Paukunharjun hiihdot 11.1.2003

T U L O K S E T

© Hyvinkään Hiihtoseura    

Väliajat

Sarjaluettelo:
N12; N14; N16; N18; N20; NYL; N40; N50; N60; M12; M14; M16; M18; M20; MYL; M35; M40; M45; M50; M55; M60;

Naiset 12 vuotta 3 km P ( 5 kpl )

   1. Hennariikka Rahkola      Rajamäen Kehitys             13.22,1
   2. Petra Nyfors             Rajamäen Kehitys             14.12,3     0.50,2
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Salla Koskela            Forssan Salama                        611650
   -  Paula Korpi              Härmänseudun Hiihtäjät                611514
   -  Hanna Mikkolainen        Valkeakosken Haka                     661486
 
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta 3 km P ( 7 kpl )

   1. Miitja Lahtinen          Valkeakosken Haka            11.07,2
   2. Jonna Nyfors             Rajamäen Kehitys             12.21,7     1.14,5
   3. Anna Lampio              Keravan Urheilijat           14.00,7     2.53,5
 Poisjääneitä 4 kpl
   -  Heini Vesalainen         Hyvinkään Hiihtoseura                 654809
   -  Noora Kivikko            Hyvinkään Hiihtoseura                 648268
   -  Sanna Toivomäki          Rajamäen Kehitys                      658872
   -  Anna Borovikova          Heinolan Isku                         606285
 
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta 3 km P ( 6 kpl )

   1. Sonja Kallio             Valkeakosken Haka            10.29,2
   2. Mari Hiltunen            Valkeakosken Haka            10.42,3     0.13,1
   3. Kaisa Ranki              Janakkalan Jana              10.46,6     0.17,4
   4. Mira Lahtinen            Valkeakosken Haka            11.21,5     0.52,3
   5. Elina Savolainen         Valkeakosken Haka            11.41,8     1.12,6
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Tiina Kärkkäinen         Sammatin Sampo                         42724
 
Sarjaluetteloon

Naiset 18 vuotta 5 km P ( 7 kpl )

   1. Salla Laitinen           Pakilan Veto                 19.25,4
   2. Eine Parikka             Hollolan Urheilijat -46      20.09,3     0.43,9
   3. Heini Pajunen            Tervakosken Pato             20.15,6     0.50,2
   4. Mirja Heikkinen          Rajamäen Kehitys             21.09,7     1.44,3
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Inna Meriläinen          Lahden Hiihtoseura                     63974
   -  Susanna Tolsa            Ylöjärven Urheilijat                   29280
   -  Maarit Korpi             Härmänseudun Hiihtäjät                 47878
 
Sarjaluetteloon

Naiset 20 vuotta 5 km P ( 4 kpl )

Poisjääneitä 4 kpl
   -  Susanna Palmi            Ylöjärven Urheilijat                   12701
   -  Katri Metsänen           Kerkkoon Urheilijat                    52300
   -  Laura Vainio             Loimaan Jankko                         32160
   -  Henna Riikonen           Someron Esa                            51541
 
Sarjaluetteloon

Naiset 5 km P ( 4 kpl )

   1. Virpi Vikman             Vantaan Hiihtoseura          17.08,0
   2. Sari Eskelinen           Vantaan Hiihtoseura          18.18,2     1.10,2
   3. Eva-Lotta Gustavsson     Borgå Akilles                19.28,9     2.20,9
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Airi Rantakivi           Vihdin Viesti                          15390
 
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta 3 km P ( 4 kpl )

   1. Teija Murtomäki          Lahden Hiihtoseura           10.14,5
   2. Merja Teräväinen         Someron Esa                  10.38,0     0.23,5
   3. Tuula Rinkinen           Pakilan Veto                 11.09,1     0.54,6
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Seija Nurmi              Kerkkoon Urheilijat                     2611
 
Sarjaluetteloon

Naiset 50 vuotta 3 km P ( 2 kpl )

   1. Terttu Augustson         Österby Sportklubb           12.06,9
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Riitta Lehtonen          Turengin Sarastus                      65437
 
Sarjaluetteloon

Naiset 60 vuotta 3 km P ( 3 kpl )

   1. Anja Murtomäki           Lahden Hiihtoseura           11.51,9
   2. Pirjo Piironen           Tuusulan Voima-Veikot        14.16,6     2.24,7
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Aino Kilpeläinen         Turengin Sarastus                      71260
 
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta 3 km P ( 9 kpl )

   1. Niko Ruuskanen           Rajamäen Kehitys             11.54,9
   2. Jens Sundqvist           Österby Sportklubb           12.02,0     0.07,1
   3. Kimmo Tiainen            Hyvinkään Hiihtäjät          12.31,9     0.37,0
   4. Johan Wejberg            Rajamäen Kehitys             12.39,5     0.44,6
   5. Björn Meriheinä          IK Liljendal                 13.18,7     1.23,8
   6. Joni Orasniemi           Rajamäen Kehitys             13.42,2     1.47,3
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Juha Koivistoinen        Rajamäen Kehitys                      631978
   -  Veli-Matti Haavisto      Tammelan Ryske                        678434
 Keskeyttäneitä 1 kpl
   -  Miki Lahtinen            Valkeakosken Haka                     611807
 
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta 3 km P ( 13 kpl )

   1. Matti Takala             Valkeakosken Haka             9.53,6
   2. Sebastian Österholm      Österby Sportklubb            9.59,9     0.06,3
   3. Risto Herold             Keimolan Kaiku               10.18,7     0.25,1
   4. Aku Nikander             Lohjan Louhi                 10.38,8     0.45,2
   5. Vesa Kallio              Valkeakosken Haka            10.58,3     1.04,7
   6. Ville Rantanen           Valkeakosken Haka            11.43,5     1.49,9
   7. Jukka Sappinen           Valkeakosken Haka            12.00,5     2.06,9
   8. Tommi Valve              Hyvinkään Hiihtäjät          12.59,6     3.06,0
   9. Tuure Hollo              Lohjan Louhi                 13.14,3     3.20,7
  10. Olli Santapukki          Hyvinkään Hiihtoseura        13.24,0     3.30,4
  11. Antti Hiltunen           Valkeakosken Haka            13.27,0     3.33,4
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Jaakko Timo              IK Trissan                            643268
   -  Dustin Karlsson          Keimolan Kaiku                        652767
 
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta 5 km P ( 14 kpl )

   1. Juho Heikkinen           Keravan Urheilijat           16.06,3
   2. Juha Rantanen            Valkeakosken Haka            17.23,7     1.17,4
   3. Jussi Nurminen           Valkeakosken Haka            17.36,7     1.30,4
   4. Johannes Lähdesmäki      Hyvinkään Hiihtäjät          18.52,4     2.46,1
   5. Matti Sappinen           Valkeakosken Haka            19.26,5     3.20,2
   6. Ilkka Lampio             Keravan Urheilijat           19.50,6     3.44,3
 Poisjääneitä 8 kpl
   -  Andreas Wiksten          Borgå Akilles                          33175
   -  Joonas Rauhansalo        Vihdin Viesti                          68022
   -  Henri Nieminen           Hyvinkään Hiihtäjät                    65419
   -  Juha-Matti Mikkolainen   Valkeakosken Haka                      86129
   -  Lauri Lappalainen        Orimattilan Jymy                       43172
   -  Pasi Pelttari            Ylöjärven Urheilijat                   96659
   -  Teemu Pinola             Nastolan Naseva                        46918
   -  Olli Korpi               Härmänseudun Hiihtäjät                 47877
 
Sarjaluetteloon

Miehet 18 vuotta 10 km P ( 9 kpl )

   1. Jussi Tiainen            Hyvinkään Hiihtäjät          34.23,9
   2. Lasse Parikka            Hollolan Urheilijat -46      36.10,0     1.46,1
   3. Mikko Kuossari           Tervakosken Pato             37.52,5     3.28,6
 Poisjääneitä 6 kpl
   -  Anders Wilkman           Borgå Akilles                          89409
   -  Teemu Heikkilä           Hyvinkään Hiihtäjät                    86109
   -  Jarkko Rantanen          Valkeakosken Haka                      83800
   -  Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki                       48270
   -  Riku Pelttari            Ylöjärven Urheilijat                   67393
   -  Antti Ruuskanen          Rajamäen Kehitys                      610350
 
Sarjaluetteloon

Miehet 20 vuotta 15 km P ( 2 kpl )

   1. Mikko Nurminen           Hyvinkään Hiihtäjät          55.54,9
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Antti Lampinen           Mikkelin Hiihtäjät                     26249
 
Sarjaluetteloon

Miehet 15 km P ( 5 kpl )

   1. Kimmo Savolainen         Hämeenlinnan Hiihtoseura     47.27,2
   2. Timo Juusti              Loimaan Jankko               47.49,4     0.22,2
   3. Marko Ruuth              Heinolan Isku                50.03,2     2.36,0
   4. Tomi Lauren              Hyvinkään Hiihtoseura        52.54,2     5.27,0
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Jan Bremer               Borgå Akilles                           7699
 
Sarjaluetteloon

Miehet 35 vuotta 10 km P ( 5 kpl )

   1. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko               32.58,1
   2. Anssi Reunanen           Forssan Salama               34.16,6     1.18,5
   3. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           34.45,4     1.47,3
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Jyrki Kopra              Turengin Sarastus                     642641
   -  Jari Juusti              Loimaan Jankko                         16547
 
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 10 km P ( 7 kpl )

   1. Heikki Kivikko           Hyvinkään Hiihtoseura        33.03,2
   2. Jari Gynther             Heinolan Isku                33.13,4     0.10,2
   3. Arto Lappalainen         Orimattilan Jymy             33.17,2     0.14,0
   4. Jyri Alanko              IF Sibbo-Vargarna            37.18,5     4.15,3
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Kari Nieminen            Hyvinkään Hiihtäjät                    70518
   -  Ari Kalliola             Vihdin Viesti                         642496
   -  Teuvo Suurhasko          Hollolan Urheilijat -46                47220
 
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 5 km P ( 7 kpl )

   1. Jarmo Kopra              Turengin Sarastus            15.42,3
 Poisjääneitä 6 kpl
   -  Harri Lehtonen           Turengin Sarastus                      70366
   -  Antti Ojala              Tampereen Pyrintö                       9627
   -  Tapio Roos               Hollolan Urheilijat -46                97876
   -  Jorma Mörsky             Loimaan Jankko                         98657
   -  Jouko Kaukanen           Mäntän Valo                            71049
   -  Erkki Kangasniemi        Preiviikin Kiri                        71900
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 5 km P ( 5 kpl )

   1. Pekka Virtakoivu         Lohjan Louhi                 15.42,7
   2. Henrik Flöjt             Sotkamon Jymy                16.24,4     0.41,7
   3. Martti Merivirta         Someron Esa                  17.25,1     1.42,4
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Leevi Kivelä             Mäntsälän Urheilijat                  654865
   -  Jouko Kylä-Utsuri        Loimaan Jankko                         24136
 
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta 5 km P ( 19 kpl )

   1. Asko Saarela             Someron Esa                  16.41,1
   2. Tapio Ikäheimonen        Hyvinkään Hiihtoseura        16.43,4     0.02,3
   3. Reijo Tuominen           Preiviikin Kiri              16.47,0     0.05,9
   4. Yrjö Teräväinen          Someron Esa                  16.49,7     0.08,6
   5. Aulis Härkänen           Jokelan Kisa                 17.42,0     1.00,9
   6. Lauri Koivuranta         Hyvinkään Hiihtäjät          17.43,5     1.02,4
   7. Bjarne Wassholm          IK Trissan                   18.05,9     1.24,8
   8. Esko Nurminen            Hollolan Nasta               18.22,1     1.41,0
 Poisjääneitä 11 kpl
   -  Kyösti Moilanen          Tampereen Yritys                       70776
   -  Antti Peltokangas        Hyvinkään Hiihtoseura                  72126
   -  Pentti Meriläinen        Hyvinkään Hiihtoseura
   -  Erkki Ojala              Nurmijärven Hiihtoseura               642539
   -  Juhani Onnela            Nurmijärven Hiihtoseura               642538
   -  Arvo Nurmela             Nurmijärven Hiihtoseura                10685
   -  Gunnar Björkman          Isnäs Start                             6222
   -  Veikko Niemi             Mäntsälän Urheilijat                    4382
   -  Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku                         70189
   -  Veijo Peltola            Valkealan Kajo                         97705
   -  Paavo Räisänen           Muuramen Urheilijat                    58627
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 5 km P ( 14 kpl )

   1. Alpo Virtanen            Muuramen Urheilijat          17.09,7
   2. Tauno Tuomikoski         Rajamäen Kehitys             18.32,9     1.23,2
   3. Heikki Leivonen          Jokelan Kisa                 19.28,5     2.18,8
   4. Pertti Sormunen          Pilkanmaan Pilke             19.37,5     2.27,8
   5. Tero Salminen            Mäntsälän Urheilijat         20.14,2     3.04,5
   6. Olavi Ronkainen          Myrskylän Myrsky             20.25,5     3.15,8
   7. Tauno Määttä             Valkealan Kajo               21.15,2     4.05,5
 Poisjääneitä 7 kpl
   -  Aimo Hakulinen           Äänekosken Huima                       57650
   -  Matti Knuutila           Elimäen Vauhti                         35309
   -  Lauri Kukkurainen        Elimäen Vauhti                         13318
   -  Esko Kosonen             Vantaan Hiihtoseura                     8970
   -  Antero Parviainen        Tampereen Yritys                       72961
   -  Jouko Laiho              Jokelan Kisa                           74519
   -  Osmo Sääski              Tampereen Hiihtoseura                  11781
 
Sarjaluetteloon