Helsingin ala-asteiden hiihdot 2013       T U L O K S E T 
Pakilan Veto                              --------------- 

Sija Nimi                     Koulu                      Loppuaika        Ero

     Kolmannen luokan tytöt 1.8 km V
     ===============================

  1. Anni Heinonen            Tehtaankatu                   6.57,6
  2. Elina Mettälä            Paloheinä                     7.51,1       0.53,5
  3. Siiri Reinikainen        Suomalainen Yhteiskoulu       8.18,1       1.20,5
  4. Juulia Tala              Paloheinä                     8.28,7       1.31,1
  5. Emilia Tala              Paloheinä                     8.39,9       1.42,3
  6. Viivi Äijälä             Paloheinä                     8.46,1       1.48,5
  7. Aimi Vuorinen            Pakila                        9.41,2       2.43,6
  8. Elliroosa Peltoniemi     Puistola                     11.26,3       4.28,7
  9. Ella Aakko               Haaga                        11.31,3       4.33,7
 10. Pihla Tuomela            Oulunkylä                    12.18,5       5.20,9
 11. Liinu Castrén            Haaga                        12.35,4       5.37,8
 12. Emilia Sibelius          Pakila                       13.04,6       6.07,0
 13. Karoliina Seppälä        Haaga                        13.11,9       6.14,3
 14. Pauliina Kesonen         Suomalais-venäläinen koulu   13.48,6       6.51,0
 15. Erica Partala            Oulunkylä                    14.00,2       7.02,6
 16. Meeri Pelttari           Suomalainen Yhteiskoulu      14.08,3       7.10,7
 17. Venla Lyytinen           Lauttasaari                  14.24,5       7.26,9
 18. Aino-Maija Salomäki      Töyrynummi                   15.20,4       8.22,8
 19. Lotta Niemelä            Suomalais-venäläinen koulu   15.59,3       9.01,7
 20. Nöi Butsuebsai           Meri-Rastila                 18.20,8      11.23,2
 21. Selmä Ben Miled          Meri-Rastila                 18.58,0      12.00,4
 22. Makda Alamrew Abebe      Töyrynummi                   21.40,0      14.42,4
 23. Sara Tommila             Meri-Rastila                 43.48,5      36.50,9

 Keskeyttäneet   1
  - 147.            Kristin Valvas           Oulunkylä
 Poisjääneet   4
  - 135.            Eeva Anttonen            Pukinmäki
  - 140.            Oona Honkanen            Puistola
  - 144.            Tekla Pärssinen          Pukinmäki
  - 148.            Veera Viheriäkoski       Puistola


     Neljännen luokan tytöt 1.8 km V
     ===============================

  1. Linda Bennert            Pakila                        6.39,8
  2. Maria Saari              Suomalais-venäläinen koulu    7.48,5       1.08,7
  3. Helmi Vapola             Puistola                      8.32,3       1.52,5
  4. Sofia Tuori              Lauttasaari                   9.02,9       2.23,1
  5. Maria Roininen           Paloheinä                     9.52,0       3.12,2
  6. Satu Teräväinen          Töyrynummi                    9.58,2       3.18,4
  7. Meeri Sihvonen           Haaga                        10.12,0       3.32,2
  8. Siiri Paunonen           Pakila                       10.27,0       3.47,2
  9. Joanna Jalonen           Pakila                       10.32,5       3.52,7
 10. Vilma Nokelainen         Haaga                        10.36,4       3.56,6
 11. Aino Halttunen           Töyrynummi                   11.03,7       4.23,9
 12. Lotta Alvesalo           Töyrynummi                   11.06,9       4.27,1
 13. Vera Paaso               Töyrynummi                   11.14,9       4.35,1
 14. Elsa Jääskivi            Töyrynummi                   11.28,2       4.48,4
 15. Roosa Toivonen           Metsola                      11.51,3       5.11,5
 16. Lumi Maavuori            Haaga                        12.10,8       5.31,0
 17. Nea Helminen             Metsola                      12.43,0       6.03,2
 18. Iina Halttunen           Töyrynummi                   13.03,3       6.23,5
 19. Pinja Ahtiainen          Haaga                        13.45,3       7.05,5
 20. Essi Korhonen            Meri-Rastila                 13.48,3       7.08,5
 21. Olivia Kaskinen          Pakila                       14.05,0       7.25,2
 22. Riikka Mäki              Pakila                       14.54,0       8.14,2
 23. Elina Saarikoski         Pukinmäki                    16.05,5       9.25,7
 24. Saana Stenbäck           Pakila                       16.55,3      10.15,5
 25. Senni Ruuttunen          Pakila                       25.37,2      18.57,4
 26. Sanna Laaksonen          Pakila                       27.05,7      20.25,9

 Poisjääneet   4
  -  61.            Cene Bouzaiane           Meri-Rastila
  -  68.            Venla Paunonen           Paloheinä
  -  70.            Milla Palmu              Pukinmäki
  -  77.            Ida Konttinen            Pukinmäki


     Viidennen luokan tytöt 3 km V
     =============================

  1. Tuuli Särkkä             Paloheinä                    12.10,8
  2. Mette Ylikarjula         Maatulli                     12.46,1       0.35,3
  3. Salla Saari              Metsola                      13.23,8       1.13,0
  4. Pinja Halonen            Maatulli                     14.10,3       1.59,5
  5. Sara Tynjä               Paloheinä                    14.46,4       2.35,6
  6. Kira Koski               Paloheinä                    15.43,7       3.32,9
  7. Anna Bird                Oulunkylä                    16.31,7       4.20,9
  8. Iiris Harju              Puistola                     16.51,6       4.40,8
  9. Olivia Yli-Juuti         Oulunkylä                    18.24,0       6.13,2
 10. Nella Noiva              Oulunkylä                    18.35,7       6.24,9
 11. Tuuli Autio              Meri-Rastila                 19.16,8       7.06,0
 12. Noora Savola             Puistola                     19.31,4       7.20,6
 13. Vilma Merikari           Lauttasaari                  19.37,3       7.26,5
 14. Siiri Tirkkonen          Pukinmäki                    19.52,5       7.41,7
 15. Inka Tammisto            Töyrynummi                   20.00,7       7.49,9
 16. Annileena Koivumies      Meri-Rastila                 20.01,6       7.50,8
 17. Ilona Teittinen          Oulunkylä                    20.35,4       8.24,6
 18. Anni Manninen            Puistola                     22.40,7      10.29,9
 19. Emilia Laine             Lauttasaari                  22.59,1      10.48,3
 20. Amel Seddiki             Töyrynummi                   23.55,4      11.44,6
 21. Noora Turunen            Lauttasaari                  24.11,2      12.00,4
 22. Inka Lindström           Puistola                     24.15,2      12.04,4
 23. Siiri Suomela            Meri-Rastila                 25.03,2      12.52,4
 24. Olivia Valio             Lauttasaari                  25.27,2      13.16,4
 25. Ahlam Egeh               Meri-Rastila                 25.41,5      13.30,7
 26. Jasmine Myrberg          Meri-Rastila                 30.57,0      18.46,2
 27. Sabrina Ali              Meri-Rastila                 45.02,6      32.51,8

 Poisjääneet   1
  - 318.            Aino Kettunen            Töyrynummi


     Kuudennen luokan tytöt 3 km V
     =============================

  1. Venla Turakainen         Suomalais-venäläinen koulu   11.22,5
  2. Linnea Tuori             Lauttasaari                  12.36,4       1.13,9
  3. Emma Rantala             Paloheinä                    12.50,6       1.28,1
  4. Lotta Holma              Suomalais-venäläinen koulu   13.33,1       2.10,6
  5. Julia Kekkonen           Sakarinmäki                  14.41,3       3.18,8
  6. Iris Heikkilä            Töyrynummi                   14.57,0       3.34,5
  7. Ilona Peltola            Puistola                     16.18,5       4.56,0
  8. Katariina Mölsä          Suomalainen Yhteiskoulu      16.23,2       5.00,7
  9. Ronja Holopainen         Suomalainen Yhteiskoulu      16.31,5       5.09,0
 10. Karoliina Autio          Suomalais-venäläinen koulu   18.18,6       6.56,1
 11. Selma Rantala            Suomalais-venäläinen koulu   20.22,2       8.59,7
 12. Anna Luukka              Viikin Normaalikoulu         23.36,4      12.13,9

 Poisjääneet   5
  - 215.            Rosa Villa               Sakarinmäki
  - 219.            Netta Pikkusaari         Puistola
  - 221.            Iina Haverinen           Puistola
  - 224.            Sini Ilves               Sakarinmäki
  - 225.            Nora Paaso               Töyrynummi


     Kolmannen luokan pojat 1.8 km V
     ===============================

  1. Otto Lintula             Sakarinmäki                   6.09,7
  2. Markus Matilainen        Paloheinä                     6.41,7       0.32,0
  3. Roni Hänninen            Sakarinmäki                   6.57,0       0.47,3
  4. Erik Väänänen            Sakarinmäki                   7.04,0       0.54,3
  5. Urho Tapper              Arabia                        7.06,6       0.56,9
  6. Eero Pohjanmaa           Töyrynummi                    8.01,3       1.51,6
  7. Luca Kallela             Suomalainen Yhteiskoulu       8.06,4       1.56,7
  8. Lasse Mikkola            Suomalainen Yhteiskoulu       8.23,3       2.13,6
  9. Samu Virolainen          Puistola                      8.36,8       2.27,1
 10. Altti Saastamoinen       Paloheinä                     9.28,4       3.18,7
 11. Leo Hemminki             Paloheinä                     9.49,8       3.40,1
 12. Joonas Pyhälä            Tapanila                      9.59,4       3.49,7
 13. Timi Niemelä             Lauttasaari                  10.07,9       3.58,2
 14. Leevi Autio              Pakila                       10.10,6       4.00,9
 15. Lauri Jansson            Pakila                       10.24,5       4.14,8
 16. Väinö Törmikoski         Oulunkylä                    10.43,9       4.34,2
 17. Juuso Järvi              Pukinmäki                    10.53,8       4.44,1
 18. Anton Salonen            Suomalais-venäläinen koulu   11.10,3       5.00,6
 19. Reko Suotsalo            Töyrynummi                   11.15,4       5.05,7
 20. Oskari Karhu             Haaga                        11.15,8       5.06,1
 21. Erkka Sipilä             Oulunkylä                    11.44,4       5.34,7
 22. Ahti Alkio               Haaga                        11.46,7       5.37,0
 23. Onni Autinen             Oulunkylä                    11.49,5       5.39,8
 24. Elias Toivola            Suomalais-venäläinen koulu   11.52,7       5.43,0
 25. Nuutti Hartikainen       Suomalais-venäläinen koulu   12.00,3       5.50,6
 26. Iiro Niemi               Oulunkylä                    12.03,1       5.53,4
 27. Lari Rantonen            Haaga                        12.03,9       5.54,2
 28. Santtu Kahi              Pukinmäki                    12.07,0       5.57,3
 29. Eemeli Nyholm            Pukinmäki                    12.08,1       5.58,4
 30. Tuomas Vehkalahti        Oulunkylä                    12.16,5       6.06,8
 31. Tuomas Korhonen          Töyrynummi                   12.29,3       6.19,6
 32. Aleksi Saari             Lauttasaari                  12.32,3       6.22,6
 33. Rene Sinisalo            Suomalais-venäläinen koulu   12.44,2       6.34,5
 34. Leo Kuosmanen            Lauttasaari                  12.53,7       6.44,0
 35. Aaron Härkönen           Oulunkylä                    12.54,8       6.45,1
 36. Karo Honkoila            Lauttasaari                  13.55,3       7.45,6
 37. Miko Seppälä             Oulunkylä                    14.02,1       7.52,4
 38. Tommy Saraneva           Paloheinä                    15.28,1       9.18,4
 39. Nikolas Evdokimov        Töyrynummi                   16.51,5      10.41,8
 40. Yusuf Sillah             Meri-Rastila                 17.30,5      11.20,8
 41. Leo Ailio                Pukinmäki                    17.43,8      11.34,1
 42. Jasper Turku             Töyrynummi                   23.52,4      17.42,7
 43. Saabir Ali               Meri-Rastila                 25.28,6      19.18,9

 Poisjääneet   5
  -  88.            Eero Vepsäläinen         Puistola
  -  93.            Saku Kaivola             Pakila
  - 102.            Okko Aittoniemi          Lauttasaari
  - 105.            Verner Havia             Paloheinä
  - 114.            Toivo Rask               Oulunkylä


     Neljännen luokan pojat 1.8 km V
     ===============================

  1. Eemeli Salmelin          Paloheinä                     6.09,6
  2. Lauri Malmberg           Suomalainen Yhteiskoulu       7.00,7       0.51,1
  3. Eero Pohjola             Paloheinä                     7.05,7       0.56,1
  4. Roope Tuori              Lauttasaari                   7.16,5       1.06,9
  5. Lauri Rintala            Paloheinä                     7.53,8       1.44,2
  6. Aleksis Hanhisalo        Paloheinä                     7.55,6       1.46,0
  7. Viki Grönroos            Hietakumpu                    8.11,6       2.02,0
  8. Tuomas Eklund            Metsola                       8.25,4       2.15,8
  9. Otso Lattu               Paloheinä                     8.28,9       2.19,3
 10. Miro Järvinen            Metsola                       8.36,0       2.26,4
 11. Carlo Vartiainen         Suomalainen Yhteiskoulu       8.38,2       2.28,6
 11. Eikka Kaatra             Arabia                        8.38,2       2.28,6
 13. Aaro Halinen             Viikin Normaalikoulu          8.38,6       2.29,0
 14. Taavi Paananen           Paloheinä                     8.47,8       2.38,2
 15. Aaron Ritvaniemi         Suomalainen Yhteiskoulu       8.52,1       2.42,5
 16. Eelis Vuorinen           Pakila                        8.52,8       2.43,2
 17. Jaakko Hao               Suomalainen Yhteiskoulu       8.54,3       2.44,7
 18. Onni Karvinen            Paloheinä                     9.00,3       2.50,7
 19. Pyry Sysmä               Paloheinä                     9.16,1       3.06,5
 20. Pietari Heikka           Pukinmäki                     9.27,8       3.18,2
 21. Niko Vainikka            Töyrynummi                    9.30,8       3.21,2
 22. Elias Jokinen            Paloheinä                    10.13,3       4.03,7
 23. Nuutti Eskelinen         Metsola                      10.39,9       4.30,3
 24. Antonio Alvarez          Pukinmäki                    10.52,6       4.43,0
 25. Otto Söderman            Pakila                       10.53,6       4.44,0
 26. Danila Sishinin          Suomalais-venäläinen koulu   11.03,3       4.53,7
 27. Rasmus Ihamäki           Pukinmäki                    11.47,7       5.38,1
 28. Toivo Wiikari            Pakila                       12.44,9       6.35,3
 29. Aapo Rintatalo           Pakila                       12.49,9       6.40,3
 30. Daniil Susi              Suomalais-venäläinen koulu   12.53,6       6.44,0
 31. Khalid Omar              Meri-Rastila                 12.54,2       6.44,6
 32. Pyry Reuna               Pakila                       13.20,5       7.10,9
 33. Aarre Jormalainen        Pukinmäki                    13.30,8       7.21,2
 34. Olli Teittinen           Arabia                       14.27,6       8.18,0
 35. Rene Hatsaturjan         Meri-Rastila                 14.29,1       8.19,5
 36. Jimi Jokinen             Hietakumpu                   14.48,9       8.39,3
 37. Aslan Loaiza Paappanen   Töyrynummi                   15.24,2       9.14,6
 38. Miro Paasi               Pukinmäki                    15.42,5       9.32,9
 39. Toomas Tölner            Meri-Rastila                 16.20,8      10.11,2
 40. Wertti Majamaa           Pakila                       16.56,3      10.46,7
 41. Emil Angelli             Meri-Rastila                 20.31,8      14.22,2

 Poisjääneet   5
  -  25.            Henri Risikko            Pukinmäki
  -  34.            Joonas Elers             Pukinmäki
  -  38.            Dijari Kadr              Meri-Rastila
  -  39.            Henri Ilves              Sakarinmäki
  -  42.            Vlad Molokov-Raksi       Meri-Rastila


     Viidennen luokan pojat 3 km V
     =============================

  1. Väinö Tapper             Arabia                        9.59,7
  2. Veikka Lintula           Sakarinmäki                  11.00,3       1.00,6
  3. Kaarle Kainulainen       Lauttasaari                  11.50,0       1.50,3
  4. Emil Kruth               Pakila                       11.54,6       1.54,9
  5. Luka Raesmaa             Viikin Normaalikoulu         11.57,5       1.57,8
  6. Risto Lampilahti         Viikin Normaalikoulu         11.58,0       1.58,3
  7. Tuure Survo              Suomalainen Yhteiskoulu      11.58,1       1.58,4
  8. Eero Vaahto              Oulunkylä                    12.20,8       2.21,1
  9. Vertti Hämäläinen        Suutarila                    12.25,1       2.25,4
 10. Aarni Lallimo            Viikin Normaalikoulu         12.27,7       2.28,0
 11. Jesse Koskinen           Haaga                        12.48,2       2.48,5
 12. Antti Leach              Haaga                        12.59,3       2.59,6
 13. Aarno Hauhio             Paloheinä                    13.07,0       3.07,3
 14. Joel Valkama             Lauttasaari                  13.21,2       3.21,5
 15. Pyry Räisänen            Pakila                       13.31,4       3.31,7
 16. Kaius Kumpulainen        Suomalainen Yhteiskoulu      13.32,8       3.33,1
 17. Pyry Anttila             Haaga                        13.39,6       3.39,9
 18. Hugo Karjalainen         Haaga                        13.40,0       3.40,3
 19. Aapo Ojala               Viikin Normaalikoulu         13.45,3       3.45,6
 20. Samuli Kalavainen        Pakila                       13.49,3       3.49,6
 21. Iivo Angerpuro           Metsola                      13.55,6       3.55,9
 22. Rasmus Pekkala           Pakila                       13.59,7       4.00,0
 23. Arttu Tikkanen           Pakila                       14.01,4       4.01,7
 24. Perttu Peltoniemi        Munkkiniemi                  14.04,2       4.04,5
 25. Leevi Järvi              Viikin Normaalikoulu         14.08,1       4.08,4
 26. Daniel Tuovinen          Suomalais-venäläinen koulu   14.24,1       4.24,4
 27. Lauri Luomanen           Paloheinä                    14.35,7       4.36,0
 28. Onni Kukkurainen         Puistola                     15.05,7       5.06,0
 29. Henri Partanen           Puistola                     15.18,4       5.18,7
 30. Valtteri Tuominen        Puistola                     15.34,7       5.35,0
 31. Eeti Tiihonen            Pukinmäki                    15.43,4       5.43,7
 32. Tuomas Heiskanen         Puistola                     16.01,2       6.01,5
 33. Luca Ohinmaa             Meri-Rastila                 17.36,8       7.37,1
 34. William Whuitton         Lauttasaari                  17.48,3       7.48,6
 35. Juri Laamanen            Suomalais-venäläinen koulu   18.28,1       8.28,4
 36. Oskari Lehtonen          Maatulli                     18.32,7       8.33,0
 37. Henri Carlson            Paloheinä                    18.39,7       8.40,0
 38. Nooa Hujanen             Maatulli                     18.51,8       8.52,1
 39. Sauli Sorvari            Paloheinä                    23.24,3      13.24,6
 40. Anton Hartikainen        Suomalais-venäläinen koulu   23.41,4      13.41,7
 41. Shakir Awed              Meri-Rastila                 24.28,5      14.28,8
 42. Sammy Karlenius          Meri-Rastila                 26.38,4      16.38,7
 43. Ossi Kurki               Töyrynummi                   29.19,9      19.20,2
 44. Eelis Timberg            Töyrynummi                   30.54,0      20.54,3
 45. Asad Mahmood             Meri-Rastila                 32.53,4      22.53,7
 46. Erik Valkila             Pukinmäki                    35.59,5      25.59,8

 Keskeyttäneet   1
  - 251.            Aleksi Asikainen         Meri-Rastila
 Poisjääneet   7
  - 237.            Jani Tyni                Paloheinä
  - 248.            Juho Jauhiainen          Paloheinä
  - 252.            Aapeli Hämäläinen        Suomalais-venäläinen k.
  - 269.            Leevi Tarkiainen         Paloheinä
  - 270.            Jaakko Iho               Pakila
  - 272.            Artem Nordman            Paloheinä
  - 285.            Ville Mäenpää            Paloheinä


     Kuudennen luokan pojat 3 km V
     =============================

  1. Wiljam Mattila           Paloheinä                     8.56,4
  2. Ville Mannonen           Paloheinä                     9.33,0       0.36,6
  3. Akseli Kajander          Viikin Normaalikoulu         10.30,5       1.34,1
  4. Henri Malmberg           Suomalainen Yhteiskoulu      10.44,5       1.48,1
  5. Benjamin Kyngäs          Lauttasaari                  10.54,8       1.58,4
  6. Marko Miettinen          Paloheinä                    10.59,9       2.03,5
  7. Onni Sistonen            Viikin Normaalikoulu         11.03,6       2.07,2
  8. Miika Tala               Paloheinä                    11.09,5       2.13,1
  9. Johannes Salmenkylä      Pakila                       11.10,7       2.14,3
 10. Teemu Liila              Paloheinä                    11.33,7       2.37,3
 11. Niklas Halminen          Paloheinä                    11.35,4       2.39,0
 12. Aaro Reiniluoto          Suomalainen Yhteiskoulu      11.37,9       2.41,5
 13. Viljami Rakkolainen      Haaga                        12.17,0       3.20,6
 14. Weeti Hakonen            Puistola                     12.23,3       3.26,9
 15. Otto Jukko               Ranskalais-suomalainen koulu 12.24,3       3.27,9
 15. Viljami Hanhisalo        Paloheinä                    12.24,3       3.27,9
 17. Thomas Hawkins           Paloheinä                    12.28,0       3.31,6
 18. Jere Huhtamaa            Paloheinä                    12.32,9       3.36,5
 19. Petteri Pulkkinen        Töyrynummi                   12.36,5       3.40,1
 20. Maksim Miettinen         Suomalais-venäläinen koulu   12.51,0       3.54,6
 21. Aarne Lehtinen           Oulunkylä                    13.14,9       4.18,5
 22. Niilo Kotkaslahti        Pukinmäki                    13.18,3       4.21,9
 23. Eetu Haverinen           Puistola                     13.19,2       4.22,8
 24. Kevin van Dessel         Paloheinä                    13.21,1       4.24,7
 25. Onni Pihlava             Munkkiniemi                  13.23,0       4.26,6
 26. Jaakko Satuli            Paloheinä                    13.31,7       4.35,3
 27. Olli Kohonen             Suomalainen Yhteiskoulu      13.32,8       4.36,4
 28. Aapo Salonen             Pakila                       13.42,6       4.46,2
 29. Tuomas Oksa              Munkkiniemi                  13.57,3       5.00,9
 29. Aapo Ignatius            Töyrynummi                   13.57,3       5.00,9
 31. Leevi Paakkala           Suomalais-venäläinen koulu   14.55,6       5.59,2
 32. Atte Vänttinen           Maatulli                     15.03,2       6.06,8
 33. Joni Kupiainen           Pakila                       15.10,9       6.14,5
 34. Leevi Alvesalo           Töyrynummi                   15.53,4       6.57,0
 35. Topias Tykkyläinen       Paloheinä                    15.55,2       6.58,8
 36. Akseli Ollila            Paloheinä                    15.59,3       7.02,9
 37. Martti Liski             Maatulli                     16.05,8       7.09,4
 38. Henri Ollikainen         Munkkiniemi                  16.39,5       7.43,1
 39. Joonatan Aven            Pakila                       17.37,3       8.40,9
 40. Ruben Launiala           Paloheinä                    18.02,3       9.05,9
 41. Roope Suominen           Pakila                       18.31,7       9.35,3
 42. Jukka Österman           Pakila                       18.46,2       9.49,8
 43. Tuomas Ollila            Paloheinä                    18.57,0      10.00,6
 43. Erkka Leino              Pakila                       18.57,0      10.00,6
 45. Markus Luoma             Paloheinä                    33.25,4      24.29,0

 Poisjääneet   2
  - 195.            Nico Bennert             Pakila
  - 210.            Markus Harju             Puistola


             * * * Pakilan Veto - urheilutoimintaa vuodesta 1934 * * *