Haltialan takaa-ajo 3.1.2009

T U L O K S E T

© Pakilan Veto

Sarjaluettelo:
N10; N12; N14; N16; N18; N20; NYL; N35; M10; M12; M14; M16; M18; M20; MYL; M35; M50; M55; M60; M65;

Naiset 10 vuotta 1 km V + 1 km P ( 3 kpl )

   1. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura           8.54,6
   2. Anniina Perkiö           Vantaan Hiihtoseura           8.58,5     0.03,9
   3. Corina Westerlund        Kyrkslätt IF                 11.12,2     2.17,6
 
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta 2 km V + 2 km P ( 8 kpl )

   1. Ella Erppola             Espoon Hiihtoseura           12.47,8
   2. Jasmin Koivunen          Espoon Hiihtoseura           12.59,7     0.11,9
   3. Aada Lehtinen            Pakilan Veto                 13.53,9     1.06,1
   4. Johanna Muhonen          Lohjan Louhi                 14.06,6     1.18,8
   5. Sara Tuomisto            Espoon Hiihtoseura           14.18,7     1.30,9
   6. Ylva Sjölund             Österby Sportklubb           14.34,4     1.46,6
   7. Krista Leskinen          Pakilan Veto                 15.42,6     2.54,8
   8. Tiia Tuomisto            Pakilan Veto                 17.42,0     4.54,2
 
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta 2 km V + 2 km P ( 10 kpl )

   1. Elina Haavikko           Pakilan Veto                 11.48,0
   2. Heli Luoma               Pakilan Veto                 11.51,1     0.03,1
   3. Ida Räty                 Pakilan Veto                 11.52,9     0.04,9
   4. Elin Sjölund             Österby Sportklubb           11.53,3     0.05,3
   5. Venla Heikkilä           Mäntsälän Urheilijat         12.01,5     0.13,5
   6. Jessica Meriheinä        IK Liljendal                 12.31,5     0.43,5
   7. Daniela Westerlund       Kyrkslätt IF                 14.31,1     2.43,1
 Poisjääneitä 3 kpl
   -  Elina Hooli              Pakilan Veto                          29990292
   -  Salla Laine              Pakilan Veto                          27500389
   -  Saara Salmela            Pakilan Veto                          30119822
 
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta 3 km V + 3 km P ( 9 kpl )

   1. Milja Tuomi              Nakkilan Vire                16.14,9
   2. Miia Viita               Keravan Urheilijat           17.13,2     0.58,3
   3. Amanda Ahvenlampi        Paimion Urheilijat           17.19,8     1.04,9
   4. Laura Tamila             Rajamäen Kehitys             17.49,3     1.34,4
   5. Sanna Luoma              Pakilan Veto                 17.57,9     1.43,0
   6. Amanda Pasanen           Pakilan Veto                 18.16,6     2.01,7
   7. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura           18.23,4     2.08,5
   8. Maria Mäkitalo           Paimion Urheilijat           18.29,4     2.14,5
   9. Angela Westerlund        Kyrkslätt IF                 20.31,5     4.16,6
 
Sarjaluetteloon

Naiset 18 vuotta 3 km V + 3 km P ( 3 kpl )

   1. Petra Katainen           Pakilan Veto                 17.09,5
   2. Erja Salmela             Vantaan Hiihtoseura          17.57,8     0.48,3
   3. Linda Fröberg            Kyrkslätt IF                 19.34,5     2.25,0
 
Sarjaluetteloon

Naiset 20 vuotta 5 km V + 5 km P ( 2 kpl )

   1. Laura Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura           28.06,2
   2. Saila Salmela            Vantaan Hiihtoseura          28.25,1     0.18,9
 
Sarjaluetteloon

Naiset 5 km V + 5 km P ( 6 kpl )

   1. Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura          27.07,4
   2. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura          28.57,0     1.49,6
   3. Salla Laitinen           Pakilan Veto                 29.04,9     1.57,5
   4. Heini Nikander           Lohjan Louhi                 29.47,7     2.40,3
   5. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           30.36,9     3.29,5
   6. Mari Lindström           Kyrkslätt IF                 31.37,2     4.29,8
 
Sarjaluetteloon

Naiset 35 vuotta 5 km V + 5 km P ( 1 kpl )

   1. Merja Teräväinen         Someron Esa                  30.12,2
 
Sarjaluetteloon

Miehet 10 vuotta 1 km V + 1 km P ( 7 kpl )

   1. Akseli Erppola           Espoon Hiihtoseura            7.01,4
   2. Ville Räty               Pakilan Veto                  7.03,5     0.02,1
   3. Otto Sivula              Vihdin Viesti                 7.39,3     0.37,9
   4. Saku Hakulinen           Vehkalahden Veikot            7.39,7     0.38,3
   5. Joakim Nordström         Borgå Akilles                 7.43,1     0.41,7
   6. Niilo Helkama            Perniön Urheilijat            8.27,7     1.26,3
   7. Eric Lönnström           Borgå Akilles                 9.09,6     2.08,2
 
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta 2 km V + 2 km P ( 14 kpl )

   1. Turo Sipilä              Keravan Urheilijat           10.45,8
   2. Markus Nikander          Lohjan Louhi                 11.36,7     0.50,9
   3. Joona Puhakka            Espoon Hiihtoseura           11.37,6     0.51,8
   4. Lassi Vuorinen           Perniön Urheilijat           11.48,7     1.02,9
   5. Johannes Tuominen        Paimion Urheilijat           12.00,6     1.14,8
   6. Aleksi Parttimaa         Paimion Urheilijat           12.01,3     1.15,5
   7. Emil Lönnström           Borgå Akilles                12.04,4     1.18,6
   8. Jonas Nordström          Borgå Akilles                12.08,9     1.23,1
   9. Leo Kurkela              Espoon Hiihtoseura           12.21,3     1.35,5
  10. Tuomas Heikkilä          Mäntsälän Urheilijat         13.11,1     2.25,3
  11. Wille Fagerholm          Pakilan Veto                 13.14,9     2.29,1
  12. Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura          13.29,3     2.43,5
  13. Olle Pitkänen            Borgå Akilles                13.33,9     2.48,1
  14. Juuso Puhakka            Espoon Hiihtoseura           13.36,0     2.50,2
 
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta 3 km V + 3 km P ( 15 kpl )

   1. Lauri Vuorinen           Perniön Urheilijat           15.49,9
   2. Vesa Raussi              Vihdin Viesti                16.15,9     0.26,0
   3. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura           16.16,1     0.26,2
   4. Atte Serguskin           Vantaan Hiihtoseura          16.23,2     0.33,3
   5. Ilkka Mattila            Espoon Hiihtoseura           17.15,2     1.25,3
   6. Fredrik Fröberg          Kyrkslätt IF                 17.51,5     2.01,6
   7. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat           18.06,2     2.16,3
   8. Valtteri Rantala         Orimattilan Jymy             18.21,8     2.31,9
   9. Ilpo Tuomisto            Pakilan Veto                 18.24,0     2.34,1
  10. Tuomas Hooli             Pakilan Veto                 18.56,1     3.06,2
  11. Max Nyberg               Kyrkslätt IF                 18.57,7     3.07,8
  12. Emil Pasanen             Pakilan Veto                 19.59,9     4.10,0
  13. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           20.00,1     4.10,2
  14. Oskar Nyberg             Kyrkslätt IF                 24.19,2     8.29,3
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Visa Mäkinen             Kirkkonummen Hiihtoseura              30208319
 
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta 5 km V + 5 km P ( 19 kpl )

   1. Tomi Järvinen            Tammelan Ryske               24.46,5
   2. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura          25.06,3     0.19,8
   3. Axel Pitkänen            Borgå Akilles                25.13,0     0.26,5
   4. Joni Rytkönen            Rajamäen Kehitys             25.20,0     0.33,5
   5. Anton Ahvenlampi         Paimion Urheilijat           25.51,8     1.05,3
   6. Kalle Lehtonen           Lammin Säkiä                 25.52,7     1.06,2
   7. Jere Blom                Nousiaisten Alku             25.55,1     1.08,6
   8. Teemu Pöntinen           Mikkelin Hiihtäjät           25.57,0     1.10,5
   9. Valtteri Putkonen        Pakilan Veto                 27.06,1     2.19,6
  10. Miro Eloranta            Pakilan Veto                 27.23,6     2.37,1
  11. Evgeny Pappinen          Keimolan Kaiku               27.47,6     3.01,1
  12. Antti Virtanen           Vantaan Hiihtoseura          27.54,1     3.07,6
  13. Niko Hakulinen           Vehkalahden Veikot           28.36,3     3.49,8
  14. Alfons Lindfors          Hyvinkään Hiihtäjät          28.39,1     3.52,6
  15. Jere Ahonen              Espoon Hiihtoseura           30.04,2     5.17,7
  16. Oskar Rönnberg           Kyrkslätt IF                 31.56,6     7.10,1
  17. Jon Ewalds               Borgå Akilles                32.51,4     8.04,9
 Poisjääneitä 2 kpl
   -  Ahti Hynynen             Espoon Hiihtoseura                    21692507
   -  Pyry Mäkinen             Kirkkonummen Hiihtoseura              22644842
 
Sarjaluetteloon

Miehet 18 vuotta 5 km V + 5 km P ( 11 kpl )

   1. Esa Vilhunen             Keravan Urheilijat           23.29,8
   2. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           23.30,0     0.00,2
   3. Juuso Tähtinen           Tammelan Ryske               23.34,0     0.04,2
   4. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura          23.35,8     0.06,0
   5. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           23.43,3     0.13,5
   6. Jere Yrjölä              Keimolan Kaiku               24.26,6     0.56,8
   7. Ville Aaltonen           Keravan Urheilijat           24.59,5     1.29,7
   8. Riku Rytkönen            Rajamäen Kehitys             25.17,1     1.47,3
   9. Björn Meriheinä          IK Liljendal                 25.39,7     2.09,9
  10. Joonas Muhonen           Lohjan Louhi                 25.53,2     2.23,4
  11. Joni Orasniemi           Rajamäen Kehitys             26.31,2     3.01,4
 
Sarjaluetteloon

Miehet 20 vuotta 7.5 km V + 7.5 km P ( 8 kpl )

   1. Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura          37.46,8
   2. Jaakko Timo              Vantaan Hiihtoseura          38.55,4     1.08,6
   3. Oskari Levänen           Vihdin Viesti                38.56,6     1.09,8
   4. Aku Nikander             Lohjan Louhi                 39.23,1     1.36,3
   5. Niki Laakso              Vantaan Hiihtoseura          39.58,0     2.11,2
   6. Jan Pettersson           Borgå Akilles                41.00,5     3.13,7
   7. Tommi Valve              Hyvinkään Hiihtäjät          41.08,0     3.21,2
   8. Ilmo Räisänen            Pakilan Veto                 45.17,9     7.31,1
 
Sarjaluetteloon

Miehet 7.5 km V + 7.5 km P ( 7 kpl )

   1. Ville Kinnunen           Joutsan Pommi                36.25,5
   2. Janne Mononen            Rekolan Raikas               36.58,8     0.33,3
   3. Tero Turunen             Keravan Urheilijat           37.06,2     0.40,7
   4. Tapio Vihinen            Espoon Hiihtoseura           37.46,0     1.20,5
   5. Mats Wikner              Kyrkslätt IF                 38.11,4     1.45,9
   6. Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura           39.11,4     2.45,9
   7. Janne Väisänen           Hollolan Urheilijat -46      40.45,8     4.20,3
 
Sarjaluetteloon

Miehet 35 vuotta 7.5 km V + 7.5 km P ( 10 kpl )

   1. Juha Junkkari            Vehkalahden Veikot           37.16,8
   2. Juha-Matti Valkama       Nurmijärven Hiihtoseura      37.32,6     0.15,8
   3. Heikki Vuoksiala         Vehkalahden Veikot           39.20,3     2.03,5
   4. Marcus Dahlin            Kyrkslätt IF                 39.43,6     2.26,8
   5. Jari Aho                 Reisjärven Pilke             39.56,9     2.40,1
   6. Jari Kleemola            Keravan Urheilijat           40.14,0     2.57,2
   7. Jan Kiljunen             Vantaan Hiihtoseura          41.17,8     4.01,0
   8. Pekka Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura           41.56,9     4.40,1
   9. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                 42.30,7     5.13,9
  10. Marko Hovi               Espoon Hiihtoseura           43.59,4     6.42,6
 
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 5 km V + 5 km P ( 2 kpl )

   1. Kauko Pekkarinen         Oripään Urheilijat           26.49,0
   2. Kim Yrjälä               Pakilan Veto                 28.59,6     2.10,6
 
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta 3 km V + 3 km P ( 2 kpl )

   1. Teijo Peltometsä         Nurmijärven Hiihtoseura      16.18,5
   2. Jouko Pekonen            Hyvinkään Hiihtäjät          19.51,8     3.33,3
 
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 3 km V + 3 km P ( 7 kpl )

   1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               16.02,9
   2. Yrjö Teräväinen          Someron Esa                  16.12,5     0.09,6
   3. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura           16.17,6     0.14,7
   4. Asko Saarela             Someron Esa                  16.55,3     0.52,4
   5. Veikko Niemi             Mäntsälän Urheilijat         17.50,6     1.47,7
   6. Antti Peltokangas        Jokelan Kisa                 17.58,8     1.55,9
 Poisjääneitä 1 kpl
   -  Pentti Meriläinen        Jokelan Kisa                          22554259
 
Sarjaluetteloon

Miehet 65 vuotta 3 km V + 3 km P ( 8 kpl )

   1. Aimo Hakulinen           Lohjan Louhi                 17.11,8
   2. Veikko Kenttä            Pakilan Veto                 17.12,2     0.00,4
   3. Bjarne Wassholm          IK Trissan                   17.26,7     0.14,9
   4. Jouko Laiho              Jokelan Kisa                 17.29,6     0.17,8
   5. Esko Kuoksa              Pakilan Veto                 18.19,5     1.07,7
   6. Kalevi Hjelm             Karhulan Veikot              18.20,8     1.09,0
   7. Aarne Koponen            Orimattilan Jymy             18.38,0     1.26,2
   8. Tero Salminen            Mäntsälän Urheilijat         20.23,1     3.11,3
 
Sarjaluetteloon