Lohjan Haasteviestisoudut 29.6.2007

T U L O K S E T

© Lohjan Järvipäivät

Sarjaluettelo:
PUULAA; PUUL-1; PUUL-2; PUUL-3; NAISET; NAIS-1; NAIS-2; NAIS-3; VALTUU; VALT-1; VALT-2; VALT-3; KILPA; KILP-1; KILP-2; KILP-3; KILP-4; KILP-5;

Puulaakisarja 3 x 2 km ( 4 kpl )


   1. M-Real soutukerho Arkki                                 40.01
         5 Vierimaa - Hemminki            12.21    ( 1.)    12.21  ( 1.)
         5 Jokela - Kuosmanen             26.20    ( 1.)    13.59  ( 1.)
         5 Pilli - Blomqvist              40.01    ( 1.)    13.41  ( 1.)
 
   2. L-Uudenmaan vesi ja ympäristö                           43.40       3.39
         4 Hyytiäinen - Suvela            14.51    ( 2.)    14.51  ( 2.)
         4 Valjus - Vuorela               29.59    ( 2.)    15.08  ( 3.)
         4 Sundström - Lehtonen           43.40    ( 2.)    13.41  ( 1.)
 
   3. Viilunikkarit II                                        46.11       6.10
         3 Salokangas - Kauppinen         16.53    ( 4.)    16.53  ( 4.)
         3 Mikkonen - Leppänen            31.33    ( 3.)    14.40  ( 2.)
         3 Törmänen - Hamperi             46.11    ( 3.)    14.38  ( 3.)
 
   4. Viilunikkarit I                                         50.52      10.51
         2 Nurmi - Nybäck                 16.42    ( 3.)    16.42  ( 3.)
         2 Alhonen - Leppänen             36.04    ( 4.)    19.22  ( 4.)
         2 Janhunen - Kotiranta           50.52    ( 4.)    14.48  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 1. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Vierimaa - Hemminki      M-Real soutukerho Arkki        12.21
   2. Hyytiäinen - Suvela      L-Uudenmaan vesi ja ymp.       14.51       2.30
   3. Nurmi - Nybäck           Viilunikkarit I                16.42       4.21
   4. Salokangas - Kauppinen   Viilunikkarit II               16.53       4.32
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 2. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Jokela - Kuosmanen       M-Real soutukerho Arkki        13.59
   2. Mikkonen - Leppänen      Viilunikkarit II               14.40       0.41
   3. Valjus - Vuorela         L-Uudenmaan vesi ja ymp.       15.08       1.09
   4. Alhonen - Leppänen       Viilunikkarit I                19.22       5.23
 
Sarjaluetteloon

Puulaakisarja 3. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Pilli - Blomqvist        M-Real soutukerho Arkki        13.41
   1. Sundström - Lehtonen     L-Uudenmaan vesi ja ymp.       13.41
   3. Törmänen - Hamperi       Viilunikkarit II               14.38       0.57
   4. Janhunen - Kotiranta     Viilunikkarit I                14.48       1.07
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3 x 2 km ( 3 kpl )


   1. Lohjan Teho                                             43.36
        21 Kavander - Juutilainen         13.16    ( 1.)    13.16  ( 1.)
        21 Mikkonen - Nurminen            28.59    ( 1.)    15.43  ( 1.)
        21 Heino - Miininen               43.36    ( 1.)    14.37  ( 1.)
 
   2. M-Real soutukerho Arkki                                 51.08       7.32
        23 Koski - Stenbäck-Wejberg       15.37    ( 2.)    15.37  ( 2.)
        23 Norja - Virtanen               33.47    ( 2.)    18.10  ( 3.)
        23 Elonen - Andelin               51.08    ( 2.)    17.21  ( 3.)
 
   3. Virtek                                                  51.39       8.03
        24 Vuoriheimo - Kolehmainen       19.28    ( 3.)    19.28  ( 3.)
        24 Kumpulainen - Peltola          35.20    ( 3.)    15.52  ( 2.)
        24 Hämäläinen - Berghäll          51.39    ( 3.)    16.19  ( 2.)
 
Sarjaluetteloon

Naiset 1. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Kavander - Juutilainen   Lohjan Teho                    13.16
   2. Koski - Stenbäck-Wejberg M-Real soutukerho Arkki        15.37       2.21
   3. Vuoriheimo - Kolehmainen Virtek                         19.28       6.12
 
Sarjaluetteloon

Naiset 2. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Mikkonen - Nurminen      Lohjan Teho                    15.43
   2. Kumpulainen - Peltola    Virtek                         15.52       0.09
   3. Norja - Virtanen         M-Real soutukerho Arkki        18.10       2.27
 
Sarjaluetteloon

Naiset 3. osuus 2 km ( 3 kpl )

   1. Heino - Miininen         Lohjan Teho                    14.37
   2. Hämäläinen - Berghäll    Virtek                         16.19       1.42
   3. Elonen - Andelin         M-Real soutukerho Arkki        17.21       2.44
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3 x 2 km ( 4 kpl )


   1. Lohja II                                                41.52
       104 Väisänen - Karppinen           12.06    ( 1.)    12.06  ( 1.)
       104 Luoma - Wikberg                26.48    ( 2.)    14.42  ( 2.)
       104 Alhola - Ilomäki-Piirilä       41.52    ( 1.)    15.04  ( 2.)
 
   2. Tammisaari                                              42.05       0.13
       102 Stenlund - Sarkanen            12.15    ( 2.)    12.15  ( 2.)
       102 Blomqvist - Gahnström          26.34    ( 1.)    14.19  ( 1.)
       102 Rehn - Metsämäki               42.05    ( 2.)    15.31  ( 3.)
 
   3. Sammatti                                                43.12       1.20
       101 Lehtinen - Rautiainen          14.13    ( 4.)    14.13  ( 4.)
       101 Junikka - Laine                29.49    ( 3.)    15.36  ( 3.)
       101 Palenius - Kataja              43.12    ( 3.)    13.23  ( 1.)
 
   4. Lohja I                                                 45.38       3.46
       103 Packalén - Peltomaa            13.04    ( 3.)    13.04  ( 3.)
       103 Åström - Granath               30.06    ( 4.)    17.02  ( 4.)
       103 Jämsen - Rintanen              45.38    ( 4.)    15.32  ( 4.)
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 1. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Väisänen - Karppinen     Lohja II                       12.06
   2. Stenlund - Sarkanen      Tammisaari                     12.15       0.09
   3. Packalén - Peltomaa      Lohja I                        13.04       0.58
   4. Lehtinen - Rautiainen    Sammatti                       14.13       2.07
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 2. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Blomqvist - Gahnström    Tammisaari                     14.19
   2. Luoma - Wikberg          Lohja II                       14.42       0.23
   3. Junikka - Laine          Sammatti                       15.36       1.17
   4. Åström - Granath         Lohja I                        17.02       2.43
 
Sarjaluetteloon

Valtuustosarja 3. osuus 2 km ( 4 kpl )

   1. Palenius - Kataja        Sammatti                       13.23
   2. Alhola - Ilomäki-Piirilä Lohja II                       15.04       1.41
   3. Rehn - Metsämäki         Tammisaari                     15.31       2.08
   4. Jämsen - Rintanen        Lohja I                        15.32       2.09
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5 x 2 km ( 8 kpl )


   1. Espoon Tapiot                                           59.41
        45 Ahonen - Visti                 10.45    ( 1.)    10.45  ( 1.)
        45 Raatikainen - Uosukainen       22.13    ( 1.)    11.28  ( 1.)
        45 Häkkinen - Ikävalko            33.56    ( 1.)    11.43  ( 1.)
        45 Heikkinen - Hätönen            46.34    ( 1.)    12.38  ( 2.)
        45 Nuotio - Silander              59.41    ( 1.)    13.07  ( 4.)
 
   2. Lohjan Yrittäjät                                      1.00.53       1.12
        42 Veijalainen-Veijalainen        11.59    ( 7.)    11.59  ( 7.)
        42 Arpiainen - Arpiainen          23.46    ( 2.)    11.47  ( 2.)
        42 Trygg - Trygg                  36.19    ( 2.)    12.33  ( 3.)
        42 Westerholm - Kunttu            48.49    ( 2.)    12.30  ( 1.)
        42 Isokangas - Satuli           1.00.53    ( 2.)    12.04  ( 1.)
 
   3. Lohjan Teho                                           1.02.28       2.47
        41 Aalto - Savela                 11.55    ( 6.)    11.55  ( 6.)
        41 Aalto - Svenskberg             24.33    ( 4.)    12.38  ( 3.)
        41 Kavander - Nurminen            36.53    ( 3.)    12.20  ( 2.)
        41 Ahokas - Ahokas                50.06    ( 3.)    13.13  ( 5.)
        41 Mikkonen - Näppä             1.02.28    ( 3.)    12.22  ( 2.)
 
   4. Lohjan Palohenkilöstö                                 1.04.56       5.15
        46 Borenius - Nygård              11.04    ( 3.)    11.04  ( 3.)
        46 Ekström - Vainikka             24.56    ( 5.)    13.52  ( 6.)
        46 Kunttu - Ahilampi              38.56    ( 6.)    14.00  ( 8.)
        46 Kinnunen - Valosaari           51.38    ( 5.)    12.42  ( 3.)
        46 Hiissa - Tammi               1.04.56    ( 4.)    13.18  ( 5.)
 
   5. Länsi-Uudenmaan Urheilijat / Varamiespalvelu          1.05.20       5.39
        48 I.Ilmarinen-M.Ilmarinen        10.47    ( 2.)    10.47  ( 2.)
        48 Mattila - Vuoristo             24.12    ( 3.)    13.25  ( 5.)
        48 Ahervo - Ahervo                37.24    ( 4.)    13.12  ( 4.)
        48 P.Ilmarinen - Maaheimo         50.51    ( 4.)    13.27  ( 6.)
        48 Hyyriäinen - Sundström       1.05.20    ( 5.)    14.29  ( 7.)
 
   6. M-Real soutukerho Arkki                               1.05.32       5.51
        44 Vierimaa - Hemminki            11.43    ( 5.)    11.43  ( 5.)
        44 Pilli - Blomqvist              24.58    ( 6.)    13.15  ( 4.)
        44 Jokela - Virtanen              38.37    ( 5.)    13.39  ( 6.)
        44 Pilli - Blomqvist              52.28    ( 7.)    13.51  ( 7.)
        44 Villanen - Hemminki          1.05.32    ( 6.)    13.04  ( 3.)
 
   7. Loparex os. 47                                        1.06.41       7.00
        47 Hämäläinen - Helander          11.37    ( 4.)    11.37  ( 4.)
        47 Gröhn - Hyrkkö                 25.37    ( 7.)    14.00  ( 8.)
        47 Karppanen - Tuominen           39.00    ( 7.)    13.23  ( 5.)
        47 Ahlqvist - Rinnet              52.11    ( 6.)    13.11  ( 4.)
        47 Korsumäki - Turunen          1.06.41    ( 7.)    14.30  ( 8.)
 
   8. Loparex Oy                                            1.08.14       8.33
        43 Alanen - Moring                12.11    ( 8.)    12.11  ( 8.)
        43 Nevalainen - Rantala           26.06    ( 8.)    13.55  ( 7.)
        43 Salminen - Vuoriheimo          39.53    ( 8.)    13.47  ( 7.)
        43 Vitenas - Black Horse          54.52    ( 8.)    14.59  ( 8.)
        43 Långström - Matikka          1.08.14    ( 8.)    13.22  ( 6.)
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 1. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Ahonen - Visti           Espoon Tapiot                  10.45
   2. I.Ilmarinen-M.Ilmarinen  L-UU / Varamiespalvelu         10.47       0.02
   3. Borenius - Nygård        Lohjan Palohenkilöstö          11.04       0.19
   4. Hämäläinen - Helander    Loparex os. 47                 11.37       0.52
   5. Vierimaa - Hemminki      M-Real soutukerho Arkki        11.43       0.58
   6. Aalto - Savela           Lohjan Teho                    11.55       1.10
   7. Veijalainen-Veijalainen  Lohjan Yrittäjät               11.59       1.14
   8. Alanen - Moring          Loparex Oy                     12.11       1.26
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 2. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Raatikainen - Uosukainen Espoon Tapiot                  11.28
   2. Arpiainen - Arpiainen    Lohjan Yrittäjät               11.47       0.19
   3. Aalto - Svenskberg       Lohjan Teho                    12.38       1.10
   4. Pilli - Blomqvist        M-Real soutukerho Arkki        13.15       1.47
   5. Mattila - Vuoristo       L-UU / Varamiespalvelu         13.25       1.57
   6. Ekström - Vainikka       Lohjan Palohenkilöstö          13.52       2.24
   7. Nevalainen - Rantala     Loparex Oy                     13.55       2.27
   8. Gröhn - Hyrkkö           Loparex os. 47                 14.00       2.32
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 3. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Häkkinen - Ikävalko      Espoon Tapiot                  11.43
   2. Kavander - Nurminen      Lohjan Teho                    12.20       0.37
   3. Trygg - Trygg            Lohjan Yrittäjät               12.33       0.50
   4. Ahervo - Ahervo          L-UU / Varamiespalvelu         13.12       1.29
   5. Karppanen - Tuominen     Loparex os. 47                 13.23       1.40
   6. Jokela - Virtanen        M-Real soutukerho Arkki        13.39       1.56
   7. Salminen - Vuoriheimo    Loparex Oy                     13.47       2.04
   8. Kunttu - Ahilampi        Lohjan Palohenkilöstö          14.00       2.17
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 4. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Westerholm - Kunttu      Lohjan Yrittäjät               12.30
   2. Heikkinen - Hätönen      Espoon Tapiot                  12.38       0.08
   3. Kinnunen - Valosaari     Lohjan Palohenkilöstö          12.42       0.12
   4. Ahlqvist - Rinnet        Loparex os. 47                 13.11       0.41
   5. Ahokas - Ahokas          Lohjan Teho                    13.13       0.43
   6. P.Ilmarinen - Maaheimo   L-UU / Varamiespalvelu         13.27       0.57
   7. Pilli - Blomqvist        M-Real soutukerho Arkki        13.51       1.21
   8. Vitenas - Black Horse    Loparex Oy                     14.59       2.29
 
Sarjaluetteloon

Kilpasarja 5. osuus 2 km ( 8 kpl )

   1. Isokangas - Satuli       Lohjan Yrittäjät               12.04
   2. Mikkonen - Näppä         Lohjan Teho                    12.22       0.18
   3. Villanen - Hemminki      M-Real soutukerho Arkki        13.04       1.00
   4. Nuotio - Silander        Espoon Tapiot                  13.07       1.03
   5. Hiissa - Tammi           Lohjan Palohenkilöstö          13.18       1.14
   6. Långström - Matikka      Loparex Oy                     13.22       1.18
   7. Hyyriäinen - Sundström   L-UU / Varamiespalvelu         14.29       2.25
   8. Korsumäki - Turunen      Loparex os. 47                 14.30       2.26
 
Sarjaluetteloon