KLL:n triathlon-mestaruus 7.9.2007

T U L O K S E T

© Triathlon Stadi

Sarjaluettelo:
T3-4HK; P3-4HK; T5-6HK; P5-6HK; T7-8HK; P7-8HK; T9-10H; P9-10H; OPENHK; OPEMHK; TLUAH1; TLUAH2; PLUAH1; PLUAH2; T3-4VK; P3-4VK; T5-6VK; P5-6VK; T7-8VK; P7-8VK; T910VK; TLUAVK; P910VK; PLUAVK; OPEVK;

Tytöt 3-4 lk 50m+3km+1km ( 9 kpl )

   1. Henrika Parviainen       Ranskalais-suomalainen k       11.55
   2. Ella Erppola             Haukkamäen koulu               12.17       0.22
   3. Josefina Sundman         Svartå skola                   12.26       0.31
   4. Saara Aerila             Rauman Freinetkoulu            12.41       0.46
   5. Sorella Holst            Gammelbacka skola Borgå        12.43       0.48
   6. Josefina Ala-Seppälä     Salpakankaan koulu             13.16       1.21
   7. Jonna Laukkanen          Salmelan koulu Sotkamo         13.37       1.42
   8. Sanni Muhonen            Kinnarin koulu Järvenpää       14.26       2.31
   9. Laura Tukia              Voisalmen koulu L-ranta        15.03       3.08
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk 50m+3km+1km ( 13 kpl )

   1. Salomo Ojala             Kanjonin koulu Tampere         10.50
   2. Turo Sipilä              Kalevan koulu Kerava           11.18       0.28
   3. Emil Lönnström           Kvarnbackens skola Borgå       12.07       1.17
   4. Gustav Forsman           Svartå skola                   12.19       1.29
   5. Henri Erkkilä            Hevoshaan koulu                12.20       1.30
   6. Dani Vakkilainen         Metsolan ala-aste Hki          12.28       1.38
   7. Joona Kärkkäinen         Jyrängön ala-aste Heinol       12.29       1.39
   8. Eero Korsi               Rauman Freinetkoulu            12.39       1.49
   9. Aatu Lippojoki           Itä-Hakkilan koulu             12.42       1.52
  10. Benjamin Nousiainen      Rajamäen koulu                 12.47       1.57
  11. Henri Kinnunen           Svartå skola                   13.03       2.13
  12. Petteri Irjala           Nöykkiönlaakson koulu          13.48       2.58
  13. Eevertti Heikkilä        Rauman Freinetkoulu            14.40       3.50
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk 100m+5km+1,5km ( 18 kpl )

   1. Jenna Laukkanen          Salmelan koulu Sotkamo         18.13
   2. Eveliina Ala-Seppälä     Salpakankaan koulu             18.24       0.11
   3. Veera Korsi              Rauman Freinetkoulu            18.52       0.39
   4. Emmi Paukku              Pihtipudas Putaanvirta         20.10       1.57
   5. Anni Hirvelä             Rekolan koulu                  20.22       2.09
   6. Erika Parviainen         Ranskalais-suomalainen k       20.30       2.17
   7. Heidi Kinnunen           Svartå skola                   21.02       2.49
   8. Juuli Pienimäki          Vahteran koulu Kouvola         21.25       3.12
   9. Erika Paloniemi          Suutarilan ala-aste            21.36       3.23
  10. Jenny Forsman            Österby skola                  21.47       3.34
  11. Anna Grönberg            Svartå skola                   21.52       3.39
  12. Minni Leppänen           Mukkulan ala-aste              22.04       3.51
  13. Henna Huttu              Ruukinkankaan koulu            22.09       3.56
  14. Jasmin Virtanen          Kuvansin koulu Joroinen        22.56       4.43
  15. Metti Sarmalinna         Kuusikon koulu                 23.54       5.41
  16. Eveliina Nurmi           Talolan koulu                  24.55       6.42
  17. Fanny Hackman            Gammelbacka skola Borgå        25.02       6.49
  18. Hanna Skantz             Puistolan peruskoulu           25.50       7.37
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk 100m+5km+1,5km ( 21 kpl )

   1. Henri Lehtinen           Kuoppakankaan koulu            16.56
   2. Atte Serguskin           Hevoshaan koulu                16.58       0.02
   3. Edvard Sundman           Svartå skola                   17.32       0.36
   4. Jesse Laukkanen          Salmelan koulu Sotkamo         17.39       0.43
   5. Arttu Lehtinen           Kuoppakankaan koulu            18.01       1.05
   6. Lauri Lepistö            Niinistön koulu Valkeala       18.10       1.14
   7. Sasu Halme               Talman koulu                   18.39       1.43
   8. Casimir Grev             Kaaron koulu Rauma             18.43       1.47
   9. Waltteri Lepistö         Finpyyn koulu                  19.11       2.15
  10. Aleksi Luhtanen          Kontulan ala-aste              19.52       2.56
  11. Daniel Viitikko          Simonkallion koulu             20.25       3.29
  12. Simon Blomfeldt          Tolkis skola                   20.42       3.46
  13. Taavi Heikkilä           Rauman Freinetkoulu            21.09       4.13
  14. Jani Jämsä               Hakunilan koulu                23.01       6.05
  15. Santtu Olkkonen          Herttoniemen ala-aste          23.32       6.36
  16. Tuomas Hooli             Pakilan ala-aste               23.37       6.41
  17. Tommi Artela             Masalan koulu                  23.38       6.42
  18. Joni Juva                Muurlan koulu                  24.02       7.06
  19. Mikko Etelätalo          Jokivarren koulu               24.10       7.14
  20. Ville Komulainen         Jokivarren koulu               27.29      10.33
  21. Torsti Grönberg          Jokivarren koulu               28.43      11.47
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk 200m+8km+2km ( 18 kpl )

   1. Hanna Varjus             Vuoksenniskan koulu            28.52
   2. Tiia Tasala              Valkealan yläaste              29.31       0.39
   3. Saija Tuovinen           Puistolan peruskoulu           29.52       1.00
   4. Noora Luokkala           Kimpisen koulu L-ranta         31.23       2.31
   5. Jenna Lajunen            Mankkaan koulu Espoo           31.27       2.35
   6. Kerttu Soinila           Rauman lyseon peruskoulu       31.39       2.47
   7. Marge Sang               Ruukinkankaan koulu            32.05       3.13
   8. Erika Uusitupa           Nummenpakan koulu Turku        32.28       3.36
   9. Oona Sarmalinna          Sotungin yläkoulu              33.08       4.16
  10. Pauliina Kuikka          Pääskytien koulu Porvoo        33.52       5.00
  11. Mira Tukia               Kesämäenrinteen koulu          33.53       5.01
  12. Emilia Virtanen          Joroisten yläkoulu             35.49       6.57
  13. Ella Snirvi              Askolan yläaste                36.31       7.39
  14. Riina Huotari            Ruukinkankaan koulu            39.28      10.36
  15. Mona Mäkelä              Suutarilan yläaste             40.14      11.22
  16. Senja Keränen            Ruukinkankaan koulu            41.14      12.22
  17. Julia Luotamo            Suutarilan yläaste             42.10      13.18
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Laura Kurki              Sotungin yläkoulu
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk 200m+8km+2km ( 15 kpl )

   1. Jarno Lehtinen           Kuoppakankaan koulu            24.40
   2. Jere Laukkanen           Tenettinkoulu Sotkamo          25.48       1.08
   3. Henry Ervast             Linnajoenkoulu Porvoo          26.27       1.47
   4. Olli Kokko               Lahden Yhteiskoulu             27.13       2.33
   5. Oskari Mällinen          Pääskytien koulu Porvoo        29.37       4.57
   6. Edvard Beekman           Porlammin yläaste              29.38       4.58
   7. Cristopher Grev          Raumanmeren peruskoulu         29.56       5.16
   8. Juho Seppänen            Koivusaaren yläaste            30.23       5.43
   9. Vili Leppänen            Salpausselän peruskoulu        30.33       5.53
  10. Saku Laine               Helsingin Suomalainen Yk       30.35       5.55
  11. Valtteri Isoaho          Töysän yläaste                 32.05       7.25
  12. Aleksi Sirkiä            Henrikinkoulu Nousiainen       33.37       8.57
  13. Akseli Isoaho            Töysän yläaste                 36.05      11.25
  14. Teemu Ahtiainen          Länsimäen koulu                36.58      12.18
  15. Tomi Vakkilainen         Oulunkylän Yhteiskoulu         38.22      13.42
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk 250m+10km+2,5km ( 10 kpl )

   1. Jasmin Pienimäki         Urheilupuiston koulu           34.21
   2. Miia Juhala              Kouvolan yhteiskoulu           36.09       1.48
   3. Hennariikka Rahkola      Pohjanpuistonkoulu Hyvin       36.37       2.16
   4. Petra Paloniemi          Suutarilan yläaste             36.45       2.24
   5. Laura Nurmi              Porlammin yläaste              37.34       3.13
   6. Iida Töyrylä             Porlammin yläaste              38.11       3.50
   7. Janina Forsman           Ekenäs högstadium              38.28       4.07
   8. Emmi Kuoppala            Suutarilan yläaste             39.31       5.10
   9. Riikka Kemppainen        Ruukinkankaan koulu            46.43      12.22
  10. Katja Flykt              Riihenmäen koulu Mäntsäl       49.27      15.06
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk 250m+10km 2,5km ( 12 kpl )

   1. Eerik Beekmann           Porlammin yläaste              30.53
   2. Eemeli Isoaho            Töysän yläaste                 31.26       0.33
   3. Oskari Jahkola           Salpausselän yläaste           33.27       2.34
   4. Samuli Oinonen           Vantaankosken koulu            34.37       3.44
   5. Teemu Mäkeläinen         Ruukinkankaan koulu            35.22       4.29
   6. Sami Pakarinen           Pääskytien koulu Porvoo        35.47       4.54
   7. Paavo Minkkinen          Ruukinkankaan koulu            36.23       5.30
   8. Nico Nyrhinen            Maijamäen koulu Naantali       37.41       6.48
   9. Lauri Snirvi             Askolan yläaste                38.56       8.03
  10. Joonas Halmela           Riihenmäen koulu Mäntsäl       40.45       9.52
  11. Reima Mäenrinta          Askolan yläaste                44.48      13.55
  12. Erkka Ivanoff            Albertin koulu               1.03.20      32.27
 
Sarjaluetteloon

Naisopettajat 250m+10km+2,5km ( 2 kpl )

   1. Tarja Ryyhti             Haukilahden koulu              39.25
   2. Eva Heikkilä             Riihenmäen koulu Mäntsäl       47.26       8.01
 
Sarjaluetteloon

Miesopettajat 250m+10km+2,5km ( 5 kpl )

   1. Aarne Hakanen            Rauman Freinetkoulu            30.32
   2. Antti Ojala              Tampere                        30.41       0.09
   3. Marco Sang               Ruukinkankaan koulu            33.43       3.11
   4. Krister Vikström         Strömborgska skolan            33.59       3.27
   5. Juha Vahtera             Albertin koulu                 44.16      13.44
 
Sarjaluetteloon

Tytöt luk/am 90- 250m+10km+2,5 km ( 9 kpl )

   1. Enni Kaltiainen          Kouvolan lyseon lukio          36.24
   2. Pilvi Saarikoski         Märsky                         37.07       0.43
   3. Linnea Louhi             Aurajoen lukio Turku           37.50       1.26
   4. Aino Alastalo            Märsky                         38.39       2.15
   5. Meri Sipilä              Keravan lukio                  39.24       3.00
   6. Heli-Maaria Linnakoski   Nummi-Pusulan Lukio            39.47       3.23
   7. Jasmi Kiiskinen          Askolan lukio                  41.24       5.00
   8. Jemina Kiiskinen         Askolan lukio                  43.09       6.45
   9. Kaisa Rouhiainen         Järvenpään lukio               49.33      13.09
 
Sarjaluetteloon

Tytöt luk/am -89 250m+10km+2,5km ( 2 kpl )

   1. Lotta Lepistö            Kuninkaanhaan lukio            32.32
   2. Daniela Lönnqvist        Borgå gymnasium                39.46       7.14
 
Sarjaluetteloon

Pojat luk/am 90- 250m+10km+2,5km ( 14 kpl )

   1. Mathias Hintze           Gymnasiet Grankulla sams       30.19
   2. Kim Harju                Brändö gymnasium               30.20       0.01
   3. Samuel Halme             Märsky                         31.18       0.59
   4. Joonas Mäkinen           Sonkajärven lukio              31.26       1.07
   5. Miko Leppäniemi          Riihimäen lukio                31.53       1.34
   6. Mikko Mäkinen            HELTECH                        31.56       1.37
   7. Jussi Yli-Renki          Seinäjoen lukio                32.07       1.48
   8. Panu Martikainen         Ammattiopisto Lappia           32.40       2.21
   9. Marko Partanen           Östranylands yrkeskola         33.14       2.55
  10. Henri Lommi              Märsky                         35.44       5.25
  11. Reijo Hyvönen            Märsky                         35.47       5.28
  12. Antti Tamminen           Märsky                         37.12       6.53
  13. Joni Luhtalampi          Märsky                         38.24       8.05
  14. Pasi Haverinen           Sotungin lukio                 40.39      10.20
 
Sarjaluetteloon

Pojat lu/am -89 250m+10km+2,5km ( 7 kpl )

   1. Perttu Paloniemi         Märsky                         29.25
   2. Samuli Keisu             Ammattiopisto Lappia           30.58       1.33
   3. Niko Rantala             Aurajoen lukio Turku           32.39       3.14
   4. Ville Kuusisto           Lahden Yhteiskoulu             33.04       3.39
   5. Teemu Kipinoinen         Aurajoen lukio Turku           34.30       5.05
   6. Andrei Tuomola           Märsky                         34.58       5.33
   6. Nicholas Sarkkinen       Vaskivuoren lukio              34.58       5.33
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 3-4 lk triathlon-viesti ( 2 kpl )


   1. Musarit Hollola                                         11.28
       402 Josefina Ala-Seppälä            
       402 Roosa Rahkonen               
       402 Sara Keskisaari               
 
   2. Itä-Hakkilan koulu                                      14.40       3.12
       401 Salla Virtanen                
       401 Henna Toivonen                 
       401 Johanna Räsänen               
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk triathlon-viesti ( 9 kpl )


   1. Kvarnbackens skola Borgå                                 9.35
       415 Fredrik Jensen                
       415 Emil Lönnström                
       415 Jesse Sundström                
 
   2. Itä-Hakkilan koulu 1                                     9.44       0.09
       407 Eveliina Perämäki              
       407 Tiia Myllymäki                 
       407 Lauri Katajisto                
 
   3. Rekolan koulu 2                                         10.19       0.44
       413 Eeli Lamponen                  
       413 Jussi Hirvelä                  
       413 Juuso Valkama                  
 
   4. Itä-Hakkilan koulu 3                                    10.57       1.22
       409 Aatu Lippojoki                  
       409 Joonas Kääriäinen             
       409 Aleksi Pietikäinen            
 
   5. Itä-Hakkilan koulu 2                                    11.26       1.51
       408 Kalle Sundel                   
       408 Kristian Kärkkäinen           
       408 Joona Teirikari               
 
   6. Rauman Rämäpäät                                         11.42       2.07
       411 Saara Aerila                  
       411 Oscar Arslan                  
       411 Eero Korsi                    
 
   7. Hevoshaan koulu                                         11.52       2.17
       414 Henri Erkkilä                 
       414 Tomi Hietala                  
       414 Janne Lankinen                
 
   8. Itä-Hakkilan koulu 4                                    12.59       3.24
       410 Ilja Romanov                   
       410 Sebastian Hämäläinen           
       410 Teemu Rikala                  
 
   9. Rekolan koulu 1                                         16.48       7.13
       412 Alvari Ilvesniemi             
       412 Miki Kantola                  
       412 Alvari Ilvesniemi             
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk triathlon-viesti ( 14 kpl )


   1. Mukkulan ala-aste                                       17.26
       435 Vaula Vekkeli                  
       435 Minni Leppänen               
       435 Viliina Vekkeli              
 
   2. Pihtipudas Putaanvirta                                  18.04       0.38
       430 Riikka Laitinen               
       430 Emmi Paukku                     
       430 Heidi Siekkinen                
 
   3. Masalan koulu                                           19.15       1.49
       425 Heidi Mehtälä                  
       425 Salla-Maria Mehtälä           
       425 Janita Halmelahti              
 
   4. Itä-Hakkilan koulu 1                                    19.45       2.19
       422 Elina Nyholm                 
       422 Elina Mustikainen            
       422 Jonna Makkonen                
 
   5. Team Reden Hollola                                      20.06       2.40
       433 Eveliina Ala-Seppälä           
       433 Viivi Laaksonen               
       433 Nea Halttunen                 
 
   6. Lapinjärven kk. ala-aste                                20.19       2.53
       421 Lotta Kivistö                  
       421 Petra Nurmi                   
       421 Lola Jokela                   
 
   7. Suomenkylän koulu                                       20.27       3.01
       434 Minna Pietiläinen            
       434 Janna Perämäki                
       434 Jasmin Chafagi                
 
   8. Jokivarren koulu                                        20.56       3.30
       436 Riitta Leppänen               
       436 Janita Autio                   
       436 Ronja Lumioksa                
 
   9. Talman koulu 2                                          21.00       3.34
       424 Lotta Åström                  
       424 Katariina Tanner              
       424 Petra Åström                  
 
  10. Talman koulu 1                                          21.49       4.23
       423 Mirva Helenius                
       423 Harriet Mäenpää               
       423 Enni Alm                      
 
  11. Albertin koulu                                          22.47       5.21
       427 Pinja Lehti                   
       427 Fanni Hanhikoski              
       427 Valeria Borskova              
 
  12. Rekolan koulu                                           22.48       5.22
       431 Kira Järvinen                 
       431 Saara Pitkänen               
       431 Juulia Bruce                  
 
  13. Kuusikon koulu                                          24.57       7.31
       428 Siiri Hänninen                 
       428 Irina Saarinen                
       428 Meri Ketonen                 
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Talolan koulu
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk triathlon-viesti ( 22 kpl )


   1. Itä-Hakkilan koulu 3                                    15.40
       445 Jere Tolonen                  
       445 Jere Myllymäki               
       445 Heikki Katajisto              
 
   2. Hevoshaan koulu                                         16.02       0.22
       441 Kristian Rikkinen              
       441 Atte Serguskin                 
       441 Aleksi Puhakka                 
 
   3. Tolkis skola 2                                          16.12       0.32
       451 Christoffer Eriksson           
       451 Emil Bagger                    
       451 Daniel Forslund                
 
   4. Kuusikon koulu                                          16.27       0.47
       443 Ville Peltola                  
       443 Veera Väkevä                  
       443 Minja Nurmi                   
 
   5. Talman koulu                                            17.39       1.59
       440 Esko Mitrunen                 
       440 Sasu Halme                   
       440 Miikka Höyhtyä                
 
   6. Rekolan koulu 4                                         18.13       2.33
       455 Akseli Ilvesniemi              
       455 Petri Nuopponen               
       455 Miska Tevilin                 
 
   7. Itä-Hakkilan koulu 2                                    18.30       2.50
       446 Elviira Salmi                  
       446 Sami Uhre                    
       446 Markus Sirviö                 
 
   8. Kvarnbackens skola Borgå                                18.32       2.52
       556 Fredrik Lassas                
       556 Rickhard Jensen                
       556 Casper Linnaila               
 
   9. Kontulan ala-aste                                       18.43       3.03
       458 Miika Mattero                 
       458 Aleksi Luhtanen               
       458 Komyon Kakuta                 
 
  10. Siltamäen ala-aste                                      19.22       3.42
       448 Tuomas Mäntyniemi            
       448 Olli Leinonen                 
       448 Teo Kajander                  
 
  11. Gammelbacka skola                                       19.24       3.44
       456 Veera Valtava                 
       456 Nils Främling                
       456 Timi Heikkilä                 
 
  12. Tolkis skola 1                                          20.35       4.55
       450 Niclas Juslin                 
       450 Emil Feodorov                  
       450 Nicklas Fagerberg             
 
  13. Rekolan koulu 3                                         20.50       5.10
       454 Mikael Haapalainen            
       454 Sami Saares                   
       454 Antti Kämäräinen              
 
  14. Rauman Tykittäjät                                       20.59       5.19
       442 Jaakko Lempinen               
       442 Taavi Heikkilä                 
       442 Niilo Viitanen                
 
  15. Hakunilan koulu                                         21.00       5.20
       444 Jami Itäpuro                  
       444 Eemi häikiö                   
       444 Jani Jämsä                    
 
  16. Jokivarren koulu 3                                      21.14       5.34
       559 Teemu Grönberg                
       559 Samuli Korpi                  
       559 Joel Vaarala                  
 
  17. Rekolan koulu 1                                         22.21       6.41
       452 Otto Kovero                   
       452 Antti Hirvonen                
       452 Sami Yli-Seppänen             
 
  18. Jokivarren koulu 2                                      22.26       6.46
       558 Aleksi Houtari                 
       558 Mikael Syrjä                   
       558 Verneri Vartiainen            
 
  19. Itä-Hakkilan koulu 1                                    22.39       6.59
       449 Nico Savolainen                
       449 Tomi Räsänen                   
       449 Samuel Luostarinen            
 
  20. Jokivarren koulu 1                                      23.09       7.29
       557 Iiris Toppari                 
       557 Jesse Heinonen                
       557 Konsta Jaakkola               
 
  21. Rekolan koulu 2                                         23.20       7.40
       453 Joni Kumin                    
       453 Miro Miettinen                
       453 Joona Salminen                
 
  22. Lapinjärven kk. ala-aste                                23.39       7.59
       447 Kim Kujala                     
       447 Miika Johansson                
       447 Aleksi Uotinen                
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk triathlon-viesti ( 15 kpl )


   1. Pakilan yläaste                                         25.16
       473 Anniina Laitinen               
       473 Eveliina Suvisaari            
       473 Riina Varjokari                
 
   2. Mankkaan koulu                                          27.01       1.45
       467 Elina Lankinen                
       467 Jenna Lajunen                 
       467 Penniina Toikka               
 
   3. Joroisten yläkoulu                                      29.07       3.51
       468 Emilia Virtanen               
       468 Suvi Virtanen                
       468 Emma Huusari                 
 
   4. Sompion koulu 4                                         29.23       4.07
       472 Elli Törmä                     
       472 Anette Juvonen                
       472 Irene Nikama                 
 
   5. Kungsvägens skola                                       29.29       4.13
       461 Disa Lindgren               
       461 Vilma Alanko                
       461 Aino Visuri                 
 
   6. Strömborgska skolan                                     29.35       4.19
       474 Charlotta Olenius             
       474 Emilia Bomberg               
       474 Viktoria Ek                  
 
   7. Puistolan peruskoulu                                    29.42       4.26
       475 Maisa Latva-Rasku            
       475 Aino Vartiala                
       475 Marianne Mannila            
 
   8. Sotungin Tytöt                                          29.43       4.27
       466 Laura Kurki                
       466 Anniina Riihijärvi           
       466 Sara Lankinen                 
 
   9. Sompion koulu 2                                         31.13       5.57
       470 Sara Helin                    
       470 Marianne Bay                 
       470 Emilia Hyvönen               
 
  10. Hakunilan koulu 1                                       31.52       6.36
       462 Kristiina Tynkkynen          
       462 Siiri Korhonen                
       462 Suvi Kinnunen                 
 
  11. Hakunilan koulu 4                                       31.54       6.38
       465 Tia Jääskeläinen              
       465 Noomi Kojo                   
       465 Annika Mäkelä                 
 
  12. Sompion koulu 3                                         33.24       8.08
       471 Elissa Lecklin                
       471 Juulia Kotajoki              
       471 Hilla Pesonen                
 
  13. Hakunilan koulu 2                                       34.02       8.46
       463 Noora Yrjölä                  
       463 Jenni Korvenpää              
       463 Airi Mikkelä                 
 
  14. Sompion koulu 1                                         34.11       8.55
       469 Iina Savenius                
       469 Lotta Koski                   
       469 Linda Tikka                   
 
  15. Hakunilan koulu 3                                       40.44      15.28
       464 Ninna Salminen                
       464 Elissa Malmila                
       464 Maija Nyman                   
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk triathlon-viesti ( 11 kpl )


   1. Länsimäen koulu                                         23.22
       484 Atte Sahla                     
       484 Jani Sandelin                 
       484 Lauri Kivikoski              
 
   2. Helsingin Suomalainen Yk                                25.39       2.17
       488 Miika Tiainen                 
       488 Vertti Aito                  
       488 Saku Laine                    
 
   3. Kuoppakankaan koulu                                     26.40       3.18
       489 Arttu Lehtinen              
       489 Jarno Lehtinen              
       489 Henri Lehtinen               
 
   4. PHYK SJH                                                28.02       4.40
       485 Sami Alhonsuo                 
       485 Jussi Laustela                
       485 Hassan Sey                   
 
   5. PHYK VTS                                                28.48       5.26
       486 Ville Runola                  
       486 Tommi Laine                   
       486 Sebastian Remander           
 
   6. Sompion koulu                                           29.16       5.54
       481 Niko Väisänen                 
       481 Tomi Sjöblom                  
       481 Sauli Mönttinen                
 
   7. Hakunilan koulu                                         29.20       5.58
       482 Tommy Liljegren               
       482 Riku Routarinne               
       482 Niko Hosiaisluoma            
 
   8. PHYK OSK                                                29.38       6.16
       480 Otso Laakkonen               
       480 Saku Ilvesniemi              
       480 Kristoffer Clement           
 
   9. PHYK JJJ                                                30.27       7.05
       487 Jesse Himanen                
       487 Jasper Mäkelä                
       487 Juha-Pekka Puska             
 
  10. Sotungin pojat                                          31.08       7.46
       483 Timo Lopperi                  
       483 Verneri Myllypuro             
       483 Mikko Karttunen               
 
  11. Strömborgska skolan                                     34.41      11.19
       490 Matias Ketoharju              
       490 Markus Dahlberg               
       490 Oki Ukkola                    
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk triathlon-viesti ( 3 kpl )


   1. Urheilupuiston koulu     Kouvola                        33.14
       495 Inari Alamattila            
       495 Jasmin Pienimäki            
       495 Maarit Alamattila            
 
   2. PHYK                                                    36.49       3.35
       496 Sanna Linho                   
       496 Emma Virtanen                 
       496 Pauliina Martikainen         
 
   3. Linnajoen koulu Porvoo                                  38.32       5.18
       498 Fia Parkkonen                 
       498 Lotta Lagerstam              
       498 Emilia Saario                 
 
Sarjaluetteloon

Tytöt lukio/amm. triathlon-viesti ( 5 kpl )


   1. Team Kunkku Pori                                        29.49
       522 Alisa Matsson                 
       522 Lotta Lepistö                 
       522 Janina Heino                  
 
   2. Aurajoen lukio Turku                                    33.53       4.04
       525 Jenni Pienimäki               
       525 Linea Louhi                   
       525 Mia Silenius                  
 
   3. Rajamäen lukio                                          39.40       9.51
       526 Hanna Nousiainen               
       526 Noora Hietanen                
       526 Noemie Broutin                
 
   4. Sotungin lukio 2                                        40.41      10.52
       521 Laura Manninen                
       521 Jenna Venäläinen               
       521 Petra Johansson               
 
   5. PHYK                                                    43.33      13.44
       523 Maria Kirjavainen              
       523 Heidi Ritari                  
       523 Paula Mäkinen                 
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk triathlon-viesti ( 11 kpl )


   1. Puistolan peruskoulu                                    31.08
       510 Juhani Martimo               
       510 Tomi Mikkola                 
       510 Mikko Pätynen                
 
   2. Porlammin yläaste                                       31.09       0.01
       505 Eerik Beekmann               
       505 Roope Nurmi                  
       505 Erik Beekmann                 
 
   3. Outi & pojat             Sipoonjoen koulu               31.20       0.12
       511 Outi Pohjalainen              
       511 Konsta Kokkonen              
       511 Patrik Potrykus              
 
   4. Vantaanlaakson koulu                                    32.03       0.55
       506 Kim Schultz                  
       506 Samuli Oinonen              
       506 Jere Yrjölä                  
 
   5. Mankkaan koulu Espoo                                    33.18       2.10
       512 Mikale Nilsson               
       512 Tuomas Hyrkäs                
       512 Juuso Toivanen               
 
   6. Strömborgska skolan 1                                   34.14       3.06
       513 Alexander Evatt               
       513 Valter Bagger                 
       513 Joakim Uuttana                
 
   7. Töysän yläaste                                          35.19       4.11
       507 Valtteri Isoaho               
       507 Eemeli Isoaho                 
       507 Valtteri Isoaho              
 
   8. Strömborgska skolan 2                                   35.31       4.23
       514 Rikhard Sahlberg              
       514 Rickhard Backman             
       514 Petteri Hanninen             
 
   9. Sompion koulu                                           38.58       7.50
       509 Joona Savenius                
       509 Perttu Sahi                   
       509 Nikke Kettukangas             
 
  10. Askolan yläaste                                         38.59       7.51
       516 Ella Snirvi                   
       516 Lauri Snirvi                  
       516 Reima Mäenrinta               
 
  11. Albertin koulu                                          39.14       8.06
       508 Erkka Ivanoff                  
       508 Antti Vornanen               
       508 Rasmus Raurala               
 
Sarjaluetteloon

Pojat lukio/amm. triathlon-viesti ( 10 kpl )


   1. Brändö gymnasium                                        27.52
       533 Tea Lönnroth                   
       533 Kim Harju                       
       533 Toni Mustonen                 
 
   2. Hki Business College                                    29.29       1.37
       532 Vilho Westlund                
       532 Joonas Jenke                   
       532 Joonas Jenke                  
 
   3. Sotungin lukio 1                                        30.07       2.15
       530 Ville Pikkarainen              
       530 Juha Klemola                   
       530 Lauri Pyykkönen               
 
   4. Seinäjoen lukio                                         30.36       2.44
       537 Jesse Pulli                   
       537 Jussi Yli-Renko               
       537 Matti Luuri                   
 
   5. Ammattiopisto Lappia                                    30.57       3.05
       535 Panu Martikainen              
       535 Samuli Keisu                 
       535 Petri Martikainen            
 
   6. PHYK                                                    31.25       3.33
       539 Mika Saarinen                
       539 Topias Harjunpää             
       539 Ville Karkainen              
 
   7. Kauniaisten lukio                                       32.55       5.03
       536 Lauri Kaipainen              
       536 Janne Fock                  
       536 Sampo Oksanen               
 
   8. Sotungin lukio 2                                        33.21       5.29
       531 Mikko Bergström               
       531 Serguei Valeslalov            
       531 Matvei Kinner                 
 
   9. Team Ganja Sotungin luki                                33.35       5.43
       538 Antti Riihijärvi              
       538 Pasi Haverinen                
       538 Mikko Heikkinen              
 
  10. Järvenpään lukio                                        35.26       7.34
       534 Markus Kauhanen             
       534 Santeri Kauppi               
       534 Kalle Tolvanen               
 
Sarjaluetteloon

Opettajat triathlon-viesti ( 5 kpl )


   1. Sotungin lukio 1                                        33.19
       546 Jukka Karvinen               
       546 Esko Lius                    
       546 Matti Jussila                
 
   2. Tikkurilan lukio 1                                      33.42       0.23
       545 Johan Autio                   
       545 Ari Ranki                     
       545 Mika Meller                   
 
   3. Tikkurilan lukion kemist                                34.08       0.49
       549 Susanna Saukkonen              
       549 Sami Sirviö                  
       549 Antti Vajanto                
 
   4. Hevoshaan koulu                                         36.35       3.16
       548 Lasse Latomäki                
       548 Tomi Strengell                
       548 Jukka Saarinen                
 
   5. Sotungin lukio 2                                        36.58       3.39
       547 Päivi Sillanpää                
       547 Marianna Sydänmaanlakka        
       547 Ari Immonen                   
 
Sarjaluetteloon