Veteraanien maantiejuoksun SM 2010

T U L O K S E T

© Sporttiveteraanit

Joukkueiden erittelyt

M35K; M40K; M45K; M50K; M55K; M60K; M65K; M70K; M75K; M80K; M85K; N35K; N40K; N45K; N50K; N55K; N60K; N65K; N70K; N75K; M35P; M40P; M45P; M50P; M55P; M60P; M65P; M70P; M75P; N40P; N45P; N50P; N55P; N60P; N65P; N75P; M35JK; M40JK; M45JK; M55JK; M60JK; M65JK; M70JK; M75JK; M85JK; N40JK; N45JK; N50JK; N60JK; N65JK; N70JK; M35JP; M40JP; M45JP; M55JP; M60JP; M65JP; M70JP; M75JP; N40JP; N45JP; N50JP;

Miehet 35 vuotta 10 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika         Ero

  1. Marko Heiskanen          Sjundeå Idrottsförening        33.52
  2. Mikko Laukkanen          Finnish Marathon Runners       37.01         3.09
  3. Jari Hevonoja            Kylmäkosken Veikot             37.47         3.55
  4. Pasi Pohjola             Helsingin Kisa-Veikot          39.57         6.05
  5. Jyrki Repola             Rovaniemen Roadrunners         40.36         6.44
 Poisjääneitä   3
  -   6.            Tero Knuutila            Helsingin Kisa-Veikot
  -   4.            Janne Sakkara            Kymen Urheiluveteraanit
  -   2.            Jaakko Kero              Varsinais-Suomen Veter.urh.
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 10 km

  1. Teppo Jalonen            Varsinais-Suomen Veter.urh.    36.25
  2. Asko Nuikka              Kylmäkosken Veikot             36.47         0.22
  3. Markku Kolehmainen       Päijät-Hämeen Veter.urh.       36.56         0.31
  4. Jarkko Vesikansa         Helsinki Triathlon             37.10         0.45
  5. Rami Urho                Varsinais-Suomen Veter.urh.    37.21         0.56
  6. Markus Kemetter          Helsinki Triathlon             37.24         0.59
  7. Sakari Parttimaa         Varsinais-Suomen Veter.urh.    38.15         1.50
  8. Alexander Stubb          Helsinki Triathlon             39.43         3.18
  9. Jukka Koskela            Päijät-Hämeen Veter.urh.       39.59         3.34
 Poisjääneitä   1
  -  14.            Jouni Maksimainen        Päijät-Hämeen Veter.urh.
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km

  1. Pekka Hälinen            Sjundeå Idrottsförening        35.57
  2. Ilpo Rönkkö              Mäntylahden Veto               36.11         0.14
  3. Jari Hakola              Kyyjärven Kyky                 36.41         0.44
  4. Jari Kinnunen            Riihimäen Kiista-Veikot        36.55         0.58
  5. Esa Katajamäki           Pakilan Visa                   37.00         1.03
  6. Olli-Pekka Mikkola       Helsinki Triathlon             38.09         2.12
  7. Jari Marjomaa            Sporttiveteraanit              40.43         4.46
  8. Eero Pouru               Kylmäkosken Veikot             41.35         5.38
  9. Urpo Nikanne             Helsingin Jyry                 42.01         6.04
 10. Arto Moilanen            Päijät-Hämeen Veter.urh.       43.31         7.34
 11. Juhani Meskanen          Helsingin Jyry                 47.24        11.27
 12. Veikko Nurmi             Helsingin Jyry                 54.03        18.06
 Poisjääneitä   2
  -  26.            Timo Vihma               Pakilan Visa
  -  23.            Peter Ståhl              IF Sibbo-Vargarna
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 10 km

  1. Seppo Kykkänen           Kankaanpään Urheilijat         35.01
  2. Eero Lettojärvi          Päijät-Hämeen Veter.urh.       36.07         1.06
  3. Viljo Kirjavainen        Hauhon Sisu                    37.01         2.00
  4. Ilkka Vakkuri            Tampereen Urheilijat -38       38.34         3.33
  5. Hannu Rahikka            Varsinais-Suomen Veter.urh.    39.06         4.05
  6. Jyrki Olkkonen           Päijät-Hämeen Veter.urh.       40.07         5.06
  7. Kari Partanen            Mäntylahden Veto               40.41         5.40
  8. Markus Hotakainen        Helsingin Jyry                 42.02         7.01
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 10 km

  1. Kari Anttila             Päijät-Hämeen Veter.urh.       36.10
  2. Timo Vuorimaa            Päijät-Hämeen Veter.urh.       36.59         0.49
  3. Risto Komulainen         Mäntylahden Veto               37.50         1.40
  4. Heimo Kärkkäinen         Päijät-Hämeen Veter.urh.       38.08         1.58
  5. Eero Kortetmaa           Toholammin Urheilijat          38.53         2.43
  6. Harri Elovaara           Varsinais-Suomen Veter.urh.    39.50         3.40
  7. Jari Pellinen            Hämeenlinnan Kisa              39.59         3.49
  8. Pertti Tuomainen         Leppävirran Urheilijat         40.53         4.43
  9. Vladimir Tschernov       Hämeenlinnan Kisa              41.25         5.15
 10. Tarmo Wallenius          Hämeenlinnan Kisa              41.39         5.29
 11. Ari Suopelto             Kuopion Seudun Veter.urh.      44.27         8.17
 12. Kari Kyösti Silvennoinen Sporttiveteraanit              44.33         8.23
 13. Paavo Tomminen           Sporttiveteraanit              44.57         8.47
 14. Jouko Pekonen            Sporttiveteraanit              55.09        18.59
 Poisjääneitä   1
  -  41.            Lassi Kokko              Yli-Kiimingin Nuijamiehet
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 10 km

  1. Kauko Kuningas           Kymen Urheiluveteraanit        37.36
  2. Urpo Saukkonen           Sporttiveteraanit              39.35         1.59
  3. Martti Luostarinen       Päijät-Hämeen Veter.urh.       39.53         2.17
  4. Jouko Rytkönen           Sporttiveteraanit              40.23         2.47
  5. Matti Virtanen           Päijät-Hämeen Veter.urh.       40.50         3.14
  6. Raimo Hartonen           Sporttiveteraanit              41.28         3.52
  7. Markku Tonttila          LahtiSport 35+                 42.58         5.22
  8. Matti Koljonen           LahtiSport 35+                 45.38         8.02
  9. Lasse Koskinen           Päijät-Hämeen Veter.urh.       53.12        15.36
 10. Pasi Kiansten            Kunto-Pirkat                   53.51        16.15
 Poisjääneitä   2
  - 166.            Toivo Repo               Mäntylahden Veto
  -  63.            Kai Mäkelä               Päijät-Hämeen Veter.urh.
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 10 km

  1. Seppo Matela             Kuivasjärven Aura              40.05
  2. Antero Ahtiainen         Kuusankosken Kisa              41.07         1.02
  3. Reijo Montonen           Sporttiveteraanit              42.19         2.14
  4. Reijo Toivonen           Kunto-Pirkat                   45.31         5.26
  5. Viljo Komulainen         Sporttiveteraanit              46.04         5.59
  6. Markku Tunturi           Kunto-Pirkat                   46.13         6.08
  7. Markku Juopperi          Sporttiveteraanit              46.58         6.53
  8. Veijo Kemppainen         Sporttiveteraanit              47.20         7.15
  9. Aarno Salonen            Sporttiveteraanit              47.26         7.21
 10. Martti Anttila           Kunto-Pirkat                   47.54         7.49
 11. Ilkka Wastimo            Sporttiveteraanit              48.49         8.44
 12. Jouko Koskinen           Hämeenlinnan Kisa              48.57         8.52
 13. Risto Mattila            LahtiSport 35+                 49.33         9.28
 14. Risto Männikkö           Kunto-Pirkat                   54.37        14.32
 15. Kalevi Vikman            Sporttiveteraanit              56.46        16.41
 Poisjääneitä   2
  -  73.            Martin Löfström          Sporttiveteraanit
  -  66.            Leino Poussu             Rovaniemen Roadrunners
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 10 km

  1. Tapio Toiviala           SVU henkilöjäsen               49.17
  2. Lasse Tukonen            Päijät-Hämeen Veter.urh.       49.25         0.08
  3. Jorma Hirvonen           Juuan Urheilijat               49.38         0.21
  4. Raimo Huppunen           Sporttiveteraanit              50.32         1.15
  5. Jorma Vesimäki           Häjyt                          51.07         1.50
  6. Seppo Ollinen            LahtiSport 35+                 51.19         2.02
  7. Jaakko Heinonen          Sporttiveteraanit              52.51         3.34
  8. Ossi Ojala               Sporttiveteraanit              57.09         7.52
  9. Henry Sandkulla          Pietarsaari                    57.54         8.37
 Poisjääneitä   2
  -  87.            Martti Valonen           Päijät-Hämeen Veter.urh.
  -  84.            Oiva Tuomainen           Sporttiveteraanit
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta 10 km

  1. Eino Manninen            Harjun Urheilijat -82          52.03
  2. Raimo Vaahisto           Sporttiveteraanit              52.20         0.17
  3. Pentti Palonen           Harjun Urheilijat -82          55.34         3.31
  4. Jaakko Levänen           Sporttiveteraanit              58.58         6.55
  5. Viljo Vesanen            Harjun Urheilijat -82        1.03.42        11.39
  6. Väinö Mikkola            Sporttiveteraanit            1.06.58        14.55
 Poisjääneitä   2
  -  93.            Väinö Skyttä             Vihdin Urheiluveteraanit
  -  92.            Teuvo Jokinen            Euran Raiku
Sarjaluettelo

Miehet 80 vuotta 10 km

 Poisjääneitä   1
  - 100.            Eeli Nisula              Teuvan Tuisku
Sarjaluettelo

Miehet 85 vuotta 10 km

  1. Pentti Saukkosaari       Sporttiveteraanit            1.08.36
  2. Paavo Poukka             Sporttiveteraanit            1.17.38         9.02
  3. Aulis Lintunen           Sporttiveteraanit            1.18.49        10.13
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 10 km

  1. Terhi Halonen            Tampereen Juoksijat            43.11
  2. Sanna Hillberg           Kunto-Pirkat                   47.07         3.56
  3. Anu Henttonen            Helsingin Kisa-Veikot          47.13         4.02
  4. Taru Siukola             Kunto-Pirkat                   50.44         7.33
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta 10 km

  1. Matleena Livson          Helsingin Kisa-Veikot          39.22
  2. Kaja Papunen             Kunto-Pirkat                   41.26         2.04
  3. Eerika Lipsanen          Helsingin Kisa-Veikot          43.10         3.48
  4. Arja Pitkänen            LahtiSport 35+                 44.09         4.47
  5. Tuula Vorselman          Helsingin Kisa-Veikot          44.54         5.32
  6. Sanna Keinänen           Euran Raiku                    45.01         5.39
  7. Anne Heino               Euran Raiku                    47.35         8.13
  8. Anne Saari               Euran Raiku                    47.46         8.24
 Poisjääneitä   1
  - 109.            Anne Ahvenjärvi          Kunto-Pirkat
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 10 km

  1. Teija Toivonen           Varsinais-Suomen Veter.urh.    41.53
  2. Päivi Luostarinen        Päijät-Hämeen Veter.urh.       42.42         0.49
  3. Sari Ailus               Sporttiveteraanit              46.26         4.33
  4. Eeva Rantakoko           Varsinais-Suomen Veter.urh.    47.06         5.13
  5. Heidi Korventausta       Sporttiveteraanit              47.50         5.57
  6. Päivi Stenberg           Euran Raiku                    48.22         6.29
  7. Merja Valtanen           Euran Raiku                    48.28         6.35
  8. Kirsi-Kaarina Pyykönen   Sporttiveteraanit              50.49         8.56
  9. Liisa Mäkinen            Euran Raiku                    51.06         9.13
 Poisjääneitä   1
  - 108.            Tarja Potila             Kunto-Pirkat
Sarjaluettelo

Naiset 50 vuotta 10 km

  1. Anette Häggdahl          IF Femman                      42.56
  2. Mervi Rosten             Varsinais-Suomen Veter.urh.    43.58         1.02
  3. Tarja Huttunen           LahtiSport 35+                 48.03         5.07
  4. Hannele Uusitalo         Varsinais-Suomen Veter.urh.    48.14         5.18
  5. Pirjo Arminen            LahtiSport 35+                 48.20         5.24
  6. Liisa Äijö               LahtiSport 35+                 52.24         9.28
 Poisjääneitä   2
  - 134.            Ritva Väkevä             Kymen Urheiluveteraanit
  - 133.            Aino Berg                Kunto-Pirkat
Sarjaluettelo

Naiset 55 vuotta 10 km

  1. Raija Hilden             Riihimäen Kiista-Veikot        44.08
  2. Merja Teräväinen         Varsinais-Suomen Veter.urh.    44.46         0.38
  3. Päivi Hannula            Varsinais-Suomen Veter.urh.    50.00         5.52
Sarjaluettelo

Naiset 60 vuotta 10 km

  1. Kerttuli Roppo           LahtiSport 35+                 47.59
  2. Marjatta Saimovaara      LahtiSport 35+                 50.11         2.12
  3. Anja Faven               Sporttiveteraanit              54.56         6.57
  4. Raili Anttila            Kunto-Pirkat                   55.50         7.51
  5. Gun-Britt Kuusimäki      Helsingin Poliisivoimailijat   56.56         8.57
 Poisjääneitä   1
  - 143.            Anita Lakua              Kunto-Pirkat
Sarjaluettelo

Naiset 65 vuotta 10 km

  1. Riitta Rasimus           Riihimäen Kiista-Veikot        46.43
  2. Marjatta Lehtonen        Sporttiveteraanit              52.51         6.08
  3. Terttu Marttila          Toivakan Rivakka               53.59         7.16
  4. Ilona Sandman            Sporttiveteraanit              56.48        10.05
  5. Tuulikki Vehnämäki       Päijät-Hämeen Veter.urh.       59.13        12.30
  6. Raili Vesimäki           Häjyt                          59.25        12.42
  7. Pirjo Piironen           Hyvinkään Seudun Veter.urh.  1.02.08        15.25
  8. Tellervo Pihlajaniemi    Kunto-Pirkat                 1.04.15        17.32
  9. Sinikka Simola           Hyvinkään Seudun Veter.urh.  1.09.01        22.18
 Poisjääneitä   3
  - 155.            Pirjo Karetie            Harjun Urheilijat -82
  - 150.            Airi Mauno               Sporttiveteraanit
  - 146.            Hely Hietanen            Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 70 vuotta 10 km

  1. Eila Nieminen            Sporttiveteraanit              49.31
  2. Kerttu Kiili             Sporttiveteraanit            1.04.02        14.31
  3. Eila Seppälä             Sporttiveteraanit            1.20.53        31.22
  4. Eeva Laisi               Hyvinkään Seudun Veter.urh.  1.31.21        41.50
Sarjaluettelo

Naiset 75 vuotta 10 km

  1. Liisa Karkulainen        Lappeenrannan Urheilumiehet  1.03.55
  2. Elma Lattu               Sporttiveteraanit            1.21.31        17.36
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Jarno Maimonen           Kunto-Pirkat                 1.14.42
  2. Timo Leppäkorpi          Kenttäurheilijat-58          1.19.41         4.59
  3. Jani Riissanen           Finnish Marathon Runners     1.20.32         5.50
  4. Janne Sakkara            Kymen Urheiluveteraanit      1.21.18         6.36
  5. Jani Mattsson            Korson Kengurut              1.26.43        12.01
  6. Teemu Väisänen           Korson Kengurut              1.33.17        18.35
 Poisjääneitä   1
  - 205.            Tomi Forsblom            Teivo Stayers
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Arto Hakala              Hämeenlinnan Tarmo           1.19.06
  2. Kari Virtanen            Hämeenlinnan Tarmo           1.19.21         0.15
  3. Jari Hamari              Kunto-Pirkat                 1.21.51         2.45
  4. Pasi Rangell             Hämeenlinnan Kisa            1.22.20         3.14
  5. Matti Huttunen           Helsingin Kisa-Veikot        1.23.18         4.12
  6. Tuomo Sibakov            Finnish Marathon Runners     1.28.16         9.10
  7. Tero Tiura               Kunto-Pirkat                 1.33.33        14.27
  8. Ari Jokinen              Korson Kengurut              1.39.55        20.49
  9. Joel Ferrand             Helsingin Tarmo              2.11.56        52.50
 Poisjääneitä   1
  - 213.            Mika Rintala             Teivo Stayers
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Jari Uusitalo            Porvoon Urheilijat           1.19.11
  2. Jyrki Kukko              Finnish Marathon Runners     1.19.13         0.02
  3. Simo-Pekka Aarnisalo     Hämeenlinnan Tarmo           1.19.30         0.19
  4. Heikki Keskitalo         Rovaniemen Roadrunners       1.21.26         2.15
  5. Ilkka Lötjönen           Imatran Urheilijat           1.21.46         2.35
  6. Arto Näsänen             Imatran Urheilijat           1.25.09         5.58
  7. Tapani Nieminen          Imatran Urheilijat           1.27.48         8.37
  8. Kenneth Sola             Porvoon Urheilijat           1.29.46        10.35
  9. Jouni Jurmu              IF Sibbo-Vargarna            1.31.03        11.52
 10. Anssi Reponen            Korson Kengurut              1.38.37        19.26
 11. Esko Urpilainen          LahtiSport 35+               1.41.36        22.25
 12. Jarkko Uusitalo          Kunto-Pirkat                 1.48.20        29.09
 Poisjääneitä   1
  - 219.            Petri Hokkanen           Nummen Kipinä
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Kari Suominen            Hämeenlinnan Kisa            1.19.05
  2. Hannu Kaskinen           Teivo Stayers                1.20.26         1.21
  3. Eero Lehtinen            Hämeenlinnan Kisa            1.20.49         1.44
  4. Ari Jussila              Lappeenrannan Urheilumiehet  1.21.43         2.38
  5. Juha Mäkinen             Euran Raiku                  1.37.02        17.57
  6. Tauno Myllymäki          Lahden Työväen Hiihtäjät     1.46.51        27.46
 Poisjääneitä   1
  - 236.            Ilkka Vakkuri            Tampereen Urheilijat -38
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Matti Tennilä            Rovaniemen Roadrunners       1.22.30
  2. Tuomo Panttila           Kauhajoen Karhu              1.22.37         0.07
  3. Tuomo Kiviniemi          Rovaniemen Roadrunners       1.25.28         2.58
  4. Jaakko Mäkinen           Kunto-Pirkat                 1.26.26         3.56
  5. Jouko Rannanpää          Korson Kengurut              1.27.06         4.36
  6. Taisto Lehtinen          Sporttiveteraanit            1.28.06         5.36
  7. Erkki Kontio             Sporttiveteraanit            1.28.43         6.13
  8. Jorma Ojen               Kunto-Pirkat                 1.29.48         7.18
  9. Harri Nappari            Sporttiveteraanit            1.31.17         8.47
 10. Jukka Villanen           Rovaniemen Roadrunners       1.32.22         9.52
 11. Hannu Pousi              Sporttiveteraanit            1.32.54        10.24
 12. Esko Tynkkynen           Varsinais-Suomen Veter.urh.  1.34.03        11.33
 13. Klaus Sjöblom            Helsingin Kisa-Veikot        1.34.07        11.37
 14. Jarmo Untola             LahtiSport 35+               1.35.29        12.59
 15. Ari Nieminen             Kunto-Pirkat                 1.40.05        17.35
 16. Pentti Tamminen          LahtiSport 35+               1.54.08        31.38
 Poisjääneitä   1
  - 244.            Juri Chikalov            Joensuun Kataja
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Olavi Peura              Rovaniemen Roadrunners       1.23.39
  2. Kauko Tuisku             Rovaniemen Roadrunners       1.26.55         3.16
  3. Antero Vornanen          Joensuun Kataja              1.28.28         4.49
  4. Auvo Nevalainen          Sporttiveteraanit            1.31.10         7.31
  5. Raimo Niemi              Sporttiveteraanit            1.34.28        10.49
  6. Paavo Rytky              Rovaniemen Roadrunners       1.35.54        12.15
  7. Kari Viljakainen         Porvoon Urheilijat           1.37.11        13.32
  8. Lauri Koivuranta         Hämeenlinnan Kisa            1.37.49        14.10
  9. Veikko Similä            Sporttiveteraanit            1.38.25        14.46
 10. Markku Rajala            Hämeenlinnan Kisa            1.40.02        16.23
 11. Viljo Kääriäinen         Hämeenlinnan Kisa            1.40.48        17.09
 12. Lauri Ollitervo          Sporttiveteraanit            1.45.24        21.45
 13. Kalevi Mikkonen          Hyvinkään Seudun Veter.urh.  1.47.41        24.02
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Leino Poussu             Rovaniemen Roadrunners       1.38.10
  2. Taisto Kosonen           Varsinais-Suomen Veter.urh.  1.38.28         0.18
  3. Kauko Viljakainen        Hämeenlinnan Kisa            1.42.13         4.03
  4. Eero Peltola             Hämeenlinnan Kisa            1.43.08         4.58
  5. Osmo Korhonen            Varsinais-Suomen Veter.urh.  2.01.31        23.21
  6. Voitto Torniainen        Sporttiveteraanit            2.10.51        32.41
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Einari Vainikka          Kunto-Pirkat                 1.39.26
  2. Veli Jantunen            Laukkosken Taimi             1.40.49         1.23
  3. Raino Kiander            Jääsken Kirijät              1.44.37         5.11
  4. Pertti Henttinen         Kunto-Pirkat                 1.45.26         6.00
  5. Juhani Tervonen          Hämeenlinnan Kisa            1.52.15        12.49
  6. Eino Järvelä             Kunto-Pirkat                 1.52.20        12.54
 Keskeyttäneitä   1
  - 272.            Erkki Järvensivu         Hämeenlinnan Tarmo
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Eri Friman               Maxmo Sportklubb             1.57.14
  2. Antti Pihlajamäki        Sporttiveteraanit            2.01.41         4.27
  3. Martti Laitinen          Sporttiveteraanit            2.04.18         7.04
  4. Aatos Kari               Sporttiveteraanit            2.40.59        43.45
  5. Olli Suonne              Sporttiveteraanit            4.00.00 arvio
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Minna Lahtinen           Finnish Marathon Runners     1.33.10
  2. Satu Pippola             Finnish Marathon Runners     1.39.21         6.11
  3. Tiina Perälä             Finnish Marathon Runners     1.43.22        10.12
  4. Hanne Sipponen           LahtiSport 35+               1.46.56        13.46
 Poisjääneitä   1
  - 284.            Virpi Backlund           Korson Kengurut
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Kirsti Pokka             Leppävaaran Sisu             1.32.34
  2. Tuula Voutilainen        Hämeenlinnan Tarmo           1.43.30        10.56
  3. Merja Myllymäki          Lahden Työväen Hiihtäjät     1.49.18        16.44
  4. Irma Takanen             Helsingin Poliisivoimailijat 2.11.56        39.22
 Poisjääneitä   1
  - 289.            Senja Liiri              LahtiSport 35+
Sarjaluettelo

Naiset 50 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Tuula Yrjölä             Hämeenlinnan Tarmo           1.34.51
  2. Päivi Mäkelä             Vammalan Liikut              1.38.02         3.11
  3. Anne Lahtinen            Kunto-Pirkat                 1.42.44         7.53
  4. Ritva Väkevä             Kymen Urheiluveteraanit      1.56.17        21.26
 Poisjääneitä   1
  - 297.            Anne Väliniemi           Varsinais-Suomen Veter.urh.
Sarjaluettelo

Naiset 55 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Mirjam Tynkkynen         Varsinais-Suomen Veter.urh.  1.36.06
  2. Ritva Patomäki           Kunto-Pirkat                 1.40.42         4.36
  3. Anneli Nummela           Helsingin Poliisivoimailijat 1.44.41         8.35
  4. Arja Ahti                Helsingin Poliisivoimailijat 2.15.54        39.48
 Poisjääneitä   1
  - 303.            Sirkka Laakso            Hämeenlinnan Tarmo
Sarjaluettelo

Naiset 60 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Kirsti Karjalainen       Kunto-Pirkat                 1.48.18
Sarjaluettelo

Naiset 65 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Leena Saari              Ylivieskan Kuula             1.44.47
  2. Hannele Kivistö          Sporttiveteraanit            1.52.49         8.02
  3. Seija Piispanen          Varsinais-Suomen Veter.urh.  2.02.23        17.36
Sarjaluettelo

Naiset 75 vuotta puolimaraton 21.1 km

  1. Hanna Laurila            Hämeenlinnan Tarmo           2.39.37
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. KylVe                    Kylmäkosken Veikot           1.56.10
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. VSVU                     Varsinais-Suomen Veter.urh.  1.52.03
  2. HelTri                   Helsinki Triathlon           1.54.18         2.15
  3. PHVU                     Päijät-Hämeen Veter.urh.     2.06.22        14.19
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. MänVe                    Mäntylahden Veto             1.54.43
  2. PHVU                     Päijät-Hämeen Veter.urh.     1.59.45         5.02
  3. HeJy                     Helsingin Jyry               2.11.28        16.45
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. PHVU                     Päijät-Hämeen Veter.urh.     1.51.17
  2. HämKi                    Hämeenlinnan Kisa            2.03.04        11.47
  3. SpoVe                    Sporttiveteraanit            2.24.40        33.23
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. Spove                    Sporttiveteraanit            2.01.27
  2. PHVU                     Päijät-Hämeen Veter.urh.     2.13.56        12.29
  3. LS35+                    LahtiSport 35+               2.18.11        16.44
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. Spove I                  Sporttiveteraanit            2.15.22
  2. K-P                      Kunto-Pirkat                 2.19.39         4.17
  3. Spove II                 Sporttiveteraanit            2.23.36         8.14
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. Spove                    Sporttiveteraanit            2.40.34
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. HU-82                    Harjun Urheilijat -82        2.51.20
  2. Spove                    Sporttiveteraanit            2.58.17         6.57
Sarjaluettelo

Miehet 85 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. Spove                    Sporttiveteraanit            3.45.05
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. HKV                      Helsingin Kisa-Veikot        2.07.27
  2. EuRa                     Euran Raiku                  2.20.23        12.56
  3. LS35+                    LahtiSport 35+               2.22.20        14.53
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. VSVU                     Varsinais-Suomen Veter.urh.  2.13.46
  2. Spove                    Sporttiveteraanit            2.25.06        11.20
  3. EuRa                     Euran Raiku                  2.27.56        14.10
Sarjaluettelo

Naiset 50 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. VSVU                     Varsinais-Suomen Veter.urh.  2.22.13
  2. LS35+                    LahtiSport 35+               2.28.47         6.34
Sarjaluettelo

Naiset 60 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. Spove                    Sporttiveteraanit            2.44.36
Sarjaluettelo

Naiset 65 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. HySVU                    Hyvinkään Seudun Veter.urh.  3.42.31
Sarjaluettelo

Naiset 70 vuotta joukkuekilpailu 10 km

  1. Spove                    Sporttiveteraanit            3.14.28
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. FMR                      Finnish Marathon Runners     4.08.02
  2. K-P                      Kunto-Pirkat                 4.10.06         2.04
  3. KorsKe                   Korson Kengurut              4.27.07        19.05
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. HämTa                    Hämeenlinnan Tarmo           3.57.57
  2. HämKi                    Hämeenlinnan Kisa            4.02.15         4.18
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. IU                       Imatran Urheilijat           4.14.44
  2. PorvU                    Porvoon Urheilijat           4.26.08        11.24
  3. LS35+                    LahtiSport 35+               5.11.14        56.30
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. RDS                      Rovaniemen Roadrunners       4.20.22
  2. Spove                    Sporttiveteraanit            4.28.07         7.45
  3. K-P                      Kunto-Pirkat                 4.36.21        15.59
  4. VSVU                     Varsinais-Suomen Veter.urh.  5.14.03        53.41
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. RDS                      Rovaniemen Roadrunners       4.26.29
  2. Spove                    Sporttiveteraanit            4.44.04        17.35
  3. HämKi                    Hämeenlinnan Kisa            4.58.41        32.12
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. HämKi                    Hämeenlinnan Kisa            5.17.38
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. K-P                      Kunto-Pirkat                 5.17.14
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. Spove                    Sporttiveteraanit            6.46.59
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. FMR                      Finnish Marathon Runners     4.55.54
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta joukkuekilpailu 21.1 km

  1. HämTa                    Hämeenlinnan Tarmo           5.57.59
  2. HPV                      Helsingin Poliisivoimailijat 6.12.32        14.33
Sarjaluettelo

Naiset 50 vuotta 21.1 km

  1. K-P                      Kunto-Pirkat                 5.11.44
Sarjaluettelo