Helsingin ala-asteiden hiihdot 2010

T U L O K S E T

© Pakilan Veto

Sarjaluettelo:
T-3; T-4; T-5; T-6; P-3; P-4; P-5; P-6;

Kolmannen luokan tytöt 1.8 km V ( 18 kpl )

   1. Katariina Mölsä          Suomalainen Yhteiskoulu      11.05,0
   2. Iiris Miettinen          Suomalainen Yhteiskoulu      11.19,5     0.14,5
   3. Iris Heikkilä            Töyrynummi                   11.35,4     0.30,4
   4. Annika Virtanen          Haaga                        12.21,2     1.16,2
   5. Amanda Raussi            Suomalainen Yhteiskoulu      13.19,4     2.14,4
   6. Emma Järvi               Suomalainen Yhteiskoulu      13.20,2     2.15,2
   7. Helena Ruokola           Torpparinmäki                13.39,1     2.34,1
   8. Petra Vierikko           Töyrynummi                   13.43,5     2.38,5
   9. Ilona Peltonen           Puistola                     13.45,6     2.40,6
  10. Iida Julin               Töyrynummi                   14.17,1     3.12,1
  11. Julia Tiainen            Torpparinmäki                14.27,2     3.22,2
  12. Heta Keränen             Suomalainen Yhteiskoulu      14.27,5     3.22,5
  13. Roosa Lappi              Haaga                        14.56,0     3.51,0
  14. Anni Halme               Torpparinmäki                15.29,1     4.24,1
  15. Rianna Soppela           Torpparinmäki                16.05,5     5.00,5
  16. Leona Sihvonen           Puistola                     16.47,6     5.42,6
  17. Netta Hintsala           Töyrynummi                   18.09,4     7.04,4
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Saana Sairanen           Suomalainen Yhteiskoulu
 
Sarjaluetteloon

Neljännen luokan tytöt 1.8 km V ( 22 kpl )

   1. Emmilotta Backman        Saksalainen koulu             7.08,7
   2. Kaisa Antikainen         Munkkiniemi                   8.06,4     0.57,7
   3. Meeri Särkkä             Paloheinä                     8.44,9     1.36,2
   4. Julia Sandelin           Suomalainen Yhteiskoulu       9.02,3     1.53,6
   5. Sanni Heikkinen          Paloheinä                     9.35,3     2.26,6
   6. Olga Dunderberg          Suomalainen Yhteiskoulu      10.24,3     3.15,6
   7. Eveliina Luoma           Suomalainen Yhteiskoulu      10.31,3     3.22,6
   8. Laura Sipiläinen         Töyrynummi                   10.52,5     3.43,8
   9. Petra Laukkanen          Siltamäki                    11.33,4     4.24,7
  10. Sini Virtanen            Haaga                        11.35,0     4.26,3
  11. Emma Liitos              Paloheinä                    11.49,0     4.40,3
  12. Ruusa Tapper             Suomalainen Yhteiskoulu      12.37,2     5.28,5
  13. Saga Söderberg           Suomalainen Yhteiskoulu      13.12,9     6.04,2
  14. Reeta Hytönen            Töyrynummi                   15.04,6     7.55,9
  15. Mimmi Holmberg           Siltamäki                    16.12,4     9.03,7
  16. Rosa Storm               Siltamäki                    16.48,5     9.39,8
  17. Pihla Tammisto           Töyrynummi                   16.51,8     9.43,1
 Poisjääneitä 5 kpl
   -  Sanna Tonteri            Paloheinä
   -  Tua Anttila              Haaga
   -  Elsa Piikki              Siltamäki
   -  Kaisa Saarinen           Paloheinä
   -  Francesca Portaankorva   Töyrynummi
 
Sarjaluetteloon

Viidennen luokan tytöt 3 km V ( 23 kpl )

   1. Tiia Tuomisto            Puistola                     12.54,3
   2. Iida Laaksonen           Paloheinä                    14.44,4     1.50,1
   3. Airi Nevalainen          Töyrynummi                   15.00,7     2.06,4
   4. Viivi Aliklaavu          Suomalainen Yhteiskoulu      15.33,5     2.39,2
   5. Veera Anttila            Paloheinä                    16.20,1     3.25,8
   6. Emma Hormaluoma          Töyrynummi                   16.32,2     3.37,9
   7. Inka Heiskanen           Puistola                     17.03,3     4.09,0
   8. Sonja Rautanen           Puistola                     17.22,3     4.28,0
   9. Ella Jaatinen            Torpparinmäki                18.41,9     5.47,6
  10. Oona Ounasvuori          Haaga                        19.40,7     6.46,4
  11. Ronja Vaarama            Töyrynummi                   19.41,5     6.47,2
  12. Sini Ahtinen             Haaga                        20.14,8     7.20,5
  13. Anna Hakala              Haaga                        20.55,4     8.01,1
  14. Vera Lammi               Suomalainen Yhteiskoulu      21.09,6     8.15,3
  15. Kiia Tuomola             Haaga                        22.50,3     9.56,0
  16. Iida Louneva             Torpparinmäki                23.25,5    10.31,2
  17. Laura Kareinen           Torpparinmäki                25.11,9    12.17,6
  18. Ella Nylund              Torpparinmäki                27.22,8    14.28,5
  19. Elisa Huovinen           Torpparinmäki                28.49,2    15.54,9
 Poisjääneitä 4 kpl
   -  Eveliina Yli-Salomäki    Paloheinä
   -  Camilla Sinisalo         Pakila
   -  Anni Hyvönen             Pakila
   -  Sanna Koivumäki          Siltamäki
 
Sarjaluetteloon

Kuudennen luokan tytöt 3 km V ( 11 kpl )

   1. Martta Mieho             Paloheinä                    11.50,8
   2. Krista Leskinen          Paloheinä                    12.05,1     0.14,3
   3. Tellu Salmenkylä         Pakila                       12.34,3     0.43,5
   4. Anna Kuronen             Paloheinä                    14.17,9     2.27,1
   5. Saga Kivekäs             Suomalainen Yhteiskoulu      15.50,8     4.00,0
   6. Elsi Pöllänen            Haaga                        17.55,8     6.05,0
   7. Maria Semenova           Viikin norssi                18.03,5     6.12,7
   8. Sara Heikkilä            Töyrynummi                   19.17,2     7.26,4
   9. Ella Anttalainen         Töyrynummi                   26.18,3    14.27,5
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Hanna Tammi              Pakila
   -  Jessica Tenhunen         Töyrynummi
 
Sarjaluetteloon

Kolmannen luokan pojat 1.8 km V ( 40 kpl )

   1. Nico Bennert             Pakila                        6.42,3
   2. Ville Mannonen           Paloheinä                     7.22,2     0.39,9
   3. Jalmari Mieho            Paloheinä                     7.36,7     0.54,4
   4. Henri Malmberg           Suomalainen Yhteiskoulu       7.52,7     1.10,4
   5. Marko Miettinen          Paloheinä                     7.58,4     1.16,1
   6. Viljami Rakkolainen      Haaga                         8.22,0     1.39,7
   7. Niklas Halminen          Paloheinä                     8.52,2     2.09,9
   8. Oskari Leinonen          Siltamäki                     8.54,8     2.12,5
   9. Markus Harju             Puistola                      9.14,3     2.32,0
  10. Teemu Liila              Paloheinä                     9.15,9     2.33,6
  11. Kristo Numminen          Suomalainen Yhteiskoulu       9.28,7     2.46,4
  12. Jaakko Satuli            Paloheinä                     9.30,5     2.48,2
  13. Matias Hänninen          Tehtaankatu                   9.32,4     2.50,1
  14. Sauli Niiranen           Pakila                       10.03,6     3.21,3
  15. Eetu Haverinen           Puistola                     10.03,9     3.21,6
  16. Aapo Salonen             Pakila                       10.14,8     3.32,5
  17. Kevin van Dessel         Paloheinä                    10.30,0     3.47,7
  18. Olli Kohonen             Suomalainen Yhteiskoulu      10.55,4     4.13,1
  19. Aaro Pohjanmaa           Töyrynummi                   11.18,3     4.36,0
  20. Arttu Reijomaa           Pakila                       11.42,5     5.00,2
  21. Petteri Pulkkinen        Töyrynummi                   11.42,7     5.00,4
  22. Elias Tammilehto         Haaga                        11.55,3     5.13,0
  23. Wiljam Mattila           Paloheinä                    12.05,6     5.23,3
  24. Olli Liski               Torpparinmäki                12.20,6     5.38,3
  25. Joona Suomalainen        Torpparinmäki                12.22,7     5.40,4
  26. Aapo Ignatius            Töyrynummi                   12.34,7     5.52,4
  27. Tuomas Ollila            Paloheinä                    12.39,0     5.56,7
  28. Veeti Aittola            Torpparinmäki                12.47,1     6.04,8
  29. Jan Kohvakka             Torpparinmäki                13.16,9     6.34,6
  30. Riku Ustinov             Siltamäki                    13.34,9     6.52,6
  31. Tomi Järvinen            Paloheinä                    13.42,0     6.59,7
  32. Juha Lahti               Torpparinmäki                14.37,8     7.55,5
  33. Jukka Österman           Pakila                       14.54,2     8.11,9
  34. Arttu Karimäki           Torpparinmäki                17.03,3    10.21,0
  35. Leo Haanpää              Torpparinmäki                18.31,6    11.49,3
  36. Kami Ohtonen             Torpparinmäki                19.07,8    12.25,5
 Poisjääneitä 4 kpl
   -  Aaro Karjalainen         Torpparinmäki
   -  Niklas Hakkila           Suomalainen Yhteiskoulu
   -  Jesse Honkonen           Paloheinä
   -  Eetu Oksanen             Haaga
 
Sarjaluetteloon

Neljännen luokan pojat 1.8 km V ( 44 kpl )

   1. Ville Vakkila            Sakarinmäki                   6.19,0
   2. Ilari Hirviniemi         Pukinmäki                     6.37,8     0.18,8
   3. Kalle Parantainen        Laajasalo                     7.11,4     0.52,4
   4. Veeti Otsamo             Viikin norssi                 7.14,2     0.55,2
   5. Juho Rintala             Paloheinä                     7.54,7     1.35,7
   6. Jussi Tiitola            Pakila                        8.09,6     1.50,6
   7. Eero Survo               Suomalainen Yhteiskoulu       8.19,4     2.00,4
   8. Eemil Halonen            Munkkiniemi                   8.32,9     2.13,9
   9. Juuso Rantanen           Pakila                        8.49,3     2.30,3
  10. Oskari Hiltunen          Paloheinä                     8.50,8     2.31,8
  11. Eero Teräväinen          Töyrynummi                    8.55,2     2.36,2
  12. Samu Sinisalo            Paloheinä                     9.01,2     2.42,2
  13. Henri Koskinen           Töyrynummi                    9.10,1     2.51,1
  14. Paavo Rova               Viikin norssi                 9.11,9     2.52,9
  15. Mitro Boahene            Viikin norssi                 9.21,7     3.02,7
  16. Markus Saarela           Paloheinä                     9.27,2     3.08,2
  17. Mikko Mäenpää            Paloheinä                     9.34,1     3.15,1
  18. Tuomo Antikainen         Munkkiniemi                   9.34,4     3.15,4
  19. Conrad Kivekäs           Suomalainen Yhteiskoulu       9.34,8     3.15,8
  20. Antti Riski              Paloheinä                     9.42,6     3.23,6
  21. Joel Pentikäinen         Suomalainen Yhteiskoulu      10.06,6     3.47,6
  22. Leevi Hormaluoma         Töyrynummi                   10.09,8     3.50,8
  23. Julius Muhonen           Torpparinmäki                10.20,2     4.01,2
  24. Antti Korhonen           Pakila                       10.30,0     4.11,0
  25. Einari Luhanka           Paloheinä                    10.32,2     4.13,2
  26. Rasmus Smidtslund        Taivallahti                  11.13,5     4.54,5
  27. Emil Keränen             Munkkiniemi                  11.37,5     5.18,5
  28. Aapeli Pitkänen          Torpparinmäki                12.08,6     5.49,6
  29. Joel Iltanen             Paloheinä                    12.08,7     5.49,7
  30. Jaakko Laatikainen       Torpparinmäki                12.10,6     5.51,6
  31. Lasse Lipponen           Haaga                        12.28,5     6.09,5
  32. Jesse Mäkelä             Siltamäki                    13.04,1     6.45,1
  33. Lauri Pelttari           Suomalainen Yhteiskoulu      13.27,0     7.08,0
  34. Arttu Klemola            Pakila                       15.14,1     8.55,1
  35. Aleksi Papadakis         Torpparinmäki                18.43,2    12.24,2
 Poisjääneitä 7 kpl
   -  Santtu Pihanurmi         Paloheinä
   -  Santeri Hujanen          Haaga
   -  Oskari Emelianov         Töyrynummi
   -  Tomi Molander            Paloheinä
   -  Santeri Langdon          Suomalainen Yhteiskoulu
   -  Väinö Turunen            Pakila
   -  Esko Nikama              Paloheinä
 Keskeyttäneitä 2 kpl
   -  Veikka Nurminen          Siltamäki
   -  Ville-Petteri Pajunen    Pakila
 
Sarjaluetteloon

Viidennen luokan pojat 3 km V ( 49 kpl )

   1. Mark Lindström           Östersundom                  10.13,0
   2. Wille Fagerholm          Pikku-Huopalahti             10.43,8     0.30,8
   3. Felix Nässi              Tehtaankatu                  11.42,4     1.29,4
   4. Ville Parantainen        Laajasalo                    12.29,2     2.16,2
   5. Mikko Vuopala            Taivallahti                  12.45,7     2.32,7
   6. Mikael Raichler          Paloheinä                    13.09,5     2.56,5
   7. Lalli Nurmi              Laajasalo                    13.55,0     3.42,0
   8. Olli Arkkila             Pakila                       14.01,4     3.48,4
   9. Valtteri Marttinen       Pakila                       14.02,1     3.49,1
  10. Henri Rahkonen           Töyrynummi                   14.04,2     3.51,2
  11. Miro Scheiman            Haaga                        14.32,4     4.19,4
  12. Samu Pähti               Suomalainen Yhteiskoulu      14.36,0     4.23,0
  13. Kuisma Kasteenpohja      Paloheinä                    14.55,9     4.42,9
  14. Henri Halminen           Paloheinä                    15.15,8     5.02,8
  15. Luca Järvinen            Paloheinä                    15.29,9     5.16,9
  16. Eemil Suokas             Paloheinä                    15.45,7     5.32,7
  17. Jaakko Nurmi             Haaga                        16.25,5     6.12,5
  18. Eero Sillanpää           Tehtaankatu                  16.26,6     6.13,6
  19. Tuomas Hellemaa          Haaga                        16.43,0     6.30,0
  20. Samuli Suomalainen       Torpparinmäki                17.35,3     7.22,3
  21. Otso Räty                Suomalainen Yhteiskoulu      17.39,5     7.26,5
  22. Jussi Yli-Houhala        Haaga                        17.54,5     7.41,5
  23. Aris Helin               Töyrynummi                   18.03,8     7.50,8
  24. Panu Salokanto           Torpparinmäki                18.32,5     8.19,5
  25. Jaakko Paasolainen       Torpparinmäki                18.37,8     8.24,8
  26. Antti Piepponen          Taivallahti                  19.16,5     9.03,5
  27. Mika Majalahti           Töyrynummi                   19.31,1     9.18,1
  28. Riku Poikolainen         Pakila                       19.41,6     9.28,6
  29. Jussi Pietiläinen        Taivallahti                  20.13,2    10.00,2
  30. Elias Kallio             Taivallahti                  20.20,0    10.07,0
  31. Aleksi Takkunen          Paloheinä                    20.46,6    10.33,6
  32. Eemil Antinkari          Torpparinmäki                22.27,6    12.14,6
  33. Atte Tuliara             Tehtaankatu                  22.52,7    12.39,7
  34. Iisakki Puustelli        Torpparinmäki                23.57,1    13.44,1
  35. Pauli Karjalainen        Torpparinmäki                24.08,7    13.55,7
  36. Aleksi Rintanen          Paloheinä                    24.15,0    14.02,0
  37. Jonne Talonen            Pakila                       24.27,7    14.14,7
  38. Jere Piirainen           Torpparinmäki                25.50,8    15.37,8
  39. Robin Jussila            Torpparinmäki                26.31,2    16.18,2
  40. Iikka Hauhio             Paloheinä                    29.29,9    19.16,9
  41. Aleksi Lauttaanaho       Torpparinmäki                53.01,9    42.48,9
 Poisjääneitä 8 kpl
   -  Niklas Mitzner           Paloheinä
   -  Samuel Heczko            Puistola
   -  Lasse Kostiainen         Puistola
   -  Arttu Jälkö              Puistola
   -  Topi Salovartio          Pakila
   -  Alvari Stenbäck          Pakila
   -  Atte Grönholm            Pakila
   -  Julius Aven              Pakila
 
Sarjaluetteloon

Kuudennen luokan pojat 3 km V ( 37 kpl )

   1. Lauri Vaahto             Oulunkylä                    10.07,0
   2. Eetu Laaksonen           Paloheinä                    11.12,6     1.05,6
   3. Oskari Pakarinen         Suomalainen Yhteiskoulu      11.49,7     1.42,7
   4. Markus Lehtimäki         Haaga                        12.14,1     2.07,1
   5. Olli Rova                Viikin norssi                12.39,3     2.32,3
   6. Veikko Laatikainen       Torpparinmäki                12.40,8     2.33,8
   7. Henri Kantonen           Suomalainen Yhteiskoulu      13.21,9     3.14,9
   8. August Halonen           Munkkiniemi                  13.28,7     3.21,7
   9. Teemu Malinen            Töyrynummi                   13.34,6     3.27,6
  10. Aatos Mölsä              Viikin norssi                13.39,7     3.32,7
  11. Oke Tujunen              Pakila                       13.49,4     3.42,4
  12. Samuel Boahene           Viikin norssi                14.03,9     3.56,9
  13. Luka Lahtinen            Puistola                     14.11,2     4.04,2
  14. Jerry Wahlström          Puistola                     14.17,8     4.10,8
  15. Eemil Räisänen           Puistola                     14.44,9     4.37,9
  16. Jyri Nikitin             Haaga                        14.52,3     4.45,3
  17. Konsta Jaakola           Oulunkylä                    14.52,8     4.45,8
  18. Jaakko Kuismanen         Haaga                        14.56,5     4.49,5
  19. Tuukka Lappi             Puistola                     14.56,6     4.49,6
  20. Roni Scheiman            Haaga                        15.10,7     5.03,7
  21. Joona Hauhia             Viikin norssi                15.16,0     5.09,0
  22. Rasmus Marttinen         Pakila                       15.36,0     5.29,0
  23. Frans Nyberg             Töyrynummi                   15.37,4     5.30,4
  24. Boris Hyttinen           Suomalainen Yhteiskoulu      15.52,2     5.45,2
  25. Markus Lauha             Suomalainen Yhteiskoulu      16.03,9     5.56,9
  26. Pekka Leppänen           Pakila                       16.14,2     6.07,2
  27. Juha Sippola             Suomalainen Yhteiskoulu      16.21,5     6.14,5
  28. Oskari Luhanka           Paloheinä                    17.11,3     7.04,3
  29. Riku Holopainen          Töyrynummi                   17.49,6     7.42,6
  30. Emil Huttunen            Pakila                       17.57,9     7.50,9
  31. Jani Ahto                Töyrynummi                   18.48,6     8.41,6
  32. Vertti Vainio            Paloheinä                    19.45,3     9.38,3
  33. Joonas Rinnetmäki        Töyrynummi                   20.21,8    10.14,8
  34. Jussi Virtanen           Töyrynummi                   21.48,0    11.41,0
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Kalle Copeland           Pakila
   -  Kalle Johansson          Paloheinä
   -  Amos Friman              Viikin norssi
 
Sarjaluetteloon