Helsingin ala-asteiden hiihdot 2012

T U L O K S E T

© Pakilan Veto
T-3; T-4; T-5; T-6; P-3; P-4; P-5; P-6;

Kolmannen luokan tytöt 1.8 km V

  1. Linda Bennert            Pakila                        7.54,2
  2. Erika Ilola              Metsola                      10.42,4       2.48,2
  3. Vilma Sytelä             Meilahti                     10.50,8       2.56,6
  4. Meeri Sihvonen           Haaga                        11.48,2       3.54,0
  5. Roosa Toivonen           Metsola                      12.04,2       4.10,0
  6. Maria Roininen           Paloheinä                    12.05,1       4.10,9
  7. Vilja Kulikoff           Pohjois-Haaga                12.05,2       4.11,0
  8. Kiia Nordlund            Tehtaankatu                  12.10,5       4.16,3
  9. Iina Halttunen           Töyrynummi                   12.40,8       4.46,6
 10. Vera Paaso               Töyrynummi                   12.41,5       4.47,3
 11. Ida Korhonen             Pohjois-Haaga                12.42,0       4.47,8
 12. Laura Lempiäinen         Tehtaankatu                  13.04,9       5.10,7
 13. Lotta Alvesalo           Töyrynummi                   13.20,0       5.25,8
 14. Elsa Jääskivi            Töyrynummi                   13.21,7       5.27,5
 15. Katariina Kemppainen     Tehtaankatu                  13.37,2       5.43,0
 16. Elina Kontinen           Pohjois-Haaga                13.40,4       5.46,2
 17. Nea Helminen             Metsola                      13.51,2       5.57,0
 18. Aino Halttunen           Töyrynummi                   14.05,3       6.11,1
 19. Maisa Kivimäki           Pohjois-Haaga                14.16,5       6.22,3
 20. Katariina Levä           Laajasalo                    14.34,1       6.39,9
 21. Linda Suojärvi           Pohjois-Haaga                15.21,0       7.26,8
 22. Julia Lyubchenko         Pakila                       18.44,7      10.50,5
 Keskeyttäneet   1
  - 229.            Milla Sillanpää          Pakila
 Poisjääneet   5
  - 230.            Heta Heikkilä            Metsola
  - 228.            Pihla Ahonen             Tehtaankatu
  - 225.            Lumi Maavuori            Haaga
  - 214.            Teresa Karjalainen       Pohjois-Haaga
  - 213.            Daniela Pakarinen        Paloheinä
Sarjaluettelo

Neljännen luokan tytöt 1.8 km V

  1. Tuuli Särkkä             Paloheinä                     9.07,4
  2. Salla Saari              Metsola                      10.16,9       1.09,5
  3. Sara Tynjä               Paloheinä                    10.27,2       1.19,8
  4. Kira Koski               Paloheinä                    10.44,6       1.37,2
  5. Aino Alatupa             Metsola                      10.48,5       1.41,1
  6. Venla Pihlajaluoto       Tehtaankatu                  11.23,1       2.15,7
  7. Inka Tammisto            Töyrynummi                   11.33,0       2.25,6
  8. Pinja Räsänen            Metsola                      11.44,5       2.37,1
  9. Aino Kettunen            Töyrynummi                   11.47,9       2.40,5
 10. Nea Hassinen             Laajasalo                    12.02,7       2.55,3
 11. Matilda Aronen           Paloheinä                    12.09,9       3.02,5
 12. Tuuli Autio              Meri-Rastila                 12.38,6       3.31,2
 13. Rebekka Reinikainen      Metsola                      12.40,7       3.33,3
 14. Eerika Tolvanen          Paloheinä                    13.43,8       4.36,4
 15. Nea Lindfors             Tehtaankatu                  14.27,7       5.20,3
 16. Siiri Suomela            Meri-Rastila                 14.43,5       5.36,1
 17. Freya Barrow             Tehtaankatu                  16.45,4       7.38,0
 Poisjääneet   2
  - 147.            Annileena Koivumies      Meri-Rastila
  - 142.            Roosa Karjalainen        Metsola
Sarjaluettelo

Viidennen luokan tytöt 3 km V

  1. Katariina Mölsä          Suomalainen Yhteiskoulu      12.22,8
  2. Emma Rantala             Paloheinä                    13.06,5       0.43,7
  3. Venla Turakainen         Suomalais-venäläinen koulu   13.10,5       0.47,7
  4. Annika Virtanen          Haaga                        13.47,4       1.24,6
  5. Linnea Tuori             Lauttasaari                  15.09,6       2.46,8
  6. Sini Ilves               Sakarinmäki                  15.55,0       3.32,2
  7. Anna Luukka              Viikin Norssi                16.51,9       4.29,1
  8. Mariela Tapio            Haaga                        17.06,2       4.43,4
  9. Lotta Holma              Suomalais-venäläinen koulu   17.21,8       4.59,0
 10. Kerttu Mettälä           Metsola                      17.32,3       5.09,5
 11. Helmi Toikka             Laajasalo                    17.46,9       5.24,1
 12. Emma Vanninen            Laajasalo                    18.40,1       6.17,3
 13. Linnea Frisk             Pakila                       19.05,2       6.42,4
 14. Julia Kekkonen           Sakarinmäki                  19.24,2       7.01,4
 15. Kiia Koskinen            Tehtaankatu                  19.27,8       7.05,0
 16. Heta Keränen             Suomalainen Yhteiskoulu      20.10,9       7.48,1
 17. Pinja Nieminen           Metsola                      20.59,2       8.36,4
 18. Roosa Villa              Sakarinmäki                  23.42,1      11.19,3
Sarjaluettelo

Kuudennen luokan tytöt 3 km V

  1. Sanni Heikkinen          Paloheinä                    11.10,6
  2. Meeri Särkkä             Paloheinä                    14.15,9       3.05,3
  3. Ilona Kankaanpää         Metsola                      14.38,4       3.27,8
  4. Laura Sipiläinen         Töyrynummi                   16.33,6       5.23,0
  5. Olga Dunderberg          Suomalainen Yhteiskoulu      17.36,0       6.25,4
  6. Saga Söderberg           Suomalainen Yhteiskoulu      18.04,9       6.54,3
  7. Pihla Tammisto           Töyrynummi                   18.16,8       7.06,2
  8. Sini Virtanen            Haaga                        18.19,1       7.08,5
  9. Liisa Rieder             Suomalais-venäläinen koulu   18.20,9       7.10,3
 10. Alisa Valtonen           Sakarinmäki                  18.24,5       7.13,9
 11. Anna Hyttinen            Haaga                        18.52,1       7.41,5
 12. Ella Mäkinen             Suutarila                    18.58,1       7.47,5
 13. Rebekka Holma            Suomalais-venäläinen koulu   19.03,2       7.52,6
 14. Sanna Tonteri            Paloheinä                    19.09,3       7.58,7
 15. Thea Turner              Haaga                        21.02,5       9.51,9
 16. Iris Salosaari           Paloheinä                    22.38,8      11.28,2
 17. Reeta Hytönen            Töyrynummi                   22.52,8      11.42,2
 Poisjääneet   4
  - 292.            Helmiina Laitinen        Suomalais-venäläinen koulu
  - 291.            Sonja Voutilainen        Paloheinä
  - 282.            Henna Hallenberg         Paloheinä
  - 280.            Emma Liitos              Paloheinä
Sarjaluettelo

Kolmannen luokan pojat 1.8 km V

  1. Eemeli Salmelin          Paloheinä                     7.00,2
  2. Lauri Malmberg           Suomalainen Yhteiskoulu       7.25,0       0.24,8
  3. Miro Järvinen            Metsola                       8.50,9       1.50,7
  4. Urho Tapper              Arabia                        9.13,3       2.13,1
  5. Eero Pohjola             Paloheinä                     9.40,3       2.40,1
  6. Tuomas Eklund            Metsola                       9.50,7       2.50,5
  7. Aaro Halinen             Viikin Norssi                10.23,4       3.23,2
  8. Taavi Paananen           Paloheinä                    10.26,0       3.25,8
  9. Matias Komulainen        Metsola                      10.34,4       3.34,2
 10. Aleksis Hanhisalo        Paloheinä                    11.15,7       4.15,5
 11. Erik Backman             Tehtaankatu                  11.28,0       4.27,8
 12. Otto Salmela             Paloheinä                    11.35,0       4.34,8
 13. Juho Savolainen          Pohjois-Haaga                11.42,7       4.42,5
 14. Eelis Vuorinen           Pakila                       11.44,5       4.44,3
 15. Tero Vilander            Laajasalo                    11.45,2       4.45,0
 16. Kurt Laivuori            Haaga                        11.46,2       4.46,0
 17. Rafael Lehtonen          Pakila                       11.49,0       4.48,8
 18. Jimi Gustafsson          Laajasalo                    11.51,2       4.51,0
 19. Antti Lempiäinen         Metsola                      11.52,1       4.51,9
 20. Jaakko Tulisalo          Herttoniemi                  12.03,8       5.03,6
 21. Ville Rantanen           Pakila                       12.07,1       5.06,9
 22. Aaron Ritvaniemi         Suomalainen Yhteiskoulu      12.13,2       5.13,0
 23. Touko Luukkonen          Tehtaankatu                  12.13,6       5.13,4
 24. Nyyrikki Kankaanpää      Metsola                      12.18,8       5.18,6
 25. Niko Vainikka            Töyrynummi                   12.30,0       5.29,8
 26. Georgy Fedorov           Kontula                      12.31,5       5.31,3
 27. Visa Kyllönen            Metsola                      12.49,5       5.49,3
 28. Jaakko Jukonen           Laajasalo                    13.08,2       6.08,0
 29. Marius Larilahti         Tehtaankatu                  13.13,8       6.13,6
 30. Joona Hallikainen        Pohjois-Haaga                13.36,4       6.36,2
 31. Aslan Paappanen          Töyrynummi                   13.43,4       6.43,2
 32. Nicklas Munde            Pohjois-Haaga                13.43,5       6.43,3
 33. Vilho Ääri               Pakila                       14.15,8       7.15,6
 34. Arttu Laalo              Laajasalo                    14.24,7       7.24,5
 35. Arttu Virta              Paloheinä                    16.03,5       9.03,3
 36. Ilmo Peltoniemi          Tehtaankatu                  16.16,1       9.15,9
 37. Joona Vento              Pakila                       16.34,5       9.34,3
 38. Henrik Henttonen         Tehtaankatu                  16.56,4       9.56,2
 Keskeyttäneet   1
  - 165.            Mansur Dzhukharov        Pohjois-Haaga
 Poisjääneet  11
  - 199.            Henri Ilves              Sakarinmäki
  - 197.            Joel Jallinoja           Metsola
  - 196.            Antti Kadima             Haaga
  - 192.            Lukas Virtala            Sakarinmäki
  - 191.            Eetu Jouko               Paloheinä
  - 182.            Viljo Pihlajaluoto       Tehtaankatu
  - 179.            Tino Makkonen            Haaga
  - 177.            Panu Tikka               Haaga
  - 174.            Luukas Vaittinen         Metsola
  - 169.            Elias Jokinen            Paloheinä
  - 168.            Kosmo Väinölä            Haaga
Sarjaluettelo

Neljännen luokan pojat 1.8 km V

  1. Väinö Tapper             Arabia                        7.07,4
  2. Tuure Survo              Suomalainen Yhteiskoulu       8.05,3       0.57,9
  3. Emil Kruth               Pakila                        8.26,8       1.19,4
  4. Luukas Lahtinen          Pakila                        8.39,7       1.32,3
  5. Eero Stirkkinen          Metsola                       8.55,1       1.47,7
  6. Jesse Koskinen           Haaga                         8.55,8       1.48,4
  7. Vertti Hämäläinen        Suutarila                     9.21,2       2.13,8
  8. Aapo Ojala               Viikin Norssi                 9.21,4       2.14,0
  9. Iivo Angerpuro           Metsola                       9.35,1       2.27,7
 10. Kaius Kumpulainen        Suomalainen Yhteiskoulu       9.39,2       2.31,8
 11. Pyry Anttila             Haaga                         9.42,7       2.35,3
 12. Ville Mäenpää            Paloheinä                     9.50,7       2.43,3
 13. Rasmus Pekkala           Pakila                        9.50,9       2.43,5
 14. Samuli Kalavainen        Pakila                       10.01,1       2.53,7
 15. Hugo Karjalainen         Haaga                        10.05,6       2.58,2
 16. Pyry Räisänen            Pakila                       10.17,1       3.09,7
 17. Luka Raesmaa             Viikin Norssi                10.26,5       3.19,1
 18. Niklas Gråsten           Pohjois-Haaga                10.37,0       3.29,6
 19. Otto Närhi               Tehtaankatu                  10.48,0       3.40,6
 20. Risto Lampi              Viikin Norssi                10.53,7       3.46,3
 21. Pyry Hietala             Metsola                      11.03,1       3.55,7
 22. Antti Leach              Haaga                        11.15,4       4.08,0
 23. Arttu Tikkanen           Pakila                       11.15,5       4.08,1
 24. Nestori Matila           Metsola                      12.00,1       4.52,7
 25. Anton Huikuri            Laajasalo                    12.02,0       4.54,6
 26. Joona Maaranen           Metsola                      12.20,4       5.13,0
 27. Jaakko Iho               Pakila                       12.28,6       5.21,2
 28. Frans Jalasti            Haaga                        12.41,0       5.33,6
 29. Miska Haapanen           Paloheinä                    13.01,4       5.54,0
 30. Roope Kovalainen         Pohjois-Haaga                13.56,3       6.48,9
 31. Shakir Awed              Meri-Rastila                 13.58,1       6.50,7
 32. Sammy Karlenius          Meri-Rastila                 15.23,8       8.16,4
 33. Asad Mahmood             Meri-Rastila                 19.27,6      12.20,2
 Keskeyttäneet   1
  - 114.            Joonas Lehtinen          Meri-Rastila
 Poisjääneet   3
  - 138.            Veikka Lintula           Sakarinmäki
  - 123.            Santeri Pesonen          Laajasalo
  - 106.            Leevi Sarivaara          Metsola
Sarjaluettelo

Viidennen luokan pojat 3 km V

  1. Nico Bennert             Pakila                        9.07,9
  2. Wiljam Mattila           Paloheinä                    10.08,6       1.00,7
  3. Ville Mannonen           Paloheinä                    10.53,3       1.45,4
  4. Ville Räty               Suomalais-venäläinen koulu   11.00,5       1.52,6
  5. Henri Malmberg           Suomalainen Yhteiskoulu      11.29,5       2.21,6
  6. Akseli Kajander          Viikin Norssi                12.34,3       3.26,4
  7. Viljami Rakkolainen      Haaga                        13.00,2       3.52,3
  8. Benjamin Kyngäs          Lauttasaari                  13.19,9       4.12,0
  9. Viljami Hanhisalo        Paloheinä                    13.51,9       4.44,0
 10. Maksim Miettinen         Suomalais-venäläinen koulu   14.10,2       5.02,3
 11. Eetu Oksanen             Haaga                        14.49,2       5.41,3
 12. Onni Sistonen            Viikin Norssi                14.50,3       5.42,4
 13. Olli Kohonen             Suomalainen Yhteiskoulu      15.12,7       6.04,8
 14. Kevin Dessel             Paloheinä                    15.19,7       6.11,8
 15. Aapo Ignatius            Töyrynummi                   15.29,8       6.21,9
 16. Niklas Hakkila           Suomalainen Yhteiskoulu      15.34,0       6.26,1
 17. Lauri Toivonen           Laajasalo                    15.44,0       6.36,1
 18. Sauli Niiranen           Pakila                       16.15,6       7.07,7
 19. Joni Kupiainen           Pakila                       16.20,8       7.12,9
 20. Matias Hänninen          Tehtaankatu                  16.20,9       7.13,0
 21. Konsta Anastasiou        Metsola                      16.26,8       7.18,9
 22. Aapo Salonen             Pakila                       16.33,2       7.25,3
 23. Petteri Pulkkinen        Töyrynummi                   16.42,3       7.34,4
 24. Aleksi Kulmala           Metsola                      16.43,8       7.35,9
 25. Tuomas Turunen           Suomalainen Yhteiskoulu      16.48,1       7.40,2
 26. Eemil Holma              Metsola                      16.51,1       7.43,2
 27. Osku Sirpome             Metsola                      16.54,2       7.46,3
 28. Mikki Tiilikka           Laajasalo                    17.03,4       7.55,5
 29. Jori Reijomaa            Pakila                       17.06,7       7.58,8
 30. Leevi Paakkala           Suomalais-venäläinen koulu   17.28,0       8.20,1
 31. Oliver Zielinski         Laajasalo                    17.45,4       8.37,5
 32. Reko Räsänen             Pakila                       18.37,9       9.30,0
 33. Paavo Tanskanen          Laajasalo                    18.38,6       9.30,7
 34. Veeti Lehtonen           Metsola                      19.02,8       9.54,9
 35. Ville Tahvanainen        Metsola                      19.03,9       9.56,0
 36. Jaakko Lempiäinen        Metsola                      19.04,4       9.56,5
 37. Anton Kovtun             Töyrynummi                   19.08,5      10.00,6
 38. Mainio Ormio             Tehtaankatu                  19.11,0      10.03,1
 39. Jere Vierikko            Töyrynummi                   19.42,4      10.34,5
 40. Arttu Reijomaa           Pakila                       19.46,5      10.38,6
 41. Ben Ronimus              Laajasalo                    20.00,5      10.52,6
 42. Toni Haavisto            Metsola                      20.22,3      11.14,4
 43. Jukka Österman           Pakila                       20.43,8      11.35,9
 44. Valtteri Perkola         Paloheinä                    22.45,1      13.37,2
 45. Topi Kastarinen          Pakila                       23.38,4      14.30,5
 46. Antti Pesonen            Pakila                       23.42,0      14.34,1
 47. Miika Sorjonen           Metsola                      26.02,0      16.54,1
 Poisjääneet   1
  - 327.            Niko Leino               Laajasalo
Sarjaluettelo

Kuudennen luokan pojat 3 km V

  1. Ville Vakkila            Mellunmäki                    9.11,6
  2. Ilari Hirviniemi         Pukinmäki                    10.29,1       1.17,5
  3. Veeti Otsamo             Viikin Norssi                12.10,7       2.59,1
  4. Otto Jalas               Lauttasaari                  12.49,3       3.37,7
  5. Ukri Ylönen              Metsola                      12.53,9       3.42,3
  6. Paavo Rova               Viikin Norssi                13.10,0       3.58,4
  7. Henri Koskinen           Töyrynummi                   13.18,9       4.07,3
  8. Santeri Langdon          Suomalainen Yhteiskoulu      14.06,2       4.54,6
  9. Mitro Boahene            Viikin Norssi                14.13,5       5.01,9
 10. Leevi Juvakka            Viikin Norssi                14.17,1       5.05,5
 11. Santeri Hujanen          Haaga                        14.49,6       5.38,0
 12. Eetu Lindgren            Viikin Norssi                15.02,4       5.50,8
 13. Eero Teräväinen          Töyrynummi                   15.08,9       5.57,3
 14. Aleksi Kilpeläinen       Metsola                      15.19,0       6.07,4
 15. Kalle Aaltonen           Lauttasaari                  15.31,3       6.19,7
 16. Mortti Eskelinen         Metsola                      15.48,7       6.37,1
 17. Antti Hiltunen           Pakila                       16.23,8       7.12,2
 18. Osari Emelianov          Töyrynummi                   16.34,0       7.22,4
 19. Leevi Hormaluoma         Töyrynummi                   16.46,2       7.34,6
 20. Ville-Petteri Pajunen    Pakila                       17.07,3       7.55,7
 21. Eemil Hara               Haaga                        18.03,2       8.51,6
 22. Niko Elomaa              Töyrynummi                   18.25,4       9.13,8
 23. Pyry Marttinen           Pakila                       19.13,3      10.01,7
 24. Veikka Siljander         Pakila                       21.10,7      11.59,1
 25. Olli Jauhiainen          Haaga                        21.36,7      12.25,1
 Poisjääneet  12
  - 275.            Juho Rintala             Paloheinä
  - 273.            Samuli Aho               Sakarinmäki
  - 272.            Markus Rajala            Haaga
  - 269.            Juuso Rantanen           Pakila
  - 267.            Veikko Röyskö            Sakarinmäki
  - 264.            Teemu Nokkanen           Haaga
  - 263.            Kalle Parantainen        Laajasalo
  - 258.            Perttu Pylvänen          Sakarinmäki
  - 255.            Lasse Lipponen           Haaga
  - 251.            Jonni Stockus            Haaga
  - 249.            Natjan Jimenez           Haaga
  - 244.            Olli Järvinen            Pakila
Sarjaluettelo