Koulujen välinen viestinhiihto 2005       T U L O K S E T
 Pakilan Veto                              ---------------
 
 
      Helsingin seudun ala-asteiden viesti    VIESTI     ( 6 kpl )
      ============================================================
 
 
   1. Jupperin ala-aste        Espoo                        22.24,6
        31 Sofie Ahti                      1.39,8  ( 1.)     1.39,8  ( 1.)
        32 Jaakko Holopainen               3.08,8  ( 1.)     1.29,0  ( 1.)
        33 Noora Honkasaari                4.57,0  ( 1.)     1.48,2  ( 4.)
        34 Jimi Jyväsjärvi                 6.52,8  ( 2.)     1.55,8  ( 4.)
        35 Laura Holopainen               10.07,1  ( 1.)     3.14,3  ( 1.)
        36 Jesse Ruuskanen                14.04,5  ( 1.)     3.57,4  ( 3.)
        37 Jenniina Dagerholm             19.03,1  ( 1.)     4.58,6  ( 6.)
        38 Johan Salmelin                 22.24,6  ( 1.)     3.21,5  ( 2.)
 
   2. Paloheinän ala-aste      Helsinki                     22.56,7     0.32,1
        21 Marjut Metsäniitty              2.40,8  ( 5.)     2.40,8  ( 5.)
        22 Tomi Paananen                   4.33,9  ( 5.)     1.53,1  ( 4.)
        23 Sanna Luoma                     6.09,7  ( 4.)     1.35,8  ( 1.)
        24 Aapo Haavisto                   7.50,4  ( 5.)     1.40,7  ( 3.)
        25 Emmi Kuronen                   11.58,2  ( 4.)     4.07,8  ( 3.)
        26 Jarno Miettinen                15.34,2  ( 2.)     3.36,0  ( 1.)
        27 Inkeri Hyvönen                 19.23,7  ( 2.)     3.49,5  ( 1.)
        28 Juho Timo                      22.56,7  ( 2.)     3.33,0  ( 4.)
 
   3. Kivistön ala-aste        Vantaa                       23.05,8     0.41,2
        11 Julia Lehto                     2.35,0  ( 4.)     2.35,0  ( 4.)
        12 Tatu Pääskynen                  4.30,8  ( 4.)     1.55,8  ( 5.)
        13 Noora Viirret                   6.11,0  ( 5.)     1.40,2  ( 2.)
        14 Niko Seppäläinen                7.49,1  ( 4.)     1.38,1  ( 1.)
        15 Camilla Karlsson               11.49,7  ( 3.)     4.00,6  ( 2.)
        16 Juuso Kolehmainen              16.07,7  ( 4.)     4.18,0  ( 4.)
        17 Veera Salonen                  19.57,7  ( 3.)     3.50,0  ( 2.)
        18 Samuli Oinonen                 23.05,8  ( 3.)     3.08,1  ( 1.)
 
   4. Rekolan ala-aste         Vantaa                       23.55,2     1.30,6
        41 Anni Hirvelä                    2.00,8  ( 3.)     2.00,8  ( 3.)
        42 Petri Nuopponen                 3.52,6  ( 3.)     1.51,8  ( 3.)
        43 Meri Kupari                     5.41,5  ( 3.)     1.48,9  ( 5.)
        44 Henrik Haapalainen              7.43,5  ( 3.)     2.02,0  ( 5.)
        45 Saana Pitkänen                 12.48,9  ( 5.)     5.05,4  ( 5.)
        46 Ville Koho                     16.35,1  ( 5.)     3.46,2  ( 2.)
        47 Marika Juvonen                 20.30,0  ( 5.)     3.54,9  ( 3.)
        48 Johannes Emenike               23.55,2  ( 4.)     3.25,2  ( 3.)
 
   5. Pakilan ala-aste         Helsinki                     24.10,1     1.45,5
        81 Elina Hooli                     1.42,2  ( 2.)     1.42,2  ( 2.)
        82 Tuomas Hooli                    3.20,9  ( 2.)     1.38,7  ( 2.)
        83 Katariina Leiskamo              5.07,2  ( 2.)     1.46,3  ( 3.)
        84 Taneli Leiskamo                 6.45,8  ( 1.)     1.38,6  ( 2.)
        85 Suvi-Maaria Tommiska           11.08,2  ( 2.)     4.22,4  ( 4.)
        86 Antti Kaivola                  16.00,3  ( 3.)     4.52,1  ( 6.)
        87 Hillevi Arkkila                20.17,8  ( 4.)     4.17,5  ( 5.)
        88 Niko Waenerberg                24.10,1  ( 5.)     3.52,3  ( 5.)
 
   6. Lintulaakson ala-aste    Espoo                        28.30,8     6.06,2
        61 Elna Suominen                   3.10,2  ( 6.)     3.10,2  ( 6.)
        62 Joona Fast                      5.38,7  ( 6.)     2.28,5  ( 6.)
        63 Anne Heinonen                   7.58,7  ( 6.)     2.20,0  ( 6.)
        64 Eetu Lumppio                   10.10,0  ( 6.)     2.11,3  ( 6.)
        65 Julia Wahlroos                 15.55,6  ( 6.)     5.45,6  ( 6.)
        66 Heikki Kiili                   20.17,2  ( 6.)     4.21,6  ( 5.)
        67 Jenny Elo                      24.27,9  ( 6.)     4.10,7  ( 4.)
        68 Kasper Pasanen                 28.30,8  ( 6.)     4.02,9  ( 6.)
 


 
      1. osuus III luokan tytöt 0.5 km V     ( 6 kpl )
      ================================================
 
   1. Sofie Ahti               Jupperi  Espoo                1.39,8
   2. Elina Hooli              Pakila  Helsinki              1.42,2     0.02,4
   3. Anni Hirvelä             Rekola  Vantaa                2.00,8     0.21,0
   4. Julia Lehto              Kivistö  Vantaa               2.35,0     0.55,2
   5. Marjut Metsäniitty       Paloheinä  Helsinki           2.40,8     1.01,0
   6. Elna Suominen            Lintulaakso  Espoo            3.10,2     1.30,4
 
 
      2. osuus III luokan pojat 0.5 km V     ( 6 kpl )
      ================================================
 
   1. Jaakko Holopainen        Jupperi  Espoo                1.29,0
   2. Tuomas Hooli             Pakila  Helsinki              1.38,7     0.09,7
   3. Petri Nuopponen          Rekola  Vantaa                1.51,8     0.22,8
   4. Tomi Paananen            Paloheinä  Helsinki           1.53,1     0.24,1
   5. Tatu Pääskynen           Kivistö  Vantaa               1.55,8     0.26,8
   6. Joona Fast               Lintulaakso  Espoo            2.28,5     0.59,5
 
 
      3. osuus IV luokan tytöt 0.5 km V     ( 6 kpl )
      ===============================================
 
   1. Sanna Luoma              Paloheinä  Helsinki           1.35,8
   2. Noora Viirret            Kivistö  Vantaa               1.40,2     0.04,4
   3. Katariina Leiskamo       Pakila  Helsinki              1.46,3     0.10,5
   4. Noora Honkasaari         Jupperi  Espoo                1.48,2     0.12,4
   5. Meri Kupari              Rekola  Vantaa                1.48,9     0.13,1
   6. Anne Heinonen            Lintulaakso  Espoo            2.20,0     0.44,2
 
 
      4. osuus IV luokan pojat 0.5 km V     ( 6 kpl )
      ===============================================
 
   1. Niko Seppäläinen         Kivistö  Vantaa               1.38,1
   2. Taneli Leiskamo          Pakila  Helsinki              1.38,6     0.00,5
   3. Aapo Haavisto            Paloheinä  Helsinki           1.40,7     0.02,6
   4. Jimi Jyväsjärvi          Jupperi  Espoo                1.55,8     0.17,7
   5. Henrik Haapalainen       Rekola  Vantaa                2.02,0     0.23,9
   6. Eetu Lumppio             Lintulaakso  Espoo            2.11,3     0.33,2
 
 
      5. osuus V luokan tytöt 1 km V     ( 6 kpl )
      ============================================
 
   1. Laura Holopainen         Jupperi  Espoo                3.14,3
   2. Camilla Karlsson         Kivistö  Vantaa               4.00,6     0.46,3
   3. Emmi Kuronen             Paloheinä  Helsinki           4.07,8     0.53,5
   4. Suvi-Maaria Tommiska     Pakila  Helsinki              4.22,4     1.08,1
   5. Saana Pitkänen           Rekola  Vantaa                5.05,4     1.51,1
   6. Julia Wahlroos           Lintulaakso  Espoo            5.45,6     2.31,3

 
      6. osuus V luokan pojat 1 km V     ( 6 kpl )
      ============================================
 
   1. Jarno Miettinen          Paloheinä  Helsinki           3.36,0
   2. Ville Koho               Rekola  Vantaa                3.46,2     0.10,2
   3. Jesse Ruuskanen          Jupperi  Espoo                3.57,4     0.21,4
   4. Juuso Kolehmainen        Kivistö  Vantaa               4.18,0     0.42,0
   5. Heikki Kiili             Lintulaakso  Espoo            4.21,6     0.45,6
   6. Antti Kaivola            Pakila  Helsinki              4.52,1     1.16,1
 
 
      7. osuus VI luokan tytöt 1 km V     ( 6 kpl )
      =============================================
 
   1. Inkeri Hyvönen           Paloheinä  Helsinki           3.49,5
   2. Veera Salonen            Kivistö  Vantaa               3.50,0     0.00,5
   3. Marika Juvonen           Rekola  Vantaa                3.54,9     0.05,4
   4. Jenny Elo                Lintulaakso  Espoo            4.10,7     0.21,2
   5. Hillevi Arkkila          Pakila  Helsinki              4.17,5     0.28,0
   6. Jenniina Dagerholm       Jupperi  Espoo                4.58,6     1.09,1
 
 
      8. osuus VI luokan pojat 1 km V     ( 6 kpl )
      =============================================
 
   1. Samuli Oinonen           Kivistö  Vantaa               3.08,1
   2. Johan Salmelin           Jupperi  Espoo                3.21,5     0.13,4
   3. Johannes Emenike         Rekola  Vantaa                3.25,2     0.17,1
   4. Juho Timo                Paloheinä  Helsinki           3.33,0     0.24,9
   5. Niko Waenerberg          Pakila  Helsinki              3.52,3     0.44,2
   6. Kasper Pasanen           Lintulaakso  Espoo            4.02,9     0.54,8
 
 
          * * * Pakilan Veto - urheilutoimintaa vuodesta 1934 * * *