KLL:n triathlon-mestaruus 1.9.2006

T U L O K S E T

© Triathlon Stadi

Katso väliajat

Sarjaluettelo:
T3-4HK; P3-4HK; T5-6HK; P5-6HK; T7-8HK; P7-8HK; T9-10H; P9-10H; OPEMHK; TLUAHK; PLUAH1; PLUAH2; T3-4VK; T3-4V1; T3-4V2; T3-4V3; P3-4VK; P3-4V1; P3-4V2; P3-4V3; T5-6VK; T5-6V1; T5-6V2; T5-6V3; P5-6VK; P5-6V1; P5-6V2; P5-6V3; T7-8VK; T7-8V1; T7-8V2; T7-8V3; P7-8VK; P7-8V1; P7-8V2; P7-8V3; T910VK; T910V1; T910V2; T910V3; TLUAVK; TLUAV1; TLUAV2; TLUAV3; P910VK; P910V1; P910V2; P910V3; PLUAVK; PLUAV1; PLUAV2; PLUAV3; OPEVK; OPEV1; OPEV2; OPEV3;

Tytöt 3-4 lk 50m+3km+1km ( 15 kpl )

   1. Minni Leppänen           Mukkulan ala-aste Lahti      13.28
   2. Emmi Paukku              Putaanvirran koulu           13.34     0.06
   3. Mona Juppo               Jalavapuistonkoulu Espoo     13.38     0.10
   4. Jasmin Virtanen          Kuvansin aa. Joroinen        14.07     0.39
   5. Ella Erppola             Haukanmäen koulu             14.16     0.48
   6. Saara Aerila             Freinet koulu Rauma          14.18     0.50
   7. Petra Nurmi              Lapinjärven kk. ala-aste     14.54     1.26
   8. Hilma Sipilä             Kourujärven koulu Rauma      15.15     1.47
   9. Lotta Bernitz            Freinet koulu Rauma          15.30     2.02
  10. Janna Ovaska             Kuparinvuorenkoulu Naant     15.43     2.15
  11. Erika Paloniemi          Suutarilan ala-aste          16.43     3.15
  12. Vilma Setälä             Kuparinvuorenkoulu Naant     19.46     6.18
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Sirke Suisto             Kvarnbackens skola
   -  Lilja Kokkola            Kvarnbackens skola
   -  Milena Bakalov           Gammelbacka skola
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk 50m+3km+1km ( 18 kpl )

   1. Jesse Laukkanen          Salmelankoulu Sotkamo        11.46
   2. Lauri Lepistö            Niinistön koulu Valkeala     11.48     0.02
   3. Arttu Lehtinen           Seinäjoen koulu              12.12     0.26
   4. Sasu Halme               Talman koulu                 12.29     0.43
   5. Waltteri Lepistö         Finbyn koulu                 12.33     0.47
   6. Richard Jensen           Kvarnbackens skola           13.08     1.22
   6. Salomo Ojala             Kanjonin koulu Tampere       13.08     1.22
   8. Turo Sipilä              Kalevan koulu Kerava         13.17     1.31
   9. Olli Leinonen            Siltamäen ala-aste           13.21     1.35
  10. Benjamin Nousiainen      Rajamäen ala-aste            14.48     3.02
  11. Axel Söderberg           Kvarnbackens skola           15.16     3.30
  12. Henri Kinnunen           Svartå skola                 15.20     3.34
  13. Niilo Viitanen           Freinet koulu Rauma          16.08     4.22
  14. Niels Främling           Gammelbacka skola            16.36     4.50
 Poisjääneitä 4 kpl
   -  Kalle Karlsson           Kvarnbackens skola
   -  Jaakko Rautiainen        Keskuskoulu Porvoo
   -  Daniel Viitikko          Simonkallion koulu
   -  Tobias Olenius           Kvarnbackens skola
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk 100m+5km+1,5km ( 21 kpl )

   1. Jenna Laukkanen          Salmelan koulu Sotkamo       18.47
   2. Laura Kurki              Hevoshaan koulu              20.04     1.17
   3. Sara Lankinen            Hevoshaan koulu              22.16     3.29
   4. Natalie Karmi            Kvarnbackens skola           22.56     4.09
   5. Heidi Kinnunen           Svartå skola                 22.57     4.10
   6. Nea Nikkanen             Miemalan koulu               23.24     4.37
   7. Emilia Virtanen          Kuvansin aa. Joroinen        23.39     4.52
   8. Veera Korsi              Freinet koulu Rauma          24.03     5.16
   9. Saaramaria Soininen      Keskuskoulu Porvoo           24.42     5.55
  10. Natasa Hiltunen          Tolkkisten koulu             25.18     6.31
  11. Ella Snirvi              Särkijärven koulu            25.19     6.32
  12. Eveliina Nurmi           Talolan koulu  Koski TL      26.13     7.26
  13. Katariina von Wehrt      Keskuskoulu Porvoo           26.23     7.36
  14. Meeri Toivonen           Tolkkisten koulu             26.58     8.11
  15. Emmy Falck               Gammelbacka skola            27.51     9.04
  16. Jasmin Majander          Keskuskoulu Porvoo           27.52     9.05
  17. Mirella Sonntag          Kvarnbackens skola           27.55     9.08
  18. Veera Jalava             Gammelbacka skola            30.12    11.25
  19. Janina Malmberg          Gammelbacka skola            30.14    11.27
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Iida Koskelainen         Keskuskoulu Porvoo
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Susanna Lahtinen         Keskuskoulu Porvoo
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk 100m+5km+1,5km ( 34 kpl )

   1. Henri Lehtinen           Seinäjoen koulu              17.40
   2. Joni Mustonen            Kortepohjan koulu JKL        17.47     0.07
   3. Atte Serguskin           Hevoshaan koulu              17.54     0.14
   4. Edvard Sundman           Svartå skola                 18.25     0.45
   5. Casimir Grev             Freinet koulu Rauma          18.58     1.18
   6. Valtteri Laakso          Freinet koulu Rauma          19.50     2.10
   7. Vili Leppänen            Mukkulan ala-aste Lahti      20.41     3.01
   8. Saku Laine               Helsingin Suomalainen Yk     21.05     3.25
   9. Jyri Kaivosoja           Keskuskoulu Porvoo           21.18     3.38
  10. Valtteri Isoaho          Tuurin ala-aste              21.19     3.39
  11. Vili Tenhovuori          Keskuskoulu Porvoo           21.26     3.46
  12. Mikko Heikkala           Kokkokankaan ala-aste        21.39     3.59
  13. Aleksi Luhtanen          Kontulan ala-aste            21.52     4.12
  14. Christoffer Eriksson     Tolkis skola                 22.00     4.20
  15. Akseli von Bagh          Suomenkyläkoulu              22.23     4.43
  15. Juuso Talvio             Tolkkisten koulu             22.23     4.43
  17. Oscar Berg               Tolkkisten koulu             22.58     5.18
  18. Taavi Heikkilä           Freinet koulu Rauma          23.09     5.29
  19. Topias Lepo              Keskuskoulu Porvoo           23.15     5.35
  20. Nico Hänninen            Keskuskoulu Porvoo           23.17     5.37
  21. Ville Salonen            Keskuskoulu Porvoo           23.27     5.47
  22. Kristian Laine           Kvarnbackens skola           23.58     6.18
  23. Mikko Lehtola            Keskuskoulu Porvoo           24.02     6.22
  24. Veli Huttunen            Keskuskoulu Porvoo           24.08     6.28
  25. Jesse Laamanen           Keskuskoulu Porvoo           24.25     6.45
  26. Joel Satokangas          Tervalammen koulu            24.30     6.50
  27. Jaakko Pakarinen         Keskuskoulu Porvoo           25.03     7.23
  28. Kristian Karvonen        Kvarnbackens skola           26.09     8.29
  29. Sebastian Aarnio         Kvarnbackens skola           28.55    11.15
  30. Mikael Helenius          Kvarnbackens skola           29.15    11.35
  31. Leonid Gustafsson        Kvarnbackens skola           32.52    15.12
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Akseli Isoaho            Tuurin ala-aste
   -  Jonnas Pesonen           Keskuskoulu Porvoo
   -  Jere Närkki              Keskuskoulu Porvoo
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk 200m+8km+2km ( 21 kpl )

   1. Sanna Seppälä            Vehkojankoulu                28.17
   2. Hennariikka Rahkola      Pohjoispuistonkoulu HYV      29.00     0.43
   3. Jasmin Pienmäki          Urheilupuistonkoulu KLA      29.10     0.53
   4. Lotta Lagerstam          Linnajoen koulu              29.15     0.58
   5. Miia Juhala              Kouvolan yhteiskoulu         29.27     1.10
   6. Petra Paloniemi          Suutarilan yläaste           30.15     1.58
   7. Janina Forsman           Ekenäs högstadium            30.43     2.26
   8. Minttu Kauppila          Soppeenharjun yläaste        30.52     2.35
   9. Iida Töyrylä             Porlammin yläaste            30.53     2.36
   9. Niina Kukkonen           Urheilupuistonkoulu KLA      30.53     2.36
  11. Emilia Pikkarainen       Sotungin yläaste             31.10     2.53
  12. Tiia Tasala              Valkeala                     31.12     2.55
  13. Emmi Kuoppala            Suutarilan yläaste           32.25     4.08
  14. Saija Tuovinen           Puistolan yläaste            32.48     4.31
  15. Sanni Kivelä             Halikon yläaste              33.15     4.58
  16. Jenna Lajunen            Mankkaan koulu Espoo         34.22     6.05
  17. Sofia Bergman            Strömborgska skolan          36.02     7.45
  18. Jatta Tamminen           Linnajoen koulu              36.16     7.59
  19. Outi Pohjolainen         Sipoonjoen koulu             36.25     8.08
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Sanni Keisu              Putaan koulu Tornio
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Julia Luotamo            Suutarilan yläaste
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk 200m+8km+2km ( 17 kpl )

   1. Jarno Lehtinen           Seinäjoen koulu              25.28
   2. Eemeli Isoaho            Töysän yläaste               25.57     0.29
   3. Oskari Jahkola           Salpausselänkoulun ya.       26.34     1.06
   4. Jere Laukkanen           Tenettinkoulu Sotkamo        26.38     1.10
   5. Antti Heikkala           Putaan yläaste               27.28     2.00
   6. Samuli Oinonen           Vantaankosken koulu          27.47     2.19
   7. Sami Pakarinen           Pääskytien koulu             28.28     3.00
   8. Eerik Beekman            Porlammin yläaste            28.57     3.29
   9. Roope Nurmi              Porlammin yläaste            29.37     4.09
  10. Waltteri Luiro           Pohjanlinnan koulu K-pää     30.49     5.21
  11. Jonne Hahtola            Alavuden yläaste             30.57     5.29
  12. Aki Aapio                Puistolan peruskoulu         31.53     6.25
  13. Atte Sahla               Länsimäen koulu              31.57     6.29
  14. Tomi Mikkola             Puistolan peruskoulu         35.14     9.46
  15. Reima Mäenrinta          Askolan koulu                36.56    11.28
  16. Lauri Snirvi             Askolan koulu                37.39    12.11
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Jussimatti Jaskari       Valkealan yläkoulu
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk 250m+10km+2,5km ( 9 kpl )

   1. Annakaisa Jaskari        Valkealan yläkoulu           34.51
   2. Laura Nurmi              Porlammin yläaste            39.01     4.10
   3. Heli-Maria Linnakoski    Nummi-Pusulan koulu          40.26     5.35
   4. Jemina Kiiskinen         Askolan koulu                40.52     6.01
   5. Jasmin Kiiskinen         Askolan koulu                40.56     6.05
   6. Sara Heugenhauser        Pukinmäen yläaste            42.35     7.44
   7. Elina Väljä              Linnajoen koulu              45.10    10.19
   8. Jenni Isoaho             Töysän yläaste               46.34    11.43
   9. Saara Kuoppala           Suutarilan yläaste           48.08    13.17
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk 250m+10km 2,5km ( 11 kpl )

   1. Aki Tuomaala             Lapuan yläaste               30.46
   2. Juha Kuuttila            Laihian keskuskoulu          36.38     5.52
   3. Pasi Haverinen           Sotungin yläaste             36.59     6.13
   4. Marko Partanen           Strömborgska skolan          37.24     6.38
   5. Antti Lipsanen           Kulosaaren yhteiskoulu       38.31     7.45
   6. Matti Kinner             Sotungin yläaste             39.38     8.52
   7. Joonas Oinonen           Sotungin yläaste             42.02    11.16
   8. Santtu Kivelä            Halikon yläaste              43.14    12.28
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Sergei Veleslalov        Sotungin yläaste
   -  Einari Heinaro           Kulosaaren yhteiskoulu
   -  Antti Riihijärvi         Sotungin yläaste
 
Sarjaluetteloon

Miesopettajat 250m+10km+2,5km ( 13 kpl )

   1. Aarne Hakanen            Freinet koulu Rauma          29.56
   2. Mika Myllö               Vaskivuoren lukio            30.27     0.31
   3. Antti Ojala              Pirkanmaan taitokeskus       31.20     1.24
   4. Markku Parkkonen         Vaskivuoren lukio            32.44     2.48
   5. Jani Puhakka             Märsky                       33.49     3.53
   6. Kuisma Suopela           Tervolan lukio               34.07     4.11
   7. Björn Stenvall           Strömborgska skolan          34.38     4.42
   8. Jarmo Palola             Jokiniemen koulu             36.51     6.55
   9. Jari Martikainen         Lehminkummunkoulu Tervol     44.12    14.16
  10. Jussi Virtanen           Jokiniemen koulu             44.50    14.54
  11. Henrik Jensen            Kvarnbackens skola           44.54    14.58
  12. Juha Koskinen            Porvoo                       45.05    15.09
  13. Janne Kuronen            Jokiniemen koulu             48.13    18.17
 
Sarjaluetteloon

Tytöt luk/am 250m+10km+2,5 km ( 27 kpl )

   1. Lotta Lepistö            Kuninkaanhaan lukio Pori     32.40
   2. Daniela Lönnqvist        Borgå gymnasium              36.51     4.11
   3. Elisa Lähdesmäki         Märsky                       37.18     4.38
   4. Kristel Loog             Märsky                       37.53     5.13
   5. Jessika Stolze           Märsky                       38.11     5.31
   6. Anniina Jaskari          Valkealan lukio              38.35     5.55
   7. Emilia Jahkola           Lahden yhteiskoulun luk.     38.39     5.59
   8. Noora Kollanus           Märsky                       39.12     6.32
   9. Janni Keski-Marttunen    Märsky                       39.59     7.19
  10. Iida Forsström           Märsky                       40.18     7.38
  11. Sanna Pitkänen           Märsky                       41.31     8.51
  12. Laura Koivusalo          Märsky                       41.40     9.00
  13. Tea Lönnroth             Brändö gymnasium             41.41     9.01
  14. Lotta Hankimo            Märsky                       43.06    10.26
  15. Amanda Lindblad          Brändö gymnasium             43.11    10.31
  16. Saara Alanen             Aurajoen lukio Turku         44.11    11.31
  17. Pilvi Saarikoski         Märsky                       44.35    11.55
  18. Tiina Lingren            Märsky                       44.52    12.12
  19. Katja Lehtonen           Märsky                       45.17    12.37
  20. Sari Yli-Sipilä          Aurajoen lukio Turku         46.39    13.59
  21. Petra Helmiö             Märsky                       47.06    14.26
 Poisjääneitä 5 kpl
   -  Susanna Salkola          Märsky
   -  Niina From               Märsky
   -  Jonna Somervuori         Märsky
   -  Iina-Mari Laine          Märsky
   -  Terhi Talvensaari        Märsky
 Hylättyjä 1 kpl
   -  Johanna Pajari           Märsky
 
Sarjaluetteloon

Pojat luk/am 89- 250m+10km+2,5km ( 26 kpl )

   1. Samuli Keisu             Länsi-Lapin a-ins Tornio     30.37
   2. Kasper Lönnqvist         Borgå gymnasium              31.40     1.03
   3. Mika Hokka               Varkauden lukio              33.33     2.56
   4. Kim Harju                Brändö gymnasium             33.41     3.04
   5. Niko Rantala             Aurajoen lukio Turku         34.25     3.48
   6. Daniil Mihailov          Märsky                       34.32     3.55
   7. Henri Lommi              Märsky                       34.35     3.58
   8. Panu Martikainen         Länsi-Lapin a-ins Tornio     35.01     4.24
   9. Joni Luhtalampi          Märsky                       35.11     4.34
  10. Andrei Tuomala           Märsky                       35.25     4.48
  11. Jesse Makkonen           Märsky                       35.50     5.13
  12. Jesse Hotinen            Malmin kauppaoppilaitos      35.58     5.21
  13. Joonas Nissinen          Märsky                       35.59     5.22
  14. Antti Pehkonen           Märsky                       36.10     5.33
  15. Mikko Junninen                                        36.11     5.34
  16. Marko Vilpponen          Märsky                       36.28     5.51
  17. Reijo Hyvönen            Märsky                       37.16     6.39
  18. Oliver Obolgogiani       Vaskivuoren lukio            37.31     6.54
  19. Mikko Mäkinen            Vallilan ammattikoulu        37.58     7.21
  20. Matti Heiskanen          Märsky                       38.29     7.52
  21. Juuso Turtiainen         Märsky                       38.44     8.07
  22. Sebastian Soirola        Märsky                       40.23     9.46
  23. Topi Salmi               Märsky                       43.54    13.17
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Perttu Paloniemi         Märsky
   -  Mikko Alpola             Märsky
   -  Jussi Yli-Renko          Seinäjoen lukio
 
Sarjaluetteloon

Pojat lu/am -88 250m+10km+2,5km ( 20 kpl )

   1. Jussi Lehtonen           Yhteislyseon lukio Rauma     30.27
   2. Kristjan Beekman         Koulutuskeskus Salpaus       31.08     0.41
   3. Pyry Sipilä              Märsky                       31.45     1.18
   4. Olli Salo                Aurajoen lukio Turku         32.19     1.52
   5. Tomi Hilpinen            Märsky                       32.43     2.16
   6. Jonne Åkerla             Märsky                       32.49     2.22
   7. Petri Vilpponen          Märsky                       33.01     2.34
   8. Feodorit Suopela         Tervolan lukio               33.13     2.46
   9. Mikko Saari              Aurajoen lukio Turku         33.28     3.01
  10. Joni Kolehmainen         Oulunkylän Yhteiskoulu       34.17     3.50
  11. Ari Suolanen             PHYK                         34.36     4.09
  12. Teemu Kipinoinen         Aurajoen lukio Turku         35.10     4.43
  13. Tuukka Ukkonen           Vaskivuoren lukio            36.19     5.52
  14. Anton Tuomola            Märsky                       36.42     6.15
  15. Tatu Huovilainen         Märsky                       36.50     6.23
  16. Jussi Niemi              PHYK                         36.52     6.25
  17. Jouni Hyvärinen          Ammattikoulu                 39.07     8.40
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Lauri Sippola            Märsky
   -  Petri Martikainen        Länsi-Lapin a-ins Tornio
   -  Jani Laitinen            Märsky
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 3-4 lk triathlon-viesti ( 4 kpl )


   1.                          Mukkulan ala-aste Lahti      11.27
       403 Vaula Vekkeli                   1.06  ( 1.)     1.06  ( 1.)
       403 Minni Leppänen                  7.52  ( 1.)     6.46  ( 1.)
       403 Viliina Vekkeli                11.27  ( 1.)     3.35  ( 1.)
 
   2.                          Kuparinvuoren koulu Nli      12.40     1.13
       401 Janna Ovaska                    1.07  ( 2.)     1.07  ( 2.)
       401 Vilma Setälä                    8.02  ( 2.)     6.55  ( 2.)
       401 Janina Sirola                  12.40  ( 2.)     4.38  ( 4.)
 
   3.                          Lapinjärven kk. ala-aste     13.35     2.08
       402 Lotta Koivisto                  2.02  ( 4.)     2.02  ( 4.)
       402 Petra Nurmi                     9.16  ( 3.)     7.14  ( 3.)
       402 Lola Jokela                    13.35  ( 3.)     4.19  ( 2.)
 
   4.                          Suutarilan ala-aste          14.02     2.35
       404 Veera Nivala                    1.22  ( 3.)     1.22  ( 3.)
       404 Erika Paloniemi                 9.25  ( 4.)     8.03  ( 4.)
       404 Anniina Sonerva                14.02  ( 4.)     4.37  ( 3.)
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 3-4 lk 1. osuus uinti 50 m ( 4 kpl )

   1. Vaula Vekkeli            Mukkulan ala-aste Lahti       1.06
   2. Janna Ovaska             Kuparinvuoren koulu Nli       1.07     0.01
   3. Veera Nivala             Suutarilan ala-aste           1.22     0.16
   4. Lotta Koivisto           Lapinjärven kk. ala-aste      2.02     0.56
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 3-4 lk 2. osuus pyöräily ( 4 kpl )

   1. Minni Leppänen           Mukkulan ala-aste Lahti       6.46
   2. Vilma Setälä             Kuparinvuoren koulu Nli       6.55     0.09
   3. Petra Nurmi              Lapinjärven kk. ala-aste      7.14     0.28
   4. Erika Paloniemi          Suutarilan ala-aste           8.03     1.17
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 3-4 lk 3. osuus juoksu ( 4 kpl )

   1. Viliina Vekkeli          Mukkulan ala-aste Lahti       3.35
   2. Lola Jokela              Lapinjärven kk. ala-aste      4.19     0.44
   3. Anniina Sonerva          Suutarilan ala-aste           4.37     1.02
   4. Janina Sirola            Kuparinvuoren koulu Nli       4.38     1.03
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk triathlon-viesti ( 5 kpl )


   1.                          Gammelbacka skola            11.59
       413 Timi Heikkilä                   1.23  ( 1.)     1.23  ( 1.)
       413 Niels Främling                  7.53  ( 1.)     6.30  ( 1.)
       413 Milena Bakalov                 11.59  ( 1.)     4.06  ( 2.)
 
   2.                          Itä-Hakkilan koulu 4A        13.16     1.17
       414 Tommi Hänninen                  1.49  ( 4.)     1.49  ( 4.)
       414 Jani Savela                     9.18  ( 4.)     7.29  ( 5.)
       414 Lasse Jatakari                 13.16  ( 2.)     3.58  ( 1.)
 
   3.                          Rajamäen ala-aste 2          13.21     1.22
       411 Sampo Saari                     1.48  ( 3.)     1.48  ( 3.)
       411 Tomi Lehtola                    8.54  ( 3.)     7.06  ( 3.)
       411 Teemu Peltola                  13.21  ( 3.)     4.27  ( 3.)
 
   4.                          Freinet koulu Rauma          13.42     1.43
       412 Jaakko Lempinen                 1.39  ( 2.)     1.39  ( 2.)
       412 Niilo Viitanen                  8.13  ( 2.)     6.34  ( 2.)
       412 Eero Korsi                     13.42  ( 4.)     5.29  ( 5.)
 
   5.                          Rajamäen ala-aste 1          14.19     2.20
       410 Santeri Lehtimäki               2.17  ( 5.)     2.17  ( 5.)
       410 Otto Viljakainen                9.28  ( 5.)     7.11  ( 4.)
       410 Topias Korkiakoski             14.19  ( 5.)     4.51  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk 1. osuus uinti 50 m ( 5 kpl )

   1. Timi Heikkilä            Gammelbacka skola             1.23
   2. Jaakko Lempinen          Freinet koulu Rauma           1.39     0.16
   3. Sampo Saari              Rajamäen ala-aste 2           1.48     0.25
   4. Tommi Hänninen           Itä-Hakkilan koulu 4A         1.49     0.26
   5. Santeri Lehtimäki        Rajamäen ala-aste 1           2.17     0.54
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk 3. osuus pyöräily ( 5 kpl )

   1. Niels Främling           Gammelbacka skola             6.30
   2. Niilo Viitanen           Freinet koulu Rauma           6.34     0.04
   3. Tomi Lehtola             Rajamäen ala-aste 2           7.06     0.36
   4. Otto Viljakainen         Rajamäen ala-aste 1           7.11     0.41
   5. Jani Savela              Itä-Hakkilan koulu 4A         7.29     0.59
 
Sarjaluetteloon

Pojat 3-4 lk 3. osuus juoksu ( 5 kpl )

   1. Lasse Jatakari           Itä-Hakkilan koulu 4A         3.58
   2. Milena Bakalov           Gammelbacka skola             4.06     0.08
   3. Teemu Peltola            Rajamäen ala-aste 2           4.27     0.29
   4. Topias Korkiakoski       Rajamäen ala-aste 1           4.51     0.53
   5. Eero Korsi               Freinet koulu Rauma           5.29     1.31
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk triathlon-viesti ( 11 kpl )


   1.                          Hevoshaan koulu 2            18.36
       421 Laura Kurki                     1.47  ( 1.)     1.47  ( 1.)
       421 Mona Ahponen                   14.02  ( 2.)    12.15  ( 2.)
       421 Sara Lankinen                  18.36  ( 1.)     4.34  ( 1.)
 
   2. Susitytöt                Gesterby skola Sipoo         19.16     0.40
       422 Disa Lindgren                   2.52  ( 9.)     2.52  ( 9.)
       422 Vilma Alanko                   13.59  ( 1.)    11.07  ( 1.)
       422 Aino Visuri                    19.16  ( 2.)     5.17  ( 2.)
 
   3.                          Itä-Hakkilan alakoulu 5L     21.44     3.08
       425 Elina Nyholm                    3.25  (11.)     3.25  (11.)
       425 Elina Mustikainen              15.55  ( 3.)    12.30  ( 3.)
       425 Jonna Makkonen                 21.44  ( 3.)     5.49  ( 9.)
 
   4.                          Porvoon Keskuskoulu          21.49     3.13
       430 Jasmin Majander                 2.26  ( 2.)     2.26  ( 2.)
       430 Marjaana                       16.10  ( 5.)    13.44  ( 5.)
       430 Kirsi                          21.49  ( 4.)     5.39  ( 5.)
 
   5.                          Talolan koulu Koski          21.50     3.14
       423 Taru Virtanen                   2.39  ( 6.)     2.39  ( 6.)
       423 Eveliina Nurmi                 16.00  ( 4.)    13.21  ( 4.)
       423 Jenna Lehtinen                 21.50  ( 5.)     5.50  (10.)
 
   6.                          Simonkallio 1                23.15     4.39
       427 Pinja Suonpää                   3.24  (10.)     3.24  (10.)
       427 Saara Huovinen                 17.36  ( 6.)    14.12  ( 6.)
       427 Sara Hallikainen               23.15  ( 6.)     5.39  ( 5.)
 
   7.                          Hevoshaan koulu 1            23.40     5.04
       420 Kristiina Veleslavova           2.38  ( 4.)     2.38  ( 4.)
       420 Annika Jyry                    18.03  ( 7.)    15.25  ( 7.)
       420 Jenna Turunen                  23.40  ( 7.)     5.37  ( 4.)
 
   8.                          Talman koulu                 24.00     5.24
       424 Katariina Tanner                2.44  ( 8.)     2.44  ( 8.)
       424 Erika Haapalehto               18.21  ( 8.)    15.37  ( 8.)
       424 Petra Åström                   24.00  ( 8.)     5.39  ( 5.)
 
   9.                          Simonkallio 2                24.17     5.41
       428 Roosa Pöllänen                  2.38  ( 4.)     2.38  ( 4.)
       428 Kia Ainasoja                   18.32  (10.)    15.54  ( 9.)
       428 Juulia Salo                    24.17  ( 9.)     5.45  ( 8.)
 
  10.                          Gammelbacka skola            24.54     6.18
       426 Veera Jalava                    2.26  ( 2.)     2.26  ( 2.)
       426 Janina Malmberg                18.26  ( 9.)    16.00  (10.)
       426 Emmy Falck                     24.54  (10.)     6.28  (11.)
 
  11.                          Simonkallio 3                24.56     6.20
       429 Tytti Hakala                    2.43  ( 7.)     2.43  ( 7.)
       429 Jutta Rytilä                   19.23  (11.)    16.40  (11.)
       429 Eveliina Alonen                24.56  (11.)     5.33  ( 3.)
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk 1. osuus uinti 100 m ( 11 kpl )

   1. Laura Kurki              Hevoshaan koulu 2             1.47
   2. Jasmin Majander          Porvoon Keskuskoulu           2.26     0.39
   2. Veera Jalava             Gammelbacka skola             2.26     0.39
   4. Roosa Pöllänen           Simonkallio 2                 2.38     0.51
   4. Kristiina Veleslavova    Hevoshaan koulu 1             2.38     0.51
   6. Taru Virtanen            Talolan koulu Koski           2.39     0.52
   7. Tytti Hakala             Simonkallio 3                 2.43     0.56
   8. Katariina Tanner         Talman koulu                  2.44     0.57
   9. Disa Lindgren            Gesterby skola Sipoo          2.52     1.05
  10. Pinja Suonpää            Simonkallio 1                 3.24     1.37
  11. Elina Nyholm             Itä-Hakkilan alakoulu 5L      3.25     1.38
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk 2. osuus pyöräily ( 11 kpl )

   1. Vilma Alanko             Gesterby skola Sipoo         11.07
   2. Mona Ahponen             Hevoshaan koulu 2            12.15     1.08
   3. Elina Mustikainen        Itä-Hakkilan alakoulu 5L     12.30     1.23
   4. Eveliina Nurmi           Talolan koulu Koski          13.21     2.14
   5. Marjaana                 Porvoon Keskuskoulu          13.44     2.37
   6. Saara Huovinen           Simonkallio 1                14.12     3.05
   7. Annika Jyry              Hevoshaan koulu 1            15.25     4.18
   8. Erika Haapalehto         Talman koulu                 15.37     4.30
   9. Kia Ainasoja             Simonkallio 2                15.54     4.47
  10. Janina Malmberg          Gammelbacka skola            16.00     4.53
  11. Jutta Rytilä             Simonkallio 3                16.40     5.33
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 5-6 lk 3. osuus juoksu ( 11 kpl )

   1. Sara Lankinen            Hevoshaan koulu 2             4.34
   2. Aino Visuri              Gesterby skola Sipoo          5.17     0.43
   3. Eveliina Alonen          Simonkallio 3                 5.33     0.59
   4. Jenna Turunen            Hevoshaan koulu 1             5.37     1.03
   5. Kirsi                    Porvoon Keskuskoulu           5.39     1.05
   5. Sara Hallikainen         Simonkallio 1                 5.39     1.05
   5. Petra Åström             Talman koulu                  5.39     1.05
   8. Juulia Salo              Simonkallio 2                 5.45     1.11
   9. Jonna Makkonen           Itä-Hakkilan alakoulu 5L      5.49     1.15
  10. Jenna Lehtinen           Talolan koulu Koski           5.50     1.16
  11. Emmy Falck               Gammelbacka skola             6.28     1.54
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk triathlon-viesti ( 14 kpl )


   1.                          Hevoshaan koulu 1            17.24
       443 Timo Lopperi                    1.47  ( 1.)     1.47  ( 1.)
       443 Atte Serguskin                 12.00  ( 1.)    10.13  ( 1.)
       443 Jerry Tamlander                17.24  ( 1.)     5.24  (10.)
 
   2.                          Tolkis skola                 18.14     0.50
       440 Daniel Forslund                 2.15  ( 5.)     2.15  ( 5.)
       440 Emil Bagger                    13.00  ( 2.)    10.45  ( 2.)
       440 Karl-Johan Orrenius            18.14  ( 2.)     5.14  ( 7.)
 
   3.                          Porvoon keskuskoulu 1        18.47     1.23
       447 Mikko Lehtola                   1.59  ( 3.)     1.59  ( 3.)
       447 Jyri Kaivosoja                 14.01  ( 3.)    12.02  ( 4.)
       447 Vili Tenhovuori                18.47  ( 3.)     4.46  ( 3.)
 
   4.                          Freinet koulu Rauma          19.01     1.37
       438 Taavi Heikkilä                  2.43  ( 9.)     2.43  ( 9.)
       438 Casimir Grev                   14.11  ( 4.)    11.28  ( 3.)
       438 Valtteri Laakso                19.01  ( 4.)     4.50  ( 4.)
 
   5.                          Itä-Hakkilan alakoulu 5P     19.36     2.12
       442 Miro Torola                     1.52  ( 2.)     1.52  ( 2.)
       442 Vili Herttuainen               14.18  ( 5.)    12.26  ( 6.)
       442 Markus Heikkinen               19.36  ( 5.)     5.18  ( 8.)
 
   6.                          Itä-Hakkilan alakoulu5L1     19.37     2.13
       435 Pyry Laakso                     2.20  ( 6.)     2.20  ( 6.)
       435 Taivo Kolomainen               15.06  ( 8.)    12.46  ( 8.)
       435 Heikki Katajisto               19.37  ( 6.)     4.31  ( 2.)
 
   7.                          Itä-Hakkilan alakoulu5L2     19.46     2.22
       436 Elmo Lippojoki                  2.37  ( 8.)     2.37  ( 8.)
       436 Jere Myllymäki                 14.49  ( 7.)    12.12  ( 5.)
       436 Simeon Salmensuo               19.46  ( 7.)     4.57  ( 5.)
 
   8.                          Itä-Hakkilan alakoulu6RK     19.51     2.27
       445 Miikka Parkkari                 2.14  ( 4.)     2.14  ( 4.)
       445 Juuso Sorvari                  14.44  ( 6.)    12.30  ( 7.)
       445 Janne Mattila                  19.51  ( 8.)     5.07  ( 6.)
 
   9.                          Hevoshaan koulu 2            21.42     4.18
       444 Aleksandr Spelman               2.57  (10.)     2.57  (10.)
       444 Rene Tattari                   16.20  ( 9.)    13.23  ( 9.)
       444 Toni JunnikkalaTamlander       21.42  ( 9.)     5.22  ( 9.)
 
  10.                          Itä-Hakkilan alakoulu 5M     21.50     4.26
       441 Marika Tahvanainen              2.36  ( 7.)     2.36  ( 7.)
       441 Jere Karttunen                 17.26  (10.)    14.50  (11.)
       441 Heini Vainionpää               21.50  (10.)     4.24  ( 1.)
 
  11.                          Albertin koulu               24.27     7.03
       437 Tessa Raurala                   4.14  (11.)     4.14  (11.)
       437 Christer Fagerström            18.50  (11.)    14.36  (10.)
       437 Fanni Hanhikoski               24.27  (11.)     5.37  (11.)
 Poisjääneitä 2 kpl
   -                           Porvoon keskuskoulu 2
   -                           Puistolan peruskoulu
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -                           Itä-Hakkilan alakoulu 6M
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk 1. osuus uinti 100 m ( 11 kpl )

   1. Timo Lopperi             Hevoshaan koulu 1             1.47
   2. Miro Torola              Itä-Hakkilan alakoulu 5P      1.52     0.05
   3. Mikko Lehtola            Porvoon keskuskoulu 1         1.59     0.12
   4. Miikka Parkkari          Itä-Hakkilan alakoulu6RK      2.14     0.27
   5. Daniel Forslund          Tolkis skola                  2.15     0.28
   6. Pyry Laakso              Itä-Hakkilan alakoulu5L1      2.20     0.33
   7. Marika Tahvanainen       Itä-Hakkilan alakoulu 5M      2.36     0.49
   8. Elmo Lippojoki           Itä-Hakkilan alakoulu5L2      2.37     0.50
   9. Taavi Heikkilä           Freinet koulu Rauma           2.43     0.56
  10. Aleksandr Spelman        Hevoshaan koulu 2             2.57     1.10
  11. Tessa Raurala            Albertin koulu                4.14     2.27
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk 2. osuus pyöräily ( 11 kpl )

   1. Atte Serguskin           Hevoshaan koulu 1            10.13
   2. Emil Bagger              Tolkis skola                 10.45     0.32
   3. Casimir Grev             Freinet koulu Rauma          11.28     1.15
   4. Jyri Kaivosoja           Porvoon keskuskoulu 1        12.02     1.49
   5. Jere Myllymäki           Itä-Hakkilan alakoulu5L2     12.12     1.59
   6. Vili Herttuainen         Itä-Hakkilan alakoulu 5P     12.26     2.13
   7. Juuso Sorvari            Itä-Hakkilan alakoulu6RK     12.30     2.17
   8. Taivo Kolomainen         Itä-Hakkilan alakoulu5L1     12.46     2.33
   9. Rene Tattari             Hevoshaan koulu 2            13.23     3.10
  10. Christer Fagerström      Albertin koulu               14.36     4.23
  11. Jere Karttunen           Itä-Hakkilan alakoulu 5M     14.50     4.37
 
Sarjaluetteloon

Pojat 5-6 lk 3. osuus juoksu ( 11 kpl )

   1. Heini Vainionpää         Itä-Hakkilan alakoulu 5M      4.24
   2. Heikki Katajisto         Itä-Hakkilan alakoulu5L1      4.31     0.07
   3. Vili Tenhovuori          Porvoon keskuskoulu 1         4.46     0.22
   4. Valtteri Laakso          Freinet koulu Rauma           4.50     0.26
   5. Simeon Salmensuo         Itä-Hakkilan alakoulu5L2      4.57     0.33
   6. Janne Mattila            Itä-Hakkilan alakoulu6RK      5.07     0.43
   7. Karl-Johan Orrenius      Tolkis skola                  5.14     0.50
   8. Markus Heikkinen         Itä-Hakkilan alakoulu 5P      5.18     0.54
   9. Toni JunnikkalaTamlander Hevoshaan koulu 2             5.22     0.58
  10. Jerry Tamlander          Hevoshaan koulu 1             5.24     1.00
  11. Fanni Hanhikoski         Albertin koulu                5.37     1.13
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk triathlon-viesti ( 12 kpl )


   1.                          Porlammin yläaste            26.42
       455 Iida Töyrylä                    4.34  (11.)     4.34  (11.)
       455 Laura Nurmi                    20.12  ( 4.)    15.38  ( 1.)
       455 Aino Paunonen                  26.42  ( 1.)     6.30  ( 1.)
 
   2. Vielä on kesää jäljellä  PHYK                         26.54     0.12
       466 Sanna Linko                     2.59  ( 2.)     2.59  ( 2.)
       466 Petra Katainen                 20.16  ( 5.)    17.17  ( 5.)
       466 Pauliina Martikainen           26.54  ( 2.)     6.38  ( 2.)
 
   3.                          Hyrylän yläaste 1            27.03     0.21
       460 Satu Roth                       3.46  ( 9.)     3.46  ( 9.)
       460 Sanna-Riikka Jenke             19.50  ( 1.)    16.04  ( 2.)
       460 Susanna Kainsalo               27.03  ( 3.)     7.13  ( 5.)
 
   4.                          Suutarilan yläaste           27.43     1.01
       462 Petra Paloniemi                 3.15  ( 6.)     3.15  ( 6.)
       462 Emmi Kuoppala                  19.59  ( 2.)    16.44  ( 3.)
       462 Sanna Kirjavainen              27.43  ( 4.)     7.44  ( 9.)
 
   5. Catwomen                 PHYK                         27.49     1.07
       463 Tiia Segersvärd                 3.01  ( 3.)     3.01  ( 3.)
       463 Linnea Toiviainen              21.03  ( 6.)    18.02  ( 7.)
       463 Iiris Kuivanen                 27.49  ( 5.)     6.46  ( 3.)
 
   6.                          Sotungin tytsyt              27.54     1.12
       467 Emilia Pikkarainen              2.46  ( 1.)     2.46  ( 1.)
       467 Mira Harmoinen                 20.07  ( 3.)    17.21  ( 6.)
       467 Henna Harmoinen                27.54  ( 6.)     7.47  (10.)
 
   7. Vauhtisipulit            PHYK                         28.31     1.49
       464 Henriikka Räsänen               4.14  (10.)     4.14  (10.)
       464 Tuuli Korpijaakko              21.23  ( 7.)    17.09  ( 4.)
       464 Åsa Liesola                    28.31  ( 7.)     7.08  ( 4.)
 
   8. Talma tri team           Sipoonjoen koulu             29.30     2.48
       458 Outi Pohjalainen                3.33  ( 7.)     3.33  ( 7.)
       458 Iitu Pohjalainen               21.49  ( 8.)    18.16  ( 8.)
       458 Tiina Ratilainen               29.30  ( 8.)     7.41  ( 8.)
 
   9.                          Sompion koulu 2              29.34     2.52
       457 Elli Törmä                      3.07  ( 5.)     3.07  ( 5.)
       457 Annika Kärkkäinen              22.10  ( 9.)    19.03  ( 9.)
       457 Mia Nurmi                      29.34  ( 9.)     7.24  ( 7.)
 
  10.                          Sompion koulu 1              30.05     3.23
       456 Jaana Tornivaara                3.38  ( 8.)     3.38  ( 8.)
       456 Anette Juvonen                 22.45  (10.)    19.07  (10.)
       456 Irene Nikama                   30.05  (10.)     7.20  ( 6.)
 
  11.                          Puistolan peruskoulu         31.53     5.11
       459 Saija Tuovinen                  3.01  ( 3.)     3.01  ( 3.)
       459 Marianne Mannila               23.20  (11.)    20.19  (12.)
       459 Sanna Aarnio                   31.53  (11.)     8.33  (12.)
 
  12. Vauhtinauriit            PHYK                         32.16     5.34
       465 Sanna Huhtamo                   4.38  (12.)     4.38  (12.)
       465 Milla Kilpinen                 24.19  (12.)    19.41  (11.)
       465 Nora Jokela                    32.16  (12.)     7.57  (11.)
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk 1. osuus uinti 200 m ( 12 kpl )

   1. Emilia Pikkarainen       Sotungin tytsyt               2.46
   2. Sanna Linko              PHYK Vielä on kesää jälj      2.59     0.13
   3. Tiia Segersvärd          PHYK catwomen                 3.01     0.15
   3. Saija Tuovinen           Puistolan peruskoulu          3.01     0.15
   5. Elli Törmä               Sompion koulu 2               3.07     0.21
   6. Petra Paloniemi          Suutarilan yläaste            3.15     0.29
   7. Outi Pohjalainen         Sipoonjoen koulu              3.33     0.47
   8. Jaana Tornivaara         Sompion koulu 1               3.38     0.52
   9. Satu Roth                Hyrylän yläaste 1             3.46     1.00
  10. Henriikka Räsänen        PHYK Vauhtisipulit            4.14     1.28
  11. Iida Töyrylä             Porlammin yläaste             4.34     1.48
  12. Sanna Huhtamo            PHYK Vauhtinauriit            4.38     1.52
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk 2. osuus pyöräily ( 12 kpl )

   1. Laura Nurmi              Porlammin yläaste            15.38
   2. Sanna-Riikka Jenke       Hyrylän yläaste 1            16.04     0.26
   3. Emmi Kuoppala            Suutarilan yläaste           16.44     1.06
   4. Tuuli Korpijaakko        PHYK Vauhtisipulit           17.09     1.31
   5. Petra Katainen           PHYK Vielä on kesää jälj     17.17     1.39
   6. Mira Harmoinen           Sotungin tytsyt              17.21     1.43
   7. Linnea Toiviainen        PHYK catwomen                18.02     2.24
   8. Iitu Pohjalainen         Sipoonjoen koulu             18.16     2.38
   9. Annika Kärkkäinen        Sompion koulu 2              19.03     3.25
  10. Anette Juvonen           Sompion koulu 1              19.07     3.29
  11. Milla Kilpinen           PHYK Vauhtinauriit           19.41     4.03
  12. Marianne Mannila         Puistolan peruskoulu         20.19     4.41
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 7-8 lk 3. osuus juoksu ( 12 kpl )

   1. Aino Paunonen            Porlammin yläaste             6.30
   2. Pauliina Martikainen     PHYK Vielä on kesää jälj      6.38     0.08
   3. Iiris Kuivanen           PHYK catwomen                 6.46     0.16
   4. Åsa Liesola              PHYK Vauhtisipulit            7.08     0.38
   5. Susanna Kainsalo         Hyrylän yläaste 1             7.13     0.43
   6. Irene Nikama             Sompion koulu 1               7.20     0.50
   7. Mia Nurmi                Sompion koulu 2               7.24     0.54
   8. Tiina Ratilainen         Sipoonjoen koulu              7.41     1.11
   9. Sanna Kirjavainen        Suutarilan yläaste            7.44     1.14
  10. Henna Harmoinen          Sotungin tytsyt               7.47     1.17
  11. Nora Jokela              PHYK Vauhtinauriit            7.57     1.27
  12. Sanna Aarnio             Puistolan peruskoulu          8.33     2.03
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk triathlon-viesti ( 12 kpl )


   1.                          Länsimäen yläaste            24.18
       479 Atte Sahla                      3.05  ( 1.)     3.05  ( 1.)
       479 Jari Niemi                     17.39  ( 1.)    14.34  ( 2.)
       479 Lauri Kivikoski                24.18  ( 1.)     6.39  ( 5.)
 
   2. Jussin Pojat             Porlammin yläaste            26.13     1.55
       472 Edvard Beekmann                 4.56  ( 7.)     4.56  ( 7.)
       472 Roope Nurmi                    20.13  ( 6.)    15.17  ( 4.)
       472 Erik Beekmann                  26.13  ( 2.)     6.00  ( 2.)
 
   3.                          Seinäjoen koulu              26.14     1.56
       473 Arttu Lehtinen                  5.32  (12.)     5.32  (12.)
       473 Henri Lehtinen                 19.50  ( 2.)    14.18  ( 1.)
       473 Jarno Lehtinen                 26.14  ( 3.)     6.24  ( 4.)
 
   4. Hemmot                   PHYK Hemmot                  26.57     2.39
       480 Sami Alhonsuo                   3.34  ( 4.)     3.34  ( 4.)
       480 Jussi Laustela                 20.01  ( 3.)    16.27  ( 5.)
       480 Hassan Sey                     26.57  ( 4.)     6.56  ( 6.)
 
   5.                          Puistolan peruskoulu 2       27.08     2.50
       478 Tapio Laaninen                  3.26  ( 3.)     3.26  ( 3.)
       478 Sami Ilola                     20.03  ( 4.)    16.37  ( 6.)
       478 Ari Välimäki                   27.08  ( 5.)     7.05  ( 8.)
 
   6.                          Vantaankosken koulu          27.12     2.54
       476 Kim Schulz                      4.56  ( 7.)     4.56  ( 7.)
       476 Samuli Oinonen                 20.07  ( 5.)    15.11  ( 3.)
       476 Jere Yrjölä                    27.12  ( 6.)     7.05  ( 8.)
 
   7.                          Tenettinkoulu Sotkamo        27.14     2.56
       471 Jenna Laukkanen                 3.16  ( 2.)     3.16  ( 2.)
       471 Jesse Laukkanen                21.07  ( 7.)    17.51  ( 9.)
       471 Jere Laukkanen                 27.14  ( 7.)     6.07  ( 3.)
 
   8. Turistit                 PHYK Turistit                27.18     3.00
       481 Oskari Nurmio                   4.25  ( 6.)     4.25  ( 6.)
       481 Otto Viherä                    21.29  ( 9.)    17.04  ( 7.)
       481 Mikael Lähde                   27.18  ( 8.)     5.49  ( 1.)
 
   9.                          Puistolan peruskoulu 1       28.23     4.05
       477 Mikke Kortemäki                 4.17  ( 5.)     4.17  ( 5.)
       477 Miika Aholainen                21.21  ( 8.)    17.04  ( 7.)
       477 Aki Aapio                      28.23  ( 9.)     7.02  ( 7.)
 
  10. Sompion pojat            Sompion koulu                31.33     7.15
       482 Niko Väisänen                   5.11  ( 9.)     5.11  ( 9.)
       482 Sauli Mänttinen                23.58  (10.)    18.47  (10.)
       482 Panu Savander                  31.33  (10.)     7.35  (10.)
 
  11.                          Albertin koulu 1             33.47     9.29
       474 Ville Tahvanainen               5.30  (11.)     5.30  (11.)
       474 Erkka Ivanoff                  25.39  (11.)    20.09  (11.)
       474 Rasmus Raurala                 33.47  (11.)     8.08  (11.)
 
  12.                          Albertin koulu 2             34.40    10.22
       475 Ronja Lehti                     5.15  (10.)     5.15  (10.)
       475 Antti Vornanen                 25.58  (12.)    20.43  (12.)
       475 Atte Saastamoinen              34.40  (12.)     8.42  (12.)
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk 1. osuus uinti 200 m ( 12 kpl )

   1. Atte Sahla               Länsimäen yläaste             3.05
   2. Jenna Laukkanen          Tenettinkoulu Sotkamo         3.16     0.11
   3. Tapio Laaninen           Puistolan peruskoulu 2        3.26     0.21
   4. Sami Alhonsuo            PHYK Hemmot                   3.34     0.29
   5. Mikke Kortemäki          Puistolan peruskoulu 1        4.17     1.12
   6. Oskari Nurmio            PHYK Turistit                 4.25     1.20
   7. Edvard Beekmann          Porlammin yläaste             4.56     1.51
   7. Kim Schulz               Vantaankosken koulu           4.56     1.51
   9. Niko Väisänen            Sompion koulu                 5.11     2.06
  10. Ronja Lehti              Albertin koulu 2              5.15     2.10
  11. Ville Tahvanainen        Albertin koulu 1              5.30     2.25
  12. Arttu Lehtinen           Seinäjoen koulu               5.32     2.27
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk 2. osuus pyöräily ( 12 kpl )

   1. Henri Lehtinen           Seinäjoen koulu              14.18
   2. Jari Niemi               Länsimäen yläaste            14.34     0.16
   3. Samuli Oinonen           Vantaankosken koulu          15.11     0.53
   4. Roope Nurmi              Porlammin yläaste            15.17     0.59
   5. Jussi Laustela           PHYK Hemmot                  16.27     2.09
   6. Sami Ilola               Puistolan peruskoulu 2       16.37     2.19
   7. Miika Aholainen          Puistolan peruskoulu 1       17.04     2.46
   7. Otto Viherä              PHYK Turistit                17.04     2.46
   9. Jesse Laukkanen          Tenettinkoulu Sotkamo        17.51     3.33
  10. Sauli Mänttinen          Sompion koulu                18.47     4.29
  11. Erkka Ivanoff            Albertin koulu 1             20.09     5.51
  12. Antti Vornanen           Albertin koulu 2             20.43     6.25
 
Sarjaluetteloon

Pojat 7-8 lk 3. osuus juoksu ( 12 kpl )

   1. Mikael Lähde             PHYK Turistit                 5.49
   2. Erik Beekmann            Porlammin yläaste             6.00     0.11
   3. Jere Laukkanen           Tenettinkoulu Sotkamo         6.07     0.18
   4. Jarno Lehtinen           Seinäjoen koulu               6.24     0.35
   5. Lauri Kivikoski          Länsimäen yläaste             6.39     0.50
   6. Hassan Sey               PHYK Hemmot                   6.56     1.07
   7. Aki Aapio                Puistolan peruskoulu 1        7.02     1.13
   8. Ari Välimäki             Puistolan peruskoulu 2        7.05     1.16
   8. Jere Yrjölä              Vantaankosken koulu           7.05     1.16
  10. Panu Savander            Sompion koulu                 7.35     1.46
  11. Rasmus Raurala           Albertin koulu 1              8.08     2.19
  12. Atte Saastamoinen        Albertin koulu 2              8.42     2.53
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk triathlon-viesti ( 5 kpl )


   1.                          Linnajoen koulu              32.48
       487 Lotta Lagerstam                 3.45  ( 1.)     3.45  ( 1.)
       487 Jatta Tomminen                 24.57  ( 1.)    21.12  ( 1.)
       487 Elina Väljä                    32.48  ( 1.)     7.51  ( 1.)
 
   2.                          Puistolan peruskoulu         39.51     7.03
       486 Saara Harju                     5.39  ( 4.)     5.39  ( 4.)
       486 Minna Suutari                  29.48  ( 2.)    24.09  ( 2.)
       486 Solja Pietiläinen              39.51  ( 2.)    10.03  ( 2.)
 
   3. Sompion tytöt            Sompion koulu                40.56     8.08
       485 Emma Viitala                    5.35  ( 3.)     5.35  ( 3.)
       485 Minna Kuusela                  30.00  ( 4.)    24.25  ( 3.)
       485 Maiju Jauhiainen               40.56  ( 3.)    10.56  ( 3.)
 
   4.                          Hyrylän yläaste 2            41.34     8.46
       489 Saara Vuotilainen               4.52  ( 2.)     4.52  ( 2.)
       489 Nea Mantere                    29.57  ( 3.)    25.05  ( 4.)
       489 Ida Snicker                    41.34  ( 4.)    11.37  ( 4.)
 Poisjääneitä 1 kpl
   -                           Länsimäen yläaste
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk 1. osuus uinti 250 m ( 4 kpl )

   1. Lotta Lagerstam          Linnajoen koulu               3.45
   2. Saara Vuotilainen        Hyrylän yläaste 2             4.52     1.07
   3. Emma Viitala             Sompion koulu                 5.35     1.50
   4. Saara Harju              Puistolan peruskoulu          5.39     1.54
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk 2. osuus pyöräily ( 4 kpl )

   1. Jatta Tomminen           Linnajoen koulu              21.12
   2. Minna Suutari            Puistolan peruskoulu         24.09     2.57
   3. Minna Kuusela            Sompion koulu                24.25     3.13
   4. Nea Mantere              Hyrylän yläaste 2            25.05     3.53
 
Sarjaluetteloon

Tytöt 9-10 lk 3. osuus juoksu ( 4 kpl )

   1. Elina Väljä              Linnajoen koulu               7.51
   2. Solja Pietiläinen        Puistolan peruskoulu         10.03     2.12
   3. Maiju Jauhiainen         Sompion koulu                10.56     3.05
   4. Ida Snicker              Hyrylän yläaste 2            11.37     3.46
 
Sarjaluetteloon

Tytöt lukio/amm. triathlon-viesti ( 7 kpl )


   1.                          Kuninkaanhaan lukio Pori     30.00
       503 Alisa Mattson                   3.29  ( 1.)     3.29  ( 1.)
       503 Lotta Lepistö                  20.46  ( 1.)    17.17  ( 1.)
       503 Janina Heino                   30.00  ( 1.)     9.14  ( 1.)
 
   2.                          Keravan lukio                32.57     2.57
       502 Lotta Tikka                     3.46  ( 3.)     3.46  ( 3.)
       502 Meri Sipilä                    23.27  ( 3.)    19.41  ( 3.)
       502 Mirka Kasper                   32.57  ( 2.)     9.30  ( 2.)
 
   3.                          Märskyn Tytöt                33.47     3.47
       504 Iina-Mari Laine                 4.16  ( 5.)     4.16  ( 5.)
       504 Jonna Somervuori               22.30  ( 2.)    18.14  ( 2.)
       504 Elisa Lähdesmäki               33.47  ( 3.)    11.17  ( 6.)
 
   4.                          PHYK 2                       36.56     6.56
       507 Maria Kirjavainen               3.42  ( 2.)     3.42  ( 2.)
       507 Inna Toivonen                  25.56  ( 4.)    22.14  ( 5.)
       507 Sari Salmela                   36.56  ( 4.)    11.00  ( 4.)
 
   5.                          PHYK 1                       37.11     7.11
       506 Riina Tuominen                  4.55  ( 6.)     4.55  ( 6.)
       506 Jenni Rautanen                 26.59  ( 5.)    22.04  ( 4.)
       506 Anne Pekkanen                  37.11  ( 5.)    10.12  ( 3.)
 
   6.                          Järvenpään lukio             40.16    10.16
       501 Jenni Tyynelä                   4.01  ( 4.)     4.01  ( 4.)
       501 Miia Karjalainen               29.06  ( 6.)    25.05  ( 6.)
       501 Anna-Leena Häyhä               40.16  ( 6.)    11.10  ( 5.)
 Poisjääneitä 1 kpl
   -                           Vaskivuoren lukio
 
Sarjaluetteloon

Tytöt lukio/amm 1.osuus uinti 250 m ( 6 kpl )

   1. Alisa Mattson            Kuninkaanhaan lukio Pori      3.29
   2. Maria Kirjavainen        PHYK 2                        3.42     0.13
   3. Lotta Tikka              Keravan lukio                 3.46     0.17
   4. Jenni Tyynelä            Järvenpään lukio              4.01     0.32
   5. Iina-Mari Laine          Märskyn Tytöt                 4.16     0.47
   6. Riina Tuominen           PHYK 1                        4.55     1.26
 
Sarjaluetteloon

Tytöt lukio/amm. 2. osuus pyöräily ( 6 kpl )

   1. Lotta Lepistö            Kuninkaanhaan lukio Pori     17.17
   2. Jonna Somervuori         Märskyn Tytöt                18.14     0.57
   3. Meri Sipilä              Keravan lukio                19.41     2.24
   4. Jenni Rautanen           PHYK 1                       22.04     4.47
   5. Inna Toivonen            PHYK 2                       22.14     4.57
   6. Miia Karjalainen         Järvenpään lukio             25.05     7.48
 
Sarjaluetteloon

Tytöt lukio/amm. 3. osuus juoksu ( 6 kpl )

   1. Janina Heino             Kuninkaanhaan lukio Pori      9.14
   2. Mirka Kasper             Keravan lukio                 9.30     0.16
   3. Anne Pekkanen            PHYK 1                       10.12     0.58
   4. Sari Salmela             PHYK 2                       11.00     1.46
   5. Anna-Leena Häyhä         Järvenpään lukio             11.10     1.56
   6. Elisa Lähdesmäki         Märskyn Tytöt                11.17     2.03
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk triathlon-viesti ( 6 kpl )


   1.                          Hyrylän yläaste              30.56
       492 Eemeli Kiiski                   4.34  ( 5.)     4.34  ( 5.)
       492 Joonas Jenke                   22.00  ( 1.)    17.26  ( 1.)
       492 Joonas Jenke                   30.56  ( 1.)     8.56  ( 3.)
 
   2. Virtasen Eikka ja frankk PHYK                         32.28     1.32
       494 Eino Rainis                     4.07  ( 3.)     4.07  ( 3.)
       494 Fransesco Sfakiotakis          24.35  ( 5.)    20.28  ( 5.)
       494 Jouni Virtanen                 32.28  ( 2.)     7.53  ( 1.)
 
   3.                          Puistolan peruskoulu         32.47     1.51
       493 Arttu Hyppönen                  4.19  ( 4.)     4.19  ( 4.)
       493 Miika Suomalainen              24.07  ( 3.)    19.48  ( 3.)
       493 Taneli Leppänen                32.47  ( 3.)     8.40  ( 2.)
 
   4. Sompion pojat            Sompion koulu                33.29     2.33
       491 Robert Juvonen                  5.19  ( 6.)     5.19  ( 6.)
       491 Anssi Tornivaara               24.20  ( 4.)    19.01  ( 2.)
       491 Karri Ärling                   33.29  ( 4.)     9.09  ( 4.)
 
   4.                          Sotungin 9BH                 33.29     2.33
       496 Joonas Oinonen                  4.03  ( 2.)     4.03  ( 2.)
       496 Simo Savolainen                24.05  ( 2.)    20.02  ( 4.)
       496 Pasi Haverinen                 33.29  ( 4.)     9.24  ( 6.)
 
   6.                          Sotungin sonnit              35.19     4.23
       495 Matti Kinner                    3.56  ( 1.)     3.56  ( 1.)
       495 Jesse Kokko                    26.03  ( 6.)    22.07  ( 6.)
       495 Oskari Manninen                35.19  ( 6.)     9.16  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk 1. osuus uinti 250 m ( 6 kpl )

   1. Matti Kinner             Sotungin sonnit               3.56
   2. Joonas Oinonen           Sotungin 9BH                  4.03     0.07
   3. Eino Rainis              PHYK Virtasen Eikka ja f      4.07     0.11
   4. Arttu Hyppönen           Puistolan peruskoulu          4.19     0.23
   5. Eemeli Kiiski            Hyrylän yläaste               4.34     0.38
   6. Robert Juvonen           Sompion koulu                 5.19     1.23
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk 2. osuus pyöräily ( 6 kpl )

   1. Joonas Jenke             Hyrylän yläaste              17.26
   2. Anssi Tornivaara         Sompion koulu                19.01     1.35
   3. Miika Suomalainen        Puistolan peruskoulu         19.48     2.22
   4. Simo Savolainen          Sotungin 9BH                 20.02     2.36
   5. Fransesco Sfakiotakis    PHYK Virtasen Eikka ja f     20.28     3.02
   6. Jesse Kokko              Sotungin sonnit              22.07     4.41
 
Sarjaluetteloon

Pojat 9-10 lk 3. osuus juoksu ( 6 kpl )

   1. Jouni Virtanen           PHYK Virtasen Eikka ja f      7.53
   2. Taneli Leppänen          Puistolan peruskoulu          8.40     0.47
   3. Joonas Jenke             Hyrylän yläaste               8.56     1.03
   4. Karri Ärling             Sompion koulu                 9.09     1.16
   5. Oskari Manninen          Sotungin sonnit               9.16     1.23
   6. Pasi Haverinen           Sotungin 9BH                  9.24     1.31
 
Sarjaluetteloon

Pojat lukio/amm. triathlon-viesti ( 6 kpl )


   1.                          Märskyn pojat                25.31
       516 Petri Vilpponen                 3.06  ( 2.)     3.06  ( 2.)
       516 Risto Aaltio                   17.58  ( 1.)    14.52  ( 1.)
       516 Tuomo Salonen                  25.31  ( 1.)     7.33  ( 1.)
 
   2.                          Länsi-Lapin a-ins Tornio     30.21     4.50
       514 Panu Martikainen                4.05  ( 4.)     4.05  ( 4.)
       514 Samuli Keisu                   21.22  ( 2.)    17.17  ( 3.)
       514 Petri Martikainen              30.21  ( 2.)     8.59  ( 4.)
 
   3.                          Märsky 2                     30.50     5.19
       517 Marko Vilpponen                 3.05  ( 1.)     3.05  ( 1.)
       517 Jesse Makkonen                 21.42  ( 3.)    18.37  ( 4.)
       517 Joni Luhtalampi                30.50  ( 3.)     9.08  ( 5.)
 
   4.                          Mäntsälän lukio              31.56     6.25
       511 Patrik Ask                      6.00  ( 6.)     6.00  ( 6.)
       511 Heini Salovaara                23.10  ( 5.)    17.10  ( 2.)
       511 Ville Parma                    31.56  ( 4.)     8.46  ( 3.)
 
   5.                          Järvenpään ammattiopisto     32.04     6.33
       513 Teemu Partanen                  3.25  ( 3.)     3.25  ( 3.)
       513 Joona Flaström                 22.27  ( 4.)    19.02  ( 5.)
       513 Jani Ikävalko                  32.04  ( 5.)     9.37  ( 6.)
 
   6. TC Reilukerho            PHYK                         32.06     6.35
       515 Janne Flinck                    4.18  ( 5.)     4.18  ( 5.)
       515 Ville Laustela                 24.07  ( 6.)    19.49  ( 6.)
       515 Antti Heiskanen                32.06  ( 6.)     7.59  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Pojat lukio/amm 1.osuus uinti 250 m ( 6 kpl )

   1. Marko Vilpponen          Märsky 2                      3.05
   2. Petri Vilpponen          Märskyn pojat                 3.06     0.01
   3. Teemu Partanen           Järvenpään ammattiopisto      3.25     0.20
   4. Panu Martikainen         Länsi-Lapin a-ins Tornio      4.05     1.00
   5. Janne Flinck             PHYK TC Reilukerho            4.18     1.13
   6. Patrik Ask               Mäntsälän lukio               6.00     2.55
 
Sarjaluetteloon

Pojat lukio/amm. 2. osuus pyöräily ( 6 kpl )

   1. Risto Aaltio             Märskyn pojat                14.52
   2. Heini Salovaara          Mäntsälän lukio              17.10     2.18
   3. Samuli Keisu             Länsi-Lapin a-ins Tornio     17.17     2.25
   4. Jesse Makkonen           Märsky 2                     18.37     3.45
   5. Joona Flaström           Järvenpään ammattiopisto     19.02     4.10
   6. Ville Laustela           PHYK TC Reilukerho           19.49     4.57
 
Sarjaluetteloon

Pojat lukio/amm. 3. osuus juoksu ( 6 kpl )

   1. Tuomo Salonen            Märskyn pojat                 7.33
   2. Antti Heiskanen          PHYK TC Reilukerho            7.59     0.26
   3. Ville Parma              Mäntsälän lukio               8.46     1.13
   4. Petri Martikainen        Länsi-Lapin a-ins Tornio      8.59     1.26
   5. Joni Luhtalampi          Märsky 2                      9.08     1.35
   6. Jani Ikävalko            Järvenpään ammattiopisto      9.37     2.04
 
Sarjaluetteloon

Opettajat triathlon-viesti ( 9 kpl )


   1.                          Tikkurilan lukio 2           32.49
       524 Satu Paarvala                   5.58  ( 6.)     5.58  ( 6.)
       524 Sami Sirviö                    22.21  ( 1.)    16.23  ( 1.)
       524 Antti Vajanto                  32.49  ( 1.)    10.28  ( 5.)
 
   2.                          Hevoshaan koulu              33.27     0.38
       522 Miika Nieminen                  5.27  ( 4.)     5.27  ( 4.)
       522 Teemu Vartiamäki               24.19  ( 2.)    18.52  ( 2.)
       522 Jukka Saarinen                 33.27  ( 2.)     9.08  ( 3.)
 
   3.                          Hyrylän opettajat 3          34.38     1.49
       527 Erkki Kyttälä                   5.23  ( 3.)     5.23  ( 3.)
       527 Sirje Grönholm                 26.47  ( 4.)    21.24  ( 4.)
       527 Antti Rönkkö                   34.38  ( 3.)     7.51  ( 1.)
 
   4.                          Tikkurilan lukio 1           35.17     2.28
       521 Saija Tynkkynen                 5.02  ( 1.)     5.02  ( 1.)
       521 Ari Ranki                      24.56  ( 3.)    19.54  ( 3.)
       521 Mika Meller                    35.17  ( 4.)    10.21  ( 4.)
 
   5.                          Martin erityiskoulu          36.45     3.56
       529 Mika Lehtonen                   5.12  ( 2.)     5.12  ( 2.)
       529 Kari Ojala                     27.54  ( 5.)    22.42  ( 5.)
       529 Jouni Oikarinen                36.45  ( 5.)     8.51  ( 2.)
 
   6.                          Hyrylän opettajat 1          39.08     6.19
       525 Katja Kanerva                   5.35  ( 5.)     5.35  ( 5.)
       525 Pia Savola                     28.40  ( 6.)    23.05  ( 6.)
       525 Sanna Kokkonen                 39.08  ( 6.)    10.28  ( 5.)
 
   7.                          Hyrylän opettajat 2          42.47     9.58
       526 Päivi Ojakangas-Hongisto        6.28  ( 7.)     6.28  ( 7.)
       526 Liisa Hasunen                  29.38  ( 7.)    23.10  ( 7.)
       526 Sanna Meriläinen               42.47  ( 7.)    13.09  ( 7.)
 Poisjääneitä 2 kpl
   -                           Jokiniemen yhteiskoulu
   -  HanDy                    PHYK
 
Sarjaluetteloon

Opettajat 1. osuus uinti 250 m ( 7 kpl )

   1. Saija Tynkkynen          Tikkurilan lukio 1            5.02
   2. Mika Lehtonen            Martin erityiskoulu           5.12     0.10
   3. Erkki Kyttälä            Hyrylän opettajat 3           5.23     0.21
   4. Miika Nieminen           Hevoshaan koulu               5.27     0.25
   5. Katja Kanerva            Hyrylän opettajat 1           5.35     0.33
   6. Satu Paarvala            Tikkurilan lukio 2            5.58     0.56
   7. Päivi Ojakangas-Hongisto Hyrylän opettajat 2           6.28     1.26
 
Sarjaluetteloon

Opettajat 2. osuus pyöräily ( 7 kpl )

   1. Sami Sirviö              Tikkurilan lukio 2           16.23
   2. Teemu Vartiamäki         Hevoshaan koulu              18.52     2.29
   3. Ari Ranki                Tikkurilan lukio 1           19.54     3.31
   4. Sirje Grönholm           Hyrylän opettajat 3          21.24     5.01
   5. Kari Ojala               Martin erityiskoulu          22.42     6.19
   6. Pia Savola               Hyrylän opettajat 1          23.05     6.42
   7. Liisa Hasunen            Hyrylän opettajat 2          23.10     6.47
 
Sarjaluetteloon

Opettajat 3. osuus juoksu ( 7 kpl )

   1. Antti Rönkkö             Hyrylän opettajat 3           7.51
   2. Jouni Oikarinen          Martin erityiskoulu           8.51     1.00
   3. Jukka Saarinen           Hevoshaan koulu               9.08     1.17
   4. Mika Meller              Tikkurilan lukio 1           10.21     2.30
   5. Sanna Kokkonen           Hyrylän opettajat 1          10.28     2.37
   5. Antti Vajanto            Tikkurilan lukio 2           10.28     2.37
   7. Sanna Meriläinen         Hyrylän opettajat 2          13.09     5.18
 
Sarjaluetteloon