiskinen          Pakila                       18.23,7     5.29,8
  17. Jenni Nummela            Suomalainen Yhteiskoulu      18.26,8     5.32,9
  18. Jutta Tavaila            Munkkiniemi                  18.30,9     5.37,0
  19. Nea Mikkelä              Suomalainen Yhteiskoulu      18.47,0     5.53,1
  20. Maiju Jokihaara          Siltamäki                    18.58,5     6.04,6
  21. Julia Tornioja           Puistola                     19.17,1     6.23,2
  22. Kaisa Kotkajärvi         Suomalainen Yhteiskoulu      20.12,8     7.18,9
  23. Emilia Lindgren          Suomalainen Yhteiskoulu      20.21,3     7.27,4
  24. Anni Kekäläinen          Suomalainen Yhteiskoulu      20.28,9     7.35,0
  25. Emma Anttila             Puistola                     20.54,6     8.00,7
  26. Daniela Viljamaa         Paloheinä                    22.00,6     9.06,7
  27. Katri Toivonen           Tapanila                     22.03,5     9.09,6
  28. Sanna Honkanen           Pakila                       22.18,2     9.24,3
  29. Julia Vedenoja           Pakila                       22.38,3     9.44,4
  30. Anna Charpentier         Suomalainen Yhteiskoulu      22.55,1    10.01,2
  31. Anni Keronen             Siltamäki                    27.27,9    14.34,0
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Valpuri Vikki            Munkkiniemi
 
Sarjaluetteloon

Kuudennen luokan tytöt 3 km V ( 19 kpl )

   1. Heli Luoma               Paloheinä                    10.00,5
   2. Ida Räty                 Kannelmäki                   10.04,2     0.03,7
   3. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pukinmäki                    11.18,0     1.17,5
   4. Katariina Haime          Torpparinmäki                12.51,6     2.51,1
   5. Anni Paananen            Paloheinä                    12.53,9     2.53,4
   6. Sara Jukko               Munkkiniemi                  15.02,0     5.01,5
   7. Laura Sarvi              Torpparinmäki                15.19,5     5.19,0
   8. Niina Korhonen           Haaga                        15.19,7     5.19,2
   9. Matilda Holkkola         Paloheinä                    15.38,2     5.37,7
  10. Julia Lang               Haaga                        15.45,9     5.45,4
  11. Essi Lumiaho             Haaga                        16.22,1     6.21,6
  12. Annamaria Turunen        Haaga                        17.31,0     7.30,5
  13. Irene Hasari             Torpparinmäki                35.25,5    25.25,0
  14. Viivi Sundström          Torpparinmäki                36.47,5    26.47,0
  15. Johanna Lindfors         Torpparinmäki                46.10,7    36.10,2
  16. Ninni Niskanen           Torpparinmäki                50.39,7    40.39,2
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Siiri Alanko             Suomalainen Yhteiskoulu
   -  Etna Lindy               Suomalainen Yhteiskoulu
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Salla Laine              Suomalainen Yhteiskoulu
 
Sarjaluetteloon

Kolmannen luokan pojat 1.8 km V ( 57 kpl )

   1. Ilari Hirviniemi         Pukinmäki                     6.39,0
   2. Hanno Mikkola            Töölö                         7.10,0     0.31,0
   3. Teemu Virtaintorppa      Käpylä                        7.30,4     0.51,4
   4. Ville Vakkila            Sakarinmäki                   7.44,4     1.05,4
   5. Tuomo Antikainen         Munkkiniemi                   8.02,2     1.23,2
   6. Juho Rintala             Paloheinä                     8.30,8     1.51,8
   7. Markus Saarela           Paloheinä                     8.42,3     2.03,3
   8. Juuso Rantanen           Pakila                        8.52,8     2.13,8
   9. Antti Huuhtanen          Puistola                      8.58,8     2.19,8
  10. Santeri Hujanen          Haaga                         9.11,7     2.32,7
  11. Oskari Hiltunen          Paloheinä                     9.15,5     2.36,5
  12. Leevi Aroviita           Metsola                       9.15,7     2.36,7
  13. Emil Halonen             Munkkiniemi                   9.17,0     2.38,0
  14. Ukri Ylönen              Metsola                       9.18,6     2.39,6
  15. Leevi Hyytiäinen         Puistola                      9.23,9     2.44,9
  16. Eetu Vehviläinen         Käpylä                        9.39,4     3.00,4
  17. Lasse Wiksten            Puistola                     10.03,8     3.24,8
  18. Daniel Perovuo           Paloheinä                    10.08,2     3.29,2
  19. Aleksi Kilpeläinen       Metsola                      10.26,2     3.47,2
  20. Samu Sinisalo            Paloheinä                    10.48,3     4.09,3
  21. Henri Hartikainen        Puistola                     10.53,6     4.14,6
  22. Mikko Mäenpää            Paloheinä                    11.15,0     4.36,0
  23. Markus Antervo           Puistola                     11.22,8     4.43,8
  24. Emil Keränen             Munkkiniemi                  11.23,8     4.44,8
  25. Kasperi Kouri            Munkkivuori                  11.26,2     4.47,2
  26. Antti Korhonen           Pakila                       11.32,7     4.53,7
  27. Ville-Petteri Pajunen    Pakila                       11.35,0     4.56,0
  28. Elias Pulkkinen          Metsola                      11.42,3     5.03,3
  29. Miro Lehmusmies          Paloheinä                    11.44,1     5.05,1
  30. Tony Wahlström           Puistola                     11.47,9     5.08,9
  31. Matias Grahn             Pakila                       11.50,6     5.11,6
  32. Ilmari Vahteristo        Paloheinä                    12.01,8     5.22,8
  33. Edi Rintala              Puistola                     12.03,5     5.24,5
  34. Samuli Valtonen          Paloheinä                    12.10,5     5.31,5
  35. Joonas Lehmus            Pakila                       12.12,5     5.33,5
  36. Aleksi Järvinen          Paloheinä                    12.13,2     5.34,2
  37. Konsta Karvinen          Metsola                      12.51,8     6.12,8
  38. Walid Jadda              Torpparinmäki                13.15,1     6.36,1
  39. Joona Ekholm             Torpparinmäki                13.24,0     6.45,0
  40. Janne Rahkonen           Puistola                     13.37,1     6.58,1
  41. Joel Iltanen             Paloheinä                    13.43,6     7.04,6
  42. Eetu Thjurin             Siltamäki                    13.58,2     7.19,2
  43. Panu Dahlqvist           Paloheinä                    14.05,6     7.26,6
  44. Leevi Vainio             Vallila                      14.32,4     7.53,4
  45. Arttu Klemola            Pakila                       14.55,9     8.16,9
  46. Miro Mäkinen             Torpparinmäki                14.58,5     8.19,5
  47. Eemeli Tuominen          Pakila                       15.02,3     8.23,3
  48. Santtu Pihanurmi         Paloheinä                    15.31,4     8.52,4
  49. Suthat Niemelä           Tapanila                     18.24,6    11.45,6
  50. Abdi Ahmed               Munkkivuori                  19.00,8    12.21,8
 Poisjääneitä 7 kpl
   -  Toni Molander            Paloheinä
   -  Ronny Lindblom           Siltamäki
   -  Jesse Mäkelä             Siltamäki
   -  Benjamin Westen          Siltamäki
   -  Veikka Nurminen          Siltamäki
   -  Lauri Laine              Metsola
   -  Albert Laukkanen         Siltamäki
 
Sarjaluetteloon

Neljännen luokan pojat 1.8 km V ( 39 kpl )

   1. Wille Fagerholm          Pikku Huopalahti              6.17,0
   2. Felix Nässi              Tehtaankatu                   6.49,2     0.32,2
   3. Henri Rahkonen           Töyrynummi                    8.05,4     1.48,4
   4. Dani Vakkilainen         Metsola                       8.07,4     1.50,4
   5. Toivo Alanko             Suomalainen Yhteiskoulu       8.26,0     2.09,0
   6. Samu Pähti               Suomalainen Yhteiskoulu       8.32,4     2.15,4
   7. Miro Scheiman            Haaga                         8.33,0     2.16,0
   8. Luka Järvinen            Paloheinä                     8.52,5     2.35,5
   9. Tuomas Hellemaa          Haaga                         9.01,3     2.44,3
  10. Samuli Suomalainen       Torpparinmäki                 9.04,0     2.47,0
  11. Semi Saari               Metsola                       9.15,1     2.58,1
  12. Meo Wörlin               Haaga                         9.17,5     3.00,5
  13. Henri Halminen           Paloheinä                     9.21,4     3.04,4
  14. Oscar Jyrkinen           Paloheinä                     9.26,4     3.09,4
  15. Kuisma Kasteenpohja      Paloheinä                     9.32,3     3.15,3
  16. Timo Hovi                Puistola                      9.45,0     3.28,0
  17. Jussi Yli-Houhala        Haaga                         9.52,2     3.35,2
  18. Patrik Aapro             Paloheinä                     9.57,4     3.40,4
  19. Aleksi Rintanen          Paloheinä                     9.59,7     3.42,7
  20. Sami Tahvanainen         Metsola                      10.03,5     3.46,5
  21. Jesse Laakkonen          Paloheinä                    10.03,8     3.46,8
  22. Miikka Torila            Paloheinä                    10.52,6     4.35,6
  23. Riku Nikama              Paloheinä                    11.09,6     4.52,6
  24. Mika Majalahti           Töyrynummi                   11.26,7     5.09,7
  25. Kalle Salmi              Haaga                        11.28,5     5.11,5
  26. Lassi Becker             Munkkivuori                  11.31,2     5.14,2
  27. Niklas Mitzner           Paloheinä                    11.53,8     5.36,8
  28. Kristian Kotavuopio      Paloheinä                    12.13,8     5.56,8
  29. Jerome Sundell           Paloheinä                    12.18,0     6.01,0
  30. Iisakki Puustelli        Torpparinmäki                12.31,3     6.14,3
  31. Aleksi Takkunen          Paloheinä                    12.35,4     6.18,4
  32. Matias Nopsanen          Paloheinä                    13.25,6     7.08,6
  33. Esko Salminen            Munkkiniemi                  14.13,6     7.56,6
  34. Iikka Hauhio             Paloheinä                    14.50,5     8.33,5
  35. Elias Isiksoy            Haaga                        15.58,1     9.41,1
 Poisjääneitä 4 kpl
   -  Miro Niemelä             Paloheinä
   -  Antti Leikas             Metsola
   -  Joni Halmelahti          Haaga
   -  Joona Mutikainen         Haaga
 
Sarjaluetteloon

Viidennen luokan pojat 3 km V ( 43 kpl )

   1. Lauri Vaahto             Oulunkylä                    11.13,1
   2. Markus Lehtimäki         Haaga                        12.24,1     1.11,0
   3. Oskari Pakarinen         Suomalainen Yhteiskoulu      12.46,8     1.33,7
   4. Elmo Innanen             Munkkiniemi                  12.48,7     1.35,6
   5. Henri Kantonen           Suomalainen Yhteiskoulu      13.12,2     1.59,1
   6. Kalle Johansson          Paloheinä                    13.12,4     1.59,3
   7. Veikko Laatikainen       Torpparinmäki                13.23,2     2.10,1
   8. Roope Rättö              Munkkiniemi                  13.23,6     2.10,5
   9. Linus Dunderberg         Pukinmäki                    13.39,7     2.26,6
  10. Konsta Jaakola           Oulunkylä                    13.57,7     2.44,6
  11. Jaakko Kuismanen         Haaga                        14.02,1     2.49,0
  12. Boris Hyttinen           Suomalainen Yhteiskoulu      14.05,5     2.52,4
  13. Alex Ounasvuori          Haaga                        14.08,2     2.55,1
  14. Juho Tamas               Munkkiniemi                  14.20,5     3.07,4
  15. Pekka Leppänen           Pakila                       14.41,2     3.28,1
  16. Oskari Luhanka           Paloheinä                    15.27,5     4.14,4
  17. Teemu Malinen            Töyrynummi                   15.43,5     4.30,4
  18. Frans Nyberg             Töyrynummi                   16.01,3     4.48,2
  19. Markus Lauha             Suomalainen Yhteiskoulu      16.03,7     4.50,6
  20. Juha Sippola             Suomalainen Yhteiskoulu      16.31,8     5.18,7
  21. Kalle Copeland           Pakila                       16.36,5     5.23,4
  22. Patrik Tuokko            Suomalainen Yhteiskoulu      16.46,1     5.33,0
  23. Jaakko Piikki            Siltamäki                    16.47,9     5.34,8
  24. Veikko Nugraha           Munkkiniemi                  16.58,7     5.45,6
  25. Akseli Kjellberg         Suomalainen Yhteiskoulu      17.04,9     5.51,8
  26. Oliver Mulari            Suomalainen Yhteiskoulu      17.20,2     6.07,1
  27. Lauri Kaijasilta         Munkkivuori                  17.24,9     6.11,8
  28. Rasmus Marttinen         Pakila                       17.36,5     6.23,4
  29. Leo Väisänen             Munkkiniemi                  17.40,9     6.27,8
  30. Atte Järvinen            Pakila                       17.41,8     6.28,7
  31. Juuso Ollila             Paloheinä                    18.18,9     7.05,8
  32. Valtteri Kämäräinen      Munkkiniemi                  19.05,0     7.51,9
  33. Mikko Korhonen           Pakila                       19.45,7     8.32,6
  34. Jali Pietilä             Pakila                       20.20,0     9.06,9
  35. Viljami Ahlstedt         Munkkivuori                  20.38,1     9.25,0
  36. Eemil Lepistö            Pakila                       20.53,6     9.40,5
  37. Aukusti Leipälä          Pakila                       21.20,5    10.07,4
  38. Eeki Tiihonen            Siltamäki                    23.34,5    12.21,4
 Poisjääneitä 5 kpl
   -  Matias Oksa              Munkkiniemi
   -  Otto Melkinen            Pakila
   -  Santeri Panov            Siltamäki
   -  Matias Rautio            Pakila
   -  Jani Honkonen            Paloheinä
 
Sarjaluetteloon

Kuudennen luokan pojat 3 km V ( 30 kpl )

   1. Tuomas Hooli             Pakila                        9.45,8
   2. Olli Leinonen            Siltamäki                    10.53,6     1.07,8
   3. Matti Kaurola            Siltamäki                    11.20,7     1.34,9
   4. Taneli Julku             Tapanila                     11.24,4     1.38,6
   5. Oliver Nässi             Tehtaankatu                  11.28,4     1.42,6
   6. Emil Pohjankoski         Pakila                       12.17,4     2.31,6
   7. Daniel Pirhonen          Töyrynummi                   12.31,6     2.45,8
   8. Arttu Häkkinen           Suomalainen Yhteiskoulu      13.01,7     3.15,9
   9. Viljami Vartiainen       Suomalainen Yhteiskoulu      13.13,6     3.27,8
  10. Otto Palkama             Haaga                        13.31,7     3.45,9
  11. Mikael Pulkkinen         Metsola                      13.54,1     4.08,3
  12. Eero Kere                Suomalainen Yhteiskoulu      14.00,3     4.14,5
  13. Pirkka Sippola           Suomalainen Yhteiskoulu      14.04,7     4.18,9
  14. Tuomas Juusela           Torpparinmäki                14.06,0     4.20,2
  15. Samuli Eloranta          Paloheinä                    14.09,0     4.23,2
  16. Akseli Holopainen        Torpparinmäki                14.32,8     4.47,0
  17. Ilmari Ylönen            Metsola                      14.42,7     4.56,9
  18. Tuomas Toivonen          Töyrynummi                   15.00,6     5.14,8
  19. Saska Saves              Haaga                        15.28,9     5.43,1
  20. Axel Lindfors            Töyrynummi                   15.48,0     6.02,2
  21. Iiro Perttilä            Torpparinmäki                15.49,7     6.03,9
  22. Jonathan Paasonen        Haaga                        17.17,5     7.31,7
  23. Alberto Politi           Haaga                        17.49,6     8.03,8
  24. Aleksi Nurmio            Tapanila                     18.17,8     8.32,0
  25. Henry Kotamäki           Suomalainen Yhteiskoulu      18.40,3     8.54,5
  26. Eetu Linna               Tapanila                     19.06,4     9.20,6
  27. Arttu Hakkarainen        Suomalainen Yhteiskoulu      20.18,0    10.32,2
  28. Waltteri Ahjokannas      Torpparinmäki                20.18,7    10.32,9
  29. Riku Jansson             Torpparinmäki                20.24,9    10.39,1
  30. Jere Jaatela             Suomalainen Yhteiskoulu      21.10,1    11.24,3
 
Sarjaluetteloon