23. Finntriathlon 12.7.2008               T U L O K S E T
 Joroisten Sporttiklubi                    ---------------
 
 Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero
 
      Miehet yleinen SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 31 kpl )
      ================================================
 
   1. Jarmo Hast               Tampereen Triathlonklubi     4.00.53
      Uinti           20.56   (1.)
      Pyöräily      2.23.08   (9.)     Uinti+pyör.     2.44.04   (3.)
      Juoksu        1.16.49   (2.)     Lähtö- Maali    4.00.53   (1.)
 
   2. Tuukka Miettinen         Stamina Triathlon Club       4.03.59       3.06
      Uinti           25.41   (10.)
      Pyöräily      2.17.30   (3.)     Uinti+pyör.     2.43.11   (2.)
      Juoksu        1.20.48   (4.)     Lähtö- Maali    4.03.59   (2.)
 
   3. Kai Söderdahl            Koiviston Isku               4.04.01       3.08
      Uinti           25.26   (9.)
      Pyöräily      2.18.48   (4.)     Uinti+pyör.     2.44.14   (4.)
      Juoksu        1.19.47   (3.)     Lähtö- Maali    4.04.01   (3.)
 
   4. Mika Luoto               Helsinki Triathlon           4.06.09       5.16
      Uinti           24.37   (3.)
      Pyöräily      2.25.40   (10.)    Uinti+pyör.     2.50.17   (10.)
      Juoksu        1.15.52   (1.)     Lähtö- Maali    4.06.09   (4.)
 
   5. Teemu Lemmettylä         TT AquaTerra Kuopio          4.12.27      11.34
      Uinti           25.04   (7.)
      Pyöräily      2.19.20   (5.)     Uinti+pyör.     2.44.24   (6.)
      Juoksu        1.28.03   (11.)    Lähtö- Maali    4.12.27   (5.)
 
   6. Pablo Erat               Joroisten Sporttiklubi       4.12.28      11.35
      Uinti           24.41   (5.)
      Pyöräily      2.19.46   (6.)     Uinti+pyör.     2.44.27   (8.)
      Juoksu        1.28.01   (10.)    Lähtö- Maali    4.12.28   (6.)
 
   7. Jarmo Rissanen           Joroisten Sporttiklubi       4.13.36      12.43
      Uinti           33.11   (28.)
      Pyöräily      2.11.03   (1.)     Uinti+pyör.     2.44.14   (4.)
      Juoksu        1.29.22   (13.)    Lähtö- Maali    4.13.36   (7.)
 
   8. Sami Inkinen             Trulia                       4.14.23      13.30
      Uinti           26.49   (14.)
      Pyöräily      2.21.50   (8.)     Uinti+pyör.     2.48.39   (9.)
      Juoksu        1.25.44   (9.)     Lähtö- Maali    4.14.23   (8.)
 
   9. Markus Kemetter          Helsinki Triathlon           4.22.17      21.24
      Uinti           26.35   (13.)
      Pyöräily      2.26.47   (11.)    Uinti+pyör.     2.53.22   (12.)
      Juoksu        1.28.55   (12.)    Lähtö- Maali    4.22.17   (9.)
 
  10. Mika Penttinen           Stamina Triathlon Club       4.23.27      22.34
      Uinti           24.49   (6.)
      Pyöräily      2.35.49   (18.)    Uinti+pyör.     3.00.38   (14.)
      Juoksu        1.22.49   (5.)     Lähtö- Maali    4.23.27   (10.)
 
  11. Altti Eskola             Helsinki Triathlon           4.28.25      27.32
      Uinti           26.09   (11.)
      Pyöräily      2.27.08   (12.)    Uinti+pyör.     2.53.17   (11.)
      Juoksu        1.35.08   (21.)    Lähtö- Maali    4.28.25   (11.)
 
  12. Miikka Osmo              Tampereen Triathlonklubi     4.29.57      29.04
      Uinti           27.01   (16.)
      Pyöräily      2.28.01   (13.)    Uinti+pyör.     2.55.02   (13.)
      Juoksu        1.34.55   (20.)    Lähtö- Maali    4.29.57   (12.)
 
  13. Mikko Laine              Helsinki Triathlon           4.30.54      30.01
      Uinti           26.16   (12.)
      Pyöräily      2.34.24   (17.)    Uinti+pyör.     3.00.40   (15.)
      Juoksu        1.30.14   (15.)    Lähtö- Maali    4.30.54   (13.)
 
  14. Jiri Vilppola            Triathlonteam 226            4.31.13      30.20
      Uinti           29.54   (23.)
      Pyöräily      2.37.32   (22.)    Uinti+pyör.     3.07.26   (21.)
      Juoksu        1.23.47   (7.)     Lähtö- Maali    4.31.13   (14.)
 
  15. Juha Laitinen            Nurmon Urheilijat -99        4.31.32      30.39
      Uinti           30.55   (25.)
      Pyöräily      2.37.14   (21.)    Uinti+pyör.     3.08.09   (23.)
      Juoksu        1.23.23   (6.)     Lähtö- Maali    4.31.32   (15.)
 
  16. Tero Salonen             Turun Urheiluliitto          4.32.04      31.11
      Uinti           28.57   (18.)
      Pyöräily      2.31.49   (15.)    Uinti+pyör.     3.00.46   (16.)
      Juoksu        1.31.18   (16.)    Lähtö- Maali    4.32.04   (16.)
 
  17. Juuso Kutvonen           Joroisten Sporttiklubi       4.38.53      38.00
      Uinti           30.10   (24.)
      Pyöräily      2.35.59   (19.)    Uinti+pyör.     3.06.09   (20.)
      Juoksu        1.32.44   (17.)    Lähtö- Maali    4.38.53   (17.)
 
  18. Tuomas Maisala           Helsinki Triathlon           4.38.57      38.04
      Uinti           33.47   (30.)
      Pyöräily      2.41.15   (24.)    Uinti+pyör.     3.15.02   (25.)
      Juoksu        1.23.55   (8.)     Lähtö- Maali    4.38.57   (18.)
 
  19. Raimo Naskali            Tampereen Triathlonklubi     4.39.40      38.47
      Uinti           29.12   (20.)
      Pyöräily      2.36.15   (20.)    Uinti+pyör.     3.05.27   (19.)
      Juoksu        1.34.13   (18.)    Lähtö- Maali    4.39.40   (19.)
 
  20. Teemu Kyllönen           Oulun Triathlon Clubi        4.42.54      42.01
      Uinti           29.38   (22.)
      Pyöräily      2.31.13   (14.)    Uinti+pyör.     3.00.51   (17.)
      Juoksu        1.42.03   (23.)    Lähtö- Maali    4.42.54   (20.)
 
  21. Ilkka Utriainen          Turun Urheiluliitto          4.46.00      45.07
      Uinti           29.26   (21.)
      Pyöräily      2.41.59   (25.)    Uinti+pyör.     3.11.25   (24.)
      Juoksu        1.34.35   (19.)    Lähtö- Maali    4.46.00   (21.)
 
  22. Jari Virtanen            Helsinki Triathlon           4.46.39      45.46
      Uinti           31.25   (27.)
      Pyöräily      2.45.22   (26.)    Uinti+pyör.     3.16.47   (26.)
      Juoksu        1.29.52   (14.)    Lähtö- Maali    4.46.39   (22.)
 
  23. Villeveikko Niemi        Kälviän Tarmo                4.47.10      46.17
      Uinti           28.59   (19.)
      Pyöräily      2.38.30   (23.)    Uinti+pyör.     3.07.29   (22.)
      Juoksu        1.39.41   (22.)    Lähtö- Maali    4.47.10   (23.)
 
  24. Selim Palin              Stamina Triathlon Club       4.48.31      47.38
      Uinti           27.59   (17.)
      Pyöräily      2.33.39   (16.)    Uinti+pyör.     3.01.38   (18.)
      Juoksu        1.46.53   (26.)    Lähtö- Maali    4.48.31   (24.)
 
  25. Veikko Turunen           Riihimäen Kiista-Veikot      5.14.59      74.06
      Uinti           34.12   (31.)
      Pyöräily      2.58.00   (28.)    Uinti+pyör.     3.32.12   (29.)
      Juoksu        1.42.47   (24.)    Lähtö- Maali    5.14.59   (25.)
 
  26. Hannu Hult               Karjala Triathlon            5.20.36      79.43
      Uinti           31.01   (26.)
      Pyöräily      2.53.26   (27.)    Uinti+pyör.     3.24.27   (27.)
      Juoksu        1.56.09   (27.)    Lähtö- Maali    5.20.36   (26.)
 
  27. Esko Lahti               Triathlon Stadi              5.22.33      81.40
      Uinti           33.22   (29.)
      Pyöräily      3.02.51   (29.)    Uinti+pyör.     3.36.13   (30.)
      Juoksu        1.46.20   (25.)    Lähtö- Maali    5.22.33   (27.)
 
  28. Jyri Pajamo              Triathlon Stadi              5.32.28      91.35
      Uinti           26.59   (15.)
      Pyöräily      3.04.11   (30.)    Uinti+pyör.     3.31.10   (28.)
      Juoksu        2.01.18   (28.)    Lähtö- Maali    5.32.28   (28.)
 
 
  Keskeyttäneitä   3
   -  Thomas Darby             Turun Urheiluliitto
   -  Jukka Ruotinen           Helsinki Triathlon
   -  Marko Törmänen           Oulun Triathlon Clubi
 
 
      Miehet 19 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 5 kpl )
      =================================================
 
   1. Jarmo Lehtinen           Joroisten Sporttiklubi       4.42.17
      Uinti           28.11   (2.)
      Pyöräily      2.41.53   (1.)     Uinti+pyör.     3.10.04   (1.)
      Juoksu        1.32.13   (1.)     Lähtö- Maali    4.42.17   (1.)
 
   2. Mikko Leppäniemi         Riihimäen Kiista-Veikot      5.03.23      21.06
      Uinti           29.16   (3.)
      Pyöräily      2.50.10   (2.)     Uinti+pyör.     3.19.26   (2.)
      Juoksu        1.43.57   (2.)     Lähtö- Maali    5.03.23   (2.)
 
   3. Ville Kuusisto           Joroisten Sporttiklubi       5.33.17      51.00
      Uinti           30.53   (4.)
      Pyöräily      3.09.54   (3.)     Uinti+pyör.     3.40.47   (3.)
      Juoksu        1.52.30   (4.)     Lähtö- Maali    5.33.17   (3.)
 
   4. Robin Peltoniemi                                      5.45.53      63.36
      Uinti           27.03   (1.)
      Pyöräily      3.33.12   (5.)     Uinti+pyör.     4.00.15   (5.)
      Juoksu        1.45.38   (3.)     Lähtö- Maali    5.45.53   (4.)
 
   5. Jesse Niittymäki         Triathlonteam 226            5.59.37      77.20
      Uinti           33.02   (5.)
      Pyöräily      3.19.37   (4.)     Uinti+pyör.     3.52.39   (4.)
      Juoksu        2.06.58   (5.)     Lähtö- Maali    5.59.37   (5.)
 
 
 
      Miehet 23 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 6 kpl )
      =================================================
 
   1. Tatu Kasurinen           Tawast Cycling Club          4.17.42
      Uinti           25.30   (3.)
      Pyöräily      2.19.11   (1.)     Uinti+pyör.     2.44.41   (1.)
      Juoksu        1.33.01   (3.)     Lähtö- Maali    4.17.42   (1.)
 
   2. Joel Jokinen             Triathlonteam 226            4.21.54       4.12
      Uinti           24.44   (2.)
      Pyöräily      2.28.58   (2.)     Uinti+pyör.     2.53.42   (2.)
      Juoksu        1.28.12   (1.)     Lähtö- Maali    4.21.54   (2.)
 
   3. Jaakko Hiekkaranta       Tawast Cycling Club          4.30.44      13.02
      Uinti           28.02   (6.)
      Pyöräily      2.32.08   (3.)     Uinti+pyör.     3.00.10   (3.)
      Juoksu        1.30.34   (2.)     Lähtö- Maali    4.30.44   (3.)
 
   4. Mikko Virtanen           Karjalan Uimarit -69         4.48.36      30.54
      Uinti           27.51   (5.)
      Pyöräily      2.43.00   (4.)     Uinti+pyör.     3.10.51   (4.)
      Juoksu        1.37.45   (4.)     Lähtö- Maali    4.48.36   (4.)
 
   5. Timo Peltola             Triathlon Stadi              4.57.38      39.56
      Uinti           20.44   (1.)
      Pyöräily      2.50.34   (6.)     Uinti+pyör.     3.11.18   (5.)
      Juoksu        1.46.20   (5.)     Lähtö- Maali    4.57.38   (5.)
 
   6. Lauri Aaltonen           Triathlon Stadi              5.08.24      50.42
      Uinti           26.13   (4.)
      Pyöräily      2.49.56   (5.)     Uinti+pyör.     3.16.09   (6.)
      Juoksu        1.52.15   (6.)     Lähtö- Maali    5.08.24   (6.)
 
 
 
      Miehet 35 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 12 kpl )
      ==================================================
 
   1. Henri Vähä-Ypyä          Tampereen Triathlonklubi     4.22.58
      Uinti           24.53   (2.)
      Pyöräily      2.28.40   (1.)     Uinti+pyör.     2.53.33   (1.)
      Juoksu        1.29.25   (2.)     Lähtö- Maali    4.22.58   (1.)
 
   2. Sergey Pavlov                                         4.32.16       9.18
      Uinti           24.37   (1.)
      Pyöräily      2.39.03   (5.)     Uinti+pyör.     3.03.40   (3.)
      Juoksu        1.28.36   (1.)     Lähtö- Maali    4.32.16   (2.)
 
   3. Esa Ollikainen           Helsinki Triathlon           4.33.23      10.25
      Uinti           27.29   (3.)
      Pyöräily      2.33.14   (2.)     Uinti+pyör.     3.00.43   (2.)
      Juoksu        1.32.40   (4.)     Lähtö- Maali    4.33.23   (3.)
 
   4. Markku Savolainen        Joroisten Sporttiklubi       4.39.50      16.52
      Uinti           33.25   (9.)
      Pyöräily      2.36.22   (3.)     Uinti+pyör.     3.09.47   (5.)
      Juoksu        1.30.03   (3.)     Lähtö- Maali    4.39.50   (4.)
 
   5. Rene Holst               BS-PU Porvoon Uimarit        4.42.44      19.46
      Uinti           33.01   (8.)
      Pyöräily      2.36.45   (4.)     Uinti+pyör.     3.09.46   (4.)
      Juoksu        1.32.58   (6.)     Lähtö- Maali    4.42.44   (5.)
 
   6. Marko Kaijanniemi        Tampereen Triathlonklubi     4.44.55      21.57
      Uinti           27.44   (4.)
      Pyöräily      2.44.21   (7.)     Uinti+pyör.     3.12.05   (6.)
      Juoksu        1.32.50   (5.)     Lähtö- Maali    4.44.55   (6.)
 
   7. Petri Härmä              Triathlon Stadi              4.49.46      26.48
      Uinti           30.40   (5.)
      Pyöräily      2.41.28   (6.)     Uinti+pyör.     3.12.08   (7.)
      Juoksu        1.37.38   (7.)     Lähtö- Maali    4.49.46   (7.)
 
   8. Jarkko Vesikansa         Helsinki Triathlon           4.59.46      36.48
      Uinti           31.20   (6.)
      Pyöräily      2.45.19   (8.)     Uinti+pyör.     3.16.39   (8.)
      Juoksu        1.43.07   (8.)     Lähtö- Maali    4.59.46   (8.)
 
   9. Markku Järvi             Ykspihlajan Reima            5.18.23      55.25
      Uinti           31.44   (7.)
      Pyöräily      2.55.32   (9.)     Uinti+pyör.     3.27.16   (9.)
      Juoksu        1.51.07   (9.)     Lähtö- Maali    5.18.23   (9.)
 
  10. Kimmo Kaila              Vierumäki Sport Club         5.26.19      63.21
      Uinti           36.51   (11.)
      Pyöräily      2.57.25   (10.)    Uinti+pyör.     3.34.16   (10.)
      Juoksu        1.52.03   (10.)    Lähtö- Maali    5.26.19   (10.)
 
  11. Timo Kaskinen            Helsinki Triathlon           5.39.25      76.27
      Uinti           37.11   (12.)
      Pyöräily      3.04.38   (12.)    Uinti+pyör.     3.41.49   (12.)
      Juoksu        1.57.36   (11.)    Lähtö- Maali    5.39.25   (11.)
 
  12. Jukka Kuosmanen          Joroisten Sporttiklubi       5.51.03      88.05
      Uinti           35.06   (10.)
      Pyöräily      3.00.34   (11.)    Uinti+pyör.     3.35.40   (11.)
      Juoksu        2.15.23   (12.)    Lähtö- Maali    5.51.03   (12.)
 
 
      Miehet 40 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 22 kpl )
      ==================================================
 
   1. Kari Lemmetty            Karjalan Uimarit -69         4.21.26
      Uinti           25.23   (1.)
      Pyöräily      2.28.03   (2.)     Uinti+pyör.     2.53.26   (1.)
      Juoksu        1.28.00   (1.)     Lähtö- Maali    4.21.26   (1.)
 
   2. Mika Somppi              Joroisten Sporttiklubi       4.23.51       2.25
      Uinti           25.31   (2.)
      Pyöräily      2.28.24   (3.)     Uinti+pyör.     2.53.55   (3.)
      Juoksu        1.29.56   (2.)     Lähtö- Maali    4.23.51   (2.)
 
   3. Raimo Savola             TT AquaTerra Kuopio          4.24.19       2.53
      Uinti           26.20   (4.)
      Pyöräily      2.27.17   (1.)     Uinti+pyör.     2.53.37   (2.)
      Juoksu        1.30.42   (3.)     Lähtö- Maali    4.24.19   (3.)
 
   4. Marko Myllymäki          Triathlonteam 226            4.34.34      13.08
      Uinti           27.35   (5.)
      Pyöräily      2.33.50   (6.)     Uinti+pyör.     3.01.25   (6.)
      Juoksu        1.33.09   (5.)     Lähtö- Maali    4.34.34   (4.)
 
   5. Aimo Luiro               Arctic Triathlon             4.38.41      17.15
      Uinti           31.28   (12.)
      Pyöräily      2.30.49   (4.)     Uinti+pyör.     3.02.17   (7.)
      Juoksu        1.36.24   (7.)     Lähtö- Maali    4.38.41   (5.)
 
   6. Kari Arffman             BS-PU Porvoon Uimarit        4.40.23      18.57
      Uinti           29.52   (10.)
      Pyöräily      2.34.47   (7.)     Uinti+pyör.     3.04.39   (8.)
      Juoksu        1.35.44   (6.)     Lähtö- Maali    4.40.23   (6.)
 
   7. Olli Vaittinen           Helsinki Triathlon           4.42.36      21.10
      Uinti           27.42   (6.)
      Pyöräily      2.33.37   (5.)     Uinti+pyör.     3.01.19   (5.)
      Juoksu        1.41.17   (9.)     Lähtö- Maali    4.42.36   (7.)
 
   8. Ari Ilola                Triathlonteam 226            4.42.40      21.14
      Uinti           29.11   (9.)
      Pyöräily      2.41.59   (10.)    Uinti+pyör.     3.11.10   (10.)
      Juoksu        1.31.30   (4.)     Lähtö- Maali    4.42.40   (8.)
 
   9. Jarkko Keinänen          Stamina Triathlon Club       4.43.23      21.57
      Uinti           25.38   (3.)
      Pyöräily      2.35.28   (8.)     Uinti+pyör.     3.01.06   (4.)
      Juoksu        1.42.17   (10.)    Lähtö- Maali    4.43.23   (9.)
 
  10. Hannu Osanen             Helsinki Triathlon           4.43.36      22.10
      Uinti           28.35   (8.)
      Pyöräily      2.36.06   (9.)     Uinti+pyör.     3.04.41   (9.)
      Juoksu        1.38.55   (8.)     Lähtö- Maali    4.43.36   (10.)
 
  11. Alexander Stubb          Helsinki Triathlon           5.01.00      39.34
      Uinti           33.20   (15.)
      Pyöräily      2.43.57   (13.)    Uinti+pyör.     3.17.17   (12.)
      Juoksu        1.43.43   (11.)    Lähtö- Maali    5.01.00   (11.)
 
  12. Petri Litmanen           Tampereen Juoksijat          5.01.32      40.06
      Uinti           33.54   (17.)
      Pyöräily      2.43.07   (11.)    Uinti+pyör.     3.17.01   (11.)
      Juoksu        1.44.31   (13.)    Lähtö- Maali    5.01.32   (12.)
 
  13. Kristen Sande            BS-PU Porvoon Uimarit        5.03.06      41.40
      Uinti           28.25   (7.)
      Pyöräily      2.50.32   (17.)    Uinti+pyör.     3.18.57   (13.)
      Juoksu        1.44.09   (12.)    Lähtö- Maali    5.03.06   (13.)
 
  14. Juha Välimäki            Triathlon Stadi              5.08.38      47.12
      Uinti           36.56   (20.)
      Pyöräily      2.46.12   (15.)    Uinti+pyör.     3.23.08   (16.)
      Juoksu        1.45.30   (14.)    Lähtö- Maali    5.08.38   (14.)
 
  15. Tapio Malkki             Joroisten Sporttiklubi       5.13.59      52.33
      Uinti           38.58   (21.)
      Pyöräily      2.44.52   (14.)    Uinti+pyör.     3.23.50   (17.)
      Juoksu        1.50.09   (16.)    Lähtö- Maali    5.13.59   (15.)
 
  16. Harri Luhtanen           Triathlon Stadi              5.14.30      53.04
      Uinti           36.29   (19.)
      Pyöräily      2.43.26   (12.)    Uinti+pyör.     3.19.55   (14.)
      Juoksu        1.54.35   (17.)    Lähtö- Maali    5.14.30   (16.)
 
  17. Tommi Lindholm           Turun Urheiluliitto          5.14.43      53.17
      Uinti           30.36   (11.)
      Pyöräily      2.49.29   (16.)    Uinti+pyör.     3.20.05   (15.)
      Juoksu        1.54.38   (18.)    Lähtö- Maali    5.14.43   (17.)
 
  18. Jukka Himanka            Kälviän Tarmo                5.16.45      55.19
      Uinti           32.33   (14.)
      Pyöräily      2.55.21   (20.)    Uinti+pyör.     3.27.54   (20.)
      Juoksu        1.48.51   (15.)    Lähtö- Maali    5.16.45   (18.)
 
  19. Seppo Laakkonen          Tampereen Juoksijat          5.23.56      62.30
      Uinti           33.28   (16.)
      Pyöräily      2.54.07   (19.)    Uinti+pyör.     3.27.35   (19.)
      Juoksu        1.56.21   (19.)    Lähtö- Maali    5.23.56   (19.)
 
  20. Markku Seitsonen         Triathlonteam 226            5.25.45      64.19
      Uinti           32.30   (13.)
      Pyöräily      2.52.54   (18.)    Uinti+pyör.     3.25.24   (18.)
      Juoksu        2.00.21   (20.)    Lähtö- Maali    5.25.45   (20.)
 
  21. Pekka Mäkelä             Oulun Triathlon Clubi        6.02.47     101.21
      Uinti           43.42   (22.)
      Pyöräily      3.01.23   (21.)    Uinti+pyör.     3.45.05   (22.)
      Juoksu        2.17.42   (21.)    Lähtö- Maali    6.02.47   (21.)
 
 
  Keskeyttäneitä   1
   -  Petteri Laiti            Triathlon Stadi
 
 
      Miehet 45 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 11 kpl )
      ==================================================
 
   1. Olli Ohrankämmen         Helsinki Triathlon           4.28.51
      Uinti           26.24   (1.)
      Pyöräily      2.26.46   (1.)     Uinti+pyör.     2.53.10   (1.)
      Juoksu        1.35.41   (3.)     Lähtö- Maali    4.28.51   (1.)
 
   2. Olli Mikkola             Helsinki Triathlon           4.32.44       3.53
      Uinti           28.08   (3.)
      Pyöräily      2.32.30   (2.)     Uinti+pyör.     3.00.38   (2.)
      Juoksu        1.32.06   (1.)     Lähtö- Maali    4.32.44   (2.)
 
   3. Antero Kotijärvi         TT AquaTerra Kuopio          4.52.55      24.04
      Uinti           31.23   (4.)
      Pyöräily      2.33.51   (3.)     Uinti+pyör.     3.05.14   (3.)
      Juoksu        1.47.41   (6.)     Lähtö- Maali    4.52.55   (3.)
 
   4. Martti Hurula            TT AquaTerra Kuopio          4.56.01      27.10
      Uinti           26.56   (2.)
      Pyöräily      2.47.10   (5.)     Uinti+pyör.     3.14.06   (4.)
      Juoksu        1.41.55   (4.)     Lähtö- Maali    4.56.01   (4.)
 
   5. Ilkka Kruus              Helsinki Triathlon           4.59.51      31.00
      Uinti           36.53   (10.)
      Pyöräily      2.48.42   (6.)     Uinti+pyör.     3.25.35   (6.)
      Juoksu        1.34.16   (2.)     Lähtö- Maali    4.59.51   (5.)
 
   6. Eero Fagerholm           Kiikalan Urheilijat          5.05.33      36.42
      Uinti           32.42   (6.)
      Pyöräily      2.42.49   (4.)     Uinti+pyör.     3.15.31   (5.)
      Juoksu        1.50.02   (7.)     Lähtö- Maali    5.05.33   (6.)
 
   7. Jyri Lommi               Triathlon Stadi              5.10.31      41.40
      Uinti           33.30   (7.)
      Pyöräily      2.53.10   (8.)     Uinti+pyör.     3.26.40   (7.)
      Juoksu        1.43.51   (5.)     Lähtö- Maali    5.10.31   (7.)
 
   8. Matti Kaukonen           Kiikalan Urheilijat          5.20.57      52.06
      Uinti           32.11   (5.)
      Pyöräily      2.54.33   (9.)     Uinti+pyör.     3.26.44   (8.)
      Juoksu        1.54.13   (9.)     Lähtö- Maali    5.20.57   (8.)
 
   9. Tapio Törrönen           Tajut                        5.28.52      60.01
      Uinti           35.25   (8.)
      Pyöräily      3.02.25   (10.)    Uinti+pyör.     3.37.50   (10.)
      Juoksu        1.51.02   (8.)     Lähtö- Maali    5.28.52   (9.)
 
  10. Petri Hiltunen           Turun Urheiluliitto          5.34.43      65.52
      Uinti           37.39   (11.)
      Pyöräily      2.51.03   (7.)     Uinti+pyör.     3.28.42   (9.)
      Juoksu        2.06.01   (10.)    Lähtö- Maali    5.34.43   (10.)
 
  11. Jari Huhtanen            Lohjan Uimarit               5.58.21      89.30
      Uinti           35.32   (9.)
      Pyöräily      3.15.41   (11.)    Uinti+pyör.     3.51.13   (11.)
      Juoksu        2.07.08   (11.)    Lähtö- Maali    5.58.21   (11.)
 
 
      Miehet 50 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 7 kpl )
      =================================================
 
   1. Antti Ojala              Tampereen Triathlonklubi     4.46.34
      Uinti           26.41   (1.)
      Pyöräily      2.37.49   (1.)     Uinti+pyör.     3.04.30   (1.)
      Juoksu        1.42.04   (2.)     Lähtö- Maali    4.46.34   (1.)
 
   2. Martti Herlevi           BS-PU Porvoon Uimarit        4.47.11       0.37
      Uinti           28.45   (2.)
      Pyöräily      2.42.52   (2.)     Uinti+pyör.     3.11.37   (2.)
      Juoksu        1.35.34   (1.)     Lähtö- Maali    4.47.11   (2.)
 
   3. Markku Lahti             Triathlon Stadi              5.17.12      30.38
      Uinti           35.01   (5.)
      Pyöräily      2.53.05   (4.)     Uinti+pyör.     3.28.06   (4.)
      Juoksu        1.49.06   (3.)     Lähtö- Maali    5.17.12   (3.)
 
   4. Jari Aaltonen            Helsinki Triathlon           5.25.21      38.47
      Uinti           29.51   (3.)
      Pyöräily      2.45.42   (3.)     Uinti+pyör.     3.15.33   (3.)
      Juoksu        2.09.48   (6.)     Lähtö- Maali    5.25.21   (4.)
 
   5. Timo Räsänen             Joroisten Sporttiklubi       5.27.37      41.03
      Uinti           30.56   (4.)
      Pyöräily      3.04.46   (5.)     Uinti+pyör.     3.35.42   (5.)
      Juoksu        1.51.55   (4.)     Lähtö- Maali    5.27.37   (5.)
 
   6. Markus Olin              Lohjan Uimarit               6.07.18      80.44
      Uinti           37.53   (6.)
      Pyöräily      3.19.19   (6.)     Uinti+pyör.     3.57.12   (6.)
      Juoksu        2.10.06   (7.)     Lähtö- Maali    6.07.18   (6.)
 
   7. Hannu Kahila             BS-PU Porvoon Uimarit        6.19.27      92.53
      Uinti           41.53   (7.)
      Pyöräily      3.37.39   (7.)     Uinti+pyör.     4.19.32   (7.)
      Juoksu        1.59.55   (5.)     Lähtö- Maali    6.19.27   (7.)
 
 
 
      Miehet 55 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 4 kpl )
      =================================================
 
   1. Erkki Anunti             Arctic Triathlon             5.02.58
      Uinti           32.44   (2.)
      Pyöräily      2.45.50   (3.)     Uinti+pyör.     3.18.34   (3.)
      Juoksu        1.44.24   (1.)     Lähtö- Maali    5.02.58   (1.)
 
   2. Peter Grönholm           Helsinki Triathlon           5.09.43       6.45
      Uinti           28.53   (1.)
      Pyöräily      2.40.24   (1.)     Uinti+pyör.     3.09.17   (1.)
      Juoksu        2.00.26   (2.)     Lähtö- Maali    5.09.43   (2.)
 
   3. Pekka Saarinen           Helsinki Triathlon           5.19.28      16.30
      Uinti           34.58   (4.)
      Pyöräily      2.43.25   (2.)     Uinti+pyör.     3.18.23   (2.)
      Juoksu        2.01.05   (3.)     Lähtö- Maali    5.19.28   (3.)
 
   4. Markku Björn             Helsinki Triathlon           5.48.47      45.49
      Uinti           34.54   (3.)
      Pyöräily      3.04.16   (4.)     Uinti+pyör.     3.39.10   (4.)
      Juoksu        2.09.37   (4.)     Lähtö- Maali    5.48.47   (4.)
 
 
 
      Miehet 60 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 1 kpl )
      =================================================
 
   1. Mart Haruoja             Stamina Triathlon Club       5.58.25
      Uinti           38.46   (1.)
      Pyöräily      3.02.14   (1.)     Uinti+pyör.     3.41.00   (1.)
      Juoksu        2.17.25   (1.)     Lähtö- Maali    5.58.25   (1.)
 
 
 
      Miehet 70 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 1 kpl )
      =================================================
 
   1. Pentti Miettinen         Jääsken Kirijät              7.11.31
      Uinti           55.25   (1.)
      Pyöräily      3.46.38   (1.)     Uinti+pyör.     4.42.03   (1.)
      Juoksu        2.29.28   (1.)     Lähtö- Maali    7.11.31   (1.)
 
 
 
      Naiset yleinen SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 4 kpl )
      ===============================================
 
   1. Tiina Boman              Joroisten Sporttiklubi       4.27.25
      Uinti           25.25   (1.)
      Pyöräily      2.34.53   (1.)     Uinti+pyör.     3.00.18   (1.)
      Juoksu        1.27.07   (1.)     Lähtö- Maali    4.27.25   (1.)
 
   2. Suvi Tiainen             Helsinki Triathlon           4.59.06      31.41
      Uinti           29.20   (3.)
      Pyöräily      2.48.10   (2.)     Uinti+pyör.     3.17.30   (2.)
      Juoksu        1.41.36   (3.)     Lähtö- Maali    4.59.06   (2.)
 
   3. Henrika Malmström        Helsinki Triathlon           5.01.52      34.27
      Uinti           29.44   (4.)
      Pyöräily      2.57.25   (4.)     Uinti+pyör.     3.27.09   (4.)
      Juoksu        1.34.43   (2.)     Lähtö- Maali    5.01.52   (3.)
 
 
  Keskeyttäneitä   1
   -  Liis Toomingas           Nurmon Urheilijat -99
 
 
      Naiset 19 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 1 kpl )
      =================================================
 
   1. Daniela Lönnqvist        BS-PU Porvoon Uimarit        5.26.13
      Uinti           27.09   (1.)
      Pyöräily      3.06.30   (1.)     Uinti+pyör.     3.33.39   (1.)
      Juoksu        1.52.34   (1.)     Lähtö- Maali    5.26.13   (1.)
 
 
 
      Naiset 23 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 1 kpl )
      =================================================
 
   1. Milla Enqvist            Triathlonteam 226            7.10.45
      Uinti           37.22   (1.)
      Pyöräily      3.37.28   (1.)     Uinti+pyör.     4.14.50   (1.)
      Juoksu        2.55.55   (1.)     Lähtö- Maali    7.10.45   (1.)
 
 
 
      Naiset 35 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 3 kpl )
      =================================================
 
   1. Imke Höfling             TT AquaTerra Kuopio          5.25.16
      Uinti           29.02   (1.)
      Pyöräily      3.10.35   (3.)     Uinti+pyör.     3.39.37   (2.)
      Juoksu        1.45.39   (1.)     Lähtö- Maali    5.25.16   (1.)
 
   2. Katja Koivulahti         Tawast Cycling Club          5.35.49      10.33
      Uinti           36.09   (3.)
      Pyöräily      3.04.16   (1.)     Uinti+pyör.     3.40.25   (3.)
      Juoksu        1.55.24   (2.)     Lähtö- Maali    5.35.49   (2.)
 
   3. Helena Vesaranta         Triathlonteam 226            5.39.57      14.41
      Uinti           33.27   (2.)
      Pyöräily      3.05.00   (2.)     Uinti+pyör.     3.38.27   (1.)
      Juoksu        2.01.30   (3.)     Lähtö- Maali    5.39.57   (3.)
 
 
 
      Naiset 40 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 1 kpl )
      =================================================
 
   1. Greta Malkki             Joroisten Sporttiklubi       5.47.48
      Uinti           37.37   (1.)
      Pyöräily      3.08.26   (1.)     Uinti+pyör.     3.46.03   (1.)
      Juoksu        2.01.45   (1.)     Lähtö- Maali    5.47.48   (1.)
 
 
      Naiset 50 vuotta SM 1,9 + 90 + 21,1     ( 1 kpl )
      =================================================
 
   1. Marjaliisa Huttunen      Helsinki Triathlon           5.37.05
      Uinti           33.31   (1.)
      Pyöräily      3.02.26   (1.)     Uinti+pyör.     3.35.57   (1.)
      Juoksu        2.01.08   (1.)     Lähtö- Maali    5.37.05   (1.)
 
 
 
      Kuntosarja  1,9 + 90 + 21,1     ( 73 kpl )
      ==========================================
 
   1. Eero Hippeläinen         Helsinki Triathlon           4.44.32
      Uinti           26.22   (2.)
      Pyöräily      2.41.46   (3.)     Uinti+pyör.     3.08.08   (1.)
      Juoksu        1.36.24   (4.)     Lähtö- Maali    4.44.32   (1.)
 
   2. Janne Lehtonen           Vantaa                       4.49.40       5.08
      Uinti           33.31   (27.)
      Pyöräily      2.43.05   (5.)     Uinti+pyör.     3.16.36   (5.)
      Juoksu        1.33.04   (2.)     Lähtö- Maali    4.49.40   (2.)
 
   3. Markku Parkkanen         Vantaa                       4.56.47      12.15
      Uinti           26.54   (3.)
      Pyöräily      2.45.33   (7.)     Uinti+pyör.     3.12.27   (4.)
      Juoksu        1.44.20   (12.)    Lähtö- Maali    4.56.47   (3.)
 
   4. Mika Myllö                                            4.56.57      12.25
      Uinti           29.32   (8.)
      Pyöräily      2.41.43   (2.)     Uinti+pyör.     3.11.15   (3.)
      Juoksu        1.45.42   (15.)    Lähtö- Maali    4.56.57   (4.)
 
   5. Martti Näsäkkälä         Helsinki Triathlon           4.57.22      12.50
      Uinti           26.21   (1.)
      Pyöräily      2.53.01   (15.)    Uinti+pyör.     3.19.22   (9.)
      Juoksu        1.38.00   (5.)     Lähtö- Maali    4.57.22   (5.)
 
   6. Antti Huotarinen         Helsinki Triathlon           4.57.37      13.05
      Uinti           30.04   (10.)
      Pyöräily      2.39.44   (1.)     Uinti+pyör.     3.09.48   (2.)
      Juoksu        1.47.49   (21.)    Lähtö- Maali    4.57.37   (6.)
 
   7. Mikko Pietiläinen        Oulu                         4.58.59      14.27
      Uinti           34.03   (29.)
      Pyöräily      2.45.35   (8.)     Uinti+pyör.     3.19.38   (11.)
      Juoksu        1.39.21   (7.)     Lähtö- Maali    4.58.59   (7.)
 
   8. Vesa Ruuska              Tampereen Juoksijat          5.03.54      19.22
      Uinti           32.29   (22.)
      Pyöräily      2.59.00   (26.)    Uinti+pyör.     3.31.29   (24.)
      Juoksu        1.32.25   (1.)     Lähtö- Maali    5.03.54   (8.)
 
   9. Jari Salojärvi           Helsinki Triathlon           5.04.01      19.29
      Uinti           34.09   (32.)
      Pyöräily      2.42.54   (4.)     Uinti+pyör.     3.17.03   (6.)
      Juoksu        1.46.58   (19.)    Lähtö- Maali    5.04.01   (9.)
  
  10. Janne Lehtinen           Turun Urheiluliitto          5.05.35      21.03
      Uinti           32.49   (23.)
      Pyöräily      2.46.39   (9.)     Uinti+pyör.     3.19.28   (10.)
      Juoksu        1.46.07   (17.)    Lähtö- Maali    5.05.35   (10.)
 
  11. Samuli Heikkonen         Timberwolves                 5.07.14      22.42
      Uinti           33.32   (28.)
      Pyöräily      2.44.06   (6.)     Uinti+pyör.     3.17.38   (7.)
      Juoksu        1.49.36   (28.)    Lähtö- Maali    5.07.14   (11.)
 
  12. Jari Pelto               Pietarsaari                  5.09.55      25.23
      Uinti           30.59   (13.)
      Pyöräily      2.48.48   (11.)    Uinti+pyör.     3.19.47   (12.)
      Juoksu        1.50.08   (30.)    Lähtö- Maali    5.09.55   (12.)
 
  13. Risto Siivonen           Team Suburbia                5.11.05      26.33
      Uinti           27.58   (4.)
      Pyöräily      2.59.28   (27.)    Uinti+pyör.     3.27.26   (14.)
      Juoksu        1.43.39   (10.)    Lähtö- Maali    5.11.05   (13.)
 
  14. Rami Lehto               Turun Urheiluliitto          5.11.41      27.09
      Uinti           31.42   (17.)
      Pyöräily      2.47.17   (10.)    Uinti+pyör.     3.18.59   (8.)
      Juoksu        1.52.42   (35.)    Lähtö- Maali    5.11.41   (14.)
 
  15. Juha Heikkinen           Helsinki Triathlon           5.13.58      29.26
      Uinti           34.07   (31.)
      Pyöräily      2.53.45   (16.)    Uinti+pyör.     3.27.52   (16.)
      Juoksu        1.46.06   (16.)    Lähtö- Maali    5.13.58   (15.)
 
  16. Jussi Kirjavainen        Lahti                        5.14.53      30.21
      Uinti           36.50   (45.)
      Pyöräily      3.01.49   (31.)    Uinti+pyör.     3.38.39   (35.)
      Juoksu        1.36.14   (3.)     Lähtö- Maali    5.14.53   (16.)
 
  17. Teemu Lehto              Espoo                        5.15.20      30.48
      Uinti           35.05   (35.)
      Pyöräily      2.55.00   (18.)    Uinti+pyör.     3.30.05   (21.)
      Juoksu        1.45.15   (13.)    Lähtö- Maali    5.15.20   (17.)
 
  18. Jussi Pikkarainen        Triathlon Club Heinola       5.16.15      31.43
      Uinti           38.17   (55.)
      Pyöräily      2.49.00   (12.)    Uinti+pyör.     3.27.17   (13.)
      Juoksu        1.48.58   (25.)    Lähtö- Maali    5.16.15   (18.)
 
  19. Raimo Åkerlind           Tampere                      5.16.26      31.54
      Uinti           31.19   (14.)
      Pyöräily      2.56.44   (21.)    Uinti+pyör.     3.28.03   (17.)
      Juoksu        1.48.23   (24.)    Lähtö- Maali    5.16.26   (19.)
 
  20. Sami Halmo               Turun Urheiluliitto          5.16.59      32.27
      Uinti           34.42   (33.)
      Pyöräily      2.54.08   (17.)    Uinti+pyör.     3.28.50   (19.)
      Juoksu        1.48.09   (23.)    Lähtö- Maali    5.16.59   (20.)
 
  21. Mikko Westerlund         Karjala Triathlon            5.17.24      32.52
      Uinti           36.23   (42.)
      Pyöräily      2.51.42   (14.)    Uinti+pyör.     3.28.05   (18.)
      Juoksu        1.49.19   (26.)    Lähtö- Maali    5.17.24   (21.)
 
  22. Kai Ylä-Outinen          Pirkkala                     5.20.18      35.46
      Uinti           38.01   (52.)
      Pyöräily      2.55.51   (20.)    Uinti+pyör.     3.33.52   (27.)
      Juoksu        1.46.26   (18.)    Lähtö- Maali    5.20.18   (22.)
 
  23. Kari Huovila             KENSU JKL                    5.21.28      36.56
      Uinti           35.13   (37.)
      Pyöräily      2.58.28   (24.)    Uinti+pyör.     3.33.41   (26.)
      Juoksu        1.47.47   (20.)    Lähtö- Maali    5.21.28   (23.)
 
  24. Mikko Järvi              Lahti                        5.21.44      37.12
      Uinti           32.22   (20.)
      Pyöräily      2.55.09   (19.)    Uinti+pyör.     3.27.31   (15.)
      Juoksu        1.54.13   (39.)    Lähtö- Maali    5.21.44   (24.)
 
  25. Matti Nurvo              Vantaa                       5.21.51      37.19
      Uinti           37.05   (47.)
      Pyöräily      3.05.44   (42.)    Uinti+pyör.     3.42.49   (45.)
      Juoksu        1.39.02   (6.)     Lähtö- Maali    5.21.51   (25.)
 
  26. Arthur Heickell          KUMU/Kuhmoinen               5.22.22      37.50
      Uinti           32.23   (21.)
      Pyöräily      3.04.28   (37.)    Uinti+pyör.     3.36.51   (32.)
      Juoksu        1.45.31   (14.)    Lähtö- Maali    5.22.22   (26.)
 
  27. Matti Karjunen           Karjala Triathlon            5.23.07      38.35
      Uinti           35.47   (40.)
      Pyöräily      3.05.48   (43.)    Uinti+pyör.     3.41.35   (41.)
      Juoksu        1.41.32   (8.)     Lähtö- Maali    5.23.07   (27.)
 
  28. Joonas Helander          Helsinki Triathlon           5.24.34      40.02
      Uinti           33.28   (26.)
      Pyöräily      2.57.47   (22.)    Uinti+pyör.     3.31.15   (23.)
      Juoksu        1.53.19   (36.)    Lähtö- Maali    5.24.34   (28.)
 
  29. Lasse Rousi              Tampere                      5.26.02      41.30
      Uinti           29.22   (7.)
      Pyöräily      3.07.18   (44.)    Uinti+pyör.     3.36.40   (31.)
      Juoksu        1.49.22   (27.)    Lähtö- Maali    5.26.02   (29.)
 
  30. Tuure Holkko             Seinäjoen Uimaseura          5.28.30      43.58
      Uinti           31.58   (19.)
      Pyöräily      3.05.39   (41.)    Uinti+pyör.     3.37.37   (34.)
      Juoksu        1.50.53   (31.)    Lähtö- Maali    5.28.30   (30.)
 
  31. Petteri Helanne          Espoo                        5.29.20      44.48
      Uinti           38.12   (54.)
      Pyöräily      3.08.55   (46.)    Uinti+pyör.     3.47.07   (49.)
      Juoksu        1.42.13   (9.)     Lähtö- Maali    5.29.20   (31.)
  
  32. Antti Antikainen         Helsinki Triathlon           5.29.46      45.14
      Uinti           28.46   (5.)
      Pyöräily      3.10.55   (48.)    Uinti+pyör.     3.39.41   (38.)
      Juoksu        1.50.05   (29.)    Lähtö- Maali    5.29.46   (32.)
 
  33. Petteri Paananen         Punkaharju                   5.29.54      45.22
      Uinti           29.04   (6.)
      Pyöräily      3.00.40   (29.)    Uinti+pyör.     3.29.44   (20.)
      Juoksu        2.00.10   (46.)    Lähtö- Maali    5.29.54   (33.)
 
  34. Kari Elomäki             Helsinki                     5.30.06      45.34
      Uinti           40.22   (60.)
      Pyöräily      3.05.35   (40.)    Uinti+pyör.     3.45.57   (48.)
      Juoksu        1.44.09   (11.)    Lähtö- Maali    5.30.06   (34.)
 
  35. Alfred Kjellman          IF Brahe                     5.33.23      48.51
      Uinti           41.08   (62.)
      Pyöräily      2.58.34   (25.)    Uinti+pyör.     3.39.42   (39.)
      Juoksu        1.53.41   (38.)    Lähtö- Maali    5.33.23   (35.)
 
  36. Esa Salonen                                           5.34.54      50.22
      Uinti           42.01   (66.)
      Pyöräily      2.49.01   (13.)    Uinti+pyör.     3.31.02   (22.)
      Juoksu        2.03.52   (54.)    Lähtö- Maali    5.34.54   (36.)
 
  37. Kristian Paavonen        Triathlon Stadi              5.35.56      51.24
      Uinti           29.57   (9.)
      Pyöräily      3.12.25   (50.)    Uinti+pyör.     3.42.22   (44.)
      Juoksu        1.53.34   (37.)    Lähtö- Maali    5.35.56   (37.)
 
  38. Jussi Madekivi           Helsinki                     5.37.50      53.18
      Uinti           34.05   (30.)
      Pyöräily      3.04.39   (38.)    Uinti+pyör.     3.38.44   (36.)
      Juoksu        1.59.06   (45.)    Lähtö- Maali    5.37.50   (38.)
 
  39. Pekka Sikanen            Leppävirta                   5.38.16      53.44
      Uinti           31.19   (14.)
      Pyöräily      3.04.52   (39.)    Uinti+pyör.     3.36.11   (30.)
      Juoksu        2.02.05   (50.)    Lähtö- Maali    5.38.16   (39.)
 
  40. Juha Manninen            Kusiaismäen Heputtajat       5.38.45      54.13
      Uinti           37.02   (46.)
      Pyöräily      3.02.41   (35.)    Uinti+pyör.     3.39.43   (40.)
      Juoksu        1.59.02   (44.)    Lähtö- Maali    5.38.45   (40.)
 
  41. Harri Mäntyranta         Kuusankoski                  5.39.48      55.16
      Uinti           35.23   (39.)
      Pyöräily      3.08.15   (45.)    Uinti+pyör.     3.43.38   (47.)
      Juoksu        1.56.10   (41.)    Lähtö- Maali    5.39.48   (41.)
 
  42. Tuomas Kekola            Lahti                        5.40.12      55.40
      Uinti           31.35   (16.)
      Pyöräily      3.10.45   (47.)    Uinti+pyör.     3.42.20   (43.)
      Juoksu        1.57.52   (42.)    Lähtö- Maali    5.40.12   (42.)
 
  43. Jussi Männikkö           Joroisten Sporttiklubi       5.40.19      55.47
      Uinti           35.05   (35.)
      Pyöräily      3.02.09   (32.)    Uinti+pyör.     3.37.14   (33.)
      Juoksu        2.03.05   (51.)    Lähtö- Maali    5.40.19   (43.)
 
  44. Otto Selehov             Oulun Triathlon Clubi        5.40.48      56.16
      Uinti           36.39   (43.)
      Pyöräily      3.02.33   (33.)    Uinti+pyör.     3.39.12   (37.)
      Juoksu        2.01.36   (48.)    Lähtö- Maali    5.40.48   (44.)
 
  45. Pertti Saloranta         Kerava                       5.41.12      56.40
      Uinti           37.42   (51.)
      Pyöräily      3.10.58   (49.)    Uinti+pyör.     3.48.40   (51.)
      Juoksu        1.52.32   (33.)    Lähtö- Maali    5.41.12   (45.)
 
  46. Lars Rehn                Eckerö Idrottsklub           5.41.19      56.47
      Uinti           33.25   (25.)
      Pyöräily      3.02.34   (34.)    Uinti+pyör.     3.35.59   (29.)
      Juoksu        2.05.20   (56.)    Lähtö- Maali    5.41.19   (46.)
 
  47. Mikko Vuohelainen        TT AquaTerra Kuopio          5.44.52      60.20
      Uinti           30.50   (12.)
      Pyöräily      3.01.48   (30.)    Uinti+pyör.     3.32.38   (25.)
      Juoksu        2.12.14   (63.)    Lähtö- Maali    5.44.52   (47.)
 
  48. Mikko Laitinen           Triathlonteam 226            5.45.06      60.34
      Uinti           30.28   (11.)
      Pyöräily      3.12.57   (51.)    Uinti+pyör.     3.43.25   (46.)
      Juoksu        2.01.41   (49.)    Lähtö- Maali    5.45.06   (48.)
 
  49. Jaakko Jäntti            Koiviston Isku               5.45.20      60.48
      Uinti           33.14   (24.)
      Pyöräily      3.21.07   (58.)    Uinti+pyör.     3.54.21   (55.)
      Juoksu        1.50.59   (32.)    Lähtö- Maali    5.45.20   (49.)
 
  50. Antti Puhakka            maratonklubi                 5.48.29      63.57
      Uinti           38.06   (53.)
      Pyöräily      3.22.19   (60.)    Uinti+pyör.     4.00.25   (60.)
      Juoksu        1.48.04   (22.)    Lähtö- Maali    5.48.29   (50.)
 
  51. Jarmo Tahkokorpi         Tampere                      5.53.19      68.47
      Uinti           44.07   (69.)
      Pyöräily      3.13.16   (52.)    Uinti+pyör.     3.57.23   (57.)
      Juoksu        1.55.56   (40.)    Lähtö- Maali    5.53.19   (51.)
 
  52. Natalia Borisova                                      5.56.34      72.02
      Uinti           36.40   (44.)
      Pyöräily      3.13.47   (53.)    Uinti+pyör.     3.50.27   (52.)
      Juoksu        2.06.07   (57.)    Lähtö- Maali    5.56.34   (52.)
 
  53. Aki Koponen              Turun Kauppakorkeakoulu      5.57.12      72.40
      Uinti           47.41   (71.)
      Pyöräily      2.59.45   (28.)    Uinti+pyör.     3.47.26   (50.)
      Juoksu        2.09.46   (60.)    Lähtö- Maali    5.57.12   (53.)
 
  54. Petri Sauriala           Karjala Triathlon            5.57.57      73.25
      Uinti           38.29   (56.)
      Pyöräily      3.03.46   (36.)    Uinti+pyör.     3.42.15   (42.)
      Juoksu        2.15.42   (64.)    Lähtö- Maali    5.57.57   (54.)
 
  55. Kalle Hakonen            Tyhjä Arpa                   5.59.17      74.45
      Uinti           37.10   (48.)
      Pyöräily      3.29.32   (66.)    Uinti+pyör.     4.06.42   (64.)
      Juoksu        1.52.35   (34.)    Lähtö- Maali    5.59.17   (55.)
 
  56. Riku Aaltonen            Team Trek Finland            6.01.06      76.34
      Uinti           35.02   (34.)
      Pyöräily      3.22.45   (61.)    Uinti+pyör.     3.57.47   (59.)
      Juoksu        2.03.19   (52.)    Lähtö- Maali    6.01.06   (56.)
 
  56. Mika Saario              Team Trek Finland            6.01.06      76.34
      Uinti           37.31   (50.)
      Pyöräily      3.20.15   (56.)    Uinti+pyör.     3.57.46   (58.)
      Juoksu        2.03.20   (53.)    Lähtö- Maali    6.01.06   (56.)
 
  58. Juha Mynttinen           Espoo                        6.06.07      81.35
      Uinti           39.57   (59.)
      Pyöräily      3.20.53   (57.)    Uinti+pyör.     4.00.50   (62.)
      Juoksu        2.05.17   (55.)    Lähtö- Maali    6.06.07   (58.)
 
  59. Pekka Tölli                                           6.07.45      83.13
      Uinti           41.44   (64.)
      Pyöräily      3.15.16   (54.)    Uinti+pyör.     3.57.00   (56.)
      Juoksu        2.10.45   (62.)    Lähtö- Maali    6.07.45   (59.)
 
  60. Esko Jääskeläinen        Vantaa                       6.10.48      86.16
      Uinti           37.30   (49.)
      Pyöräily      3.23.09   (62.)    Uinti+pyör.     4.00.39   (61.)
      Juoksu        2.10.09   (61.)    Lähtö- Maali    6.10.48   (60.)
 
  61. Antti Lauslahti          Team Rossignol               6.14.01      89.29
      Uinti           38.46   (57.)
      Pyöräily      3.26.58   (65.)    Uinti+pyör.     4.05.44   (63.)
      Juoksu        2.08.17   (58.)    Lähtö- Maali    6.14.01   (61.)
 
  62. Timo Kaltio              Tampereen Juoksijat          6.15.45      91.13
      Uinti           31.56   (18.)
      Pyöräily      3.22.07   (59.)    Uinti+pyör.     3.54.03   (54.)
      Juoksu        2.21.42   (68.)    Lähtö- Maali    6.15.45   (62.)
 
  63. Hannu Riipi              Tampere                      6.16.37      92.05
      Uinti           41.05   (61.)
      Pyöräily      3.26.21   (64.)    Uinti+pyör.     4.07.26   (66.)
      Juoksu        2.09.11   (59.)    Lähtö- Maali    6.16.37   (63.)
 
  64. Pavel Borisov                                         6.25.41     101.09
      Uinti           43.32   (68.)
      Pyöräily      3.23.36   (63.)    Uinti+pyör.     4.07.08   (65.)
      Juoksu        2.18.33   (65.)    Lähtö- Maali    6.25.41   (64.)
 
  65. Marko Forsell            Ykspihlajan Reima            6.28.08     103.36
      Uinti           41.37   (63.)
      Pyöräily      3.46.11   (67.)    Uinti+pyör.     4.27.48   (67.)
      Juoksu        2.00.20   (47.)    Lähtö- Maali    6.28.08   (65.)
 
  66. Hanna Vauhkonen          Helsinki Triathlon           6.29.38     105.06
      Uinti           42.31   (67.)
      Pyöräily      3.48.23   (68.)    Uinti+pyör.     4.30.54   (69.)
      Juoksu        1.58.44   (43.)    Lähtö- Maali    6.29.38   (66.)
 
  67. Kari Halonen             Team Rossignol               6.47.03     122.31
      Uinti           39.12   (58.)
      Pyöräily      3.48.58   (69.)    Uinti+pyör.     4.28.10   (68.)
      Juoksu        2.18.53   (66.)    Lähtö- Maali    6.47.03   (67.)
 
  68. Terho Miettinen          Helsinki                     7.00.21     135.49
      Uinti           41.47   (65.)
      Pyöräily      3.52.16   (70.)    Uinti+pyör.     4.34.03   (70.)
      Juoksu        2.26.18   (69.)    Lähtö- Maali    7.00.21   (68.)
 
  69. Sari Vepsäläinen         Liperi                       7.41.19     176.47
      Uinti           47.14   (70.)
      Pyöräily      4.33.20   (72.)    Uinti+pyör.     5.20.34   (71.)
      Juoksu        2.20.45   (67.)    Lähtö- Maali    7.41.19   (69.)
 
  70. Tatu Ikonen              Helsinki                     8.31.51     227.19
      Uinti         1.29.29   (73.)
      Pyöräily      4.27.55   (71.)    Uinti+pyör.     5.57.24   (72.)
      Juoksu        2.34.27   (70.)    Lähtö- Maali    8.31.51   (70.)
 
 
  Keskeyttäneitä   3
   -  Stjepan Vucusic
   -  Kimmo Koops              GrIFK
   -  Janne Mustonen           Helsinki Triathlon
 
 
      Triathlon-viesti 1,9 + 90 + 21,1 km    VIESTI     ( 1 kpl )
      ===========================================================
 
 
   1. Team Rossignol/Squeezy                                4.46.42
       300 Vilma Lauslahti                26.51    ( 1.)    26.51  ( 1.)
       300 Matti Mäkinen                3.10.18    ( 1.)  2.43.27  ( 1.)
       300 Paavo Tervonen               4.46.42    ( 1.)  1.36.24  ( 1.)
 
 
          * * * 23. Finntriathlon Joroisilla 11.-12.7.2008 * * *