Lohjan Haasteviestisoudut 30.6.2006

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:
PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; VALTUU; VALT-1; VALT-2; VALT-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5;

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 2 kpl )

   1. M-Real  Soutukerho Arkki                                37.11
         1 Koskinen - Naukkarinen         11.06    ( 1.)    11.06  ( 1.)
         1 Pilli - Kuosmanen              24.33    ( 1.)    13.27  ( 1.)
         1 Pietarinen - Blomqvist         37.11    ( 1.)    12.38  ( 1.)
 
   2. Peltomaan soutajat                                      39.44       2.33
         3 Peltomaa - Lauhasmaa           12.37    ( 2.)    12.37  ( 2.)
         3 Kekki - Vikeväkorva            26.11    ( 2.)    13.34  ( 2.)
         3 Knekt - Olin                   39.44    ( 2.)    13.33  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Koskinen - Naukkarinen   M-Real  Soutukerho Arkki       11.06
   2. Peltomaa - Lauhasmaa     Peltomaan soutajat             12.37       1.31
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Pilli - Kuosmanen        M-Real  Soutukerho Arkki       13.27
   2. Kekki - Vikeväkorva      Peltomaan soutajat             13.34       0.07
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 2 kpl )

   1. Pietarinen - Blomqvist   M-Real  Soutukerho Arkki       12.38
   2. Knekt - Olin             Peltomaan soutajat             13.33       0.55
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km ( 4 kpl )

   1. Lohjan Teho                                             40.15
        21 Kavander - Juutilainen         12.51    ( 1.)    12.51  ( 1.)
        21 Taskinen - Heino               26.52    ( 1.)    14.01  ( 1.)
        21 Nurminen - Länsisaari          40.15    ( 1.)    13.23  ( 1.)
 
   2. Loparex                                                 45.49       5.34
        23 Vihersaari - Kymäläinen        15.51    ( 3.)    15.51  ( 3.)
        23 Ollikainen - Höysniemi         30.44    ( 2.)    14.53  ( 2.)
        23 Vahtera - Suomela              45.49    ( 2.)    15.05  ( 3.)
 
   3. M-Real  Soutukerho Arkki                                45.55       5.40
        22 Pesonen - Kinnunen             13.58    ( 2.)    13.58  ( 2.)
        22 Elonen - Koski                 32.16    ( 3.)    18.18  ( 3.)
        22 Mäntymäki - Kinnunen           45.55    ( 3.)    13.39  ( 2.)
 
   4. Citymarket                                              52.40      12.25
        24 Mäkinen - Syrjälä              17.25    ( 4.)    17.25  ( 4.)
        24 V. Anttila - S. Anttila        35.55    ( 4.)    18.30  ( 4.)
        24 Taipale - Hellstén             52.40    ( 4.)    16.45  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Kavander - Juutilainen   Lohjan Teho                    12.51
   2. Pesonen - Kinnunen       M-Real  Soutukerho Arkki       13.58       1.07
   3. Vihersaari - Kymäläinen  Loparex                        15.51       3.00
   4. Mäkinen - Syrjälä        Citymarket                     17.25       4.34
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Taskinen - Heino         Lohjan Teho                    14.01
   2. Ollikainen - Höysniemi   Loparex                        14.53       0.52
   3. Elonen - Koski           M-Real  Soutukerho Arkki       18.18       4.17
   4. V. Anttila - S. Anttila  Citymarket                     18.30       4.29
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Nurminen - Länsisaari    Lohjan Teho                    13.23
   2. Mäntymäki - Kinnunen     M-Real  Soutukerho Arkki       13.39       0.16
   3. Vahtera - Suomela        Loparex                        15.05       1.42
   4. Taipale - Hellstén       Citymarket                     16.45       3.22
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 6 kpl )

   1. Tammisaari                                              40.10
       104 Stenlund - Stenström           13.00    ( 3.)    13.00  ( 3.)
       104 Blomqvist - Jansson            25.57    ( 1.)    12.57  ( 1.)
       104 Rehn - Heimberg                40.10    ( 1.)    14.13  ( 4.)
 
   2. Sammatti                                                42.14       2.04
       103 Rautiainen - Lehtinen          13.23    ( 4.)    13.23  ( 4.)
       103 Kataja - Kaunisvaara           28.06    ( 2.)    14.43  ( 3.)
       103 Laine - Heino                  42.14    ( 2.)    14.08  ( 2.)
 
   3. Lohjan kaupunginvalt. I                                 42.36       2.26
       100 Ilmarinen - Voutilainen        12.06    ( 1.)    12.06  ( 1.)
       100 Granath - Åström               28.52    ( 3.)    16.46  ( 4.)
       100 Leikola - Packalen             42.36    ( 3.)    13.44  ( 1.)
 
   4. Karkkila                                                43.31       3.21
       105 Tallgren - Hellsten            15.38    ( 6.)    15.38  ( 6.)
       105 Silfverberg - Syrjänen         29.21    ( 4.)    13.43  ( 2.)
       105 Hellsten - Lindstedt           43.31    ( 4.)    14.10  ( 3.)
 
   5. Inkoo                                                   46.38       6.28
       106 Kata - Lundell                 14.29    ( 5.)    14.29  ( 5.)
       106 Reström - Träskman             31.37    ( 6.)    17.08  ( 5.)
       106 Träskman - Boström             46.38    ( 5.)    15.01  ( 5.)
 
   6. Lohjan kaupunginvalt. II                                46.54       6.44
       102 Wiberg - Väisänen              12.13    ( 2.)    12.13  ( 2.)
       102 Hillner - Aho                  29.26    ( 5.)    17.13  ( 6.)
       102 Luoma - Ahola                  46.54    ( 6.)    17.28  ( 6.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 1. osuus 2 km ( 6 kpl )

   1. Ilmarinen - Voutilainen  Lohjan kaupunginvalt. I        12.06
   2. Wiberg - Väisänen        Lohjan kaupunginvalt. II       12.13       0.07
   3. Stenlund - Stenström     Tammisaari                     13.00       0.54
   4. Rautiainen - Lehtinen    Sammatti                       13.23       1.17
   5. Kata - Lundell           Inkoo                          14.29       2.23
   6. Tallgren - Hellsten      Karkkila                       15.38       3.32
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 2. osuus 2 km ( 6 kpl )

   1. Blomqvist - Jansson      Tammisaari                     12.57
   2. Silfverberg - Syrjänen   Karkkila                       13.43       0.46
   3. Kataja - Kaunisvaara     Sammatti                       14.43       1.46
   4. Granath - Åström         Lohjan kaupunginvalt. I        16.46       3.49
   5. Reström - Träskman       Inkoo                          17.08       4.11
   6. Hillner - Aho            Lohjan kaupunginvalt. II       17.13       4.16
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3. osuus 2 km ( 6 kpl )

   1. Leikola - Packalen       Lohjan kaupunginvalt. I        13.44
   2. Laine - Heino            Sammatti                       14.08       0.24
   3. Hellsten - Lindstedt     Karkkila                       14.10       0.26
   4. Rehn - Heimberg          Tammisaari                     14.13       0.29
   5. Träskman - Boström       Inkoo                          15.01       1.17
   6. Luoma - Ahola            Lohjan kaupunginvalt. II       17.28       3.44
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 5 kpl )

   1. Varamiesjoukkue          Länsi-Uudenmaan Urheil.        58.32
        44 I.Ilmarinen-M.Ilmarinen        10.40    ( 2.)    10.40  ( 2.)
        44 Väre - Maaheimo                22.43    ( 1.)    12.03  ( 3.)
        44 Kinnunen - Ahervo              33.50    ( 1.)    11.07  ( 1.)
        44 Mattila - Vuoristo             46.46    ( 1.)    12.56  ( 3.)
        44 P. Ilmarinen - Tuovila         58.32    ( 1.)    11.46  ( 3.)
 
   2. Lohjan Teho                                             59.20       0.48
        45 Järvinen - Ahokas              12.20    ( 4.)    12.20  ( 4.)
        45 Aalto - Savela                 23.59    ( 4.)    11.39  ( 1.)
        45 Kavander - Nurminen            35.40    ( 3.)    11.41  ( 2.)
        45 Svedsberg - Tenlenius          47.41    ( 2.)    12.01  ( 1.)
        45 Aalto - Näppä                  59.20    ( 2.)    11.39  ( 2.)
 
   3. Lohjan Yrittäjät                                      1.00.07       1.35
        43 Arpiainen - Ahonen             10.33    ( 1.)    10.33  ( 1.)
        43 Kunttu - Hyytiäinen            22.53    ( 2.)    12.20  ( 4.)
        43 Lappalainen - Arpiainen        35.29    ( 2.)    12.36  ( 4.)
        43 Myllymäki - Julkunen           48.34    ( 3.)    13.05  ( 4.)
        43 Veijalainen-Veijalainen      1.00.07    ( 3.)    11.33  ( 1.)
 
   4. M-Real  Soutukerho Arkki                              1.01.00       2.28
        41 Koskinen - Naukkarinen         11.02    ( 3.)    11.02  ( 3.)
        41 Pietarinen - Salmivuori        23.34    ( 3.)    12.32  ( 5.)
        41 Vierimaa - Kinnunen            36.27    ( 4.)    12.53  ( 5.)
        41 Pilli - Blomqvist              49.10    ( 4.)    12.43  ( 2.)
        41 Villanen - Hemminki          1.01.00    ( 4.)    11.50  ( 4.)
 
   5. Paperiosasto             Paperiosasto                 1.04.27       5.55
        47 Korsumäki - Turunen            14.17    ( 5.)    14.17  ( 5.)
        47 Hämäläinen - Helander          26.02    ( 5.)    11.45  ( 2.)
        47 Karppanen - Tuominen           38.27    ( 5.)    12.25  ( 3.)
        47 Osara - Rinnet                 51.56    ( 5.)    13.29  ( 5.)
        47 Ahlqvist - Riipinen          1.04.27    ( 5.)    12.31  ( 5.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Arpiainen - Ahonen       Lohjan Yrittäjät               10.33
   2. I.Ilmarinen-M.Ilmarinen  Länsi-Uudenmaan Urheil.        10.40       0.07
   3. Koskinen - Naukkarinen   M-Real  Soutukerho Arkki       11.02       0.29
   4. Järvinen - Ahokas        Lohjan Teho                    12.20       1.47
   5. Korsumäki - Turunen      Paperiosasto                   14.17       3.44
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Aalto - Savela           Lohjan Teho                    11.39
   2. Hämäläinen - Helander    Paperiosasto                   11.45       0.06
   3. Väre - Maaheimo          Länsi-Uudenmaan Urheil.        12.03       0.24
   4. Kunttu - Hyytiäinen      Lohjan Yrittäjät               12.20       0.41
   5. Pietarinen - Salmivuori  M-Real  Soutukerho Arkki       12.32       0.53
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Kinnunen - Ahervo        Länsi-Uudenmaan Urheil.        11.07
   2. Kavander - Nurminen      Lohjan Teho                    11.41       0.34
   3. Karppanen - Tuominen     Paperiosasto                   12.25       1.18
   4. Lappalainen - Arpiainen  Lohjan Yrittäjät               12.36       1.29
   5. Vierimaa - Kinnunen      M-Real  Soutukerho Arkki       12.53       1.46
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Svedsberg - Tenlenius    Lohjan Teho                    12.01
   2. Pilli - Blomqvist        M-Real  Soutukerho Arkki       12.43       0.42
   3. Mattila - Vuoristo       Länsi-Uudenmaan Urheil.        12.56       0.55
   4. Myllymäki - Julkunen     Lohjan Yrittäjät               13.05       1.04
   5. Osara - Rinnet           Paperiosasto                   13.29       1.28
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 5 kpl )

   1. Veijalainen-Veijalainen  Lohjan Yrittäjät               11.33
   2. Aalto - Näppä            Lohjan Teho                    11.39       0.06
   3. P. Ilmarinen - Tuovila   Länsi-Uudenmaan Urheil.        11.46       0.13
   4. Villanen - Hemminki      M-Real  Soutukerho Arkki       11.50       0.17
   5. Ahlqvist - Riipinen      Paperiosasto                   12.31       0.58
 
Sarjaluetteloon